Какви играчки купувате?

  • 3 216
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 244
От няколко месеца живеем в България и като обикалям детските магазини за играчки в Русе, всички са китайски. И то такива, каквито се продават в магазините за 1лв-от евтина пластмаса, никъде не пише номер върху пластмасата, някои са направо опасни, защото се чупят веднага и т.н.
По принцип въобще не държа на някакви марки. Но например имаме играчки Чико и също са произведени в Китай, но поне знам, че Чико произвеждат играчки без PVC и вредни оцветители.
А вие какви играчки купувате? Поръчвате ли играчки от интернет сайтове и от кои? Кои са хубави марки бг играчки?

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 16:35 от В_и_В_и

# 1
  • Мнения: 5 877
Има дървени играчки на все повече места; преди бяха полунелегални, но сега виждам дори в Хиполенд, в някои ТСМ-и, да не говорим за специализирани за образователни играчки магазини като Пумпелина; в Борово имало и Пиппо, аз не съм ходила дотам, но го хвалят.
Има доста интересни неща в малкия ЦУМ, предимно разни комплекти за труд и творчество, но и дървени мебели за къща съм виждала.
Пъзели купувам от книжарница, от стандартен магазин съм купувала неща като топки, тротинетка, електрическо пиано.
пусни търсачка, има онлайн магазини.

В Марсел не влизам поначало.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
...всички са китайски...

96% от световното производство на играчки е съсредоточено в Китай. Предполагам ти е ясно какво означава това?  newsm78
Почти не купувам играчки, защото таткото е по тази част - купува каквото тя пожелае. Аз купувам основно от чужбина и то "тематични" играчки - в Унгария например има страхотни дървени - местно производство /има ги в някои магазинчета/, ако съм в Китай - купувам панда, ако съм в Берлин - мечка... Последно време й купувам хубави, занимателни книжки.

Нямам проблем със здравината на играчките. У нас нищо не се поврежда, нито се чупи, нито се губи - много изнервящо, няма ка да се разчиства.  Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 19 244
Има разлика в това една призната фирма за играчки да е изнесла производството си в Китай и една китайска фирма да продава играчки по 2-3лв. Това имах предвид.

# 4
  • Мнения: 984
Аз наскоро открих www.smehurko.com
Всъщност откриха магазинче в нашия квартал и там видях играчките на живо. Има страхотни дървени играчки /поне на мен и на малчо много ни харесват/.
Да си призная имаме огромно количество плюшени играчки, но сме ги купували за нас с таткото. За малкия не мисля, че са подходящи. /това добавка към пластмасовите/
Специално за бг играчки - не се сещам. Има някои дървени които се правят в Добрич /ако не бъркам/ и са за износ /аз съм срещала за Икея, но има и други/

# 5
  • Мнения: 4 289
Всякакви играчки купвам. Всички са китайски буклуци, това е положението.

# 6
  • Мнения: 6 438
Купувам играчки главно от чужди сайтове-Fisher Price,Чико,защото тук цените са непосилни за мен,а там са по-евтини.
И така няма смисъл да купувам от китайските боклуци по 1-2 лв.Въпреки,че имаме солидно количество от тях събрани от подаръци.
Но и те си имат хубавата страна-Алекс ги сглабя,разглабя,това му е страст. Grinning

# 7
  • Мнения: 9 814
Купувам каквито играчки ми харесат, независимо дали са китайски или не. За да бъдем по-коректни дали са качествени или не, защото както Isa е написала 96% от световното производство на играчки е съсредоточено в Китай.
Не знам дали си спомняте, но наскоро и голяма фирма- производител на детски играчки изтегли от пазара огромно количество от своята продукция.
Понякога просто не ми се дават много пари за скъпи играчки, която след три дни вече ще са забравени.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 530
По принцип обичам да пазарувам от тук- http://shop.pumpelina.eu/, играчките са много качествени и развиват мисленето. Не спонсорирам китайската пластмасова индустрия  Naughty .

# 9
  • Мнения: 3 634
Не купувам играчки всеки ден, така че имам възможност да разглеждам и избирам. За щастие аз предпочитам книжки и пъзели и на този етап моят син също. Незнам как е в Русе, но в Сф има големи магазини, в които може да купиш играчки за всеки вкус и джоб. 

# 10
  • Мнения: 4 187
Различни играчки купувам! Рая харесва животни, много, за това събираме ТЕЗИ

# 11
  • Мнения: 1 650
само коли купувам
Burago ни харесваха но вече няма, по принцип 1:18 металните от бензиностанциите

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999

Страхотни играчки. НИЕ също ги събираме.  Mr. Green
Единствения им проблем е, че са много тежки, а когато отиваме някъде Дариа държи да мъкнем всички животински семейства, барабар с обслужващия ги персонал с нас.  ooooh!

# 13
  • Мнения: 22 277
Лично аз почти не съм купувала играчки, повечето са ни подарък. Съответно хората не могат да дадат 60-100лв и купуват от по-евтините имитации на играчки на Чико и т.н. марки, които доста бързо се чупят и повреждат.
Когато аз избирам играчка гледам да е здрава и да не се разпадне след няколко пъти. Съответно и цената е друга.
Пазарувам и от Англия и Германия (по-точно техни сайтове, има кой да ми ги достави до БГ).

# 14
  • Мнения: 678
Това лято имах възможността да отида в Швейцария .
От там й накупих музикални на Chicco , Fischer - Price и дървени образователни на HEROS.
Разликата в пластмасата , която тук в БГ предлагат на други марки е огромна  ooooh!
Тези , които й донесох непрекъснато ги хвърля , блъска в земята - дори не са се напукали - изключетелно здрави имам чувството , че още поне 5 деца ще им се радват след нея .
Сега от скоро й купувам LEGO - строи камиончета , супермаркет ( по-вечето баща й го прави , а тя се учи ) .
Но тук в БГ LEGO  е с двойна цена отколкото в Германия и Швайц .
В нашият град  '' лукса '' детски играчки е Хиполенда - нямаме друг хубав . Close

Общи условия

Активация на акаунт