Как тренирах-6

  • 19 093
  • 441
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 678
Може да е странно, мъж да каже на жена да се облече, но ей на казвам го. Вече е септември и температурите малко или много паднаха. Време е да се помисли за дрехи, които да крият кръста. Няма да се впускам в подробности за вредата която си нанасят жените върху яйчниците, бъбреците и кръста, това го има във всяка статия. Аз ще дам още една причина: Натрупването на мазнини по преохладените области!
Когато преди години карах курса за инструктор по културизъм доц. Владо Боянов ни зададе един много лесен въпрос, на който никой не можа да отговори : “Защо не плуват културистите?” . Да, защо, нали е едно много сериозно аеробно натоварване и развива голям гръден кош? Отговора е разликата на телесната температура и температурата на околната среда. Всяка по-голяма разлика (а 10-12 градуса не са малко) дава сигнал на тялото да вземе предпазни мерки, а именно да се удебели кожата и да се натрупат подкожни мазнини като предпазен буфер, на най-изложените на ниски температури. места. А най-лошото е .че тези мазнини тялото ги приема не като запаси на хранителни вещества ,а като “живото поддържащи”, сиреч ще ги свали последни, защото те имат предпазваща здравето функция.. А това се учи още в осми клас - мазнините освен резервни хранителни вещества, са също така и “буфер” за вътрешните органи предпазващ от сътресения, служат и за изолация на тялото и запазване на телесната температура.
Какво мислите, дрехите ли се правят по тялото или тялото се оформя според дрехите? Модата в последните години е с много ниски талии и резултатите се виждат по формата на женското тяло, сега навсякъде се виждат стърчащи “паласки”. Преди десет години ме питаха: “Как да сваля това” и си опипваха краката и дупето, а сега на същия въпрос си дърпат “любовните дръжки”.
Темички за размисъл - защо в толите страни хората са с “по-тънки” кожи и по-малък е процента със наднормено тегло? Животните в студените области са с повече мазнина от тези в по умерените и топлите? Защо неопреновите колани за сваляне на килограми са толкова популярни? Защо там, където е колана на панталона, е най-тънка кожата? Защо няма релефни плувци маратонци, както е при маратонците бегачи? Не ми се мислят още въпроси…
Обличайте топли дрешките и не го мислете повече!
bgtrener

# 1
  • Мнения: 4 678
Днес-рамо+20 мин пътека
 Peace

# 2
  • Мнения: 507
И аз се записвам..
И аз тренирам поне три пъти седмично, но и при мен целта е стягане..
днес бягах 20 мин. на пътеката, 10 мин. колело, упражнения за крака и корем..

И се чувствам много добре..

# 3
  • София
  • Мнения: 58
Да се запиша в новата темичка. Party Вчера се записах последна в старата преди да я заключат  Blush
Днес 70етажа през стъпало  running

# 4
  • Мнения: 621
Хайде и аз да се отчета - вчера 30мин пътека,20мин колело и комплексни упражнения.

A днес мислех да направя фитнес и сауна,но ще го отложа за неделя и вместо него направих - 30 мин домашна аеробика"Pump it up" и отново комплексни упражнения и се върза към 50-60 мин треировка.

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 12:46 от little_mermaid

# 5
  • София
  • Мнения: 1 833
Е и аз пропуснах един отчет от онзи ден, но съм на линия.
Иска ми се в дните, в които не ходя във фитнеса да правя някои упражнения и вкъщи, но не мога да се ориентирам какво точно. Ето тук има много, но нямам време да ги свалям всички и да ги преглеждам. Ще се радвам на идеи за тренировки вкъщи.
Днес - гръб, бицепс, кардио 20 мин.

Последна редакция: сб, 22 ное 2008, 08:13 от Home raider

# 6
  • София
  • Мнения: 58
Днес крака, ръце и 20мин кардио  jump

# 7
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Ето ме имен в новата тема  Peace!

Вчера крака - от горе до долу  Wink + коремна преса. 20 мин. ходене в ускорено темпо.

Днес ще правя стречинг в домашни условия и лека гимнастика ала сутрешна физзарядка  Mr. Green.

# 8
  • Мнения: 172
Здравейте!Имам едно въпросче към Поци:гледал ли си упражненията на Синди Крауфорд за стройно тяло?Мислиш ли ,че са добри?

# 9
  • Мнения: 621
Home raiderНе знам на какви тренировки си свикнала и на какво натоварване. Аз съм голяма фенка на "Pump it up" от там съм го сваляла и според мен е много натоварващо и освен всичко е приятно и на готина музика. Аз не го издържам обаче цялото - ида ми в повече. пропускам или 2та или 3тата част.Но има ефект. миналата зима освен танците разчитах основно на него за поддържане на форма и е супер.Напоследък ,обаче малко ми писва и сега си свалих на Джордан упражненията. Доста по-лека е програмата,но също е добра.За сутрешно тонизиране днес ми дойде екстра и е 1час. Брат ми преди си беше свалил Beachbody Slim in 6. Правила съм от там упражненията за корем и са нечовешки и разтягането е доста добре. за другите не знам. Той беше доволен.
Аз днес мислех да посетя фитнес,но снега нещо ме уплаши и за това го замених пак с домашни упражнения.Утре,обаче няма как  Naughty

# 10
  • София
  • Мнения: 1 833
little_mermaid, благодаря ти много.   bouquet
По принцип искам да е нещо по- динамично, за да мога да свалям килца, а пък после ще правя нещо за стягане.

# 11
  • Мнения: 112
Записвам се и аз Grinning!
Днес тренирах това :
1.   БЕНЧПРЕС С ГИРИ;
2.   РАМЕННИ ПРЕСИ С ГИРИ ОТ СЕДНАЛО ПОЛОЖЕНИЕ;
3.   ПОСЛЕДОВАТЕЛНО БИЦЕПСОВО СГЪВАНЕ С ГИРИ ОТ СТОЕЖ;
4.   РИТНИК С ДЪМБЕЛ;
5.   ПУЛОВЕР С ГИРА;
6.   НАПАДИ С ГИРИ В РЪЦЕ.
+ 15 минути крос тренажор.

# 12
  • София
  • Мнения: 58
Днес 70етажа през стъпало   running

# 13
  • Мнения: 1 599
Честита нова темичка...


20 мин крос тренажора
10 пътеката
100 коремни преси

# 14
  • София
  • Мнения: 1 833
Вчера - гърди, рамо, трицепс, пътека 15 мин.

Поци, замислих се над първия ти пост и се чудя, а като защо като по-голяма част от времето дупето е защитено с дрехи пак расте ? Да не се провали теорията ти? Laughing

И сега сериозно искам да попитам някъде бях чела, че по време на тренировка се покачва телесното тегло. И да питам плодовете кога е най -добре да се ядат? Защо вечер не се препоръчва яденето на плодове?

Общи условия

Активация на акаунт