захранване с месо

  • 11 449
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 481
Моята педиатърка ми препоръча да въведа месото/ и то богатото на желязо червено месо-напр. телешко/ седмица преди да навърши 6 месеца!

И за една седмица как по-точно ще се вдигне хемоглобина като се захранва по 1-2 лъжички и се изчаква....колко месо ще поеме...и колко от него ще усвои.. Rolling Eyes

Little wingels , с кое по-точно не си съгласна? Никъде не казвам да не се дават готови пюрета, казвам че във зеленчуците има повече, а и като количество бебето би изяло повече, при това дори и да изяде 1 бурканче пюре в него има 8% /10-15гр месо/-колко от тях ще усвои?
Дори в зърнените храни е повече Wink....а най-добре е комбинацията зеленчуци съдържащи желазо с месо-консумират се едновременно храни с хемово и нехемово желязо се оптимизира усвояването на желязото. Витамин С също подобрява абсорбцията му. Peace

# 31
  • Мнения: 3 034
захраних с месо на 6 месеца, такава е схемата тук, за да го предпазя от спад в нивата на желязо. с едно уточнение - захраних с чисто месно пюре, само месо в бульон, тоест месото е 100% от пюрето  Peace

# 32
  • Мнения: X
И на двете дадох на 6м. Малката и без друго яде само месни пюрета.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 271
Към 8 месец, дадох месото, преди това ядеше каши с глутен и т.н.

# 34
  • Мнения: 3 993
MTV, не съм съгласна с "по-добре давай зеленчуци богати на желязо,  месото в готовите пюрета е едва 8% ".
Организма ще усвои всичкото желязо от месото, защото хемовото желязо е високо усвоимо и неговата резорбция в организма не се влияе от други фактори. А нехемовото желязо, което се съдържа в зеленчуците, е слабо усвоимо и резорбцията му зависи и от други фактори. Отделно от това можем да коментираме къде са необходимите белтъци и мазнини (аминокиселини и мастни киселини) в зърнените храни например...но да не изместваме повече темата!  Simple Smile

# 35
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Месо и глутен дадох на сина ми в 8-мия месец. На дъщеря ми - малко по рано.

# 36
  • Мнения: 493
На 6 месеца захраних синът си с месни пюрета.

# 37
Края на 5 месец с пюре на Hipp зеленчуци с пилешко

# 38
  • Мнения: 741
7-ми месец

# 39
  • Мнения: 4 784
При навършени седем месеца и то към края на седмия дадох глутен, а месо в началото на седмия.
Като гледам обаче напоследък все нови и нови препоръки излизат.

# 40
  • Мнения: 1 449

Месо = 6 м. (или в края на 1-ия месец от захранването)
Месо = 8 м. (или около 2 месеца след захранването)

* И двата подхода се препоръчват.
* Възрастта за месо е една от основните разлики между повечето европейски и американските схеми.
* Отложеното въвеждане на месо е доста критикуван подход през последните години. Факт е, че вече са налице промени.
* По-късното въвеждане на месо също има логика.
* Зависи като цяло от реда на въвеждане на другите храни, както и от количеството и честотата на предлагане на месо. 

# 41
  • Мнения: 3 993
Косе Босе благодаря ти за навременното включване! Ще използвам темата да те попитам нещо: според мен в какъв ред е добре да се въвеждат раличните видове месо, знам, че се започва с пилешко, заешко, пуешко, продължава се с телешко и свинско, трябва ли да се спазва строго този ред? И друго, кога мога да дам патешко? Защото имам чисто патешко месо, произведено под строг контрол и ми се ще да се възползвам. И без това съм много объркана покрай тази история с опасните месни пюрета, та сега ме е страх да давам месо от готови и възнамерявам да приготвям месото за бебка вкъщи. Предварително ти благодаря за отговора.  Hug

# 42
  • Мнения: 2 960
края на 7-мия месец Peace

# 43
  • Мнения: 1 080
6 м.
Захраних на 4 м.

# 44
  • Мнения: 96
Захраних на 4.5 месеца, месо дадох на 7 навършени. Пуешко, заешко, телешко, риба (в този ред). Предстои да въведа пилешкото и свинското, агнешко и дробче.

Общи условия

Активация на акаунт