Плюнчи се и си смуче ръчичката - на 2м. сме?

  • 21 696
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 796
Мами, вашите бебчовци смучат ли си ръчичките? От два дни Пламен си пъха рачичката в устата и се плюнчи повече от обикновено.  Да не би пък да е подготока на венците за зъбчетата колкото и рано да е.  Днес Пламен беше много неспокоен, ревлив, нахрани се и след малко напъха ръката.  Четох в Спок че може да е нужда от задоволяване на смукателнrs ,рефлекс, при някои бебета бил по-силен и често се предавал по наследство.  Аз като бебе само дето до лакътя не съм си налапвала ръката Laughing.  Пък ми се струва че наддава нормално детето, не би следвало да е от глад Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 517
Ами то е нормално за децата да си смучат пръстчета или ръчички. Не е от глад, а за успокоение най-често, или задоволяване на сукателния рефлекс. Нали затова се използват бибероните-залъгалка. Ние обаче такъв биберон не сме използвали. Маринка и до днес си смуче пръстчето от време на време, но не й забранявам, защото не е прекалено много. Така се успокоява или приспива. Лично аз не го смятам за голям проблем.

# 2
  • Мнения: 2 489
Всички бебета правят така.

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Мдамм, и твоето бебе се е запознало с ръчичката си, скоро ще започне и да "прави проверка" колко пръстчета има (така се смях една сутрин на нашият, разперил пръсти и с другата ръка опипва, все едно брои)

# 4
  • София
  • Мнения: 2 958
На бебетата точно в този период започват да им функционират слюнчените жлези! Нормално е да го прави, а ръчичките още колко ще има да ги дърпаш от устата! Ние вече умишлено си вадим биберона и започва едно разглеждане! Вместо после пак да си го завре в устата започва да си яде ръчичката, която го е хванала!

# 5
  • Мнения: 46 437
Всички двумесечни правят така, ще мине  Wink

# 6
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами то е нормално за децата да си смучат пръстчета или ръчички. Не е от глад, а за успокоение най-често, или задоволяване на сукателния рефлекс. Нали затова се използват бибероните-залъгалка. Ние обаче такъв биберон не сме използвали. Маринка и до днес си смуче пръстчето от време на време, но не й забранявам, защото не е прекалено много. Така се успокоява или приспива. Лично аз не го смятам за голям проблем.
Съгласна съм с Петти. Нормално е не се притеснявай Въпреки, че аз не давам на сина си да си смучи пръстите, не искам да свикне, имам познати които до 7-8 годишна възраст не са можели да ги отвикнат от този навик. Но го оставям да си лигави ръцете и да ги лапа. И моя се лигави от 3 месечен, но още нямаме и изглед да вадим зъби, инъче определено го сърбят венците. Можеш да пробваш дали е това, като му дадеш да лапне пръста ти, или по точно като свиеш пръста и му дадеш кокалчето (инъче ще ти засмучи пръста), ако започне да стиска силно с венците значи го сърбят. Аз така проверявам моя син.

# 7
  • Мнения: 2 498
И ние сме така-даже се ядосва, че неможе да си лапне ръката и започва да се сърди и реве....и снощи поради тази причина и сложих ръкавички, но познай сутринта като ги махнах пак в устата....давам залъгалка, но като я изплюе пак ръцете.....така ме е страх да не се научи да си смучи пръста...

# 8
  • Мнения: 920
Мда и ние сме на 2 месеца и правим същото, явно е процес от развитието. И не че чак тръгва да ги смуче пръстите, а просто си рови из устата. Да ти кажа Дона съседския малчуган е на 3 месеца и той току що почна да прави същото. Майка му се е амбицирала да не му държи ръцете празни - кара го да си държи биберона или малкса дрънкалка за да не бута ръцете в устата..... Laughing .

# 9
  • София
  • Мнения: 2 356
Ние като бяхме на 2 месеца - същата работа, започна да разглежда ръцете и хоп в устата. Радвах се че ги изучава детето, обаче по едно време сви юмрука и само палеца налапа. Докато я усетя за 1-2 дни започна да смуче палеца и сега бибата е тотално отказана. Пробвах с ръкавички, реве и през тях си смуче пръста.
Така, че внимавай, прехода от изучаването на ръката към смукане на палеца е многооо малък Sad.

# 10
  • Мнения: 5 577
Сега смуче ръчички, после крачета....така са, мамини сладки  Hug
И ние сме яко с палеца в уста, бебешка му работа.

Общи условия

Активация на акаунт