Аларма - Ин витро историята ми!

  • 20 411
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Мама Нани, по принцип биха могли да се получат сраствания, да, но не е задължително.
Не мога да твърдя, че точно в тази клиника са търгаши, защото на мен категорично ми бе казано, че ще направим всички изследвания и ще изчерпим всички възможности преди да стигнем до АРТ. Аз настоявах поне за инсеминация предвид възрастта на съпруга ми и времето, което ни притискаше /бях пояснила, че финансовата страна не е проблем при нас/, но докторът ми отказа и за мое успокоение каза, че ще мислим за асистиран метод след имунологични и генетични изследвания. Била съм и свидетел колко съвестно и експедитивно подготвят документи за ин витро по ЗК, защото скроковете изтичат. Също така, лично се свърза с д-р Кацаров за консултация след проблема със спермограмата, друг е въпросът, че моят мъж отказа да се прегледа при него ooooh!
Непризнаването на изследвания не мисля да коментирам, защото е всеизвестно, че спермограма се прави в клиника по стерилитет и ако д-рът беше признал въпросната спермограма, авторката щеше да се жалва, че не е никакъв специалист да признава случайни изследвания. Толкова от мен по темата Confused

# 31
  • Мнения: 44

Честит син! Да е жив и здрав, да ви дарява много щастие и семейна радост!
Моля!За мен е удоволствие да споделя и да дам гласност на тези реални проблеми в климиките, за които се говори много малко или почти не се говори. Отворете която и да е тема в двата най-големи форума, свързани с женското здраве и ще видите, как се пишат едни и същи позитивни мнения, пък даже и от неуспели жени с по 2-3 опита зад гърба си. Какви заклети защитнички има само! То чак не е за вярване!Понякога си мисля, дали  някои от тях / напр. 2-3/ не получават пари, за да провокират да се правят такива изказвания newsm78. , но както и да е...Това определено е по-добрия вариант, защото има и друг- да пишат само хвалби, защото се страхуват, че лекарите им следят форумите и току виж са ги разпознали. Crazy И третия вариант е, че повечето българки сме толкова заблудени, лесно манипулируеми и нещастни душици, че се радваме на това, че цял екип от специалисти са ни обърнали внимание да ни направят инвитро процедура, пък била и тя неуспешна. Ние ще им благодарим въпреки разочарованието, защото те  всички- от екипа на еди коя си клиника, бяха толкова мили, организирани и вежливи, докато правихме опита...... Да де, ама това не ви дава основание да твърдите , че еди къде си работят най- професинално и там са по-добрите специалисти. Защото любезността и професионализма са две много различни понятия. А тези от вас, които не са успели да забременеят /и аз съм от незабременелите/, въобще пък не са разбрали какво е това професионализъм и въобще не са наясно със значението на професионалното отношение, а пишат за лекарите си, че били  големи професионалисти и клиниката била пълна с пациентки. Ами, ето ви индикацията - пълните с хора няколко клиники в страната. Големите ни професионалисти не могат да лекуват безплодие и броя на болните се увеличава от ден на ден, а с това и претупването при прегледитие, повърхностната згриженост и трупането на много, ама наистина много мангизи. Това е голата, жалка истина - някои лекари ни взимат парите с много голяма тактичност и внимание, но без да сме излекувани от тази присъда "безплодие", други са по-малко хитри и тях ги усещаме и сменяме клиниката , ама и в другата не е по-различна схемата, освен вежливото отношение.
Много ме яд, че тук в нашата страна, ние българите не можем да се защитаваме и да си търсим човешките права под шапката на държавата, просто защото държавата я няма, има само хора с пари и те диктуват всичко и навсякъде.

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 00:30 от mery78

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Мери, прекалявате вече ooooh! Чак пък пари, за да споделя някой впечатленията си... Confused
Винаги има доволни и недоволни от дадена клиника, тук става въпрос, че бяха поднесени факти, които не отговарят на истината или най-малкото са поднесени некоректно и извън контекста на дадения проблем Stop

# 33
  • Мнения: 44
Goldie, ще се съглася с добрите ти впечатления от клиниката, когато забременееш благодарение на тяхната помощ! /Дай боже да стане и от само себе си докато се подготвяте/ Peace Успех!

