Какви хомеопатични сиропи сте давали?

  • 19 519
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
Леле, като чета ме побиват тръпки. Някои от вас, знае ли какво представлява хомеопатията. Никога не бих дал хомеопатия за лечение на моите деца, защото е напълно безполезна. Това е причината и да не се противя на жента, когато дава. Така или инак Хомеопатиятъа няма никакав ефект, няма да навреди. Но да си мислите, че лекувате нещо с хомеопатия е демонстрация на неграмотност по темата. Все пак и плацебото не лекува, но помага. Въпрос на избор.
severfen, много ти благодаря, че ни отвори очите. Ще знаем за друг път  Wink
Явно според теб ние нищо не знаем за хомеопатията. Чудя се, обаче ти какво знаеш и би ли ни дал сериозни аргументи "против"?
Благодаря ти още веднъж!
---
Цитирам от "http://bg.wikipedia.org/wiki/Хомеопатия" - Хомеопатията (от гръцки όμοιος, хомиос, означаващо подобен и πάθος, патос, болест) е метод от алтернативната медицина. В основата му е използването като лекарство на силно разредена форма на вещество, причиняващо симптомите на съответната болест. Хомеопатичните лекарства са направени от минимални дози от едно единствено (като правило) вещество.
---
Ето и аргументите ми:
1. Хомеопатията от гръцки, означаващо подобен - Използва се вещество коеот предизвиква симптоми подобни на тези от заболяването. Демек никои не знае какво пречинява заболяването, но някое си там вещество предизвиква същите симптоми. Ми нека да го ползваме(това нещо дето не знаем какво прави) за да лекуваме.
2. В основата му е използването като лекарство на силно разредена форма на вещество - имате ли на представа колко силно е разредено веществото. В чешмяната вода на София има по големи концентрации на което и да се сетите вещество от хомеопатията.
3. форма на вещество, причиняващо симптомите на съответната болест. - според тази тенденция ако сам настинал и иимам температура. Вещество коеот предизвиква температура е тебишир. Взимам един тибишир разтварям го в 1 вана вода и почвам да пия и 6те се илекувам от настинката  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
---
Учените смятат принципите на хомеопатията за научно неиздържани,.„Теорията на хомеопатията е диаметрално противоположна от схващанията на модерната фармацевтика“ а самата хомеопатия - за псевдонаука. Твърденията за ефикастността на хомеопатичното лечение извън т.нар. плацебо ефект не се подкрепят от общите резултати от научни и клинични изпитания. Липсата на неопровержими научни резултати, подкрепящи ефикастността на хомеопатията и противоречието на хомеопатичното лечение с научните принципи са причина хомеопатията да се разглежда от гледна точна на съвременната медицина като „плацебо терапия в най-добрия случай и като шарлатанство в най-лошия“. И въпреки това, немалко лекари я практикуват.
---
Хомеопатичните продукти съдържат само вода и/или алкохол, поради което като цяло се смятат за безопасни. В много редки случаи съдържат други вещества. В един такъв случай, хомеопатична компания предлага капки за нос с необичайно високо съдържание на цинков глюконат (разреден в съотношение 1:100 или "2X"), за които употребилите ги твърдят, че са предизвикали пълна загуба на обоняние.. Имало е 340 такива случая, на които съдът е постановил да бъдат платени 12 милиона долара.
---
КОИТО ИСКА ДА НАУЧИ ПОВЕЧЕ ЗА "ЛЕЧЕБНАТА СИЛА" НА ХЕМЕОПАТИЯТА ДА СЕ ПОРОВИ В НЕТ'А
---
а да за ПЛАЦЕБОТО, за да работи плацебото индевида трябва да е самоосазнат и да повярва че това му помага. Нали не очаквате от малки деца и бебета да си повярват че вие им давате лекарство.
--
Извинявам се за правописните и граматическите грешки, но доста се запалих от наивноста на някои хора. Все пак всеки има право на избор, ако ви помага Хомеопатията ползваите я.

Последна редакция: чт, 18 дек 2008, 09:37 от severfen

# 16
  • Мнения: 8 769
severfen, ако това е всичко, което си прочел за хомеопатията, разбирам те, няма как да си на друго мнение.
Моля те, спести си по-нататъшните напъни да ни "осветляваш", остави ни да си бъдем заблудени, а ти продължавай да тъпчеш себе си и децата си с химически модерни илачи. Недей да тръпнеш за нас, пази си нервите.
Хубаво е човек да има избор. Wink

# 17
severfen, ако това е всичко, което си прочел за хомеопатията, разбирам те, няма как да си на друго мнение.
Моля те, спести си по-нататъшните напъни да ни "осветляваш", остави ни да си бъдем заблудени, а ти продължавай да тъпчеш себе си и децата си с химически модерни илачи. Недей да тръпнеш за нас, пази си нервите.
Хубаво е човек да има избор. Wink
Добре след като явно нищо не знам за хомеопатията. Моля те сподели познанията си, за да знам и да не се излагам като кифладжия повече. Ако нямаш време, даи поне линк към някакъв реномиран саит за да се запозная сам с лечебната сила на хомеопатията.

А за "химически модерни илачи", те са постижение на съвременната медицина. А аз вярвам (умерено) на съвременната медицина. Когато ми се разболее дететето, ходя на съвременнен модерен доктор не при някоя лечителка. След като се доверявам на съвременните доктори, защо да не се доверявам на  съвременните "химически модерни илачи".

# 18
  • Мнения: 8 769
severfen, повечето от нещата, които съм прочела са книги на хартиен носител, както и хомеопатични списания. Заглавията не ги помня с точност, но бих си направила труда да ти напиша някои от тях, когато съм у дома. Разбира се, чела съм и материали в нета. Съмнявам се, че ще прочетеш дори една от тях обаче.
Някои заглавия съм споделяла тук, както и много други потребители са споделяли какво са прочели. Не в уикипедия, не само в интернет.  Докато чакаш и ако имаш време можеш да потърсиш из форума.

# 19
severfen, повечето от нещата, които съм прочела са книги на хартиен носител, както и хомеопатични списания. Заглавията не ги помня с точност, но бих си направила труда да ти напиша някои от тях, когато съм у дома. Разбира се, чела съм и материали в нета. Съмнявам се, че ще прочетеш дори една от тях обаче.
Някои заглавия съм споделяла тук, както и много други потребители са споделяли какво са прочели. Не в уикипедия, не само в интернет.  Докато чакаш и ако имаш време можеш да потърсиш из форума.
Позволи ми да не се доверя за надежностна на нещо от специализирано списани за това нещо. Все едно да черпиш информация за рендето Viorner от ВсТелеКукуКупинг. Никога не взимаи едно мнение за вярно без да имаш второ и дори трето. Затова специализираните списания за хомеопатия не са добър източник на информация за надежноста на хемеопатията. Полезни за нови неща свързани с нея да.

Не се съмняваи "че ще прочетеш дори една от тях обаче". Никога няма да откажа да науча нещо ново. Особено ако може да ми е полезно. Обаче в случия искам инфо, за да видя откъде черпите информация и защо и вярвате. Ако в процеса на обеждаване че грешите, се окаже че аз съм грешал. То това ще е едни щастлив ден за мен, защото ще съм станал по добър и по образован.

# 20
  • Мнения: 78
да, и аз давам отвреме на време нещо хомеос... но кажете какво да дам при 40 градуса Т  Shocked

# 21
  • Мнения: 8 769
да, и аз давам отвреме на време нещо хомеос... но кажете какво да дам при 40 градуса Т  Shocked
Питай хомеопата си. Дано да е класически.
Разгледай и темата за народната медицина, има много начини за сваляне на висока Т без температуропонижаващи.
Ако те е страх, дай му нормалните - парацетамола е най-безобидното в случая.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 097
Стодал, даже и в момента го давам на дъщеря ми и противно на повечето мнение - при нея помага /или поне така си мисля  Simple Smile

# 23
Добре наистина опитах. Доста си почетох (всичко на първите 3 страници от Гоогал за хомеопатията). Не намерих нищо коеот да подкрепи оптимистичната ми нагласа, че има нещо полезно в Хомеопатията. Даже напротив открих още неща които ме убедиха, че това не е никакво лекарство.

Започвам с термина "динамизация" - Този процес се нарича динамизация, защото е установено, че обратно на очакванията, вместо да намалява при специалното разреждане лечебните свойства на медикамента се увеличават; намаляват само потенциалните странични ефекти. ... източник http://www.homeopathybg.org/HomeopathyFAQ.html ... Колкото по-висока е степента на динамизация на медикамента, толкова по-силно се стимулира  организма. В България се прилагат медикаменти до 30-та степен на динамизация (30CH).

Какво означава това? Това означава че в краиния продукт има една част от активното вещество и 1 с 30 нули вода. Нека да ви покажа как изглежда това: 1:1000000000000000000000000000000. Във една капка вода има 1 с 20 нули молекули. Следователно вероятноста в една капка от хомеопатичното лекарство да има една молекула от активното вещество е 1:10000000000. Продължавам с математиката. Един грам е равен на 1 милилитър и има 20 капки. Следователно 1 молекула от активното вещество има в 10000000000/20=500000000 милилитра. Един милилитър е 1\1000 литра. 500000000\1000=500000 литра.

О боже какво става. Хомеопатията е толкова разредена, че една молекула от активното веществото се разрежда в 500 000 литра. Е няма статия или списание, което да ме убеди че хомеопатията е лекарство.
---
За да не пълня форума с моите хомеопатохулства, ще спра да пиша. Които иска може да ме намери на severfen@gmail.bg. С удоволствие ще защитя менението си.

П.П. http://www.zdraveto.eu/catalog/folder_14/14_01.htm Аз съм човек на науката. Това което го пише в тази статия ще трябва доста да се бори докато се възприеме от хора като мен.

Последна редакция: чт, 18 дек 2008, 15:09 от severfen

# 24
  • Мнения: 698
 Simple Smile Ако хомеопатията е плацебо, чудесно. Радвам се, че съм си давала парите на "вятъра" вместо за лекарства с ужасяващи странични ефекти, като проблеми в черния дроб, хормонален дисбаланс, бъбречни проблеми и т.н., защото дъщеря ми спря с астматичните пристъпи. Пожелавам на всички такъв ефект от "плацебото".  Peace

# 25
  • Мнения: 657
Леле, като чета ме побиват тръпки. Някои от вас, знае ли какво представлява хомеопатията. Никога не бих дал хомеопатия за лечение на моите деца, защото е напълно безполезна. Това е причината и да не се противя на жента, когато дава. Така или инак Хомеопатиятъа няма никакав ефект, няма да навреди. Но да си мислите, че лекувате нещо с хомеопатия е демонстрация на неграмотност по темата. Все пак и плацебото не лекува, но помага. Въпрос на избор.
по-големи глупости не бях чувала,кой говори за неграмотност,по-добре да не беше се исказвал,ако не си забелязал хомеопатията се налага в днешно време като едно добро лечение и не лекува само  самата болест а цялата имунна система,така да се каже

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Давала съм Стодал,но още при първите симптоми.Ако вече е напреднало заболяването не помага доколкото знам.

# 27
  • Мнения: 502
severfen , може би защото си човек от науката, както си се изразил, но от българската школа и именно затова имаш задръжки (да не кажа задръствания) по отношение на хомеопатията. Може би трябва да си дадеш сметка, че именно хора на науката са основоположниците, а днес хиляди лекари я използват. Да не би да са наивни или неуки? Или ти вероятно си завършил нещо повече от тях?

Но каквото и да кажеш, факт е, че аз бях изключително болнава и редовно вземах от великите достижения на науката, наречени съвременни "лекарства". Резултат - никакво трайно решение на проблема и допълнителни странични ефекти и проблеми. От както се Лекувам с хомеопатия нещата се подобриха тотално, никакви антибиотици и безсмислени химикали на великите научни постижения или по-точно казано на съвременния аптечен бизнес. Лично моят лекар също призна промяната, а той е човек с научна степен, така че... това е!
Още нещо, твърде ограничено е да мислиш, че хомеопатията я предписват врачки. Това е просто невежество, дори за човек на науката:) Лично аз се консултирам с лекари хомеопати, които са учили с години за дипломата си.
Ако искаш наистина да научиш нещо за хомеопатията, зарежи форумите. Ти като човек на науката би трябвало да знаеш, че знания не се добиват по форуми. Така че приятно четене и се обади като получиш просветлението:)

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 13:20 от Azalea

# 28
А според мен е прекалено глупаво, човек
да защитава един или друг вид лечение,за
мен хомеопатия все още не е достатъчно ясна
и развита,а също така лекарите, които довчера
бяха такива,а днес за пари и слава се пишат за хомеопати
имат още много да учат-години!
Не бива да се предоверяваме!
Не съм против хомеопатията,но и
съгласете много станаха лечителите,
нещо на мен не ми се връзва!
Може би съм много мнителна Thinking

# 29
  • Мнения: 3 211
Никакви не съм давала. Лекувам я с класическа хомеопатия.
А според мен е прекалено глупаво, човек
да защитава един или друг вид лечение,за
мен хомеопатия все още не е достатъчно ясна
и развита
Това е медицина, която съществува от 200 години. Глупавото е да се казва, че не е достатъчно ясна и развита. Да не говорим колко разпространена е във Франция и Германия.

Общи условия

Активация на акаунт