За повръщане при кърмачета

  • 6 022
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 177
С бебчо се кърмим,но като го вдигня да се оригне и повръща даже някога и като фонтан повръща и между храненията.И баткото ми е повръщал но бебчо много и това ме притеснява ,какво да правя,вашите бебчета имали ли са такъв проблем.

# 1
  • Мнения: 9 973
консултирай се с педи да не е ГЕР

# 2
  • Мнения: 9 814
консултирай се с педи да не е ГЕР

 И аз това си помислих.

# 3
  • Мнения: 498
Консултирай се с педиатър

# 4
  • София
  • Мнения: 17 592
Попитай педиатъра.

# 5
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Вики до 6-7месец повръщаше най-редовно. След това го израстна Peace

# 6
# 7
  • Мнения: 4 053
и двете ми деца са повръщали до определена възраст и после спряха
но, както са те посъветвали, питай си педито

# 8
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Наистина е добре консултацията с педиаър.
Моите деца не са повръщали, случвало се е понякога и по малко.

# 9
  • Мнения: 3 869
Може да е ГЕР, но не съм сигурна доколко ще могат да му помогнат на бебето - лекарствата имат и странични ефекти. Хомеопатията обече има лекарства за такива случай (ГЕР е само един от симптомите, и в зависимост от другите, лекарствата са различни..)
Моят син имаше тих рефлукс - не повръща навън - връща до горлото или устната кохина и пак си го преглъща, но е също толкова гадно за бебето като ГЕР. С хомеапатия се оправи за 10 дни и повече не е имал проблеми.

# 10
  • Мнения: 34
Колко често връща храна бебето? На всяко хранене ли е? А как наддава? Моята Ина връща мляко на всяко хранене, много рядко е на фонтан, но си наддава много добре. Педиатъра ме успокоява че и е слаб мускула който задържа храната в горната част на стомаха, но с времето ще се оправи. Повдигнахме матрачето малко - около 30 - 45 градуса. Като че ли помага, сега връща по-малко мляко.  Peace

# 11
  • Мнения: 3 869
При ГЕР е най-добре бебето да се оставя да спи на лявата си страна (всъщност, по корем е най-добре, но е абсурдно да го оставиш така в леглото, иначе може да си поспива върху теб или някой друг, който е полуседнал и достатъчно буден). Другите съвети са хранене на често и по малко и често уригване (прекъсване на храненето за уригване). Моят син сам си направи храненето така - сучеше често, но по малко. Бебета с ГЕР често хълцат - това може да ти е друг ориентир.

# 12
  • Мнения: 2 658
Иzвинвам се zа въпроса, но какво е ГЕР  Embarassed ? Малката също повръща,не на фонтан, но често а и хълца..

# 13
  • Мнения: 95
Ние повръщахме до към 3--4 мес и после изведнъж спря.Не се притеснявай,храносмилателната система на бебетата е несъвършена все още,но педито ти трябва непременно да знае за това.

# 14
  • Мнения: 3 034
ако повръща на фонтан на всяко хранене или често, тогава може да е рефлукс. при всички случаи е добре да храниш на поискване, за да може да поема по-начесто по малко и да уригваш, както ти е казала Meg1 - спирай на няколко пъти, уригвай и после наново. хамалогия е, но помага  Peace

# 15
# 16
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Може да е ГЕР, но не съм сигурна доколко ще могат да му помогнат на бебето - лекарствата имат и странични ефекти. Хомеопатията обече има лекарства за такива случай (ГЕР е само един от симптомите, и в зависимост от другите, лекарствата са различни..)
Моят син имаше тих рефлукс - не повръща навън - връща до горлото или устната кохина и пак си го преглъща, но е също толкова гадно за бебето като ГЕР. С хомеапатия се оправи за 10 дни и повече не е имал проблеми.

Не е задължително да се пият лекарства.Това става само по преценка на лекари.
При нас се оправи само с млякото, като в края на 5м умишлено захраних с картоф и морков.
Така храната се сгъсти и възможността за повръщане намаля.
Според мен е много важно винаги да се оригва, както и да спо на наклон.

ако повръща на фонтан на всяко хранене или често, тогава може да е рефлукс. при всички случаи е добре да храниш на поискване, за да може да поема по-начесто по малко и да уригваш, както ти е казала Meg1 - спирай на няколко пъти, уригвай и после наново. хамалогия е, но помага  Peace

Храненето на поискване е нож с две остриета, защото ако детето е по мързеливичко и поспаливичко, то няма да се събужда често...така ще му се свива стомахчето.След това ще се събуди "освирепяло" от глад, ще суче бързо, като междувременно ще засмуква и повече въдух, което е опасно.
А дори и на малки порции пак няма гаранция, че няма да повръща.
Зависи от детето, зависи от състоянието.Най-добре е консултация със специалист.

