Нежелано окосмяване

  • 13 005
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 229
get_real, разкажи повече.........за времетраенето, раните, ....никога ли не изничкват пове4е?  Shocked

с игла могат да се махат само по-дебелите косми. Тези, които аз имах повече никога не се появиха, но целият процес отне около година редовно ходене. Много тънка игличка се вкарва по дължината на косъма и се пуска ток, след това косъмът се издърпва с пинсета. Когато е добре изгорен, пинсетата наистина просто го изважда - той излиза с лекота. След това на мястото на всеки косъм се получава раничка като от изгаряне - първо подуване и зачервяване, а след това миниатюрна раничка с коричка. Белези не остават, нито дупки от космите. Все едно никага не си имал там косъм. Проблем са тънките косъмчета, които са като мъх - хях козметичката ми отказва да маха така, защото можело да остане белег или дупчица от иглата.
Тогава изтърпях болката, защото се налгаше - все пак косми по лицето си никой не иска. Козметичката ми и една-две нейни клиентки са си махнали така космит под мишниците, широкия триъгълник и ръцете. Аз обаче не мога да го изтърпя, а и тя вече не се наема на обширни площи, защото е много трудно и очите й зверски се уморяват. А, и една позната си махна космите около ореола на гърдите, нямам представа как изтърпя ooooh!

Понякога, но рядко, изгореният косъм пак пораства и с второт омахане изчезва.

Ами, това е от мен, но най-важното е човекът, който го прави да е наясно точно какво прави


Каква е цената на това "удоволствие"? Rolling Eyes
И защо е траело цяла година, нали само веднъж/два пъти се третира всеки косъм? newsm78
И каква е болката - парене или си усещаш иглата как те боде?

# 16
  • София
  • Мнения: 2 419
. Аман от тия косми!!! Цяло проклятие са!!!
А баба ми (от страна на майка ми), нямаше нито един косъм- беше гладка като огледало...ехх, защо не съм се метнала на нея, защо!!! #Cussing out

ааа, не може! Трябва да ни е гадно! Аз съм взела криви зъби от рода на майка ми и склонност към напълняване от рода на баща ми. Откъде са космите не ми е ясно, повечето ни роднини са почти кьосе, а който има - са малко newsm78

Брекетите горните ги свалих, на диета съм непрекъснато, а енергията, която хабя за обезкосмяване спокойно бих могла да ползвам за отоплението на 2-3 стаи цяла зима  Joy

А, тъкмо да пусна този си пост и ми даде на Juiciness отговора

Цената на китайското мъчение  Simple Smile беше 1 лев на минута, като машината отчита времето, в което е подаван ток - т.е. не целия престой при козметичката. Аз издържах не повече от 5 минути на ходене, а и раните от 5 минути са почти незабележими. Затова и се проточи толкава - веднъж в месеца ходех. Другият вариант би бил да махнем наведнъж много, но това пък би означавало 1-2 седмици носа да не мога да си покажа, а нямаше как тогава.
Болката е парене, иглата е толкова тънка, че почти не я усещаш, тя влиза в канала на косъма и всъщност гори луковицата. Когато тя е изгорена, косъмът е като без корен и излиза сам. А пък изгорената луковица не ражда нови косми.
Даже сега след тези дискусии с вас се изкушавам да се пробвам за долната част на краката...



Живот   bouquet

Важното е, че всичко е поправимо  Hug

# 17
  • Мнения: 2 229

Благодаря ти много! Hug
Аз за подмишниците се интересувам, защото там отговарям на условията за дебели косми. Laughing
Колко горе-долу излиза за там, ако знаеш, май каза, че твои приятелки са си правили на подмишници?
И ако можеш да кажеш в кой салон си ходила, може и на ЛС, ако ще се счете за реклама. Blush

# 18
Preciosa, здравей.
Влизам ти в положението (макар, че съм мъж) и много бих се радвал ако мога да ти помогна.
Казвам се Андрей Андреев и съм вносител на козметична апаратура сред, която и IPL+RF (или т.н. E-light) апарати. Те са най-новото достижение в света (към момента) на естетичната козметика. Не искам да те подвеждам, но аз лично и всички други, които си правят процедури за обезкосмяване с апаратите сме много доволни. Аз си направих преди 20 дни 1 процедура подмишници (но само на едната, за да видя разликата) и ще се опитам да кача снимка, за да видите ефекта.
Идеята ми не е да си правя реклама и да Ви зарибявам да идвате при мен а е чисто човешки подтик - ако мога да ти помогна. Ако решиш звънни ми на 0885111957, та дори и само за консултация (това важи и за всички, които искат да попитат нещо свързано с темата - но моля Ви нека звънят само заинтересованите).

Приятна вечер на всички Simple Smile

# 19
  • Мнения: 522
Да видя снимки.

# 20
Извинявям се за качеството на снимките (правени са с камера), утре ще направя по-добри с фотоапарат!

# 21
Извинявям се за качеството на снимките (правени са с камера), утре ще направя по-добри с фотоапарат!

Нещо май обърках...как да кача снимките?

# 22
  • Berlin
  • Мнения: 11 238
ми сложи ги на сайт за снимки и пусни тук линк към тях?
азззз се заинтригувах от тази игла. не знаех, че после не излизат, мислех, че е пак си ходиш през известно време за третиране.

# 23
извинявам се , че малко късно го споменавам , но аз също говорех и съм ползвала  IPL епилация / не знам защо ,но аз  му казвам фото епилация Embarassed /  и съм изключително доволна , но  самата маниполация е болезнена ,особено на лицето.

# 24
  • Мнения: 1 629
Еми и аз ще се запиша, защото имам чувството, че от крем ли какво някакви мъхчета ми излезнаха Shocked И сега ги гледам гледам и се чудя да не ставам мъжж Joy... На някой появявало ли му се е подбно нещо. Чела съм, че се появяват като страничен ефект Thinking Thinking Thinking

# 25
  • Мнения: 616
Да се включа и аз, да се обогати темата  Mr. Green
А какъв вид епилация е подходяща за около ареолите на гърдите? Това има ли някаква връзка с млечните функции на гърдата?
Аз на лицето имам само два дебели косъма на брадичката, които не са абсолютно никаква болка, но пък за сметка на това по гърдите  ooooh!
Поздрави

# 26
Да се включа и аз, да се обогати темата  Mr. Green
А какъв вид епилация е подходяща за около ареолите на гърдите? Това има ли някаква връзка с млечните функции на гърдата?
Аз на лицето имам само два дебели косъма на брадичката, които не са абсолютно никаква болка, но пък за сметка на това по гърдите  ooooh!
Поздрави

В салона където ходя има жена , която си прави IPL епилация на ареолите на гъдите , в интерес на истината не съм я питала дали има резултат , но ще я питам и ще напиша тук.Но аз лично не вярвам да няма последствия дори и за процедурите на лицето ,които си правих имам едно на ум ,все пак това са радио вълни /естествено в салона  казват ,че всичко е ОК/.

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 09:17 от pista

# 27
  • София
  • Мнения: 2 419

Благодаря ти много! Hug
Аз за подмишниците се интересувам, защото там отговарям на условията за дебели косми. Laughing
Колко горе-долу излиза за там, ако знаеш, май каза, че твои приятелки са си правили на подмишници?
И ако можеш да кажеш в кой салон си ходила, може и на ЛС, ако ще се счете за реклама. Blush

Ходила съм в Pearl на Екзарх Йосиф - зад пожарната точно)

# 28
  • Мнения: 398
Записвам се и аз.Моите косми са в резултат от 12-годишно лечение с противозачатъчни.Общо взето не ме депресират колкото килограмите, но тези на лицето ми идват в повече.

# 29
Знам какво е момичета и наистина това си е проблем, но май на мъжете им пука по-малко, откокото на нас - какви сме - не че трябва да се занемаряваме, но сутрин, докато влезем във форма няма как. и аз не мога да пресметна колко часове съм изгубила, но с октриването на депилатора, поне тези по тялото не са такъв проблем, че след бръснач как драскаха краката - като ренде. ина това съм благодарна, а за лицето и аз се отдръпвам, някой като се втренчи повечко ми става неприятно ит.н.

Общи условия

Активация на акаунт