Какви играчки купувате?

  • 3 223
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 19 296
От няколко месеца живеем в България и като обикалям детските магазини за играчки в Русе, всички са китайски. И то такива, каквито се продават в магазините за 1лв-от евтина пластмаса, никъде не пише номер върху пластмасата, някои са направо опасни, защото се чупят веднага и т.н.
По принцип въобще не държа на някакви марки. Но например имаме играчки Чико и също са произведени в Китай, но поне знам, че Чико произвеждат играчки без PVC и вредни оцветители.
А вие какви играчки купувате? Поръчвате ли играчки от интернет сайтове и от кои? Кои са хубави марки бг играчки?

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 16:35 от В_и_В_и

# 1
  • Мнения: 5 877
Има дървени играчки на все повече места; преди бяха полунелегални, но сега виждам дори в Хиполенд, в някои ТСМ-и, да не говорим за специализирани за образователни играчки магазини като Пумпелина; в Борово имало и Пиппо, аз не съм ходила дотам, но го хвалят.
Има доста интересни неща в малкия ЦУМ, предимно разни комплекти за труд и творчество, но и дървени мебели за къща съм виждала.
Пъзели купувам от книжарница, от стандартен магазин съм купувала неща като топки, тротинетка, електрическо пиано.
пусни търсачка, има онлайн магазини.

В Марсел не влизам поначало.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
...всички са китайски...

96% от световното производство на играчки е съсредоточено в Китай. Предполагам ти е ясно какво означава това?  newsm78
Почти не купувам играчки, защото таткото е по тази част - купува каквото тя пожелае. Аз купувам основно от чужбина и то "тематични" играчки - в Унгария например има страхотни дървени - местно производство /има ги в някои магазинчета/, ако съм в Китай - купувам панда, ако съм в Берлин - мечка... Последно време й купувам хубави, занимателни книжки.

Нямам проблем със здравината на играчките. У нас нищо не се поврежда, нито се чупи, нито се губи - много изнервящо, няма ка да се разчиства.  Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 19 296
Има разлика в това една призната фирма за играчки да е изнесла производството си в Китай и една китайска фирма да продава играчки по 2-3лв. Това имах предвид.

# 4
  • Мнения: 984
Аз наскоро открих www.smehurko.com
Всъщност откриха магазинче в нашия квартал и там видях играчките на живо. Има страхотни дървени играчки /поне на мен и на малчо много ни харесват/.
Да си призная имаме огромно количество плюшени играчки, но сме ги купували за нас с таткото. За малкия не мисля, че са подходящи. /това добавка към пластмасовите/
Специално за бг играчки - не се сещам. Има някои дървени които се правят в Добрич /ако не бъркам/ и са за износ /аз съм срещала за Икея, но има и други/

# 5
  • Мнения: 4 292
Всякакви играчки купвам. Всички са китайски буклуци, това е положението.

# 6
  • Мнения: 6 441
Купувам играчки главно от чужди сайтове-Fisher Price,Чико,защото тук цените са непосилни за мен,а там са по-евтини.
И така няма смисъл да купувам от китайските боклуци по 1-2 лв.Въпреки,че имаме солидно количество от тях събрани от подаръци.
Но и те си имат хубавата страна-Алекс ги сглабя,разглабя,това му е страст. Grinning

# 7
  • Мнения: 9 814
Купувам каквито играчки ми харесат, независимо дали са китайски или не. За да бъдем по-коректни дали са качествени или не, защото както Isa е написала 96% от световното производство на играчки е съсредоточено в Китай.
Не знам дали си спомняте, но наскоро и голяма фирма- производител на детски играчки изтегли от пазара огромно количество от своята продукция.
Понякога просто не ми се дават много пари за скъпи играчки, която след три дни вече ще са забравени.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 530
По принцип обичам да пазарувам от тук- http://shop.pumpelina.eu/, играчките са много качествени и развиват мисленето. Не спонсорирам китайската пластмасова индустрия  Naughty .

# 9
  • Мнения: 3 634
Не купувам играчки всеки ден, така че имам възможност да разглеждам и избирам. За щастие аз предпочитам книжки и пъзели и на този етап моят син също. Незнам как е в Русе, но в Сф има големи магазини, в които може да купиш играчки за всеки вкус и джоб. 

# 10
  • Мнения: 4 187
Различни играчки купувам! Рая харесва животни, много, за това събираме ТЕЗИ

# 11
  • Мнения: 1 650
само коли купувам
Burago ни харесваха но вече няма, по принцип 1:18 металните от бензиностанциите

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999

Страхотни играчки. НИЕ също ги събираме.  Mr. Green
Единствения им проблем е, че са много тежки, а когато отиваме някъде Дариа държи да мъкнем всички животински семейства, барабар с обслужващия ги персонал с нас.  ooooh!

