Спешно-инхалации с Вентолин,как?

  • 68 558
  • 12
  •   2
Отговори
  • Мнения: 485
Имам инхалатор на Омрон.Лекарят днес ни изписа инхалиции с Вентолин-0,3 милилитра от лекарството в 3 милилитра физиологичен разтвор.Прибирам се в къщи обаче и гледам от аптеката са ми дали Вентолин инхалер,той е нещо като помпичка и течността излиза под формата на спрей.Не мога да мръдна от къщи,че малкият хич не е добре и кашля катоза световно,но не виждам пък как да му направя инхалация....не трябваше ли да ни дадат някакъв течен Вентолин,който за разредя в изписаното съотношение,и да сложа в резервоарчето на инхалатора? Когато  питах лекаря дали не мога да му дам сироп Вентолин той каза че сиропът не е подходящ за инхалации,защото е сладък.....тогава трябва да има и трета форма на лекарството? Помагайте,съвсем се ошашавих,а мъжът ми е в командировка...и не мога да оставя само детето.

# 1
Отивай до аптеката, ако пазиш бележката и не си отворила инхалера, опитай се да го смениш с Вентолин солуцио (Вентолин разтвор). Купи си и спринцовка с игла, с най-малките деления, мисля, че е 2 кубика, за да можеш да отмериш много точно 0,3 мл. Ако не можеш да извикаш някой при детето, вземи го със себе си до аптеката. Успех! Много точно трябда да дозираш Вентолина, ако те притеснява, попитай в аптеката колко точно е 0,3 мл

# 2
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
Взимаш малкия и сменяш лекарството.
За това което са ти дали трябва да имаш Бебе халер.
Вентолин за инхалация е в едно малко шишенце.
Друго не давай. Peace
Вентолин най-добре действа когато се прави чрез инхалация.

# 3
И още, Вентолин сироп можеш да дадеш, ако лекар ти е казъл точно колко мл от него. В никакъв случай на око, защото аз веднъж дадох малко повече от предписаното и дъщеря ми направи учестен пулс. Сиропът се дава точно през 8 часа. И действа по-бавно. Инхалацията е доста по-облекчаваща.
Инхалерът не може да ти послужи в момента. Колко годишно е детето?

# 4
  • Мнения: 485
Благодаря на всички отговорили ми.Сега му пуснах да направи 1 инхалация с физиологичен разтвор,малко да го облекчи,след час като си заминат майсторите(че в момента слагат дограма на терасата) излизам и отивам да сменя Вентолина....значи наистина не са ми дали каквото трябва,направо ми иде да я ошамаря тази пикла в аптеката, иначе беше начервена до ушите,с къса пола и деколте до земята..от друго може да разбира #2gunfire
Да ви попитам още нещо-физиологичния разтвор от малките ампулки ли купувате или вземате банка за системи? Аз се бях засилила да взема от ампулките,но същата персона ми каза,че те не са стерилни ,а да взема банка.Само дето ми е интересно банката като седи например 2 дни колко стерилна ще бъде....

# 5
Браво, че си се сетила за инхалация само с  физиологичен  разтвор! Аз ползвам ампулки физиологичен разтвор, ако ги има тези стъклените, от 10 сс. , стигат за 3 инхалации. Съхранявам отворената с лейкопласт в хладилника. Вентолин разтвор също се съхранява в хладилник, след като го отвориш. Банката е трудна за отваряне, освен това, след 2 дни наистина няма да е стерилна.

# 6
  • Мнения: 3 914
Защо не ползвате Стеримар,също е физиологичен разтвор-морска вода,при това прави дифузно впръскване и обхваща цялостно лигавиците отвътре,вместо банки с такъв newsm78
Извинявам се, ако не е на място предложението ми Peace Hug
Бързо оздравяване  Hug

# 7
  • Мнения: 485
Защо не ползвате Стеримар,също е физиологичен разтвор
Защото в момента е със спазъм на белия дроб, а Стеримар е за промивки на носната лигавица.

# 8
  • Мнения: 3 914
Оф,сетих се кви глупости пиша Hug
Извинявам се  bouquet

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 21:31 от На Вики майка и

# 9
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Банката е трудна за отваряне, освен това, след 2 дни наистина няма да е стерилна.

Само да вметна информация за физиологичния разтвор в банка (в случай , че някой не знае)- каучуковата тапа отгоре не се маха , а се забождат в нея две игли - една средна и една дебела , през средната се издърпва по малко физ. разтвор със спринцовка . Така може да се съхранява дълго време без проблем .
Това ми го каза фармацевта ми и аз така процедирам .
Не съм питала дали по този начин остава стерилен разтвора , но ми се струва , че това няма значение .

# 10
Майче, ще кажеш ли колко сте големи, че да преценя дали и на нас ни вършат работа тези пропорции. Нашата докторка представа няма как се правят инхалации с Вентолин.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 262
Не, Асти, не питай такива неща, защото вентолина не е безобиден в неподходящата си дозировка, само с лекар можеш да обсъдиш колко и как да дадеш, дано не си направила сама лечение и не си сложила както ти прецениш дозировка. Ще ти кажа, че няма значение възрастта на детето, а колко кг тежи и това е много важно!!!
Моля ви мили четящи, много ви моля, не правете експерименти с децата си, тук е форум за обмяна на опит и информация, за телефони, съвети и какво ли още не, но не прилагайте лечението върху децата сами, без квалифицирана помощ!
Това според мене трябва да го сложа отгоре над нашия подфорум и да ви го повтарям всеки ден!

# 12
  • Мнения: 950
Да наистина трябва да се внимава с вентолина предизвиква страхотно сърцебиене ,за предпочитане са инхалациите с него но задължително с бейби халер при малките иначе не става  Peace , но пък облекчава дишането доста бързо.

Общи условия

Активация на акаунт