Ден след ден...

  • 9 147
  • 160
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Има ли нещо, без което не сядате на масата? Което хапвате всеки ден или поне през повечето дни от седмицата?  Simple Smile
Братовчедка ми например яде всеки Божи ден бяло сирене. Баба ми - хляб и прясно мляко. Друг - кока-кола. Трети - салата. Аз лично напоследък ям всяка вечер авокадо, в различни комбинации. Мъжът ми, като повечето мъже, без месо не го брои за ядене  Tired Една приятелка всеки ден яде маслини. Баща ми - кисело мляко. ....
При вас или близките ви има ли нещо "задължително" и предпочитано   cook

# 1
  • София
  • Мнения: 1 341
 





В нашият дом без салата не можем - тя е задължителна!
И ракията за мъжът ми е задължителна - и двете не могат едно без друго!!!
Сестра ми пък всяка вечер яде орехи - подхранвали мозъка,т.е. действат антисклеротично.

# 2
  • Мнения: 7 474
Сиренето у нас е на масата винаги.  Crazy

# 3
  • Мнения: 5 001
Сирене,кисело мляко,месо(  ooooh!) ......

# 4
  • Berlin
  • Мнения: 11 184
Мъжът ми, като повечето мъже, без месо не го брои за ядене  Tired
и тук така, дори една вечер правих зеленчуци само с кашкавал и сметана... ядоса ми се, че няма месо и отиде да си купи пържоли.
освен месо, винаги слагам и майонеза - пак за него. за мен трябва да има някакъв зеленчук.

# 5
  • Мнения: 929
В нашият дом без салата не можем - тя е задължителна!
И ракията за мъжът ми е задължителна - и двете не могат едно без друго!!!

Все едно описваш мъжа ми  hahaha
Аз не сядам на масата без сирене(задължително е, друго може да няма но сиренето е на масата). Ако манджата ми е постна значи че трябва да има нещо друго месно иначе...половинката  Sad  - става много тъжен  Laughing .Напоследък забелязах че и майонезата е започнала постоянно да си намира място(ще трябва да я спра). Кашкавал

Имам един познат който яде хляб даже с пица и спагети  #Crazy

# 6
  • София
  • Мнения: 4 294
Нещата които присъстват всеки ден на масата са сирене, млека - независимо дали кисело или прясно, салати  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 2 019
И ние не можем без салата. Аз и децата много обичаме маслини. Не всеки ден, но почти всеки присъстват на масата ни. Имах един период, през който всеки ден хапвах мед с орехи  Crazy но за кратко.

# 8
  • Мнения: 4 668
Аз съм така с топеното сирене  Grinning не сядам на масата без кутийка от него .

# 9
  • Мнения: 1 483
салата и сирене

# 10
  • Мнения: 1 259
В нашият дом без салата не можем - тя е задължителна!
И ракията за мъжът ми е задължителна - и двете не могат едно без друго!!!

Все едно описваш мъжа ми  hahaha
Аз не сядам на масата без сирене(задължително е, друго може да няма но сиренето е на масата). Ако манджата ми е постна значи че трябва да има нещо друго месно иначе...половинката  Sad  - става много тъжен  Laughing .Напоследък забелязах че и майонезата е започнала постоянно да си намира място(ще трябва да я спра). Кашкавал

Имам един познат който яде хляб даже с пица и спагети  #Crazy


За месото и при нас е така...
Без салата не сядаме, особенно пролетно-летните месеци, обожавам всичките пресни зеленчуци.
Хлябът присъства задължително, с изключение когато има пица, спагети (и други пасти) или китайски ястия.
Аз много обичам кисело мляко, но го ям по-рядко(през ден).
Задължително присъства и някаква газирана напитка или сок!

# 11
  • Мнения: 27 524
Аз съм така с топеното сирене  Grinning не сядам на масата без кутийка от него .

Засега печелиш по нестандартно  Grinning

# 12
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
кисело мляко всеки ден ...много често изпитвам някакъв неутолим глад за макарони и спагети. Като свършат, и не съм купила, съм си варила и фиде Mr. Green...по едно време ги ядях почти всеки ден, когато имам време да си ги сваря...сега през ден.... Laughing/не на всяко ядене, но ден след ден...или през ден.../

# 13
  • Мнения: 741
Месо,хляб и нещо газирано

# 14
  • варна
  • Мнения: 1 830
И моят мъж не сяда на масата без месо, дори като яде пълнени пиперки с кайма и ориз пак трябва да има още нещо с месо, че то колко месо имало в пиперките ooooh!
Малката не сяда без маслини
А аз всеки ден ям по 1-2 кофички кис. мляко и по 1л. прясно Crazy

Общи условия

Активация на акаунт