Какво ли е това?Алергия, АД или...

  • 830
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 212
Детенцето ми е на шест месеца. Някъде от около втория месец, кожата взе да и се нацепва /сякаш е прожулена/ по гънките на врата, зад ушите, по свивките зад коленцата.От време на време се оправя, но не напълно или става много страшно.Освен това почти постоянно има лек обрив по вратлето, появява се  и по бузките и по челцето.
Като кажа на докторката всеки път и поставя  различна диагноза- АКБМ, АД, СЕБОРЕЕН ДЕРМАТИТ, или казва, че нищо и няма, просто да не я къпя често.
Затова реших да попитам тук.
Някой от вас имал ли е такъв проблем? Какво е това? Как се оправя?
Какъв специалист да потърся?Съответно да ми препоръчате някой.

# 1
  • Мнения: 746
не съм специалист, но съм чувала от други майки, че специално при бебетата, понеже са с много чувствителен организъм и кожа, може да се появяват такива неща и не е анормално. Аз дори като по-голяма - някъде около 5-6 клас, на свивките на ръцете и краката ми се появяваха много ситни пъпчици, които ту минаваха, ту се появяваха и някои ми казваха, че това е защото там кожата била чувствителна, а потта ми тогава - по-силна. Ти разбира се наблюдавай внимателно, защото това е бебенце все пак. А пробва ли да го мажеш с Бочко?

# 2
  • София
  • Мнения: 212
Шанс, не съм пробвала с бочко, защото ми се струва много силно ароматизиран. Но ти ми даде идея да пробвам с крем здраве. Благодаря ти Grinning

# 3
  • Мнения: 48
Според мен няма да помогне нито Бочко,нито Здраве.По-добре мажи с някоя серия за атопична кожа.На моята дъщеря например и помогнаха много мазилата на Адерма.

# 4
  • София
  • Мнения: 212
Katiko, от самото начало сме на адерма за атопична кожа.Мажа с exomega. Ако имаш някакво предложение какво още да взема ще се радвам да го споделиш. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 746
Шанс, не съм пробвала с бочко, защото ми се струва много силно ароматизиран. Но ти ми даде идея да пробвам с крем здраве. Благодаря ти Grinning

Бочко / Здраве - на мен ми е едно. Аз затова не се изказвам предпазливо, защото нагласата детайлно да съобразявам нещата за бебенце и едно нещо, което ми помага на мен, може да е зле за бебчо.

Общи условия

Активация на акаунт