Седмично ФОТОШОПСКО КОНКУРСЧЕ 2

  • 4 161
  • 71
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Темите тази седмица са:
1. Направете рамка с кита на She Devil "Days `till Christmas":

 
Можете да си го свалите от нейния блог: http://shedevil-blog.blogspot.com/2008/11/im-back.html
Имате право да използвате и още два елемента или текстури по ваш избор. Можете да работите с ваша снимка или с някоя от тези:
http://lexi1974.multiply.com/photos/album/350/350

2. Направете WordArt на кледно-новогодишна тема. WordArt е набор от различно оформени и украсени надписи на дадена тема, като всеки от тях е на отделен документ в пнг формат. В албума се качват превютата.
Примери:

на EliG http://mpdesign08.blogspot.com/2008/10/miracles-of-christmas-wordart-by-elig.html


на Никки http://nikkidesign.blogspot.com/

Готовите работи се публикуват в нашия сайт за конкурси с пореден номер.
Рамки: http://mamite08.multiply.com/photos/album/51/51
WordArt: http://mamite08.multiply.com/photos/album/52/52
mamite08
mama
Срокът за качване на готовите неща е до вторник, 20 часа. Гласуване от вторник 20 часа до четвъртък 20 часа.
Имате право да участвате с по две свои неща в категория. Победителят има право да избере темата на следващият седмичен конкурс.
Приятна и спорна работа!

# 1
  • Мнения: 2 270
Този път може и да се включа.Дано ми остане време

# 2
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И аз ще се включа, разбира се!

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз най-вероятно ще се пробвам само във втората категория, защото вече имам две рамки с хубавия кит на Дяволицата. А уърдарт никога не съм правила и ми е интересно. Може ли някой, от правилите да каже има ли нещо специфично и евент. да даде идеи. Ако победителят в тази категория няма блог и иска, с удоволствие ще кача уърдарта му в моя блог.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
Мда..пишете ме и мен в конкурса.
За първата част със сигурност. За втората - непознато ми е...ще се пробвам. Ако успея ще се включа и там.

# 5
  • Мнения: 1 884
Лекси първо поздрави за първото място! Много ти отива лентичката...  Mr. Green
Аз мислех да правя коледен уърдарт така или иначе, така че тук ще се вкюча със сигурност. Ще ми е изключително интересно да видя какви рамки ще измислят момичетата с кита ми.
Ако победителите  ми разрешат с удоволствие ще ги кача в блога си.  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 2 160
Много ми харесва кита на SheDevil , така ,че  със сигурност ще се включа  Wink

# 7
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Лекси, и аз забравих да те поздравя за първото място! Хайде, чувствай се поздравена!  bouquet

# 8
  • Мнения: 139
Лекси,честито
ти го заслужаваш!!!
Аз ако ми остане време ще се пробвам само в рамката - за упражнение - изобщо не мога да се меря с вас  Hug

# 9
  • Варна
  • Мнения: 893
пишете ме и мен! ще се пробвам и в двете категории, да видим ще сколасам ли  Laughing
обожавам Word Art  Heart Eyes рядко имам рамка без такова допълнение  Blush

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз пък сигурно ще участвам само в първата категория, защото още не съм изпробвала кита на Дяволинка и мисля да го направя. Wordart точно на такава тема имам, та ми се струва, че втори ще ми дойде много.

За правенето - на мен правенето на wordart ми е любимо, става лесно и предполага да развинтите фантазията си. Най-важното е да си измислите изрази, на конкретна тематика. Мен понеже не бива в това ползвам готови. Ето тук има много и на всякаква тематика:

http://www.peppermintcreative.com/phrases.php

Едниственото, което се изисква е да имате голям набор от различни  красиви шрифтове - може да им сложите всякъкви ефекти от Blending Options, да ги завъртите, както и на където си искате, да ги изрежете от хартия, да им сложите градиент и не на последно място да ги украсите допълнително със сърца, завъртулки, звездички и каквото още ви дойде на ум и съотвества на самия израз.
Ами това е - поне според мен....

# 11
  • София
  • Мнения: 101
Честито  на победителката, да ни радва с още много красоти!

# 12
  • Мнения: 1 884
Аз съм първа с уърд арт-а  Laughing

Ето го:
На който му харесва може да си го дръпне от блога ми - топъл, топъл.  Hug

# 13
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
И аз ще се включа с удоволствие, само че май само за рамките. Хал хабер си нямам как става второто условие.
А може ли да ползвам друг фон и надпис? Т.е това да са ми двата  други елемента?

