Лечение на стрептококи

  • 3 270
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 765
Здравейте,

Предварително искам да благодаря за отделеното Ви време.

Проблемът ми е следния, лекувам стрептококи с Nolicin, който понасям много трудно, наблюдвам горчивина в устата, променен вкус на всичко, главоболие, гадене, отпадналост, възможно ли е да бъде заменен този антибиотик с някакъв друг, и бихте ли ме посъветвали с какъв, имам антибиограма, но за съжаление в момента не е пред мен, за да я цитирам.

Имам още едно въпросче, свързано с овулацията ми. Продължителността на цикъла ми е 32 дни, съответно съм с по-късна овулация, която исках да засека чрез фоликулометрия, на 12ти ден от цикъла имах фоликул с големина 18,3 мм, на 15ти вече беше нарастнал на 23 мм, заключението на акушер-гинеколога беше, че този фоликул е задържан, понеже е твърде голям, и съответно няма да настъпи овулация. Дали е възможно да потвърдите съмнението ми, че е настъпило някакво объркване, според мен при тази дължина на цикъла е почти невъзможно на 15ти ден от цикъла да има вече задържан фоликул?

Благодаря Ви отново Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 765
Побутвам си темата, защото отново беше пропусната...

# 2
  • Мнения: 287
Не мога да Ви препоръчам друг антибиотик без да видя антибиограмата;също така не пишете от къде са изолирани тези стрептококи:влагалищен секрет;цервикален

секрет;урина или от друго място.
 За овулацията сте права-трябваше да направите фоликулометрия и на 17ия ден или да ползвате домашните тестове за овулация.

# 3
  • Мнения: 1 765
Благодаря, д-р Райчева.

"гадинките" са изолирани във влагалищен секрет, под излоирани микроорганизми пише: Strep. agalctial

В антибиограмата със "S" са отбелязани: Penicillin, Ampicillin, Amoxi/Clav, Cephalotin, Cefuroxim, Cefatoxim, Ceftriaxon, Erythromicin, Clindamycin, Ciprofloxacin, а с "R" - Tetracyclin.

Продължавам да слагам единствено Vagisan, x 1 вечер във влагалището.

Изскочи и друго проблемче, зацапване на 6-7 ден от предполагаемата овулация  newsm78

# 4
  • Мнения: 287
Ако проблема е само във влагалището,то лечението ще е само чрез влагалищни глобули съдържащи подходящия антибиотик;ако обаче имате някакви болки;неясно кървене и други оплаквания,вашия гинеколог трябва да Ви изпише съответен антибиотик за вземане през устата.

# 5
  • Мнения: 1 765
Благодаря, д-р Райчева!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт