Един въпрос за отоплението с газово котле

  • 37 087
  • 79
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 958
Още хич не сме много наясно с кубиците, от 1 месец сме на газ. Преди в София бяхме на ТЕЦ. Но сега като дойде сметката за ноември, ще започнем да следим от декември и да регулираме нещата. И водата ни е на газ, дано за отопление и вода да не надхвърлим 120 лв. на месец.


За програматора - ние точно затова нагласихме дневната да е 19, защото когато в кухнята, която е северна  е 19, в южните стаи е поне 21 и е достатъчно.

# 31
  • Мнения: 35
Ние сме на газ от юни. До сега сме плащали 2 пъти:
за юни - август - 17лв
септември и октомври - 25 лв

Сега ми се очертава около 45-50лв

# 32
  • Мнения: 17 982
Апартамента видях че е малко квадрати, но колко човека сте? Ние лятото имахме по 8-10 лв. на месец, не готвя на газ. 4 човека сме

# 33
  • Мнения: 35
Двамца сме засега Simple Smile,
само че аз ползвам газта и за готвене - сложихме само газови котлони.

# 34
  • София
  • Мнения: 958
Ами ние сме 5 човека, но без отопление - т. е само за водата, за 1 месец платихме 30 лв. Но и синът ми се къпе по 20 минути, а и аз обичам да се къпя дълго и всеки ден.....

Но в сравнение с вас май пак плащаме много..... newsm78

# 35
  • Мнения: 35
О, не мисля, че плащате много. Просто ние като сме само двама и си се отразява в разходите. Принципно винаги са ни били малки битовите сметки.
Всеки ден се киснем в банята, но пък обичаме да се къпем заедно  Blush сигурно и това се отразява.... 

# 36
  • София
  • Мнения: 958
Аха....ето къде е разковничето за добрата икономия........... Laughing
Полезно и приятно... Simple Smile

# 37
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
и аз да се включа в тази тема. от юли сме на газ. имам програматор, но още не мога да се оправя с него, не са ми много ясни указанията в упътването, кратко е написано и не го разбрах твърде добре. ако може някой да ме обучи - ще съм благодарна. котела ни е вайлант, програматора си върви с него.  Hug

# 38
  • Мнения: 35
Здравей Diki,
за да можем да помогнем евентуално, може ли да дадеш модел на програматора? Vaillant по принцип не произвеждат програматори и котлите им вървят с няколко марки, които са си различни...

Когато идваха да ви включват газта пуснаха ли програматора за проба?
При нас техника набързо ни обясни какво се прави с отделните копчета и аз после го разцъках и  smile3508 ...
ПП. Поздрави за добрия избор на котле Simple SmileSimple Smile

# 39
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Здравей Diki,
за да можем да помогнем евентуално, може ли да дадеш модел на програматора? Vaillant по принцип не произвеждат програматори и котлите им вървят с няколко марки, които са си различни...

Когато идваха да ви включват газта пуснаха ли програматора за проба?
При нас техника набързо ни обясни какво се прави с отделните копчета и аз после го разцъках и  smile3508 ...
ПП. Поздрави за добрия избор на котле Simple SmileSimple Smile
благодаря!, не съм погледнала каква е марката на програматора, ще ти пиша пак на лични да не занимаваме аудиторията с инструктажа. Grinning направиха проба, но като за студено време.
имаме сметка за ноември 130 лв. смятам че е добре, парното си работи леко, детето и майка ми са в къщи, за ток 20.

# 40
  • Мнения: 1 715
Да се включа и аз.Ние сме с програматор настроен е на дневна (06h-22h)-22 градуса и нощна(22h-06h)-21 градуса.Термоглавите са ми отворени навсякъде на 5.Определено много по изгодно и по-добре е с програматора,отколкото със задаване на температура на водата на котлето.За сметки не ми се пише,защото ще възникне спор.При всички е индивидуално и зависи от много неща.

# 41
  • Мнения: 35
Добре дошла в темичката valq_78. Предполагам, че у вас също има човек през деня.. В протичен случай t е малко висока... иначе ние процедираме по същия начин.

Diki, излезе и нашата сметка - 41 кубика сме изгорили  Mr. Green много съм доволна... но все пак не топлим през деня ...
при вас звучи много добре, като потребление... Simple Smile

# 42
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
днес разгледах, разчетох указанието на терморегулатора, той е марка CalorMatic340f. почти го схванах. само ми остана един неразрешен въпрос - копчето, което е на котела в какво положение трява да е когато котела се управлява от терморегулатора? не прочетох нищо по този въпрос. говоря за това, с което се увеличава Тна водата в радиаторите.
а, друг много важен въпрос  - ще пътуваме за коледа и няма да ни има 5-6 дни, какво да направя, да изключа газта изобщо в апартамента или да наглася функцията за ваканция на терморегулатора? какво правите вие при пътуване?

# 43
  • София
  • Мнения: 958
Аз бих го изключила от съображения за сигурност.

Нашата сметка за ноември е 112 лв. , апартамента е голям, почти 90 квадрата топлим. Не спираме в никоя стая, радиаторите са на 5, вратите отворени. А и сме 5 човека и се къпем редовно. Според мъжа ми е много, но според мен за топлината и удобството, което имаме е добре.....

Количеството е 0.120 - хил. м3 - незнам какво е това.........? Но на човек се пада по 24....
Мисля, че е добре и не е фрапиращо много......... newsm78

# 44
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Diki, излезе и нашата сметка - 41 кубика сме изгорили  Mr. Green много съм доволна... но все пак не топлим през деня ...
при вас звучи много добре, като потребление... Simple Smile
здрасти! погледнах си сметката,
старо     ново       коеф.на коригиране             коригирано количество
1506       1642             1.053                                     0.143 хил.мЗ
какъв е този коеф. на коригиране? колко кубика сме изразходвали.
 Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт