Ниско кръвно и бременност?

  • 6 311
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: X
Здравейте!
Знам, че по време на бремеността кръвното се вдига, но моето пак си остава ниско.
Също така знам,че мога и кафенце да пийвам и да го регулирам, но не всеки ден ми се пие. Док ми каза, че ниското кръвно не се отразява добре на мозъка на бебчето. Crossing Arms
Вие чували ли сте подобно нещо и мислите ли, че наистина  може да влияе? newsm78

# 1
  • Мнения: 2 960
Какво зна и"по време на бременност кръвното се вдига"..според мен няма такава "задължителност " и  непременна пряка зависимост.Има много предпоставки да се вдига-предразположеност ,повечко килца......търъ-бъръ още !
 Е колко ти е ниско това кръвно ,та да ти каже доки ,че "не се отразява добре на мозъка на бебо"-това го чувам за първи път ...та незнам дали е така newsm78Виж тука мами си говорят за ниското кръвно...никъде не видях доки да им е казал ,че е кофти за бебо..напротив споделят ,че с ниско кръвно е по добре...има и съвети за нормализиране

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?f=2&p=395795

И моето кръвно през двете ми бременности не си мръдна -беше си пак ниско.Пийвай си по кафенце на ден ,шоколадчета,повечко течности,разходки на чист въздух....

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Аз съм с 90/60 по принцип.По време на бременността си пиех по едно кафе сутрин, ядях доста шоколад (но не само заради кръвното де  Mr. Green).
А това за вредата в/у бебето и аз за пръв път го чувам.Можеш да потърсиш и мнението на друг лекар.

# 3
  • София
  • Мнения: 38 199
Айде стига бе! На мозъка на бебето! Тоя е луд да те плаши така.
Аз съм с 90/60 по принцип. Доктора и акушерката са ми казвали, че е по-добре бременна с ниско кръвно, отколкото с високо и разните му там прееклампсии. /не знам дали правилно го написах/
Препоръчваха ми също айрян с повечко сол.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 545
Препоръчваха ми също айрян с повечко сол.

 Peace

Колкото до другото ниското кръвно налягане е също толкова опасно и като високото.

"Всяко колебание на кръвното налягане от нормалните стойности нарушава кръвотока към плацентата, а с това и правилното захранване на плода с кислород и хранителни вещества. Ако не се стабилизира навреме, то прогресира в по-високо или в по-ниско (според кръвното ви налягане) и спира кръвотока към плацентата, което води до фатални последици за плода".

Така че не го подценявайте и вземете мерки!

# 5
  • Мнения: X
Ами последния път беше 110/65...
Мен не ме пречи, като изключим сутрините, когато се чувствам леко отпаднала.. и много топлото ме мори. Но слава богу сега не е такъв сезона Simple Smile
Иначе и на мен ми се стори странно изказването и затова реших да попитам тук.

# 6
  • Мнения: 664
Това за "ниското кръвно да влияе на мозъка на беб " го чувам за първи път и ми звучи несериозно. От началото съм с много ниско кръвно и дори с дни съм се чувствала зле от това. Сега ще кажа как съм се спрявала. Тъй като в началото на бремеността направих жестока алергия и ще се разбере от какво чак след като родя след тестване и ми бе наложена диета. За ниското кръвно съм пила мнооооооого течности, ама наистина много-вода, айрян със повечко сол много помага. За хора без алергии сок, кафе, кола, шоколадче. Галкане от любимия човек и поожителни мисли Wink. А за високото кръвно знам, че е доста опасно, дори много по-опасно от ниското. Зная от моята докторка, че ниското е нормално за бремеността, тъй като кръвопотока е насочен към матката и недостига достатъчно до мозъка на мама. Hug

# 7
  • Мнения: 4 496
Моето беше и продължава да е 100/60. Не съм чувала, че  влияе зле на бебето. Даже ми казваха, че е по-добре така, отколкото високо.

# 8
  • Мнения: 489
Моето е около 100/60 до 110/60 и лекарката ми винаги казва, че е добре.  Thinking

# 9
  • Мнения: 530
Моето кръвно е 100/60 постоянно така си износих и родих две деца без проблем .А че влияело на плода е "бла-бла"глупости.само ми казаха след раждането да пия повече течности

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
По-добре ниско отколкото високо не се тревожи  Peace

# 11
  • Мнения: 544
Моето кръвно е 100/60 постоянно така си износих и родих две деца без проблем .А че влияело на плода е "бла-бла"глупости.само ми казаха след раждането да пия повече течности

И аз така бях и мисля че са глупости това.

# 12
  • Мнения: 166
И мойто кръвно е 60/90.
Дъщеря ми е на 12, е,  вярно, че не е пълна отличничка, но все пак не е повредена..

# 13
  • Мнения: 10 982
Моето кръвно също е ниско - 90/60, понякога пада до 80/60. Лекарят ме успокои, че това по никакъв начин няма да се отрази на бебето. През цялата бременност си позволявах по 2-3 кафета 2 в 1 или по 2 нормални, дълги.
Да, по-добре ниско кръвно, отколкото високо.

# 14
  • Мнения: 1 428
Този доктор май доста те е изплашил.Не се тревожи нищо няма да му стане на бебето ти.Много майки имат ниско кръвно.И аз бях така в последните месеци от бремеността си.

Лека бременост   bouquet

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Цялата бременност изкарах с 90/60,а имах и моменти с 80/50-53.....умничко си ми е детето.....даже и примери мога да дам-знае всички цветове,повечето букви ,пише ги,брои до 10........ HugНе се притеснявай изобщо.Не е необходимо да пиеш кафе а повече течности.Помага и айрян със сол.

# 16
  • Мнения: 1 473
И аз бях с ниско кръвно през цялата бременност, но никой лекар не ми е казвал такова нещо и не вярвам да е вярно.
Пиех кафе, ядях шоколад и се разхождах, поне това бяха препоръките моята гинеколожка и ги изпълнявах до колкото можех без да се насилвам за нищо.

# 17
  • Мнения: 4 784
60/80 си ми е нормалното кръвно, такова ми беше и през бременността. Мереха ми го на всеки преглед. Нито веднъж  докторът не е споменал за вредата от ниското ми кръвно за мозъка на бебето, а с наблюдаващия ме лекар добре се познаваме и ако имаше нещо опасно, съм почти сигурна, че би ме предупредил. Не се шашкай излишно!

# 18
  • Мнения: 681
Привет мила  Hug
Аз цялата бременност си бях с ниско кръвно .Пийвай повечко течности,айран със сол,ако не харесваш кафето пий 3 в 1.А това,за вредата на мозъка на бебето за първи път го чувам  Thinking
Не се притеснявай,почивай си повечко и хапвай богати на желязо храни  Peace

# 19
  • Мнения: 1 674
По-добре ниско отколкото високо не се тревожи  Peace
Peace.Не мисля,че чак толкова ти е ниско кръвното.Аз износих и двете си деца с кръвно 90/60.Всичко си беше ОК,като изключим,че постоянно ми се спеше.

# 20
  • Мнения: 493
Винаги съм била с ниско кръвно 80/60,по време и на бременността така,родих си жив и здрав син.
Повечко течности и това е. Peace

# 21
  • Мнения: 1 554
100/60 беше моето и продължава да е толкова,но това не е ниско кръвно Naughty

# 22
  • Мнения: 2 803
Течности и арян със сол.

# 23
  • Мнения: 185
И трите бременности бях с 80-90/60. С втората веднъж припаднах, ама бях във фризьорски салон, а там миризмите са доста силни. Освен това, по никакъв друг начин не ми се е отразило. Може би е важно какво е нормалното ти състояние, моето кръвно винаги е било ниско. Може би ако сега ти е паднало чувствително или ако си сближила границите, тогава е тревожно. Иначе не бих се притеснила грам!  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 9 973
аз по принцип съм с ниско кръвно и не ми е било проблем