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 11:46 от zornitsa

# 14
  • София
  • Мнения: 7 242
Благодаря ви много Hug
Дяволинке, страхотен уърдарт си направила. И доста по-различен от предлаганото. И много бързо, бре... Браво!
Никки, благодаря много за обясненията!
zornitsa, можеш. А ако надписа не е готов, т.е. си го правиш ти, не мисля, че би трябвало да се брои като елемент.

# 15
  • Мнения: 451
Хоп и аз в кюпа  Hug
Дяволинка , много си бърза   bouquet

# 16
  • Мнения: 276
Ъъъмм.. Thinking да уточним и това за собственоръчно направените надписи, понеже по тая логика ще може и собственоръчно направени елементи или фончета. Да си знаем Mr. Green Не че сама си правя елементи, де, ама ...ей така  - да питам Blush
Дано да имам време да се включа и аз, ако не - успех на всички , ще се включа на гласуването поне  Heart Eyes.

В Мултито вече има качени и рамки за новия конкурс  #Crazy.Ейй, чевръсти булки !

# 17
  • София
  • Мнения: 4 025
Лекси, честита победа!!!:)

За съжаление няма да мога се включа в новото конкурсче, защото ми се очертават много ангажименти, но  и двете категории са интересни.А за правенето на уордарт- не мисля че има някаква особеност, почти всеки е правил надпис който да си сложи на рамката и знае как става, уордарта са няколко такива надписа обединени от някаква тема.

# 18
  • Мнения: 1 400
Лекси, честито!!!   bouquet  Превъзходна работа!! Hug

Запис за новото конкурс Mr. Green

# 19
  • Мнения: 1 884
Разгледах ги, мисля че 4-тата е на Хера, розпознах една сладка малка муцунка.  Grinning Hug

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
Разгледах ги, мисля че 4-тата е на Хера, розпознах една сладка малка муцунка.  Grinning Hug
Нцъ  Mr. Green Heart Eyes
Т.е зависи как ги броиш Mr. Green

Тази е моята

# 21
  • София
  • Мнения: 1 456
Лекси, честито! И лентичката е мноого сладка.

И аз съм тук, въпреки, че не съм свалила прекрасния кит на Дяволнка още! Mr. Green

# 22
  • Мнения: 354
Хера, много красива рамка, особено с този модел. Само в долнеия ляв ъгъл детенцето може да се постараеш да го изрежеш по-добре. Или да го минеш по очертанията с мека гума с намалена прозрачност или като го изрязваш да зададеш Федър-2

Ще се включа и аз разбира се с този прекрасен кит Hug
Дано имам време и за двете категории, че доста мероприятия ме чакт
Айде- И НЕКА МУЗАТА БЪДЕ С ВАС!

# 23
  • София
  • Мнения: 7 242
Леле, страхотни рамки. Кога успяхте! А №5 направо си е направил и уърдарта. И то много идеен.
Хера, много е красива. Само както neci ти е казала изрежи долната лява снимка по-добре и мъничко я намали да е като другите.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
Благодаря момичета. Ще се опитам да я дооправя. На рамката са сина ми и снаха ми Mr. Green
Ох мъча се с този wordart и май не му схващам въобще смисъла Crazy Да ми дадете да прочета нещо...ако имате под ръка разбира се.

# 25
  • Ilkeston
  • Мнения: 187
И аз се включих този път засега само по първата част от конкурса,ще пробвам и във втората,но едва ли ще направя нещо впечатляващо  Embarassed
Страхотни неща виждам дотук ,направо нямам думи   bouquet

Едит: Включих се и с wordart,ако тези мои words,биха могли да бъдат наречени art. Joy

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 14:26 от DE$$I с автомат...

# 26
  • Мнения: 1 884
Хера, точно тази имах впредвид - чета ги четири без примера.  Mr. Green
Момичета много сте креативни - всички са хубави но 5 и 8 са сууупер. Много интересно го е измислил автора на 5 с бъстунчетата. Браво!

# 27
  • Варна
  • Мнения: 893
пооправих албума  Blush

# 28
  • Мнения: 9
Здравейте реших да се включа и в този конкурс.Дано този път е по добре. Blush

# 29
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Темичката изчезнала на втора страница!
Браво, има много хубави рамки!!!

