Кога за първи път вашето дете каза МАМА

  • 3 672
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Здравейте мами имам един въпрос към мамите с по големи дечица минали по този път .На колко месеца беше вашето дете когато каза първата си думичка/МАМА <ТАТИ <БАБА/ и така най дългоочаквани думички Praynig

# 1
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
на 8-9м Peace

# 2
  • Мнения: 2 803
След годинката и изговаряше ма-ма-ма.

# 3
  • Мнения: 4 394
На 8-9 м.Вече знаеше баба, тати, деди дори маца Joy .Явно мама се оказа много трудно Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 554
на 8 ,каза та-та,цял ден това повтаряше Crazy после ,мама,баба,дядя,кака,дай,даааа ей такива Laughing

# 5
  • Мнения: 4 335
На 7 месеца каза за прьв пьт мама,след това баба и ам-ам.За сега сме до там само hahaha

# 6
  • Мнения: 4 187
Не помня  Embarassed, беше преди да навърши година, започна да дърдори рано, но кога точно го каза ..... Rolling Eyes.....
Отивам да прегледам старите отчетни теми, не може да не съм споделила с форума  Mr. Green!

# 7
  • Мнения: 9 973
8-9м.,но целенасочено на 1г.,а сега на 1.2м. като се мазни Mr. Green

# 8
# 9
  • Мнения: 5 026
Към 8 Мам, после мина неосъзнато на баба, около 11м беше на тата и така - осъзна кой кой е към 9-10м  Laughing Проговори рано.

# 10
  • Мнения: 227
на 8-9 месеца казваше мама, баба (тате), "ела", дай, вземи, няма , да

# 11
  • Мнения: 1 477
За първи път 2 дни преди да навърши 1 годинка.Бяхме на консултация и започнах да викам от радост.

# 12
  • Мнения: 2 090
Та-та на 10 месеца,ма-ма-на 11 Peace

# 13
  • Мнения: 177
Нашия момък снажен беше на 5м. и 1 седмици, когато каза "мама". Беше вдигнал температура и повтаряше "ма-ма,ма-ма, ма-ма,ма-ма". На 6м и половина каза "да-да" и напоследък е на вълна "ба-ба-ба". Иначе си бълбука и много други от типа "ля-ля, гу-гу, дя-дя, ва-ва...." Не ми се вярва да са целенасочени, но си ги изговаря съвсем ясно. Никой никога е го е учил, ама явно ще е от бърборивите  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 544
Около годинката беше.

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 122
Ралица - на 7 месеца, съвсем целенасочено и осъзнато. И досега "мама" казва, само когато и трябвам, което доста ме ядосва, тъй като баща си и брат си непрекъснато ги споменава  Laughing.

Първата "думичка" на баткото беше "тата", но не помня кога точно, "мама" каза към 8-9-ти месец.

# 16
  • Мнения: 9 814
Напълно осъзнато на 9 месеца и половина- една сутрин се събудих от настойчивото повтаряне на думата "мама, мама, мама".

# 17
  • Мнения: 3 376
Малко след първата годинка.

# 18
  • Мнения: 133
След 8-мия месец

# 19
  • Мнения: 2 334
На 7 месеца  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 552
Още не е казал Мама.Преди седмица веднъж каза,но беше ей така неосъзнато-не че не се зарадвах Crazy
А сега от време на време като реве-вика Мамммммм  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 1 981
За мое съжаление все още не съм го чула осъзнато! Иначе "баба" каза на 7-8м.

# 22
  • Мнения: 1 546
След 10тия месец някъде беше. Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 4 433
на 4 мес.

# 24
При нас моята малка госпожица проговори на 1 годинка.Празнувахме рожденния и ден,бяха дошли и моите родители от България,и родителите на мъжа ми,и малката,явно защото нещо се разтревожи от присъствието на толкова хора,които я целуваха и поздравяваха,че да не говорим че майка ми и баща ми не говорят английски,а тогава и Тифани не разбираше нищо,дойде при мен много уплашено,и каза едно mumiiiiii Mr. Green Mr. Green Mr. Green и после се разплака.Тя от мъка,аз от щастие Grinning Grinningама така е.Сега основния и проблем в българсия език е,че на ананас вика анананас Grinning А на баба си и вика glamma,но това са подробности Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 44 084
Бррр ми след година, той малко късно проговори. Но първо каза "Ало", после дойде "Тати"..."мама" - някъде по-натам.

