Казах на мъжа си да си върви

  • 32 297
  • 223
  •   1
Отговори
# 30
А що се отнася до мен, вече съм си взела решението и е само въпрос на време то да се осъществи.
Малко гузна се чувствам в момента, защото мъжът ми започна много да се старае да ми угоди, макар и без да влага душа в това.

Но, като гледам, че сте се отървали от ЕРД досущ като моя, добивам повече самоувереност.
Към това добавям и разговорите с приятелки, които имат живот като моя, но не са имали смелостта да предприемат тази крачка и които съжаляват за това година след година, докато изтече живота им.
Аз самата зная, че заслужавам да получавам обич, внимание и уважение, а не  да се примиривям с някаква посредствена връзка, та било то и с бащата на децата ми.

Искам да ви кажа, че подхвърлих на 5-годишното си дете за възможността да се разделим с баща й, а тя най-спокойно ми заяви "Няма нищо, мамо, ще си намериш нов тати."
И с това за нея въпросът е решен. /Определено няма да е оФца като майка си Simple Smile/
В такива моменти си мисля, че аз трябва да се уча от нея, а не тя от мен.

# 31
  • Мнения: 589
Никоя,най-важното за теб е да живееш в мир със себе си.След като вече си прехвърлила онзи период,в който ние,жените,имаме склонността да се самообвиняваме,след като си осъзнала,че това,което имаш в живота си, не те задоволява и искаш да го промениш-вече можеш да се поздравиш.Щом си взела решение,очевидно си готова да понесеш последствията от него,защото това си е ТВОЕ решение.Аз ти пожелавам всичко да мине възможно най-гладко,без кирливи ризи и злъчни обвинения! И дано по-скоро откриеш наново очарованието на любовта!

# 32
  • София
  • Мнения: 175
Никоя, действай това, което си намислила и стискам палци. Мога само да те упрекна, че си го търпяла толкова време, но всяко нещо с времето си. Желая ти успех и пиши как се развиват нещата  bouquet


П.П. Жалко, че със смехотворните  писанията на две "личности" темата излезна от добрия тон. Смешно, жалко и будещо недоумение е да си избиваш комплексите в писмена форма и на чужд гръб. А още по-жалко е, че понякога истината лъсва и се оказва съвсем различна. Така че: easy honey, it`s your turn  Peace

# 33
  • Мнения: 2 175
Боже, какво съм изпуснала само!  Shocked

Мотивация, похвално е че се стараеш да бъдеш щастлива - Но..не бъди прекалено сигурна в себе си никога..После от това най-боли..
Казвам  от позицията на доста по-възрастна и преминала през същата еуфория както при теб..
Сега, 14 г по-късно съм сама (официално) и доста по-щастлива от всякога (неофициално)..
Не мразя и не обвинявам никого за случилото се, а "латиното" ми може да удари в земята всички ви..Е, и?
Най-важното е да обичаш себе си..после истински те заобичват и другите..Но не става със самоизтъкване, а с бавно и търпеливо доказване пред важните за теб хора..
Никоя, това важи и за теб - ако ти не си щастлива сама, няма как и друг да те направи такава..
така че -действай , единствено и спрямо собствените си убеждения..

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 3 020
Съжалявам, ако има "увиснали" реплики, но заметох темата основно.
Извинявам се за следващия офф-топик, но държа да е публично.
Обърквация и Девиатор, търпяхме цирковете ви и личните ви демонстрации из форума.
Въпреки това, ви оставихме възможност да изразявате мнението си ПО темите когато и доколкото го имате.
Това е поредната тема, в която се почувствахте длъжни да ни запознаете с величието и уникалността си, на гърба на авторката и без връзка с въпроса и.
При следващо подобно представление, ще ви отнема пропуските за вход.

# 35
  • Мнения: 589

  Да остави устатата и не особено мъдра,но пък ужасно чаровна и успяла Мотивация ли,Ориентация ли беше, да ръси обиди, да се самоизтъква и да флиртува с кума си в теми,пропити от болка...Ахх,как можа Tatti  да не се поддаде на онзи неин невероятен чар?!
  Никоя,дано събитията при теб се развиват без повече от необходимото напрежение! Hug

# 36
  • Мнения: 20
Ей,издивявам като чета такива коментари-как,видите ли,горкият мъж бил притиснат до стената да опложда.Явно е време това "пошло"деяние срещу мъжката чест да се криминализира...стига бе,хора Crazy

# 37
  • Мнения: 6
СТРАХОТНА СИ. ВЪЗХИЩАВАМ СЕ НА ХОРА КАТО ТЕБ.

# 38
Никоя, по всичко личи, че си взела решение. Действай смело, без угризения на съвестта. А от отлагане просто няма смисъл.
Извинявай, ама с твоят "мъж" дори не сте и съквартиранти - просто защото съквартирантите си поделят всички разходи. (а и не само тях)
А във вашия случай изобщо не е така.
Прочетох темата от самото начало и оставам с впечатлението, че си силна и борбена жена.
А относно мъжа ти, нормално е да не иска да си тръгне - ще му се развали комфорта.
Да не говорим, че ще му се наложи най-накрая и да порасне, което него май не го устройва.
И в крайна сметка никоя жена няма нужда от такъв псевдо-мъж. Желая ти успех!

# 39
  • Мнения: 2 457
Никоя, какво става?
Изпъди ли го вече?
Нашият БНД при същия сценарий ля крокодилски сълзи и сополи...Не можеше да приеме, че просто вече не го исках.
Единственото нещо, за което мога да те упрекна е - защо си го търпяла този търтей толкова много?

# 40
Не съм още,
толкова време съм търпяла, ще потърпя още месец - два.

Не защото смятам, че нещата ще се оправят, а защото ми е нужен конкретен повод.

  bouquet

# 41
  • Мнения: 2 175

Не защото смятам, че нещата ще се оправят, а защото ми е нужен конкретен повод.

  bouquet



Това е грешка..
Не чакай повод, защото нещата могат да се влошат и съвсем да се затрудниш във взимането на решение..
От личен опит съветвам..щото и аз чаках поводи и накрая съвсем се оплескаха нещата

# 42
Добре де, самият факт че вече ти е писнало да му вървиш зад задните части и да го гледаш като малко дете, не е ли достатъчен повод?
С изчакване няма да се променят нещата, както и магаренце каза, може съвсем да се оплескат.
На мен ми трябваха точно два часа да взема решение, че не искам моя мъж в къщата си и му го казах в прав текст.
Не защото е лош и се държеше лошо с нас, просто не е създаден са семейство. Не можеше да поема отговорности.
А на мен съквартирант не ми трябваше. Аз исках да имам съпруг и баща на детето си.
Господина точно за един ден се изнесе, е имаше и сълзи и молби, но аз не отстъпих.
Не съжалявам за постъпката си. А и имаше положителен ефект, относно отношенията ни.
Всеки си подреди живота си, по начин угоден за него, а ние си останахме приятели.
Желая ти нещата да се подредят, по най-добрия начин за теб!

# 43
  • Мнения: 671
Аз пък си залагам топките на елхата,че баш се надяваш нещата да се оправят.
То верно сезон на чудесии,ма чак такива... Laughing

# 44
  • Мнения: 2 457
Мне, според мене е безнадежна нейната ситуация, даже и да не се случи сега, то е неизбежно в бъдеще.
Стискам палци. Дано нещата и се развият както иска. Радвам се, че е взела решение, дано не протака дълго до развръзката.

Общи условия

Активация на акаунт