Изчезват ли покупки по интернет пристигащи по пощата?

  • 2 246
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 381
Днес получих в пощенския клон покупка -колет  и ми стана интересно как давайки съобщението получено в пощата направо ми връчиха колета Shocked без подпис без лична карта ooooh!просто така.На практика можеше да го вземе всеки с достъп до пощенската ми кутия,която се намира на улицата и съвсем не е ''обезопасена''.
 Моя колежка  така постепенно се отказа да пазарува в ''ягодка'' защото не получава поръчаното.
Питам се не е ли по редно като така и така плащаме пътя да се включва такса за ''препоръчано'' или знам ли.С толкова нетърпение ги чакаме тия покупки някак несериозно подхождат с изпращането newsm78

# 1
  • Мнения: 2 936
хм,досега при мен не е имало проблем-особенно пък с пратки от Ягодка-та....,но пък другото е ,че живея в малък град и ме познават,няма как някой да ми вземе пратката .
при една поръчка от немски сайт ,колета беше отварян на митница,но след това препакетиран и с надпис,че е пристигнал с нарушена опаковка  Peace

# 2
  • софия
  • Мнения: 25 369
Моите наблюдения са (пазарувам основно през нет-а), че когато пратката (малка, непрепоръчана) е от страната - задължително не пристига. Дори и в момента ходя всеки ден да питам за една, а нея я няма и няма Confused Когато е от чужбина - няма проблем. От чужбина единствено ми се е губил каталог на ИКЕА, но не съм сигурна, че е бил изпратен, въпреки, че ме увериха, че е бил.
Имам подозрението, че в нашия клон, тези, които са на непрепоръчаните малки пратки, са меко казано ... нечестни. Никога не съм имала проблем с колет или препоръчан пакет.

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 14:48 от zvanche

# 3
  • София
  • Мнения: 4 145
Изчезват. От години пазарувам по интернет. Досега всичко си получавах. От юли насам имам получени само 20% от пратките. Затова и смених пощенския клон.
По принцип малките пакети се дават срещу лична карта.
На мен даже ми изчезна получен и описан пакет. Другите изчезваха преди това. Като казах, че ще пусна официална жалба, тъй като 10 дена се мотаеха и не правиха нищо, колета се намери за 1 деч.

# 4
  • Мнения: 4 381
А какво бихме могли да направим за да се предпазим от такива неприятни емоции?

# 5
  • софия
  • Мнения: 25 369
А какво бихме могли да направим за да се предпазим от такива неприятни емоции?
За съжаление - нищо (или правиш като Stryper - сменяш ПК и се молиш служителките там да са по-честни). Ако не е препоръчано, няма как да докажеш какво се е случило и къде. Не може да се проследи.

# 6
  • Мнения: 0
Изчезват колетите, до скоро си поръчвах основно дрехи и обувки от e-bay и някои американски сайтове, но много се разочаровах, когато не пристигна един голям колет, бях си подбрала страхотни неща и сумата си беше впечатляваща. Още ми става кофти като се сетя за всичките хубави дрешки  newsm45 newsm45 newsm45

# 7
  • Мнения: 6 887
Аз съм много доволна от моя пощенски клон, направо ги обичам Heart Eyes
В началото ми искаха лична карта, но вече ме научиха, много редовно ходя и не ми искат нищо. Не ми се е губила пратка досега.

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 17:31 от Бухтичка

# 8
  • Мнения: 4 381
А дали ако нещата пристигат на митница е по-сигурно или е едно и също?

# 9
  • София
  • Мнения: 3 972
За две години съм получила около 150 пратки в поща и на митница, нито една не е изчезнала и винаги са ми гледали личната карта!

# 10
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Моите наблюдения са (пазарувам основно през нет-а), че когато пратката (малка, непрепоръчана) е от страната - задължително не пристига. Дори и в момента ходя всеки ден да питам за една, а нея я няма и няма Confused Когато е от чужбина - няма проблем. От чужбина единствено ми се е губил каталог на ИКЕА, но не съм сигурна, че е бил изпратен, въпреки, че ме увериха, че е бил.
Имам подозрението, че в нашия клон, тези, които са на непрепоръчаните малки пратки, са меко казано ... нечестни. Никога не съм имала проблем с колет или препоръчан пакет.

Все едно аз съм го писала. Peace

# 11
Стана ми смешно като я видях тази тема, защото мин месец си купих нещо от eBay и още не съм го получила, а трябваше да пристигне за 2 дни. Или още е някъде в Royal Mail и са го пренебрегнали или някой му се радва. Поне ми върнаха парите, де!

# 12
  • Мнения: 4 916
Да чукам на дърво, досега получавам всичко. Дори веднъж пощальонката се е опитвала да ме намери в апартамента, за да е сигурна, че който трябва получава известията, но попаднала на съседния апартамент и там естествено й казали, че нито получават колети, нито пък имат такъв човек. На следващия ден отивам в нашия клон (1113 на Плиска) и се оказва, че там вече ме чакат с въпроси и провеждат разследване. Честно да си призная, много ме впечатлиха. Обясних им, че е станала грешка и че съм била в съседния апартамент през това време, но е много успокоително, че си вършат работата толкова съвестно.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 694
Поръчвам доста по интернет. До сега ми е изчезнал само един Ларедутски кашон, който не беше за никак малко пари , но хората се окзаха свястни и ми пратиха нещата наново, въпреки че се съмнявам вината да е тяхна ... Сега от около месец чакам едни книжки за дъщеря ми , купени от www.betterworld.com и много се надявам да не са се "изгубили" някъде  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 3 576
Аз се сприятелих с нашата пощальонка, оказа се много свястна и добра женица.
Обажда ми се когато съм получила известие за митница или пакет по тел-а, или ми го носи вкъщи, ако пакета е по-малък.
Да чукам на дърво нищо не ми е изчезвало досега.

Общи условия

Активация на акаунт