# 26
  • Мнения: 2 015
Ами помня кога си каза името, а то беше на 1г. и 4м.Мама е казал по-рано, но не помня точно кога го каза съзнателно.

# 27
  • Мнения: 498
и двете след 9 месец

# 28
  • Мнения: 176
 За първи път каза МАМО на 1г и 3м-осъзнато.

# 29
  • Мнения: 741
На 8 мес

# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
На 7 месеца и 1 ден каза мама. А 3 месеца по късно и тати

# 31
  • София
  • Мнения: 17 591
Хм, не помня... мъничък беше... дори не помня дали това му е била първата дума, ама май не.

# 32
  • Мнения: 1 121
Към 10 месеца започна да казва мама несъзнателно, на 14 месеца съзнателно. Сега постоянно казва мама, когато иска нещо Laughing Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 493
Към края на 8 месеца каза "кака",а началото на 9 месеца -"баба" и "мама"

# 34
  • Мнения: 1 098
Моят син осъзнато каза думата " мама", когато беше на 9 месеца.

# 35
# 36
  • Мнения: 4 753
Първата си думичка - тати - каза твърде малък, но несъзнателно и защото му я повтарях постоянно... От 8-месечен няма спирка, постоянно си дърдори нещо и не мога да преценя мама, тата, баба и деде дали пък не ги казва съзнателно понякога...

# 37
  • Мнения: 19
На 5 месеца започна с "баба" и всички баби бяха с жълто на гащите  Laughing на 6 месеца каза "дада" и "тата"..."мама" още не   Cry

# 38
  • Мнения: 121
На 1г първата думичка беше кака.  Joy

# 39
  • Мнения: 681
На 7-8 месеца първо казваше та-та,после да-да,не-не, а мама каза към 10 месец  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 7 201
На 5 месеца започна с "баба" и всички баби бяха с жълто на гащите  Laughing
Peace Същото,само че беше на 6 м.Може би на 7 м. каза "мама",помня ли... Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 2 374
Осъзнато започна след годинката иначе със сричките започна по-рано.

# 42
  • Мнения: 451
Съзнателно около годинката!

# 43
  • Мнения: 469
От доста време си намамва нещо, но все още не се е обърнала към мен съзнателно с "мама". Но пък, като седне да яде, вика "ам, ам" Simple Smile

# 44
  • Мнения: 317
На седем месеца каза първо баба, после тата и само три-четири пъти мама! Peace Ама най-лесно е баба и по цял ден крещим баба, баба, баба! Joy

# 45
  • Мнения: 789
Със сигурност на 11 месеца казваше "мама", "баба" и "дай" и то съвсем съзнателно. Не беше от бебета, които си плямпат разни срички ей така, просто си мълчеше преди това. Но сега така говори, че както детегледачката казва:"Ще те купи и продаде 10 пъти"  Grinning

# 46
  • Мнения: 1 512
На 7 месеца и 12 дни каза ма-ма за първи път.

# 47
  • Мнения: 1 759
добре, че си ги записвам тези неща - 11.01.2008, тоест на почти 6 месеца...въпреки че е сравнително рано, той дълго време си беше само на "мама" със съответните му вариации - "мамо" и "мам"...

# 48
  • Мнения: 1 629
На 6 месеца каза здлявей, айде, да, папо, баба, длядо.... мама още не съм чула. Ама миналия месец каза ма ма така пресечено Heart Eyes най- много казва "айдеееее" на мен се е метнал Mr. Green

# 49
  • BG
  • Мнения: 1 900
Около 6 тия месец.

# 50
  • Мнения: 89
На мен още ми е прясно, защото от 1 седмица казва така чаканата думичка. Досега само бабосваше. Чувството е неописуемо.  Grinning

# 51
  • Мнения: 2 478
Синът ми каза та-та на 1о месеца.След това всичко беше та-та.
Доста по-късно каза мама.

# 52
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Моето бебче ми казва "мама" отпреди месец и малко.

# 53
  • София
  • Мнения: 17 591
Хм, сетих се - първата му думичка беше "ето".

Общи условия

Активация на акаунт