# 25
  • Мнения: 817
Здравейте!
Знам, че по време на бремеността кръвното се вдига, но моето пак си остава ниско.
Също така знам,че мога и кафенце да пийвам и да го регулирам, но не всеки ден ми се пие. Док ми каза, че ниското кръвно не се отразява добре на мозъка на бебчето. Crossing Arms
Вие чували ли сте подобно нещо и мислите ли, че наистина  може да влияе? newsm78

Всъщост по време на бременността кръвното може както да се вдигне, така да падне или да остане същото. Всъщост май познавам повече мами, на които кръвното им е било ниско по време на бременността, както беше и при мен. Цяла бременност изкарах с 90/60. Можеш да пиеш по малко кафе, ако ти е разрешил лекар, но аз ти препоръчвам айран със сол, поне ще си спокойна, че е абсолютно безвредно за бебето. Да ти кажа аз 1-2 пъти докато бях бременна си позволох да пийна малко кола и бебето се скъса да рита, което ме навежда на мисълта, че не му е било много приятно.
Също така пий много вода и изобщо всякакви течности - чай, сок и т.н.

# 26
  • Мнения: 2 197
През цялата ми бременност кръвното ми беше колкото и сега - не повече от 90/60. След като не ти се пие кафе - няма лошо. Пий повече течности, айран и газирано. Няма зависимост между кръвното на майката и мозъка на бебето. Тогава най-умни щяха да са децата на майките с високо кръвно. А това не е така, защото дъщеря ми си е умна достатъчно Grinning

# 27
  • Мнения: 2 090
Кръвното ми по принцип е ниско,а по време на бременностите ми става още по-ниско.Сутрин и аз пия кафенце,през деня достатъчно течности и айрянче със сол Peace
Това за връзката м/у ниското кръвно и мозъка на бебето е пълна глупост Whistling

# 28
  • Мнения: 194
и моето кръвно е ниско,а когато бях бременна беше ужасно тъй като много ми се спеше.Консултирах се с АГ и ми казаха,че мога да пия кафенце сутрин,но преди това да съм закусвала и естествено кафето да не е силно.През останалото време айрян със сол и течности.А колкото до това,че ниското кръвно влияло в/у мозъка на плода за сефте чувам.Даже знам,че високото е сто пъти по-опасно от ниското.Така че не се шашкай излишно и леко бременеене Peace 

# 29
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 903
Хм, това сега го чувам - че можело да уврежда мозъка на детето.  Thinking Ама не съм последна инстанция, за да твърдя, че не е вярно де. Щом лекар го казва... newsm78 Знам ли? Моят нищо такова не ми е казвал, а пък съм с ужасно ниско кръвно и две деца имам. Да чукна на дърво са си добре с акъла и двете. Ако имаше някакъв проблем предполагам, че щеше да ме предупреди, та затова си мисля, че май твоят те е понаплашил повечко отколкото е необходимо.  Thinking Между другото аз и кафе не пиех, та в резултат понякога ми беше супер ниско кръвното. Знам, че по-опасно е високото кръвно по ред причини - има доста литература по въпроса. Ама ниско... newsm78

# 30
  • София
  • Мнения: 43 900
И аз имам ниско по принцип. Не ми се е дигало по време на бременността. Кафе не съм пила. Пих по чаша две кола и ядах шоколад Simple Smile
Лекарката ми препоръчваше да ям много червени плодове и да пия съответно такива сокове. И мин 2 литра течности на ден.

# 31
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 724
Аз също не съм чувала за тази зависимост-кръвното и мозъка на бебо.Преди да забременея бях със 130 на 80/70,по време на бременността ми беше 110/100 на 70/60 и определено не се чувствах добре,а сега е 110 на 70.Пиех кафе,защото обичам,а не заради кръвното.

# 32
  • Мнения: 552
Бях през цялата си бременност с ниско кръвно.Питах и двамата доктори,които следяха бременността ми дали това е проблем.Отговориха ми,че не е,освен за мен,т.е. че може да се замайвам и губя тонус.И всъщност по-проблемно е високото кръвно,което от своя страна,би могло да доведе до преждевременно раждане.

