Отговори
# 255
  • Мнения: 6 243
Снежи, Призмо, Честит ви празник!!! Да сте много обичани ви желая.



Аз имам именник - съругът ми, така че вадя надениците, дето днес цял ден черя виртуално с тях (снимката я правих по Нова година в Рибарица, висяха над една камина и всички казаха, че били много вкусни. Аз месо не ям, ама за любителите - заповядайте)



И да ви се похваля - моето ново момиче от утре тръгва на Детска градина. Това ще й е първото ходене "на училище" с деца, които не са от Дома и много се надявам, да се присособи лесно. С директорката на Градината говорихме и решихме, че за нея вероятно ще е най-добре да тръгне не в групата на 6 годишните, а в една смесена групичка (в нашата градина има и такава), където има деца от 3 до 6 години. Проблемът при нея е, че календарната възраст не отговаря на реалната и ще се наложи да се занимава с по-мъничките, но все още не знаем с колко по-малки от нея, така че смесената група ще ни даде възможност да я съпоставим с деца на различни възрасти.

# 256
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
ооо, мирамила, поздравления и добре дошла у нас  Hug Hug как се казваше школата, в която ходиш? всеки ден ли си на курс?

стефи, ми то да си на събитие със засилено присъствие на тукашната полиция си е страшничко. току виж получили заповеди да бият наред #Cussing out въобще и не питат кой какъв какво прави и защо #Cussing out

бз, ние двете с теб сякаш си наваксваме с постове hahaha браво за ашурето  chef (не ми е от любимите десерти, но знам че не е лесно за приготвяне)

мистик, разгледах линка, наистина има страхотни запазени мозайки, но защо трябва да я превръщат църквата в джамия, да му се невиди! понякога много се дразня от такива неща  ooooh!

и по повод на ужасиите в Газа, съгласна съм че Израел вършат престъпления в момента, но пак ме дразни начина по който се организират тук протестите и по скоро скандиранията на протестиращите - дай да подкрепим палестинците щото са мюсюлмани, а не щото ги избиват като цивилно население...еми ако не бяха "правоверни", да мрат ли????

хапчице, да ти е жив и здрав именника   bouquet и дано детенце лесно свикне в новата обстановка!

# 257
  • Мнения: 247
Добре,че има кой да ни известява за рожденните дни,че аз никога не проверявам  newsm78 кой ,кога има...

Честит Рожден ден,Снежи



Тъкмо изгледах поредната серия на Dudaktan kalbe... Heart Eyes ей,най-после да прегърнаха Кенан и Ламия  Simple Smile...аа сега пък наред е Yemekyeyiz   Laughing..но аз съм на тема торти....подготвям се за рожденният ден на Ати...

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 23:23 от benmary 2

# 258
  • Мнения: 333

ЧРД, Снежи!
Нека усмивката да грее
на лицето ти и щастието
вечно да бъде в живота ти!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, Призмо!
Бъди като небето-усмихвай се след всяка буря!
Бъди като тревата-изправяй се,когато те прегазят!
Бъди като звездите-близка и далечна,даряваща любов и светлина!

Честит празник на всички именници!   bouquet
Мистик Пиши не се притеснявай...има мегдан чааааак до 20 страница.  Wink  bouquet

Ели Добре дошла!  Flutter Радвам се да видя още една градска в темата! И аз чакам с нетърпение да науча повече за тебе!   bouquet

Момичето, което питаше за Седаа Саян (забравих името ти, сори  Embarassed ) Според моите наблюдения множеството бракове на жените в Турция не се приемат така , както в Испания. По по-друг начин се гледа към жената. Един голям минус е за нея. Но специално за Седа мисля, че тя замаскирва тази слава с добрите си дела и може би заради това не я критикуват толкова много.  Simple Smile

БЗ Афферим за ашурето! На 10те ти пръсти, 10 мурафета, машаллах!  Simple Smile Трябва да участваш в предаването "Йемектейиз"  Grinning Hug

П.С. Тук във Варна сняг вали ли вали. Винаги, когато вали сняг се сещам за тази песен!  Heart Eyes Поздрав за всички!  Party
http://www.youtube.com/watch?v=ErQKuGyBPbs&feature=related

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 23:30 от Desert Princess

# 259
  • Мнения: 333
аа сега пък наред е Yemekyeyiz   Laughing..но аз съм на тема торти....подготвям се за рожденният ден на Ати...

