моля за помощ- инвитро в София

  • 1 091
  • 12
  •   1
Отговори
здравейте, аз съм нова във форума.
пи6а ви от Берлин където съм студентка. От две години се опитваме да забременеем аз и приятеля ми...без успех. Бях на лекар преди една година, оказа се че имам проблеми с пролактина- сега взимам хапчета и всичко е на ред, и че имам дълъг цикъл. при приятелят ми положението е по сериозно- асоспермия, иначе всички други хормонални изследвания и хромозоми са нормални. щте правим ТЕСЕ края на януари- дано вси4ко да мине добре.
Аз по4ти съм решила да правя ИкСИто в Българя, в София. Моля ви, дайте ми мнение за Тина Киркова и за Клиниката на щерев. Кои имат добра лаборатория, добри специалисти, добра апаратура.
На мен ми се иска, тъй като тук имам ендокринолог който се съгласи да ме придружава по време на опитите- даже и те да са в България, да дойда за самите операции в София, но чух че това е по4ти невъзможно защото лекарите искат да си на място са стимулацията. Можете ли да ми кажете и колко дни преди операциите е стимулацията.
Пи6ете моля ви всичко което ви дойде на ум- аз съм далече и всяка информация е много ценна за мен.

Много ви благодаря предварително!

Последна редакция: нд, 16 ное 2008, 22:14 от hoffnung

# 1
  • Мнения: 9
здравей
аз съм от София и съм била пациент на клиниката на Щерев и на Центровете на д-р Димитров и на д-р Табакова.
В момента посещавам Клиниката в Плевенна доц.Конова. Единствено тук ми се направиха всички необходими изследвания и се взеха всички необходими мерки за успешен изход. След втория ми опит при тях съм с положителен резултат.

# 2
  • Мнения: 2 343
Не те съветвам да ходиш в Тина Киркова. Избери специализирана клиника по стерилитет в нет-а има много инфо.
Ако под операцията имаш предвид ИКСИ, то стимулацията може да започне с новия цикъл може и предишния на ИКСИ-то. Всичко зависи от твоите проблеми и док решава.

# 3
  • Мнения: 683
Аз аз правих моя опит в Щерев и съм доволна.Като започне стимулацията ходиш всеки ден на преглед и изсл.на хормони,което е около 10дни грубо.

# 4
  • Мнения: 4 589
Има много изписано по темата.

Както те е посъветвала Мира по-добре се обърни към специализирана клиника.

При мен стимулацията започна на 5 ден от МЦ и продължи 13 дни, после следва пункция и след 3 или 5 дни трансфер и после 15 дни чакане, ори което е добре да почиваш, поне в началото докато стане имплантация.

Не знам до колко нашите специалисти ще са склонни да има външен консултант/специалист по време на стимулацията и цялата процедура. По-добре пиши на някой от лекарите в Щерев и ги питай. Няма смисъл да разкарваш човека от Германия, ако те не са съгласни да го приемат. Тук има достатъчно специалисти и можеш да им се довериш.

# 5
# 6
Здравейте и благодаря за отговорите. Под да ме придружи специалист разбирам, да ходя на прегледи тук и лекаря да се съгласи операцията да се проведе в БГ. Но явно това няма да стане- така че е все едно.
Кажете ми моля ви защо Тина Киркова не я препоръчвате- там има отделение специалисирано за проблемна бременност? Бихте ли отишли там ако имате "големи връзки"- има ли това значение за процедурите, какво мислите?

Много ви благодаря

# 7
  • Близо до София
  • Мнения: 896
Не съм сигурна дали в Тина Киркова разполагат с необходимата техника за извършване на ИКСИ или Ин-витро, истина е че има отделение, но аз специално съм с резерви към тази болница. Условията са  #Cussing out, един път ми се наложи да посетя въпросната болница,  нито обслужване нито условия имаше Sick
Пациентка съм на Клиника Щерев и съм много доволна, както от обслужването така и от компетентността на лекарите и екипа въобще, също и от условията.

# 8
  • Мнения: 524
hoffnung, желая ти много късмет по пътя ти за напред и разбира се положителен резултат!
Сега относно питането ти: аз честно казано не съм чувала и чела във форума да има успели момичета, лекували се в " Тина Киркова", но това може да е мой пропуск.
Моето мнение е, особено след като при вас се касае за азоспермия, да се насочите към специализираните клиники по репродуктивна медицина. Има достатъчно инфо във форума.
Моят опит и впечатления са от клиниката на д-р Щерев. Там съм от година и половина, там привихме всички необходими изследвания и ин-витро, което както се вижда от подписа ми е успешно и живот и здраве януари месец чакаме да се появи нашето така мечтано бебе. Клиниката разполага с много добра апаратура, лаборатория, отлични условия и разбира се много добри лекари.
Каквото и да решиш, желая ти успех! Hug

# 9
Еленче, мерси са отговора. Ти колко опита си правила при щерев до сега и при кои лекар си?

# 10
  • Мнения: 524
hoffnung, това е първият ми опит. От лятото на 2007 г. съм в клиниката. Имам една извънматочна преди това. Нямаме проблеми с хормони и спермограма. Проверихме преди това другата тръба чрез хидротубация, беше проходима, изчакахме 6 месеца да видим дали ще стане по естествен начин и след като не стана, април месец тази година започнахме процедурата. Моят лекар е д-р Ганева. сега си следя бременността при нея и се надявам всичко да е наред до края и при нея да раждам.

# 11
# 12
  • Мнения: 4 589
hoffnung и да имаш големи връзки в ТК не мисля, че е добър вариант да правиш ИСКИ или инвитро там. Все пак в Б-я има достатъчно специализирани клиники и професионалисти. Ако искаш добри резултати по-добре се обърни към специалист и клиника по стерилитет.

Аз лично съм пациент на д-р Стаменов, клиника Надежда, преди това съм била при д-р Владимиров. И двамата са много добри специалисти.

Каквото и да решиш, по-добре не губи време по държавни болници.

Успех

Общи условия

Активация на акаунт