Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 59

  • 28 286
  • 215
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 69
violetblue, Оранжево небето  много много ви благодаря за съветите   bouquet.
Mина много хубава ти е тортичката, надявам се и моят първи опит да е поне на половина толкова сполучлив   chef

# 16
  • Мнения: 1 485
Хайде и аз да се запиша в новата тема!
Марулка,честито!Лека и безпроблемна бременност!  bouquet
И да не е напразена записът ми,ще ви покажа коледните фигурки,които реших да пробвам да направя.
Обаче имам проблем с правенето на елен,нещо не ми се получава,а и не мога да намеря
нищо подходящо за модел.
ето ги
Мина,като за първи път е достааа сполучлива! Peace

# 17
  • Мнения: 668
Марулче - честита бременност. Лека и спокойна до финала  Hug . А тортата е страшно апетитна с тези зеленчуци и сиренце.Чудесно изглежда.
Мина - добър първи опит. Фигурките малко ми едреят (по-дебелко са разточени), но като за първи опит е направо супер!  Давай в същия дух.
didi4 - добре дошла, надявам се да видим много и хубави торти от теб. На въпросите момичетата вече са отговорили. Аз лично си купих комплект шприцове (25бр. които ще ми бъдат напълно достатъчни, надявам се) и по няколко броя еднократни пошове, както и един по-голям платнен. За момента още не съмо пределила кое ми е по-удобно.
Пепи - стискам палци за Коледа да имаш "Блага вест" и ти. Това е най-прекрасното нещо което се случва на една жена. ((При второто ми детенце, което правихме абсолютно целенасочено, не можех да се зарадвам на закъснението, че един път ми закъсня с 10 дена, 2 отрицателни теста и накрая ми дойде  Sad, на следващия месец само 2 пъти бяхме "заедно" с мъжото, и накрая  preggo Бях страшно щастлива) . От все сърце ти го желая и на теб.  Heart Eyes
irinka - нещо напоследък е мор по пръстите, не си сама в кюпа. Бързо да минава. Вчера пък се нарапах на едно стъкло в колата. Добре че беше леко, та ще мине за ден-два. Да знаеш че чакаме поне нещо домашно, за разнообразие, да не вземеш да мързелуваш само  Wink
Pina - чудесно изглежда тирамисуто. Определено ще я опитам тази рецепта, заради прословутия вкус.
Извинявам се ако пропускам някого и нещо, ама вече ми пуши главата. Чета ви да знаете, нищо че не се обаждам редовно.

# 18
  • у дома
  • Мнения: 1 581
момичета, съвсем ви изпуснах дирите...... надявам се скоро да влезна в час и да започна да се включвам адекватно, а и с повече тортички  Hug

marulka, едно голямо ЧЕСТИТО от мен!!!!!!!!!!!!!! много, ама много се радвам  Hug Hug Hug

съжалявам, че не се включвам с мнения по тортите, но почти нищо не съм гледала и чела  Sad

# 19
Fior - а как направи тази елхичка, не е рязана с ножица...или..???
и аз събирам идеи, че ми предстои правене на коледна торта с къщичка и елхички

Честито на всички деня на християнското семейство.

# 20
  • Мнения: 484
Драконче,добре че ме подсети.Тя,домашната торта беше преди няколко дни  Grinning Бързо да се оправяш и ти   bouquet

още снимки тук

# 21
  • София
  • Мнения: 1 163
Мина, дай повече подробности, какво е покритието, и ти си я излъскала хубаво тортата.

Fior, Дядо Коледа и снежния човек  наистина са станали много хубави, може би и торба с подаръци да направиш. А еленчето, гледала ли от някъде, може би друга снимка трябва да си избереш наистина, във физиономията не е както трябва,и рогцата са му дебели като на лос, краката са му късички,защо не го направиш легнало, сетих се за Бамби, само ще му сложиш рогца и няма да му слагаш точки и ще стане еленче http://disney-lyrics.us/bambi/
Приеми го като съвет, то аз ако тръгна да правя елен кой знае на какво ще прилича, затова не съм се и захванала де Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 271
Иринка, бързо да се оправяш и повече без такива аварии.Я сподели отгоре на тортичката какво е това жълтото-кремче ли?

Фиор, най-нагло ще изплагиатствам идеята ти с кошничката с цветчетата!   chef Всичките ти фигурки са много красиви.Тоя Дядо Мраз или Коледа както там му се вика е много як!

Аз да ви се оплача-почнах Карамелената-и си викам, я чакай аз да пробвам пак да пека в тоя ринг, които коментирахме преди една ли две теми!  newsm78 И сега половината от сместта е навън от ринга, разбирай блата си има пелеринка...  Outta Joint Ама повече няма и да пробвам, хем хартия му сложих  ooooh!

# 23
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Много хубави торти видях на последните страници. Браво на всички!
Хайде и аз да покажа една тортичка, която правих за РД на бабата на мъжа ми.