И аз тази вечер за пръв път гледах това предаване и ми стана мн интересно. Но май този , който сготви тази вече се изложи. Simple Smile

Чухте ли песена за Евровизия с която Хадисе ще представи Турция. На мен лично много ми хареса и смятам, че има голяма възможност да е сред първите места в класацията. Иншаллах! Даже телефона ми вече звъни с тази мелодия!  Mr. Green
http://www.youtube.com/watch?v=WFTRocjsfek  Heart Eyes

# 260
Охххх ето ме и мен, най-накрая.......
Надявам се не се сърдите, че ви чета от няколко месеца, но все не се наканвам да се включа!Изчела съм и доста назад, всъщност:)
Казвам се Елица, козирог - родена съм на 29.12.1981г. в град Варна, където живея и към момента:) Завършила съм ВСУ, спец. Публична администрация. От 3г. работя в компанията в която винаги съм мечтала да работя и може да се каже, че това ми е една сбъдната мечта.
Ох за Турция какво да ви кажа... ами миналото лято(август) се запознах с моето момче (мъж,34г.)  в един фотографски сайт(и двамата сме любители фотографи,той за мен е ПРО ама айде хихии).По това време аз живеех с едно момче вече 4та година, но нещата не вървяха надобре.Та запознахме се ние там с Енис и започна едно всекидневно писане на хиляди тайни  и-мейли, вечер когато можех си пишехме по Скайпа,чухме се по телефоха септември и почна и смс комуникацията и тн.
Октомври вече решихме да се срещнем и сметнахме, че ще е по-лесно ако аз отида в Истанбул (имах голямо желания от години), а и той няма виза. Намислихме го за средата на ноември.Междувременно аз му бях обяснила за момчето с което живея и че нещата не вървят и тн. Той постоянно ми повтаряше да не си губя времето с него, че не ме заслужавал,че ще бъда много по-щастлива ако се разделим, не ме уважавал, да го напусна и да се прибера при нашите докато ми е готов апартамента и тн.
И един ден ми вика " Ти вече не принадлежиш на онова момче.Ти си вече моето момиче."
При мен ситуацията беше очайваща с бившия, бяхме почти като съквартиранти вече , даже не си и говорехме. Та стегнах аз багажа и на 13ноември заминах за Истанбул.На всички казах,че съм с една колежка от работа.Само сестра ми и колежката , знаеха истината.
И така, самичка си организирах всичко.И на 14ти ноември пристигнах на автогарата от където ме взе моя любим Енис:)
Прекарах 3 от най-хубавите дни в живота си до момента за което благодаря на Аллах!
От ранни зори до късна вечер сме обикаляли по красиви места и забележителности.Много се зарадвах тук някъде като срещнах писано нещо за Пиер Лотти, тъй като 3тия последен ден - неделя се падаше ме заведе там да пием чай:)
Иначе той живее в Азиатската част -  Бейлербей, ама не долу на брега ами по-нагоре, на хълма! хахахахахах Той все това уточнява хахахах
До там не можахме да стигнем, тъй като времето бе крайно недостатъчно, но сега февруари или март най-късно пак ще идвам така, че ........
Няма да изпадам в подробности за посещението ми в този поразителен град, достатъчно е само да ви каза, че за първи път в живота си казвам(освен Варна) , че това е град в който ще живея с удоволствие (на доста места съм била).
 Просто се влюбих, толкова романтичен град е Истанбул....толкова пъстър,толкова шумен и забързан и в същото време,ако спреш и се загледаш изпитваш такова спокойствие.Поне при мен беше така.Нямах търпение да стане време за молитва, да влезем в някоя джамия и да изпитам това чувство на лекота и спокойствие,скрита от шумните улици и пъстрите хора!Много странно ми беше!
Щом се прибрах в БГ си стегнах багажа и се върнах при родителите ми, надявам се до лятото вече ще си заживея сама! Бившия ми много се промени, осъзна че е сам ( не знае нищо за Енис), сега ми звъни , кани ме да излизаме, но аз се дистанцирах и дефакто сме разделени.
С Енис всичко върви чудесно, интернет и телефонна връзка хахаха ако това е чудесно  Embarassed
Говорили сме си и двамата мислим, че всеки от нас е това което другия търси и решихме да оставим Аллах да ни покаже дали сме прави (каквото и да значи това).
Едва ли всички турци са така, но Енис е много прикрит.За чувства и емоции става въпрос,момичета Simple Smile Държи се по-дистанцирано от колкото съм свикнала с българите. Но разбрах, че е заради исляма, май! Сега се опитвам да му помагам, дори самата аз изчетох де що намерих литература за Исляма, преди месец почнах да чета и Корана, а междувременно и различни тълкувания и лекции в/у него. Странно колко различно го тългуват различните групи хора и как всеки си нагажда според неговите си традиции.
Уффффффф колко много съм изписала, а нищо не съм казала съществено хаахахахах
Празнословя, сорри
Сега ще си лягам, че мисля утре да постя и трябва да стана мнооооогооо рано сутринта(интересно кво ще правя от 6ч. до 10ч. докато ида на работа, ни кафе,ни цигара...)
 Rolling Eyes
 PraynigНадявам се да не ме помислите за откачена, просто четейки за исляма аз открих религията за мен може би, а и морала се припокрива до голяма степен с моите разбирания, особено тези за семейството  Embarassed
ООооо вече наистина стирам да лалам, че няма да мога да стана сутринта !
Сорри, ако съм ви надула главите. Не е нужно да го четете цялото  newsm78

Цунки на всички мили мами и не-мами

Allahaismarladik!!!


