ПОМОЩ - зачервено дупе!

  • 2 828
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 026
Ако не  е гъбично-Вита мерфен. Това ни е настолния мехлем за дупе, а и за други неща.

# 31
  • Мнения: 349
Първото което можеш да направиш е да смениш пелените, кремчето, да правиш промивки, но смятам че трябва да отидете на лекар.

# 32
  • Мнения: 454
И ние днес забелязахме, че дупето и чочката /както се е изразила pai4e/ Laughing са зачервени. Сега се чудя каква може да е причината, защото до момента не сме имали подобен проблем. Онзи ден и свършиха памперсите и купихме Слип енд плей, защото нямаше от нашите, та се чудя да не е от тях, въпреки че и друг път сме ги ползвали. Сега от вас разбирам, че има връзка между червено дупе и никнене на зъби. Ние нямаме нито един, та може и това да е причината. Все пак аз смятам да сменя памперсите и да я мажа с крема, който правят в аптеките, а ако не се подобри до няколко дена ще я водя на лекар.
Мен лично ме е страх да мажа с медикаментозни кремове, без да са ми изписани от лекар, който е извършил преглед, а не е поставил диагноза по телефона.

# 33
  • Мнения: 498
Мий детето с Триклобактер,освен това заведи детето на дерматолог,за да ти предпише правилния мехлем.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 735
Първо е консултацията с дерматолог,както вече са ти написали.Това си е мъчение цял месец.Иначе на дъщеря ми и помогна Клоран еритеал,за подсечено дупе. При зачервяване само веднъж я намазвам и изчезва,но е  мн. индивидуално какъв крем ще подейства-затова КОНСУЛТАЦИЯ!Успех!

# 35
  • Мнения: 304
и аз имах такъв проблем- запарвах смрадлика и миех с отварата и след това мажех с крем здраве-помага Peace

# 36
  • Мнения: 542
эдравей!аэ също имах такъв проблем!аэ мажех с бочко и оставях беэ памперс преэ деня Simple Smile энам че е студено но това е най полеэно!успех Simple Smile

# 37
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Колкото се може по-скоро на дерматолог. Не става така "опивай това или онова мазило"  Naughty, особено пък да се използват такива с антибиотик на своя глава е недопустимо. А вие вече така цял месец...

Иначе подгрепям съветите за смяна на еднократните пелени. Въпреки, че сега е студено, в затоплено помещение дръж по-голо дупе, дори и за 5 мин. да е, това е балсам за кожата.
Когато синът ми е имал този проблем, съм му слагала тензухени пелени, за по няколко часа, за да си почине кожата му от спарващия памперс.
Мазилото, което действа мн. добре за раздразнена кожа е чистото бадемово масло.

Но пак завършвам с консултацията с дерматолог.
Успех!

# 38
  • Мнения: 1 165
Пробвай с тетра.Винаги ни е помагало!

# 39
  • Мнения: 19
Здравейте мами,

днес бяхме ня дерматолог. Оказа се, че има гъбички. Забрани ни да мием дупето с вода (и шампоан), каза да преварим зехтин и с него и памучно тампонче да отстраняваме урината и акитата. Вода може само вечер, без сапун с две щипки сода за хляб. 2-3 пъти на ден да мажем със СУДОКРЕМ и вечер ТРИДЕРМ и в двата случая тънко, за да попие. Да очакваме резултат поне след седмица и след 10 дена сме на консултация. Дано има ефект! Rolling Eyes
Благодаря на всички мами за съветите  Simple Smile   bouquet

# 40
  • Мнения: 2 478
Това вече е друго.
Всякакви самолечения са безумни,при положение че бебенце не е с обикновено подсичане.
Дано скоро да и мине!Успех Wink

Общи условия

Активация на акаунт