# 13
  • Мнения: 22 430
Лично аз почти не съм купувала играчки, повечето са ни подарък. Съответно хората не могат да дадат 60-100лв и купуват от по-евтините имитации на играчки на Чико и т.н. марки, които доста бързо се чупят и повреждат.
Когато аз избирам играчка гледам да е здрава и да не се разпадне след няколко пъти. Съответно и цената е друга.
Пазарувам и от Англия и Германия (по-точно техни сайтове, има кой да ми ги достави до БГ).

# 14
  • Мнения: 678
Това лято имах възможността да отида в Швейцария .
От там й накупих музикални на Chicco , Fischer - Price и дървени образователни на HEROS.
Разликата в пластмасата , която тук в БГ предлагат на други марки е огромна  ooooh!
Тези , които й донесох непрекъснато ги хвърля , блъска в земята - дори не са се напукали - изключетелно здрави имам чувството , че още поне 5 деца ще им се радват след нея .
Сега от скоро й купувам LEGO - строи камиончета , супермаркет ( по-вечето баща й го прави , а тя се учи ) .
Но тук в БГ LEGO  е с двойна цена отколкото в Германия и Швайц .
В нашият град  '' лукса '' детски играчки е Хиполенда - нямаме друг хубав . Close

# 15
  • Мнения: 511
Купувам само качествени играчки- Haba, Tolo, Chicco, Fischer Price и мечетата на Me to you. Peace

# 16
  • Мнения: 4 187

Страхотни играчки. НИЕ също ги събираме.  Mr. Green
Единствения им проблем е, че са много тежки, а когато отиваме някъде Дариа държи да мъкнем всички животински семейства, барабар с обслужващия ги персонал с нас.  ooooh!



 Grinning Рая също винаги носи със себе си по две -три, че и повече. От както любезните момичета от Тwo Giraffes и дадоха колекционерска книжка, постоянно я разглежда и ни ги агитира, да сме по- чевръсти с попълването на колекцията  Mr. Green !

Да допълня по темата, че АЗ много харесвам дървени играчки, поредната  тема, в която ще споделя ,че мисля да си купя дървена къща за кукли. Показах я на Рая, не беше впечатлена  Crossing Arms. Отново искала ферма, а имаме две  Tired.

# 17
  • Мнения: 19 296
Благодаря ви за отговорите!
Между другото Фишър Прайс изтегляха свои играчки от пазара заради вредни съставки.
Ние имаме дървена къща за кукли с мебели и доста си играем заедно.

# 18
  • София
  • Мнения: 44 098
Купувам всякакви, не робувам на марки.
купувам и тип 1 лв, също и по-скъпи и метални и пласмасови и дървени. И БГ и Китайски....
Те марковите също са мейд ин чайна Simple Smile))
Благодаря ви за отговорите!
Между другото Фишър Прайс изтегляха свои играчки от пазара заради вредни съставки.
Ние имаме дървена къща за кукли с мебели и доста си играем заедно.

Да, фишър прайз се е случвало да изтеглят от мрежата определена серия играчки...също и почти всяка друга по-голяма фирма....както и фирмите за адаптирани млека и храни.....това е основната разлика, че когато има нещо нередно по-големите марки си изтеглят кофти продукцията....

# 19
  • Мнения: 561
Playmobil са страхотни играчки. Сина ми ги обожава повече от Lego, добре че вече ги има в България. Знам за Jumbo, може и на други места да има.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 098
Playmobil има доста преди да има Джъмбо.
В комсед се продават, те са им вносител както и на лего.
Също ги има и онлайн.....на мен лично лего обаче по-ми харесват Simple Smile)) на дечко също.
Апропо - в комсед са малко по-евтини даже.

# 21
  • В море от любов
  • Мнения: 519
За моя радост все още има играчки които не са произведени в Китай, аз поне съм купувала такива и съм много доволна Peace
Търсете играчките със следните марки: MOLTO, CAVALLINO, PALAU, FANCY.
Част от тези играчки са на 100% европейско производство!
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/index.php/cPath/45_429
Ето тук се предлагат някои от марките Peace
А това са сайтовете на фирмите.
http://www.molto.es/
http://www.cavallinogiocattoli.com/
http://www.palauhermanos.es/

# 22
  • София
  • Мнения: 44 098
За моя радост все още има играчки които не са произведени в Китай, аз поне съм купувала такива и съм много доволна Peace
Търсете играчките със следните марки: MOLTO, CAVALLINO, PALAU, FANCY.
Част от тези играчки са на 100% европейско производство!
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/index.php/cPath/45_429
Ето тук се предлагат някои от марките Peace
А това са сайтовете на фирмите.
http://www.molto.es/
http://www.cavallinogiocattoli.com/
http://www.palauhermanos.es/

А какво ви пречат произведените в китай играчки....
Като гледам детето ти на аватара, възседнало е точно мейд ин чайна играчка Wink

# 23
  • В море от любов
  • Мнения: 519
На мен ни най-малко ми пречат, но трябва да разграничаваме китайските от по левче и китайските маркови играчки Peace
На марковите играчки се спазва все пак някакъв контрол и поддържат много добро качество, съответно и цената им е добра Mr. Green

# 24
  • София
  • Мнения: 44 098
Да така е, а цената им е така добра предимно на родна земя, иначе не са такива баснословни цени.
Иначе при всичко ситават и гафове,но те държът контрол да....
А те питах, защото си посочила разни фирми произведени в европа...все едно вс произведено в китай е кофти....
а не е Wink просто се ползва евтина работна ръка...