# 261
  • Мнения: 1 243
Добре дошла  eli.eli.eli    bouquet Прочетох историята ти на един дъх. Благодаря, че я сподели с нас-много романтична. Пожелавам ви скоро да сте заедно с Енис-все така влюбени и щастливи! Какъв ден е утре, че ще постиш-това според исляма ли е?

# 262
Asure day - според Исляма, това е денят в който Ноа пристигнал със своя кораб(ковчег) до планината Арарат, слезли от кораба и обрали всички зърна и изсъхнали вече плодове който носели и са им останали и си направили тази каша за да се нахранят. Хубаво е да се пости на този ден,Аллах приема повече.
Смята се,че постенето на Ashure day изчиства една година грехове! Естествено трябва и утре да постя, при исляма ако се пости трябва да е най-малко два дни, не може един!

Хубав и усмихнат ден на всички от мен
 Peace

# 263
  • Истанбул
  • Мнения: 306
ДОБРО УТРО мили момичета.Днес е Ашура =десетия ден от свещенния месец Мухаррем.На този ден внукът на Мохаммед Хз.Хюсеин с още 72 мюсюлмански последователи след дълги мъчения биват убити,затова този ден е ден на траур.В продължение на 10 дни шиитите постят хранят се 1 път дневно,вода не пият ,не се къпят и мъжете не се бръснат.На този ден според други теории Бог изпраща на светците си различни знамения напр.на този ден Моисей успява с Божията помощ да преведе народа си през морето,на този ден засяда корабът на НОЙ и т.н.За всичко това може да прочетете от Википеди.Аз работя в квартал населен с шиити и празненствата започнаха ,от сутринта започват да се пеят тъжни песни ,играят се сцени от живота на Хз.Хюсеин .Всички изпадат в религиозен транс жените плачат,мъжете се самобичуват с вериги.От няколко години удрянето с бериги е само символично.Който иска да пролива кръвта си я дарява доброволно на Къзълай =за тази цел има палатки и мед.персонал.Желая ви приятен ден а аз отивам да гледам какво става навън Heart Eyes Heart Eyes

# 264
  • Мнения: 418
Добро утро красоти Heart Eyes Wink

Честит имен ден на именяците Simple Smile Да сте/са живи здраBи! Да пребъде името им/ви!!
http://www.omda.bg/BULG/COOK/ivanovden.htm

За Aşüre günü, не знам какво да пожелая (е обичайното "Aşüre gününüz hayırlı olsun") - освен да ви е сладък деня и поне ашуре да си хапнете , ако имате възможност  Heart Eyes . На тези , които постят “Allah kabul etsin” (в превод - дано Господ приеме поста ви Simple Smile ) Cамо да спомена за незнаещите, постите на Ашуре не са задължителни както тези по време на Рамадана. Тук (в Т.) поне това , което аз виджам е,че масово го правят защото е sevap (http://seslisozluk.com/?word=sevap&ssQBy=0) , едва ли не печелиш точки за отвъдното , ако си постил. А според мен има много по-голямо значение от това  Whistling . Но както и да е , да не навлизаме рано рано в теологични размисли Mr. Green  Peace .

Ели - интересна истoрия имаш Simple Smile Значи си пресна пресна влюбена момA Mr. Green Hug Дано да се съберете с Енис някой ден. Hug Praynig

Мистик - е това да е имаш страхотен екскурзовод на разположение  Mr. Green Ша ти се отбалгодаря подобаващо утре за инфирмацията  Hug Hug

Хакесв - как си злато Mr. Green И аз така знам за Ашурето - http://www.ruseinfo.net/news_25147.html
А все си мислех това :
http://islamic-practices.suite101.com/article.cfm/day_of_ashura
подточка - Celebrating Ashura Contradicts the Sunnah.
   