# 17
  • Мнения: 451
Баткото ми беше с рефлукс! Трябва да нагласите леглото повдигнато на 30градуса! Много е важно леглото да се вдигне, а не само възглавницата или по-висока възглавница! Важно е и по колко наддава детето, ако си наддава нормално - не се притеснявай ще го израсте! Важно е и да не оставяте детето да плаче Peace Повече на ръчички #Crazy

# 18
  • Мнения: 681
Консултирай се с педиатър  Peace

# 19
  • Мнения: 488

Първо питай педиатър,после погледни и съветите тук....всеки ще пише какво е по принцип,но нали знаеш,че всяко дете е уникално....аз имах голям проблем с оригането на щерката  ooooh! винаги съм хранила на поискване,спеше като пън,но си ядеше както трябва и анддава все още отлично..та....като беше много мъничка заспиваше след всяко хранене и когато я вдигнех,първо,че и развалях съня и второ-повръщаше  Tired
и така до.....докато не знам къде прочетох,че има и случаи,в които не е задължително оригането - и спрях!!!реших да пробвам и се получи при нас!
като заспеше само внимателно я слагах в легълцето и най-много от устичката и изтичаше,това което е изсукала,но не е глърнала,щото е заспала Wink
и довиждане повръщане!  Peace сега пак се случва от време на време да върне,но предполагам,че е защото като се наяде и иска да си играем и като я повъртя малко повече в ръцете си и..ставам на лигавник  hahaha
Това е от мен!
Четох също така ,че когато е легнало детето свинктера м/у стомаха и хранопровода се тренира повече да задържа храна....
Но все пак първо питай педи  Peace


http://www.bg-mamma.com/site/content/view/300/53/





Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 09:38 от mamadjanka

# 20
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 866
Да, консултация с педиатър е задължителна, но не се притеснявай. Много бебета повръщат. Ако това не причинява видим дискомфорт и бебето наддава нормално, може да е просто заради незрялата хранисмилателна система.
Дъщеря ми повръщаше много, след всяко хранене, като понякога това продължаваше до следващото хранене. От третия месец започна да повръща по-малко, а сега вече изключително рядко, и то ако е похапнала повечко. Laughing
Мисля, че ще го израсте.

# 21
  • Мнения: 451
Забравих да кажа ooooh!, че ГЕР се установява само след изпиване на бариева каша и ренгенова снимка Peace

# 22
  • Мнения: 317
Ние повръщахме непрекъснато до към 3 месец. Но все пак питай лекаря на детето. Ние повърнахме на фонтан само два пъти за целия период, за който говоря. 

# 23
  • Мнения: 3 034

Храненето на поискване е нож с две остриета, защото ако детето е по мързеливичко и поспаливичко, то няма да се събужда често...така ще му се свива стомахчето.След това ще се събуди "освирепяло" от глад, ще суче бързо, като междувременно ще засмуква и повече въдух, което е опасно.
А дори и на малки порции пак няма гаранция, че няма да повръща.
Зависи от детето, зависи от състоянието.Най-добре е консултация със специалист.

не е вярно. свиването и разширяването на стомахчето от ядене на поискване съществуват все още само в ума на българските педиатри. бебе, хранено на поискване яде толкова, колкото му се яде, но толкова често, колкото иска. бебе, хранено на режим не следва собствените си нужди и точно тогава се натъпква, когато най-накрая му дадат шишето, защото дотогава са го наливали с вода и чай.
засмукването на въздух се случва при бебета, хранени по всякакъв начин и има най-общо с умението за сукане, което донякъде може да се повлияе, например с по-малка дупка, която изключва бързото изпиване на млякото. но оттам нататък просто се усвоява като всяко друго умение. и води до колики. от засмукване на въздух опасности сериозни не произлизат.
гаранция, че няма да повръща за бебе с рефлукс няма никога. за бебе без рефлукс гаранцията е, че ще му се налага да повръща много по-рядко, тъй като няма да се тъпче. естествено, че първо трябва да се види дали е рефлукс.
съвети за захранване на бебе с проблеми (каквито и да било, свързани с храносмилателната система) са меко казано неуместни. бебе с рефлукс пие сгъстено мляко - най-често се ползва специално оризово брашно, което така сис е казва "сгъстител". не
се захранва принципно с твърда храна, преди храносмилането да е съзряло достатъчно или да е намерен начин ситуацията да се контролира. това в изключително редки случаи може да се случи преди 6-тия месец, само по преценка на лекар, който по възможност не е последовател на схемата "ранно захранване".

# 24
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Като се замисля дъщеря ми повръщаше до 5 месец след хранене,но не винаги.Просто при оригването връща мляко,но след като я захраних и започна да стои по изправена се оправиха нещата.Ще го израсте това,не се притеснявай.

# 25
  • Мнения: 544
Вики до 6-7месец повръщаше най-редовно. След това го израстна Peace

И моя син беше така.

# 26
# 27
  • Мнения: 2 616
С бебчо се кърмим,но като го вдигня да се оригне и повръща даже някога и като фонтан повръща и между храненията.И баткото ми е повръщал но бебчо много и това ме притеснява ,какво да правя,вашите бебчета имали ли са такъв проблем.

Можеш ли кажеш приблизително колко супени лъжици е повърнатото? Колко често повръща? И как сте с наддаването, как е психо-емоционалното състояние на детето? Има ли бнещо друго,което да те притеснява?

Ако наддавате добре, пишкате и акате редовно и цвета, консистенцията (с цвят на горчица) и е "по норми" няма от какво да се притесняваш.

В противен случай може да се касае както за ГЕР, така и за лактозна непоносимост и редица други неща, за които няма да ти обяснявам сега, дай малко повече информация  Peace Няма да ви навреди и лекар при гастроентролог, ако се притесняваш  Hug

# 28
  • Мнения: 177
на всяко оригване повръща около 1,2 супени лъжици ,пишка и ака редовно спокоен е суче през 3 часа ,а нощем спи по 4-5,наддава добре

# 29
  • Мнения: 564
Сина ми повръщаше страшно много, може би до към 6 месечен, после спря  Peace Оказа се, че е бил лаком и е изпивал повече мляко от колкото може да поеме и съответно е повръщал ненужната част. Аз благодарение на тази му лакомия, помпа за кърма не ползвах  Wink
И все пак допитай се и до док.

# 30
  • Мнения: 304
нормално е ,понякога моите повръщаха като фонтан но и това отмина newsm78

# 31
  • Мнения: 2 616
на всяко оригване повръща около 1,2 супени лъжици ,пишка и ака редовно спокоен е суче през 3 часа ,а нощем спи по 4-5,наддава добре

Значи няма от какво да се притесняваш и едва ли става дума за рефлукс или ГЕР, просто детенце хапва малко повечко  Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 13
И моето бебче повръща често. Повръщаше на фонтан доста време, защото не можех да я накарам да се оригне. След като се научих как да я накарам да се оригне, спря с повръщането на фонтан, но в момента на оригването връщаше малко мляко, може би е яла повече отколкото може да поеме.

# 33
  • Мнения: 8
Здравейте,включвам се и аз по темата,защото и синът ми,който е на почти 8 месеца е с ГЕР,откриха му го на втория ден след раждането,защото повръщаше много и на фонтан.До края на 6 месец повръщаше често,но след като започна да яде по-твърди храни - пюрета и каши,рефлукса намаля, сега повръща на 5-6 дни веднъж.След ядене го държим по-дълго прав и избягваме да го раздрусваме.Педиартите казват,че до края на първата година рефлукса изчезва.

# 34
  • Мнения: 8 242
Синът ми повръщаше много .. ама много много.
Буквално ме къпеше с литри кърма.. Всеки ден, че и по няколко пъти .. до към 7-8 месец.. Като започна да яде твърда храна се разреди това, но до към 2рата годинка страшно лесно повръщаше.. Само да му се догади нещо малко, да се задави или да усети нещо неприятно в устата и избълваше всичко  Crazy
Но мина!
Всичко се израства Simple Smile

# 35
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 445
Добре, че я намерих тази тема, защото и аз се бях притеснила серозно!!! Ние сме на 4месеца и все още повръщаме почти на всяко хранене. И то доста -  понякога може и да е повечче от 2 суп.лъжици. Говорих с педиатъра - тя каза че нищо му няма просто е много лаком и за това е така. Иначе наддава много добре - всеки месец по 1кг, последния 700гр.Още е само на кърма - чай и вода не близва. Той обаче задължително се оригва след ядене по много и по няколко пъти и по време на хранене също - и при ориганията връща най-много. Вече направо ми писна от пране на повърнати дрехи - по две перални всеки ден!!! Дано да го израсте защото не се издържа!!!

# 36
  • Мнения: 544
Синът ми повръщаше много .. ама много много.
Буквално ме къпеше с литри кърма.. Всеки ден, че и по няколко пъти .. до към 7-8 месец.. Като започна да яде твърда храна се разреди това, но до към 2рата годинка страшно лесно повръщаше.. Само да му се догади нещо малко, да се задави или да усети нещо неприятно в устата и избълваше всичко  Crazy
Но мина!
Всичко се израства Simple Smile

Моят големият от бебе до сега все още е така. Като му замирише на нещо, ако лапне по-голямо парче месо или някоя храна не му е приятна на вид веднага повръща.

# 37
  • Мнения: 93
И моят син повръщаше често в началото,много рядко на фонтан но затова пък след всяко хранене.Сега е на 6 месеца и вече не го прави.

Общи условия

Активация на акаунт