Цветът на панделката е много по-различен от реалния. В действителност беше лилава. Ето тук се вижда по-добре .Отвътре са ванилови и какаови пандишпанови платки, крем ганаш и ванилово-шоколадов мус, който си беше моя импровизация, но се получи много вкусна торта. За пръв път работих с класически фондан, но май не се справих много добре. Иначе ми хареса, че се получи снежно бял, каквато всъщност беше и целта да го правя. Панделката е от ММФ. Не можах да изгладя много добре чаршафа, защото платките бяха доста сиропирани и, когато мажех с масления крем, част от платката направо полепваше по ножа, затова намазах надве-натри и метнах фондана отгоре.

Честита бременност на Марулка!

# 24
  • Мнения: 1 485
sillsav,благадаря за съвета,аз също не го харесах,(мъжо  каза,че прилича на мутирало животно, #Crazy)но за това го пуснах да го видите и ако имате по добра идея да ми помогнете.
Иначе го гледах от една торта,идеята е че те са затънали в преспи от сняг и за това са късокраки Joy
Но не се отказвам и ще пробвам и други. Naughty
silrai,не че имам против,но кошничката е от твоите книги,които ги качи в торент тракера,но аз малко я видоизмених.

kaninova1,точно е рязана с ножичка!
vesi_127,много добре се е получила,а панделката е разкошна! Peace

# 25
  • Мнения: 185
Благодаря Фиор, имам един марципан Варна в хладилника, сега ще пробвам, че се заформя едно парти с много деца и искам да направя нещо като зимна приказка, а това включва много елхички

# 26
  • Мнения: 484
Силрай,това отгоре е многооо шоколад,стопен на водна баня с малко сметана,а кафявото е пак шоколад.Ето по тази рецепта е

# 27
van444eto - благодаря за съветите!
dimitrina73 - фонданът няма да стигне за първият етаж тъй като тортата е с размери 30 на 30см и е със 4 платки, като се прибави и крема става още по-висока.Количеството фондан, което ми дават е 0,500кг, а аз използвах 0,600кг за торта с размери 30 на 20см и с 3 платки.По въпроса дали ще имам продукти да направя шоколадов фондан с кувертюра отговорът ми е не знам.До момента не съм си приготвяла сама фондан, а и нямам представа как се прави!
:- ))) - благодаря за съвета.Аз пробвах и варианта да намажа горният блат със крем "Кремижел" и стана горе-долу добре.Говорила съм и с други хора, които са на мнение, че под шоколада трябва да има крем.
Оранжево небето - не мога да използвам маслен крем, защото нямам необходимите продукти Sad

 Относно конкурсът:

 ХІІ национално състезание под наслов "Кулинарни празници в Плевен 2008".
Аз лично участвам в категорията "Най-добър млад сладкар".Конкурсът е организиран от Асоциацията на училищата по ресторантьорство и хотелиерство в България.
 Конкурсът е от 27.11. до 29.11.2008г. в гр. Плевен.Домакини са Професионална гимназия по туризъм "Алеко Константинов" - гр. Плевен

 Това е информацията, която имам.Ако науча нещо ново ще ви информирам! Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 2 113
Честит празник на семействата ви!

Честито на Марулка за новата обич, която си има! Зеленчуците са страшно ефектни - поздравления за нетрадиционната украса:)

Fior, и аз трябва да ги правя тези образи за коледното тържество на малкия в градината, но не съм почнала още...Еленчето е доста стилизирано, но ако не те влече да се предизвикваш, за децата ще е добре, едва ли ще оценят по-високо по-трудно постигнат елен - за краката (наблюдавам тези елени вече 2 седмици по снимки и анимал планет) на северния елен - по-къси са от обичайните за тези животни по нашите ширини, все пак там е равно, ветровито и студено, няма нужда от излишна височина нито в растителност, нито при животни, нито при коренни жители...Тантурести са тези еленчета, колкото им е високо тялото, горе-долу толкова е и дължината на крака, имат широк гръб и по-дебели, малко мъхести рога..., голяма глава. Не са грациозни...

Мина, честит рожден ден на детенцето ти - да е живо и здраво! Цветовете са много детски и наситени, тортата ми изглежда много добре изгладена и като цяло е весела и детска. Чудесен резултат, а за първи път - повече от чудесен!


vesi_127, много спретната и тържествена торта:)

Марина_Хисар, позволих си да погледна профила ти - та ти си ни най-малкото бижу тук:)) В кулинарно училище ли учиш? Защо не вземеш да ни кажеш какво ти включва кошницата и да измислим тук някаква стратегия за твоята торта, ако все още не си си уточнила окончателния вариант? При всички положения ще стискаме палци, непременно да ни уведомиш за това как е преминал конкурсът:)))

# 29
  • Поморие
  • Мнения: 86
Честит Празник на всички!  bouquet
Най-накрая след множество перипетии и нерви успях да приключа двете тортички за утрешния ни празник.Не съм много доволна от резултата ,но просто всичко вървеше срущу мен през последните няколко дни #Crazy
Надявам се поне рожденниците да се зарадват и да харесат тортичките. Simple Smile
Снимките отново са от телефон ,но апарата ни е на ремонт извън БГ  Sad

Общи условия

Активация на акаунт