Цвете - кой не чете предишните страници  hahaha Laughing Там бях сложила таман 3-4 линка с описание на тyй  Mr. Green

Каиги - как сте с Мелис...тя свикна ли , а ти ?Hug

Дризе – за-бра-ви-меeee, чадо !!!! Simple Smile КАК СТЕ Simple Smile ЦЕЛУВКИ !!! Heart Eyes Hug

Мирамила - честито за ви3ата Simple Smile Значи си готова за срещи, ма тук ние сме малко несериозни, все не можем да се съберем в пълен състав hahaha Mr. Green

Снеже/Призмо - как минаха рождените дни  Party Whistling

Де3aрт и Дилара - как сте девойки ..как върви училището ? newsm78

Елена - как ти върви бременността ?? Praynig Hug

Steffi - вие сте си тръгнали в съSHTия ден с майка Simple Smile Тя да беше тръгнала пеш, щеше да стигне по-бързо. Ще се видим през Април нали (в Сандански Simple Smile Peace

Сладка хапка - поздравления за Мери!!!Само позитивни мисли,и много успехи
детенце Hug Hug Hug Praynig Praynig Peace  bouquet

Джорди - майтaпи се ти Simple Smile аМА си е вЕрно - наваксвам Mr. Green Как е Тео ?Hug

Адаш - каква торта си замислила за Атилла  chef Mr. Green Crazy Той как е ?

Hilinili, Esert, Tsvetekus, Pina, Ghosn, и всички останали, как сте, къде сте , как е хавата  newsm78 Mr. Green Heart Eyes

Така пак стана чаааршааф Simple Smile Ма нищо няма повече поне за няколко дена ( ние заминаваме за NY в петък - но за много кратко  Cry Confused . И сега ме е страх да не се разболея пак, че задника още ме боли от инжекциите ..та ще се навлека като мечка и няма да вися много по студа  Mr. Green НО контрол ще има и от там , да се мобилизраме да изпишем тая тема , бе хора  Laughing )

Лек ден , целувки , до после...

# 265
  • Мнения: 247
Добър ден и от мен... Simple Smile

ели,добре дошла сред нас...  bouquet
Приятеля ти живее близо до нас...и следващият път като дойдеш звънни да се видим..ако искаш да се запознаем,  разбира се ....

адаш,каква може да е тортата-ами разбира се -Светкавицата Маккуин и купата Пистън...от кога си е дал поръчката....

На всички именници -Честит Имен ден!

# 266
  • Мнения: 16
 Grinning

Рождения ден мина много вкусно eat ,не че съм готвила нещо де.Моята приятелка Юния дойде с бебе Лара /която не е Павароти вече/.
Поръчахме си китайско ядене и после торта.И днес.... пак торта ,май докато не я изям няма да мирясам,но какво да се прави много обичам да си хапвам сладко.

А на Ати много му завиждам ..какви красиви торти си хапва...

отивам да готвя на Неда че сега ще се събуди гладна

приятен ден



 

# 267
  • Мнения: 58
Уха, колко много постове. Бравос, бравос. Дойде деня на ашурето, и се разписахте.  hahaha hahaha hahaha

Аз днес по този повод, ще взема да си поръчам ашуре, дано да имат там където съм си организирала среща с приятелки тази вечер.

Как ви се отразява енергийната криза на вас? Имате ли някакви проблеми? При нас спряха парното, от вчера го намаляват, вече почти не грее, колкото да не замръзне. А лошото е, че почват да затварят и фабрики, които се захранват с газ за промишлени нужди.

Сладка Хапка, браво на вашата ученичка. Да й тръгне по вода, и много да й хареса.

Стефи и БЗ аз съм  се заканила да дойда към Сандански пролетта, така че може да го съчетая като се организирате и вие.

Ели, добре дошла и от мен. Красива история.

Мирамила, граматиката в училище, практиката вкъщи и по магазини, на улицата. Ще се справиш   bouquet

До скоро, и се надявам скоро да ми пуснат нета и на мен вкъщи.

# 268
  • Мнения: 573
Здравейте! Имате ли сняг в Истанбул?

Честито на всички именници, днес!

Ghosn, ние все още имаме газ. Надявам се да го пуснат руснаците вече, че не ми се мисли!
sladka hapka , радвам се нещата при вас лека-полека се нареждат. За щастие децата бързо се приспособяват.  Praynig  Жалко за снимките от НЙ, следващия път.
milamira, голямо чакане на тази виза. Честито! За практика използвай всеки удобен случай - в къщи, в магазина... В началото няма как да не се набляга повече на граматиката, за съжаление.
haksev, не знаеш че в Турция има толкова шии.  newsm78
Ели, добре дошла! Интересна история имаш. Дано един ден се съберете и бъдете много щастливи.
Бз, такмо започна с романите и пак ни изоставяш  Cry Благодаря, че попита - ние почти свикнахме, остава да се стопли времето, за да проучим града.
Дризе, нещо не се отчиташ напоследък.  Thinking
benmary 2 , да снимаш тортата, непременно. Кога е рожденния ден на Атила?
Desert Princess, според мен песента на Хадисе е точно като за Евровизия. Но мен нещо не ме впечатли.


# 269
  • Мнения: 44
Благодаря много на всички за пожеланията!  Hug Hug Hug
Честит имен ден на именниците!
Вече има снимки в албумчето както обещах  Peace

Общи условия

Активация на акаунт