Цедене и замразяване когато майката е настинала

  • 820
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 219
Имам една неприятна истрия SadМъжо вчера се разболя,от настинка ли,не зная TiredИ уж с маска ходи в къщи и е изолиран само в една стая и бебка въобще не я водя там,но днес взех,че и аз се разболях ooooh!Много ме е страх за бебка.Само на кърма сме и не мога и да се лекувам.Купих си някакви хомеопатични и билкови лекарства,които педито ми ги изписа.Сега да си дойда и на темата:Гърдите ми са доста препълнени и си мислех да се изцедя и да замразя във фризера(замразявам понякога-но нямам много замръзена кърма) newsm78Но нали съм болна и не знам дали кърмата е подходяща за употреба в бъдеще newsm78Дали няма да се разболее детето след време когато я консумира.Пишете,някой имал ли е подобен проблем.Аз се изцедих вече,но не знам какво да правя-да я слагам ли във фризера или да я хвърля(а така не ми се иска да хвърляяям Cry)

# 1
  • Мнения: 6 713
Айрин, аз два пъти бях болна докато кърмех - хрема, вторият път ме болеше и гърло. Не съм спирала да кърмя! Peace
Друг е въпросът, че беба прихвана хремата, беше много неприятно. Sad Слагай маска, въпреки че и аз бях с маска, а беба въпреки това прихвана хремата. newsm78

# 2
  • Мнения: 1 328
Мисля си, че няма проблем да си кърмиш, също и да си замразяваш, ако имаш много повече. Тя кърмата ти не е болна.. 
Сега с какво смяташ да храниш бебето, докато не оздравееш напълно?

# 3
  • Мнения: 3 718
Важното докато си болна е да не спираш да кърмиш, така изработените от теб антитела ще се предадат на бебето и то има шанс да не се разболее или ако се разболее да го изкара по леко. По тази логика не би трябвало да има проблем да замразиш кърмата, но честно казано не съм сигурна.

# 4
  • Мнения: 1 219
за кърменето кърмя и не смятам да спирам Mr. GreenНо не знам как да процедирам с изцедената кърма.Смятам да я замразя,мисля че няма да има проблем след време,когато и дойде реда за използване.Мисълта ми е че сега дори да съм болна и тя да го прихване ще я лекуваме и толкова,но ако след време и дам от тази кърма и се разболее newsm78Абе и аз съм много объркана..... ooooh!

# 5
  • Мнения: 488
Мисля,че няма начин кърмата да "настине" и да разболее по-късно детето  newsm78
Аз досега два пъти бях болна,грип и настинка,не спирах да кърмя,беба беше неотлъчно до мен,не съм ползвала маски,не се разболя...Късмет...

# 6
  • Мнения: 176
Важното докато си болна е да не спираш да кърмиш, така изработените от теб антитела ще се предадат на бебето и то има шанс да не се разболее или ако се разболее да го изкара по леко. По тази логика не би трябвало да има проблем да замразиш кърмата, но честно казано не съм сигурна.

 Peace Точно така. Преди 2 месеца мъжа ми хвана настинка - кашлица и Т, която явно предаде и на малкия. Мен не ме хвана, но съм сигурна че просто съм преборила вируса преди да "хване". Мъжа ми си влачи кашлицата и болното гърло поне седмица, малкия се оправи точно за 2 дни. Тогава педито ни каза че е изключително важно когато има болен човек в къщата (независимо кой) майката да продължава да кърми, за да се предадат на бебето антителата които са му нужни за да не се зарази или ако се зарази - да се справи бързо с болестта.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
Аз само не разбрах какъв е смисъла на цеденето?!
Ако искаш просто да събереш запаси, не го прави сега точно, а като се оправиш.
Ако са ти толкова пълни гърдите, че не може бебето да засуче( аз лично само в такива сучаи съм цедила), значи изцеждай, колкото да поомекне и после бебето на гърда. Нали знаеш - то най-добре изсуква гърдата.

И ако е второто, предполагам с цедене се получава така и това си е един омагьосан кръг.  Peace

# 8
  • Мнения: 197
 Със сигурност когато си болна и не вземаш лекарства, които са вредни за бебето, а такива са повечето лекарства, ти предаваш на детето си имунитета, който собствения ти организъм изработва, за да се пребори с болестта Peace.

 Детенцето не може да се разболее от кърмата, а по другите стандартни начини, по които всички ние се разболяваме - по въздушно-капков път и т.н..

 Кърменето  ще помогне на бебето въобще да не се разболее или ако  се разболее да преодолее болестта по най-лекия възможен начин Peace!

 По тази логика за замръзяването също няма проблем, тъй като кърмата не може да бъде заразна.

Последна редакция: нд, 23 ное 2008, 18:58 от iava

# 9
  • Мнения: 718
Аз имам подобен проблем- от днес съм с някакъв ужасяващ вирус- гадене повръщане и съпътстващите го екстри. Кърмя го с маска. Педито обаче ( на когото имам страхотно доверие) ми каза, ако вдигна Т над 38 градуса да преварявам кърмата на водна баня преди да му я дам, което ми звучи доста неправдоподобно- нали така ще си изгуби ценните свойства като Витамин С и пр. Аз засега нямам Т, надявам се и да не вдигам, но тази препоръка ми се струва доста съмнителна.
Какво мислите, чували ли сте такова нещо? Освен това се притеснявам как влияе това обезводняване на лактацията? Аз се старая да се наливам с течности, но колкото повече ми е пълен стомаха, толкова повече ми се гади... Confused

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Наистина няма никаква причина кърмата да се преварява заради температура - сигурно не си се сетила да попиташ защо е нужно преваряване (обикновено далият препоръката не може да даде някакъв точен отговор, тъй като това е просто един от битуващите митове).
Не се притеснявай от обезводняването - пий течности в малки количества, но по-честичко, просто през 10-15 мин по 2-3 глътки, а не наведнъж голямо количество. Това, че не се храниш, няма да се отрази също, не го мисли - лягай сега, почивай и се оправяй бързо Hug Бебето вероятно ще суче по-начесто - и всичко ще е наред Hug

# 11
  • Мнения: 1 219
благодаря ви много за отзивите.  bouquetВече проблема е друг CryВсички сме болни-и таткото и бебка,и аз.АЗ сега съм най зле.Лекувам се със всевъзможни домашни средства.Чай с боров мед,пчелен мед и лимони,удърна доза изцеден лимонов сок,тампони с ракия в носа,билкови таблетки за смучене,нурофен за главоболието,Някакъв спреий за гърло ТАнтум Верде.Инхалации правя с едни билкови капки-въобще всичкоооо вече пробвах.Цяла нощ не съм спала,а и бебка не може да спи спокойно,заради запушеното носле.Абе с една дума УЖАС направо.ДАно скоро този ад приключи. PraynigСъжалявам за спама,но имах нужда  да се оплача.

# 12
  • Мнения: 34
Пожелавам ти скоро да оздравеете всички  Hug Не спирай да кърмиш, въпреки запушеното носле, така бебе по-бързо ще оздравее, защото с кърмата се предават твоите антитела , но не и вирусите. За да ограничиш все пак вирусите бъдете с маски, ти и таткото, не целувайте бебе и по-често проветрявайте. Ако спите в една стая с бебе спете с маските.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт