"Мами с кореми магазините щурмуват-за мартенски бебоци те дрешки пазаруват"

  • 14 613
  • 299
  •   1
Отговори
# 30
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Здравейте в новата тема  bouquet Много е красива и празнична.

Nagaina, прави са приятелките ти. С бебето съм се оправяла съвсем сама от първия ден вкъщи, буквално. Татко й присъстваше само на къпането понякога и дотам. Нито е сложно, нито е страшно, гледах акушерките в болницата много внимателно как я мият и преобуват, вкъщи си я измих и смених и така. Единственото, за което трябва помощ, е в домакинството - готвене и чистене Tired

Есме острите болките под пъпа, особено ако са прорязващи, без контракции, може да да са от раздути черва и колит. При мен поне така се оказа, много се бях шашнала, щото са доста силни от време на време. Лекарката ми каза да не ям варива и ми изписа Еспумизан и Мезим Форте.

# 31
  • Мнения: 151
Супер е темета Peace
Ей мами от Пловдив,ние няма ли да заформим една среща,вижте кво правят другите,а ние.....?
За срещи аз съм винаги "За".
Снощи как настинахх-кихане,хрема-ужас.Но като че ли сега съм по-добре.
За гледане на бебо-искам сама да се справям.Е ако не успея,кумата живее наблизо.Но определено искам сама с таткото да си гледаме бебока и да си го къпимSimple Smile Абе има време,нека всичко мине ОК ,пък тогава ще му мисляSimple Smile

ПС: В София сняг ли вали вече???
Зимата е красива,но люта и непроходима.За това не ми е от любимите сезони.

# 32
  • София
  • Мнения: 1
 Добрутро, сладурчета!
 Пак се напухах зверски. Вече три филии с това и онова излапах. Сега трябва да ходя да сменям гумите на колата и кой знае колко ще чакам, но пък снегът страшно ме кефи, та нищо не миже да ми развали настроението тази сутрин. После ще отида да поплувам, а следобяд ще си погушкам мАймуна. Е-е-ех, обичам снежни съботи!
 Маруся, за събуждането в 7,30 те разбирам, ама да се ядосваш за  една счупена чиния и разсипана юфка... Я спокойно! Таткото не е без ръце, ще я изчисти. А каката като не ще юфка, да стои гладна, много важно. Има деца, дето няма какво да ядат, а ти ще се ядосваш, че твоето не ще да яде...
 Хубав ден на всички! Simple Smile

Забравих за помощта да кажа- не е лошо да я има първата седмица, но аз лично на втората вече се изнервям от присъствието на чужд човек вкъщи (щото и майките са чужди за семейството), така че тактично изпращам помагача да си почива. Е, вярно, с първите две Мама Свеки ми  помагаше, та това допълнително изнервяше ситуацията, ама и майка ми да дойде едва ли ще се изтраем много по-дълго.

Последна редакция: сб, 22 ное 2008, 10:34 от Дърта маймуна

# 33
  • Мнения: 2 495
Добро утро и от мен
Всъщност хич не е добро, защото сънувах ужасен сън-че губя бебето си Cry Cry Събудих се цялата обляна в пот Cry.Е, как може да сънувам такива глупости ми кажете...днес цял ден ще ми е криво.. Tired

# 34
  • София
  • Мнения: 1
 Бела, споко душа. То е ясно, че все ще сме притеснени и няма да ни мине, докато не излязат бебоците. После пък други кошмари ще сънуваме. И аз сънувах такива сънища, когато се случи това с Фивърчето, ама сънищата не можеш да изгониш. Не ги мисли просто, че с лоши мисли повече нещастия си докарваме. Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 5 752
Привет!
Честит първи сняг и от мен!  Nature Snowman   madnoel
И аз се радвам на снега  Grinning Обичам снежни зими, а не само студ и мраз  Simple Smile Пък шофьорите да му мислят  Blush Не знам как ще пътуваме утре, дано вс. е наред! И на Зеленото лек път днес!  Peace
Белла, и аз съм сънувала такива неща Rolling Eyes Много е кофти чувството после цял ден, но поне с облекчение разбираш, че не е вярно като се събудиш. А кошмарите са нещо обичайно при бременните. Поредната екстра Tired
За гледането - преди свеки си беше взела отпуска, но повече ме дразнеше с присъствието си, честно-казано. Като се има предвид че живеем заедно  Crazy Сега пак се гласи да си взима  Tired

# 36
  • Мнения: 105
Добро утро и честит първи сняг и от мен  Nature Snowman В Перник доста е натрупало и продължава да трупа. Аз не съм много фен на зимата и снега, може би защото не съм скиор.
За помощта освен на мъжа ще разчитам и на майка в началото, която живее наблизо. Това беше и едната от причините да решим да си купим апартамент в Перник и да се изнесем от Сф. където няма помощници.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Белла зетя да го пазиш като очите си, че да не ставаме на кълбета после. И аз сънувам абсолютни глупости - но по добре не ги мисли. Най интересният ми сън досега и за двете ми бременности, е  (бях бременна с Митко) като сънувах, че сме на центъра в Бургас и пихме кафе с Бойко Борисов. На входа на кафето охраната му поиска лична карта, а аз понеже бях бременна ме пуснаха да вляза без проверка......... Joy Joy Joy
За Пазарджишката среща вие ако искате се срещаите и преди Коледа, но аз като дойда пак ще се видим.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 858
Добро утро от мен  Hug  честит сняг на всички които имат ние още си нямаме,ама аз мразя зимата така че по-добре  Rolling Eyes
Слънце ,пазарджишките мами сме само 3 така че май ще изчакаме теб,то не е далече,Коледа наближава.   Simple Smile
Иначе на мен първите дни ще ми помага майка че нали сме в П-з,и после се отнасяме към Варна. Там пък наблизо ще е свеки така че за домакинството има кой да помогне ако се наложи. Ние искаме да се оправим сами и мъжо ми много помага така че би трябвало да нямаме проблем.
А за сънищата и аз много често сънувам кошмари и като се събудя ми е криво.Днес сънувах че се събуждам и не мога да помръдна защото съм се парализирала   Shocked  умрях от страх,защото при мен е напълно възможно да се случи,но слава богу се събудих и се оказа че е сън. Но сега ми е много криво и ужасно ме боли гръбнака.
Пак е събота,мъжо ми пак тръгва за Варна като всяка събота и аз пак отивам у мама на гости и пак ще го мисля докато стигне и утре докато се върне и така.....Лек ден от мен.

# 39
  • Мнения: 120
Хайде и аз да се пързулна  в новата темичка !   madnoel  madnoel  madnoel
Слънце,   bouquet Hug за темата, страхотна е !
Честит първи сняг на всички, които го имат ! Тук за съжаление    малко ще почакаме, поне половин ден, според прогнозите ... newsm12

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 10:25 от poli24

# 40
  • Devin
  • Мнения: 20
Здравейте и от мен завиждам ви за снега тук още не е заваляло иначе на пампорово отдавна има сняг ама в Девин нещо не ще да вали  Grinning
Висях че една мама е писала че тарси лек за цистит извинявам се че не помня как се казваше  Embarassed Embarassed Embarassed но мога да помогна аз пих чаи от леска + жълт кантарион+ бял равнец и отделно пиех сащо като теб цистон. Но най важната съставка за чая е леската това е кора от лешник много помага. Препорачвам ти да изпиеш поне 1-2 литра чай но за кратко време аз така направих и ми мина за един  ден. Иначе съм съгласна че няма по отвратително нещо от цистита  #Crazy

# 41
  • Мнения: 0
Привет и от мен!Честит първи сняг  madnoel това значи, че наближават празниците.Тук е доста студено,добре че свекито ми е напалил яко та ми е добре. Абе грижи се за мен особено сега. preggo.Няма как обича си ме.Не спира да вали CryЕ за сега лек ден  Hug

# 42
  • Мнения: 3 637
Аиде,Честит първи сняг и от Пазарджик  cold !
Мъж ми,запали печицата,пукам пуканки и лягаме пред тв-то.Няма да си подам и нослето навън  Heart Eyes !
Белла,за сънищата,четох,че мозъка на бременната , 50% е зает в мисли за бебето и е нормално да сънуваме страшни неща,дори и загуба на дете или раждане!Знам,че ти е криво много,затова те гушкам  Hug !
Лек ден  Nature Snowman

# 43
  • София
  • Мнения: 211
Ехоооо, честити ни първи сняг!!! Навън е една малка приказка! Не само, че не спира да вали сняг, а ако знаете само колко е натрупало...

Слънце, виж колко на време си пуснала тази вече коледна темичка!  Hug
an_iv, честит ти мъж!
Присъединявам се към пожеланието на Elwing - На всички с болежки и проблеми - да минават бързо!
зелено човече, лек път, мила и хубаво да си изкарате! За подаръчетата, ще казваш като си дойдеш. За среща следващата седмица, наистина може да е в центъра, ако ще е по-удобно на още мами!  Hug Предлагам този път пред Коледно, да вземем да се съберем повечкоооо Wink та да компенсираме и за отпадането на срещата този уикенд!
Белла, спокойно, мила, и аз миналата седмица сънувах, че губя бебето си... Знам, че такива лоши сънища като сънува човек, това е на хубаво и честно казано хич не се ошашках!  Peace
Elwing, а и не другите, които ще пътуват, карайте внимателно, лек път и хубаво да си изкарате! Hug
Стойте на топличко, милички, пазете се и си почивайте!!! Прегръщам ви силно. Хубав уикенд на всички! Ох, днеска ми е много хубаво!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 44
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
А сега с новата коледна тема докарахме и снега.  Joy към март тогава ще направя една бебешка, поне ще знаем, че ще дойдат бебоците  Joy

Общи условия

Активация на акаунт