Както и у нас се правят доста дървени играчки пък, пак за външни фирми - после пише  произведено в ЕС.....
А има и едни  играчки пък не маркови , които се правят в китай, които са копия на фирмени играчки или близко изкопирани - пак направени качествено, но без да носят името на марката...е не са баш за лев, но например вместо 160 струва 50 лв....та е много относително това....

За това аз лично не гледам толкова марки и производство - а гледам самата играчка да е направено хубаво, стабилно и т.н....то си личи....

# 25
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Да, съгласна съм, най-важното е играчката да е здрава, стабилна, защото все пак деца си играят с тях. Аз като гледам играчка за 0.50лв или за 1лв и си задавам въпроса ''аджаба'' Mr. Green за колко е купена от Китай+ транспорт+ мито+ ДДС ?????
И нещо не ми се връзва Thinking, а да не говорим притежават ли тези играчки европейски сертификати за качество, за произход, за безопастност? newsm78
Та тези неща също ги гледам, както при играчките, така и при дрехите и при всичко което купувам за дома.

# 26
  • Plovdiv
  • Мнения: 242
Лично аз почти не съм купувала играчки, повечето са ни подарък. Съответно хората не могат да дадат 60-100лв и купуват от по-евтините имитации на играчки на Чико и т.н. марки, които доста бързо се чупят и повреждат.
Когато аз избирам играчка гледам да е здрава и да не се разпадне след няколко пъти. Съответно и цената е друга.
Пазарувам и от Англия и Германия (по-точно техни сайтове, има кой да ми ги достави до БГ).
Може ли да дадеш линк към някой сайт от Англия например-от там имам кой да ми достави че идва Коледа и много ми се ще да взема нещо качествено и хубаво

# 27
  • Мнения: 6 618
Честно казано за играчките робувам на марки и евтини не купувам.Не са опасни и са доста издръжливи ,така че в крайна сметка скъпото излиза евтино.Имаме играчки ,с които скоро ще си играе 3-то бебче /не мое/

# 28
  • Мнения: 19 296
За моя радост все още има играчки които не са произведени в Китай, аз поне съм купувала такива и съм много доволна Peace
Търсете играчките със следните марки: MOLTO, CAVALLINO, PALAU, FANCY.
Част от тези играчки са на 100% европейско производство!
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/index.php/cPath/45_429
Ето тук се предлагат някои от марките Peace
А това са сайтовете на фирмите.
http://www.molto.es/
http://www.cavallinogiocattoli.com/
http://www.palauhermanos.es/

А какво ви пречат произведените в китай играчки....
Като гледам детето ти на аватара, възседнало е точно мейд ин чайна играчка Wink
Аз няколко пъти казах и пак ще потретя, че не ми пречат играчки, произведени в Китай. Важно е просто да са на фирма, която ползва само евтината работна ръка там, а качеството се контролира. Не ме интересува толкова, че играчката ще се счупи бързо. Обаче PVC-то в пластмасата наистина не е шега работа, както и боите, с които се оцветяват играчките. Не бих купила Фишър Прайз( както и шишета на Авент) например или бих гледала да има означение в триъгълник.

# 29
  • София
  • Мнения: 44 098
Защо не би купила фишър?
Защото си чула че миналата година са си изтеглили три артикула от пазара, заради вредни бои??? Да, така беше....разликата е че все пак ги изтеглиха....
И 100% това се е случвало и с Чико, Толо, Смоби и квото там друго се сетиш.....все по някое време е имало стоки с "Дефект" и какво от това...

Прекалено се вманиачавате...

А сега се запитайте дали в евтините бутилки за мин вода например няма нещо вредно, а със сигурност всеки  ползва и дава и на децата си....
Както и доста други опаковани продукти...

# 30
  • София
  • Мнения: 2 298
Купувла съм от вече изброените марки - Чико, Фишър прайс, Смоби, Толо. Фен съм на френските Екоифие и Берше. Нищо не е счупено досега.
Напоследък малката се е отворила от детската градина на рисуване и изрязване и лепене, та все по книжарниците висим. И книжки купуваме постоянно - ако се загледате на някои издателства книжките също са произведени в Китай. Но от евтините китайски не купувам - заради пластмасата и боите в нея.

Общи условия

Активация на акаунт