# 30
  • Мнения: 139
А бе къде ги гледате тези рамки, аз нещо пак съм пропуснала,щото не виждам рамки... newsm78
Видях само на хера сладурите    Laughing

# 31
  • София
  • Мнения: 7 242
Крис, в албума, линк към който е даден в началото на темата Grinning

# 32
  • Мнения: 1 884
Момичета, рамките са от хубави, по-хубави...  Hug

# 33
  • Мнения: 1 008
 SheDevil благодаря за коментара   bouquet Страшно се радвам, че ти харесва. Моя е 14. Това ми е първия квадрат  Grinning и втората рамка,  която правя с елементите  само от 1 кит  Laughing

# 34
  • Мнения: 1 884
cher просто нямаш представа как ме "сърбят" ръчичките и нямам търпение да качвам рамките в блога си...  Joy
Да взема да направя и аз ли една рамка с моя дребния...  newsm78 май нямам подходящи снимки.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 160
То и аз нямах  подходящи зимни снимки , та не ми вървеше нещо  , но това беше до днес : Честит първи сняг.!!
Отивам да снимам малката навън  . Горката ако знае какво я чака
Mr. Green

# 36
  • Мнения: 1 884
То и аз нямах  подходящи зимни снимки , та не ми вървеше нещо  , но това беше до днес : Честит първи сняг.!!
Отивам да снимам малката навън  . Горката ако знае какво я чака
Mr. Green
Madi - какъв сняг Shocked Блазе ви, тука още няма изгледи за сняг...

# 37
  • София
  • Мнения: 2 160
SheDevil , къде си  ти ?
Ето го снега :





Сори за спама   Blush

# 38
  • София
  • Мнения: 4 025
И аз сори за спама,но  и в София гледката е такава, дори още по-снежна Peace

Честит първи сняг!!!

# 39
  • Мнения: 1 884
SheDevil , къде си  ти ?
Ето го снега :





Сори за спама   Blush
Мади изпълни ми душата, каква красота само... Аз съм в Разград. Това гледка от Варна ли е, мъжа ми вчера беше там и каза че преди магистралата пътя Шумен-Варна било страшно красиво и заснежено. Тук прехвръкна малко и се стопи за 30 мин.  Confused
Отивам да гледам снежни снимки във фотографската. Mr. Green

# 40
  • Мнения: 377
Страхотен снежен пейзаж!В Ямбол няма нищо-чак ми се струва нереален снега!

Този път и аз успях да се включа в конкурса  Grinning

# 41
  • Варна
  • Мнения: 893
ааа туй ще да е софийска гледка, у наше село снощи валя дъжд после сняг на парцали а днес няма и помен от нито едното  Whistling слънцето пече, балконската ми китка цъфна  Sunglasses (тя е зимна ама да ви подразня  Stuck Out Tongue Winking Eye )

# 42
  • София
  • Мнения: 2 160
SheDevil : Тц , София е . Заточена съм зимата тук  Sad

# 43
  • Мнения: 139



моля за коментари и критики
А някой може ли да ми каже как да направя сияние около фенера  newsm78

# 44
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте дами!

Само да попитам анонимен ли е конкурса, защото виждам постнати рамки тук, а в сайта са номерирани?

Смятам да участвам и в двете категории, макар че с вас не мога да се меря:)  bouquet

# 45
  • София
  • Мнения: 7 242
Много красиви рамки и уърдартове! Браво!
Крис, аз бих нарисувала на лайер под лампата пламъче /или бих запълнила пространството под самата лампа с жълто/, бих му задала аутър глоу, като съответно си поиграя с настройките и бих понамалила малко прозрачността на слоя с лампата. Можеш и самото пламъче или запълването под лампата да изрежеш от някъде с голям федър.
natalyna, в сайта ги качваме под номер, но тук всеки може да постне рамката си т.е. ти решаваш дали да си анонимна или не Grinning И какво значи, че с нас не можеш да се мериш Shocked Правиш невероятни неща!
Аз се измъчих с моя уърдарт т.к. работя само със стандартните шрифтове. Упорито не мога да кача нови /сейвам ги във фондс при затворен ФШ, рестартирам и нищо/. Преди време Никки ми беше пратила един файл с екзе и тогава бях успяла да кача нови шрифтове. обаче не знам как съм го правила, но шрифтовете се дублираха многократно, ФШ ми забиваше и се наложи да го пращам на профилактика....

