GP - въпроси

  • 800
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 105
Как стои въпросът с домашните посещения при болно дете?

Стоя и се чудя, нормално ли е, когато се обадих на GP то / на сина ми / по телефона тази сутрин категорично да ми откаже и да ми обесни, че времето е ракошно за разходка на болно дете.
Смятам, че не съм прекалявала с посещенията при нея, нито при редовните консултации, нито в много редките случаи, когато малкият е бил болен. До момента винаги /два пъти за 3 години/ при дом. посещения се е налагало мъжът ми да ходи да я посреща с колата и да я откарва, където трябва /това беше като категорично изискване/. Да де, ама ако него го няма по някаква причина к'во правя. Не може ли да й платя такси и да спреме с пазарлъците кой къде трябва да отиде.
Как е при вас? Къде другаде водите децата си при обичайните настинки, грип и т.н.

# 1
  • Мнения: 431
Не е редно да ти отказва,според мен.
Аз,не че съм доволна от нашата педиатърка,но веднъж я викнах и тя дойде.Дано да не ни се налага повече  PraynigНа мобилния също винаги отговаря,а знам,че има и такива,които в почивен ден или след работно време не можеш да ги откриеш.Май ще се откажа да я сменям,като гледам-другите са още по-зле  ooooh!

# 2
  • Мнения: 1 440
Никога не съм я викала,дори не знаех,че може да идва на домашно посещение.
Това наше право ли е?Простете за моето невежество!
Но по телефона си говорим доста често,дори и в почивни дни.

# 3
  • Мнения: 166
Наскоро имаше пак такава тема.Ще кажа ,че за "обичайни" неща-кашлица,сополи,настинка и т.н ,както и защото например вън вали-лекар не викам за домашно посещение.Всеки личен лекар има часове от графика си посветени за домашни посещения-за болни,инвалиди и т.н.Взимала съм лекар с колата и съм го връщала-никога не съм си мислела ,че за да  ми  дойде вкъщи,ще трябва да си плаща и таксито-има много неща неуредени в здравната ни система,но не всичко е в правомощията на лекаря.Все пак ако мислиш,че личния лекар на детето ти заслужава-смени го.

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 16:08 от minilini

# 4
  • Мнения: 1 545
Мойто джипи ходи на домашни посещения. При мен не е идвала, но при съседско детенце дойде/ незнам за възрастен човек дали ще отиде/. Майката тогава каза, че не се е пазарила, нито за транспорта, нито за някаква такса, нито за работно време. Беше дошла в почивен ден. Така че явно всичко опира до съвестен лекар и съответно до възможностти - физически!
Иначе съм чувала и за другия вариант - осигурен транспорт плюс 30 лв, което според мен е дори нагло.

# 5
  • Мнения: 822
Мойто джипи ходи на домашни посещения. При мен не е идвала, но при съседско детенце дойде/ незнам за възрастен човек дали ще отиде/. Майката тогава каза, че не се е пазарила, нито за транспорта, нито за някаква такса, нито за работно време. Беше дошла в почивен ден. Така че явно всичко опира до съвестен лекар и съответно до възможностти - физически!
Иначе съм чувала и за другия вариант - осигурен транспорт плюс 30 лв, което според мен е дори нагло.
и аз съм чувала за такива такси.

# 6
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Писала съм много подробно в други теми, затова няма да го пиша. Пуснете търсачката и ще прочетете много мнения. Оплакване в здравната каса ще й изпрати мигновена проверка. Ползвайте телефона за оплаквания. Това мога да ви посъветвам. Докато си траете ще ви правят на луди, ще ви искат пари, шофьор и ще ви се подиграват.

Общи условия

Активация на акаунт