# 33
  • Мнения: 645
Кръвното ми по принцип е ниско,а по време на бременностите ми става още по-ниско.Сутрин и аз пия кафенце,през деня достатъчно течности и айрянче със сол Peace
Това за връзката м/у ниското кръвно и мозъка на бебето е пълна глупост Whistling
и аз съм така Peace

# 34
  • Мнения: 305
Здравейте!
Знам, че по време на бремеността кръвното се вдига, но моето пак си остава ниско.
Също така знам,че мога и кафенце да пийвам и да го регулирам, но не всеки ден ми се пие. Док ми каза, че ниското кръвно не се отразява добре на мозъка на бебчето. Crossing Arms
Вие чували ли сте подобно нещо и мислите ли, че наистина  може да влияе? newsm78

Изобщо не се връзвай на подобни глупости!
Питай майки с високо кръвно прз бременността - те имат проблем, не ти.
Повече течности е разковничето, но не кофеиносъдържащи, защото там ефекта е обратен - вдига се кръвното за момент, но после се засилва диурезата и - след изпишкване - още по-ниско кръвно.
А, и малко повече адреналин не вреди  Wink

# 35
  • Мнения: 120
Радвай се,че ти е ниско.Проблем е, когато е високо.

# 36
  • Мнения: 487
И двете бременности изкарах с ниско кръвно, смея да кажа, че децата ми не са увредени. Единственият им проблем е, че са малко мързеливички, но това едвали е от ниското ми кръвно. Grinning Grinning Grinning Лека бременност и сладко бебче на финала!  bouquet  bouquet  bouquet

# 37
  • Мнения: 641
Моето е около 100/60 до 110/60 и лекарката ми винаги казва, че е добре.  Thinking
И аз съм така.Авторката да потърси и друго мнение на доктор.
Това нашето кръвно въобще не е ниско според мен,а като гледам и според докторите също.Съвсем нормално е.
Лека бременност.

# 38
  • Мнения: 8 999
Не знам доколко влияе на бебето, но със сигурност не е много приятно за майката. Аз по принцип съм с ниско кръвно, а по време на бременността в ЖК направо се чудеха как ходя - мереха ми някакви уникално ниски показатели. Препоръчваха ми освен кафе, да пия кока кола, айран, да не ям чесън, да хапвам сладичко.

# 39
  • Мнения: 679
Кръвното ми по принцип е ниско 90/60, понякога и 80/45, истината е че през бременността наблюдаващия гинеколог нито веднъж не ми премери кръвното   ooooh! За пръв път чувам, че бебето се влияе от ниското кръвно на майката ... Не съм се чувствала зле по време на бременността. Кафе не пия, но сладки, шоколад в изобилие консумирах.
Успех и лека бременност!

# 40
  • Мнения: 1 817
Моето и през двете ми бременности ми беше около 90 /60 .По принцип съм с ниско, а през бременността ми падна още. Отпаднала бях.
Не съм пила кафе Naughty не го понасях, а и по принцип не бих. Личната ми препоръчваше повече течности и все ме успокояваше, че е по-добре от това да имаш високо Rolling Eyes Така е. Спокойно. Всичко си беше наред с децата , слава Богу Praynig!

# 41
  • Мнения: 1 219
моето кръвно винаги е било доста ниско(90-50)И през бременността пак беше ниско.Дори на 2 пъти съм припадала SadДоктора ми беше препоръчал да пия кафе и да ям шоколад,аз нито шоколад обичам,кафе пък изобщо не пия SickИначе ниското кръвно по никакъв начин не повлия на самата бременност нито на раждането Peace

# 42
Присъединявам се към мнението на другите майчета - не се притеснявай изобщо!
Аз също винаги съм била с ниско кръвно - откакто съм бременна само леко ми се е повишило, при което понякога стигам до почти нормални стойности. Никой лекар не ми е споменавал да има проблем заради това. Действително проблем има ако е високо кръвното и/или ускорен пулса!
Друг е въпросът, че откакто влязох в деветия месец, лекарката ми мери кръвното всеки път (всяка седмица)! Просто следи кръвното и пий повечко течности. Лично аз газирано не бих препоръчала ... но това е личен избор!

Общи условия

Активация на акаунт