И още нещо... Понеже победителите ще са двама /от всяка категория по един/, за да няма недоразумения, предлагам  темата за следващото седмично конкурсче да се пуска от този с най-много гласове в категория "Рамка"

Последна редакция: нд, 23 ное 2008, 12:42 от Лекси

# 46
  • Мнения: 139
Лекси,много ти благодаря,ама възможно ли ти е да ми го обясниш малко по-детайлно,аз съм още на вие с фш   Embarassed

# 47
  • София
  • Мнения: 7 242
Нещо не се получи много добре newsm78, но нямам време за втори опит. Правя си нов слой под слоя с фенера. С мека кръгла четка /мека е тази с "размитите" краища/ правя с бледо, по-студено жълто кръг под лампата, който да излиза извън нея /това ще е ореола/. Аз съм използвала четка 21 с размер 486 рх. После на слоя с нарисувания с четката бледожълт кръг съм задала аутер глоу от Layer-Layer style- Outer Glow с максимален сайз. После съм задала от филтър - блур-гаузиан блур със стойност 147. След това над този слой съм направила нов и със същата четка, но с по-малък размер /при мен 363/ съм нарисувала още едно кръгче, но с по-ярко и топло жълто. Добавям пак аутър глоу, намалявам в моя случай опацитито на слоя на 37. После обединявам двата слоя /маркирам ги и двата като държа натиснат клавиш контрол, натискам после десен бутон на мишката и задаваш Merge layers/. На новополученият общ слой давам трансформ - фрий трансформ и приплескваш кръга отгоре и отдолу, за да е по-реалистично. Отивам на слоя, където е лампата и с малка, мека гума с опацити около 10-15 трия само стъклото на лампата, за да започне там леко да прозира жълтото. За още по-добър резултата правя непосредствено под лампата още един слой, в който с най-ярко жълто рисувам с четката пламъчето. И на него задавам аутер глоу. За по-голям реализъм, на слоя с лампата правя кръг с Marquee Tool около тази част от лампата, която би трябвало да е по-ярко осветена. Задавам от селект - федър федър със стойност около 60, после пак от селект задавам селект инвърт, после - Image, Adjustments, britness/contrast При мен със стойности брайтнес: - 76, контраст: -33
Презултатът е такъв:

Не е толкова трудно, колкото звучи, но със сигурност има и по-успешни начини. Просто експериментирай и сама ще започнеш да се сещаш кое как да направиш. Поне повечето ефекти аз ги правя по-усет и всеки път стават по-различен начин Laughing
А тук на двата слоя с ореола зададох инер глоу, че много ми жълтееше:

Последна редакция: нд, 23 ное 2008, 15:57 от Лекси

# 48
  • Мнения: 2 818
Нещо като запис Simple Smile

(Дяволинке, ама ти там ли живееш?  Laughing Догодина ще сме съседки, ако станат нещата както сме ги замислили  Mr. Green )

# 49
  • Мнения: 1 884
Maktub тъй ли, я раздуй малко.  ooooh! Hug

# 50
  • Виена
  • Мнения: 725
Срам не срам,и аз ще се запиша  Embarassed

# 51
  • София
  • Мнения: 7 242
Момичета, не съм съвсем сигурна, но ми се струва, че качвайки моите рамки, незнайно как съм изтрила и една друга рамка /губи ми се една на детенце в шейничка/. Моля ви, проверете дали рамките ви са в албума. Ако наистина съм изтрила нещо, се извинявам много на автора и моля пак да си я качи!

# 52
  • Мнения: 276
 newsm47 Реализирах и аз участие в конкурса.  Така е по -интересно май - с анонимните рамки. Дори  да разпознаеш нечие гардже, не е сигурно, че рамката е от майка му.  Аз така се подведох на предния конкурс  Mr. Green
Браво бе Лекси, това си е обяснение на специалист - за светлината от фенера  Peace Честно, не бих се сетила за такъв начин . Не че съм голям капацитет, ама се сетих, че миналата година почнахме по едно и също време да се учим на А и Б , а сега ти дишам прахоляка само  Laughing Бравос! Heart Eyes
Ние вчера  натрупал  сняг не видяхме .Ама то си е от проклетото географско положение #2gunfire #2gunfire

