кухо яйце

  • 2 495
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте, на 11,08,2008 ми беше направен кюртаж в 8 г.с. причината "кухо яйце".След кюртажа доктора каза че имам малка матка.Искам да попитам има ли тук други момичета които са се сблъсквали с подобно нещо и дали това ще повлияе при следваща бременност, защото сега ме е страх аборта да не се повтори по тази причина.

# 1
  • Мнения: 20
Мила, този кйто ти го е казал не ти ли обясни какво значи това..?
Отиди при друг доктор ,най-добре по препоръки и на частен прием за да ти обърнат повече внимание.Задай там този въпрост и ен си тръгвай без отговор, насоки за изследвания ако са необходими и така.
Иначе това ми звучи много несериозно,как така малка , защо, колко малка, какво следва от това.Може да е просто коментар, който изобщо да не е проблем.Не се шашкай излишно, може да няма никаква причина за безпокойство.
желая ти всичко най..

# 2
  • Мнения: 13
Благодаря ти много за подкрепата и отговора май още тогава трябваше да потърся второ мнение

# 3
  • Мнения: 36
Аз имам същата диагноза, когато ми го казаха за първи път ми казаха, че матката ми е с размери на детете.  Не знам до колко е така, не знам и какви точно са нормалните размери за да разбера дали наистина до такава степен не е в норма. Не мога да ти кажа по отношение на бременността, тъй-като сме все още на ниво опит. Според гинеколожката ми това не е определящо, каза ми че имало момичета който износвали близнаци зависело как ще се развие през бременността. По това което на мен са ми казвали мога само да ти кажа да не се притесняваш и успех в бебеправенето. 

# 4
  • Мнения: 298
Здравей,съжалявам за случилото ти се.Аз също преминах през това през юли.Диагнозата-същата.Не мисля,че малката матка каквото и да означава е единствения проблем за кухо яйце,аз съм раждала и това беше втора бременност за мен и за нещастие -злополучна.Потърси друго мнение,както са писали по-горе за предпочитане частен преглед.
Когато попитах на какво се дължи отговора беше,че се случвало на много жени и точна причина за това нямало.
Явно просто природата си знае работата.
Пожелавам ти много скоро да се похвалиш с две чертички и после да гушкаш здраво бебе.   bouquet

# 5
  • Мнения: 2 270
Съжалявам! Hug
малката матка може да е проблем при износване на бременност, но в никакъв случай не е причина за кухо яйце!
смени си лекаря
 Peace

# 6
  • Мнения: 88
И аз имах кухо яйце преди 3 г бъде спокойна малък шанс има да се повтори и аз така си мислех като теб и ме беше страх че като забременнея пак може да се повтори но сега имам вече дъщеря на 1г 11м.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 524
съжалявам за това което ти се е случило.  Hug
както и другите момичета не мисля че малката матка е причина за кухо яйце и за аборт.
не се шашкай предварително и ти желая скоро отново да си бременна и да не се терзаеш с подобни мрачни мисли Peace

# 8
  • Мнения: 332
здравейте, и аз имам такова изказване от един гинеколог - малка матка, но моята гинеколожка ме уверява, че това изобщо не трябва да ме притеснява. До тук добре, но много ме притеснява това пусто кухо яйце, кога най- рано може да се разбере за него, какви са причините.В смисъл няма нишо общо малката матка с кухото яйце нали.....? Ще ме извините за тъпите въпроси, но имам вече 2  EFP, а на доктор съм чак на 24.11.08 и ме е много страх от нещо такова Embarassed. по мои изчисления тогава ше съм края на 6 г.с. , а това чакане е убийствено Whistling

# 9
  • Мнения: 282
Съжалявам за случилото се, в момента е много важно да не си втълпяваш глупости. Потърси си друг лекар и успех в бебеправенето. Аз също имах аборт от "кухо яйце" и знам каква е болката от преживяното. lorka86 няма как да се разбере по-рано дали е кухо яйце или не, бременността си протича нормално, някога се появява кървене, защото организма сам го изхвърля, знам, че чакането е най-гадно, но не си мисли такива лоши неща.
Стискам ви палци на всички и успех!!!

# 10
  • Мнения: 20
lorka86 не се притеснявай излишно, ако нямаш възможност за друг по-скорошен преглед. Съвсем не е толкова често "кухото яйце", ако си в 6 сед. с вагинален трябва да се види ясно и плода и сърчице по принцип. Ако не те свърта отиди някъде просто така да те прегледат, но с вагинален, с коремен нищо няма да видят толкова рано.Можеш и кръвен тест да си направиш, питай в някоя лаборатория.Но мисля, че трябва да се радваш на двете чертички и да не се притесняваш преди да имаш повод!!Не се натоварвай без причинно себе си и бъдещия бебок.
желая ти лека и безпроблемна бременност.  bouquet

# 11
  • Мнения: 3 294
tediyan съжалявам за това , през което ти се е наложило да преминеш . И аз съм чувала такива изказвания за себе си от един "квартален гинеколог" , след това съм посещавала доста други лекари и специалисти и никой друг не го е изтъквал като причина за неуспех . Та нали тази матка , колкото и да е малка , по време на бременност се развива и разширява .  newsm78 За твое успокоение може да потърсиш друго лекарско мнение по този въпрос . Успех и дано да се похвалиш скоро  Hug

# 12
  • Мнения: 379
Кухо яйце преживях този февруари....лекарката каза ,че е избор на природата ...не повтаряло...дано!!!Не мисля ,че малка матка и кухо яйце има връзка....просто се случва ...това е..

# 13
  • Мнения: 332
lorka86 не се притеснявай излишно, ако нямаш възможност за друг по-скорошен преглед. Съвсем не е толкова често "кухото яйце", ако си в 6 сед. с вагинален трябва да се види ясно и плода и сърчице по принцип. Ако не те свърта отиди някъде просто така да те прегледат, но с вагинален, с коремен нищо няма да видят толкова рано.Можеш и кръвен тест да си направиш, питай в някоя лаборатория.Но мисля, че трябва да се радваш на двете чертички и да не се притесняваш преди да имаш повод!!Не се натоварвай без причинно себе си и бъдещия бебок.
желая ти лека и безпроблемна бременност.  bouquet

Благодаря ви момичета, но значи ли това, че ако чуем сърчице и на ехографа се види ембриона, няма опстност от кухо яйце?

# 14
  • Мнения: 1 765
Лорка, кухо яйце означава тотална липса на ембрионална структура в плодния сак...

Предлагам ти да спреш да четеш и да си изчакаш датата на прегледа, спокойно.....ако след това има нещо, което те притеснява....питай отново!

Успех  Hug

Общи условия

Активация на акаунт