Смятам да участвам и в двете категории, макар че с вас не мога да се меря:)
Ама ти сериозно ли го мислиш ?  ooooh! Понеже моите впечатления са други ...  bouquet

# 53
  • Мнения: 139
Лексиии, дай да ТА гушна  Hug Hug Heart Eyes
Благодаря ти много за подробното обяснение,ще опитам следобяд да го направя   bouquet

# 54
  • Мнения: 1 884
Срам не срам,и аз ще се запиша  Embarassed


Срам ли, я виж каква хубава мадама, пък снимката е един път.  Hug

# 55
  • София
  • Мнения: 2 160
Срам не срам,и аз ще се запиша  Embarassed


Срам ли, я виж каква хубава мадама, пък снимката е един път.  Hug

Точно това си мислех и аз . Снимката е прекрасна !

# 56
  • Мнения: 276
 Laughing абе момичета, снимката е от тези, дето Лекси е дала да се ползват за конкурса / на първа страница има линк към тях/  Peace

# 57
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Поздравления за темата, аз обаче няма да мога да се включа този път, че много съм ангажирана напоследък. Другия път Wink

# 58
  • Мнения: 139
Лекси, получи се сияние,ама дали е както трябва,вие ще кажете  Hug Много ти благодаря отново за помощта   bouquet
никак не било трудно - даже е интересно.
Пробвах да си публикувам рамката,ама нещо не става - как се правеше това,моля кажете,не мога да намеря албума, да не би да има промяна и аз пак да съм изпуснала  newsm78

# 59
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
http://mamite08.multiply.com/photos/album/51/51 албума
потребител - mamite08
парола - mama

Като качиш снимката слагаш линк тук и го ограждаш с тагове

# 60
  • Мнения: 139
Хера, благодаря ти  HugКачих я,само дето не разбрах за таговете, нещо не се вижда в поста ти  newsm78


П.П тази ли е снимката ти. Ориентирах се по светлината Mr. Green
Таговете са ... - Хера

Последна редакция: пн, 24 ное 2008, 20:44 от Хера

# 61
  • Мнения: 1 400
Laughing абе момичета, снимката е от тези, дето Лекси е дала да се ползват за конкурса / на първа страница има линк към тях/  Peace
А така! Mr. GreenКажи им Whistling

Срока до утре ли беше? Или до тази вечер newsm78

# 62
  • Мнения: 473
Момичета нали може и аз да се включа, но само по първата тема ?

# 63
  • София
  • Мнения: 7 242
Крис Heart Eyes
Цвете, може разбира се Hug
Вейдър, качването е до утре, 20 ч.

Последна редакция: пн, 24 ное 2008, 22:34 от Лекси

# 64
  • Мнения: 139
Хера,благодаря ти за помощта,аз криво ляво я качих снощи,но не е тая,а 38  Hug

# 65
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Последни минути преди започването на гласуването! Който има да качва нещо да го направи!

# 66
  • Варна
  • Мнения: 443
Еее, чак сега виждам, че има такъв конкурс   Cry Тегля си китчето и щ бързам да хвана последния срок  Praynig

# 67
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Някой няма ли да пусне вече гласуване?!

# 68
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Аз мисля,че е редно този път да имаме повече гласове за гласуване, примерно по 6 пъти, така ще определим по точно според мен фаворитите.

# 69
# 70
  • Варна
  • Мнения: 443
Много съжалявам, изпуснах срока...
докато се оправя с мултиплая....за първи път добавям снимки, голям зор да видя от къде...много добре са го скрили  Embarassed  Можете да ми изтриете снимката - 49
Ще чакам с нетърпение следващия конкурс  Naughty
Успех на всички, сега ще гласувам  Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 7 242
Ekaterina, ама как така ще трием Grinning Добавих рамката ти. Извинявай, че не те изчаках, но не прочетох темата преди да пусна анкетите /чавета, баня, вечеря... Rolling Eyes/

Имам предложение Thinking за да не се напълни скоро форумът с лентички за победители във ФШ конкурс, можем да си предаваме една и съща лентичка т.е. в дадена седмица тя да се носи от съответния победител в предходната седмица. Ако сте съгласни и Дяволицата има желание и възможност, нека попреустрои лентичките /нещо от сорта "Победител в седмичния ФШ конкурс - ...място"

Общи условия

Активация на акаунт