# 34
  • ЕН
  • Мнения: 543
Мама Нани, по принцип биха могли да се получат сраствания, да, но не е задължително.
...................
благодаря ти голди и аз се надявам да нямам , но все пак има един малък % в мислите ми , че имам. но майната му горе главата и гледаме напред.
относно тема нямам какво да кажа. или по точно и ние и докторите сме различни. различно мислим по дадени въпроси. целта е една : да се появи едно прекрасно бебче. но докато се стигне до тази цел, до този най прекрасен момент в живота на една двойка, жената , а и мъжа минават през какви ли не препядствия. надявам се силно всяка една двойка да извърви най краткия и най безболеднен път до своята мечта  Praynig Praynig Praynig
прегръщам ви всички Hug Hug Hug

# 35
  • Мнения: 1 875
 Две неща правят впечатление:

Оплоден беше яйчникът, който не работел...


...Убедена съм, че ако не половината, то поне 1/3 от жените в център "София" нямат проблем. Че просто им взимат парите.
 

На неграмотни постинги вяра нямам.

И аз съм убедена, че Дядо Коледа не съществува - но нямам доказателство за това, съответно не вея лозунги.

А на спермограми правени в Майчин дом е световноизвестно вече, че никой не трябва да има вяра, поради една много простичка причина - не са верни. Причини - питайте Станиславов.
Заради такива спермограми, цели два броя, пропиляхме 4 години от живота си.

Преди доста години д-р Владимиров не смяташе, че сме за ИКСИ, за разлика от негови колеги. Що ли пък не ламтеше да ни вземе парите, като виждаше, че сме готови да ги дадем.


Всичко това означава, че нещата са субективни и пречупени през призмата на различните светогледи, разбирания, знания, ако щете.
 И подобни спорове са никому ненужни.
И да, скъпи са АРТ процедурите, скъпи са желаните деца, затова и побеснявам, когато някой напише безмерната глупост "боли ли инвитрото" - боли да, болката от стерилитета е нечовешка, адска и нетърпима.

И такива като теб, мила Бенетон, са целунати от съдбата, бъди щастлива, радвай се на сина ти и на факта, че не си минала през ада на истинската болка.




Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 14:54 от Орелия

# 36
  • София
  • Мнения: 121
3   Бременност, майчинство / Искам бебе / Моята история - извадено от тема  : петък, 09 май 2008, 13:50 
Zdraveite, ne znam dali tochno tuk da napisha edna istorja, no tja e za moeto zabremenjavane...Tochno predi 1 gidina bjah mnogo otchajana, zashtoto smjatah, che ne moga da imam dete. Sega sam na 33 godini i imam sin na 2m. i polovina - da e ziv i zdrav!
IStorjata e slednata - lichnijat mi lekar me nasochi kam Centar po reproduktibvna medicina i oplozdane in vitro Sofia, s rakovoditel d-r Javor Vladimirov. Zapisha si chas tam i se sreshtnah s d-r Vladimirov. Predi tova obache se bjah podgotvila s izsledvanija na hormoni, spermograma. Zanesoh izlsedvanjata, no doktorat kaza, che ne gi iska, zashoto trjabvalo vsichki izsledvanija da se napravjat pri nego. T.e. toi ne prizna spermogaramata ot Maichin dom i izsledvanija ot Cibalab.
Pregleda me, kaza, che jaichnicite mi bili mnogo zle, edinijat daze ne rabotel. V techenie na dve sedmici ostavh v centara dosta pari i se povtoriha sashtite izsledvanija, koito veche imah.
Prez cjaloto vreme az izpadah vav vse po-tezko psihichsko zastojanie, zshtoto spored Vladimirov neshtata sa dosta zle. Gledah zenite, koito idavaha s problem, tezi, koito se podgotvjaha za in vitro procedura i se chuvstvah uzasno.
A v tozi centar ima mnogo zeni... Zapisvaneto na chas e slozna rabota...
I taka - edin ponedelnik rano sutrinta imah chas i se sreshtnah otnovo s doktora. Toi sedna, pogledna me i kaza - losho e polozenieto. Izlsedvanijata sa mnogo loshi, vie ste stara, na tazi vazrast parva bremennost po normalen nachin e edva li ne chudo. Trjabva da vi podgotvim za in vitro, kato ne e sigurno, che s tezi izlsedvanija shte uspeete... Do kraja na sedmicata trjanba da vnesete 3000lv. I kaza na sestrata - tazi zena e za stimulacija.
Az si tragnah absoljutno potresena...
Proverih vednaga ot rabotata si za zaema ot CiBank, zarovih se v internet ...
I si zapisah chas pri vtori i treti lekar, za dopalnitelno mnenie.
Cheteiki obache ustanovih, che ne sa mi napraveni njakoi osnovni neshta kato naprimer cvetna snimka za prohodimost na trabite.
Na drugia den bjah na lekar - pokazah izlsedvanijata i doktorkata beshe mnogo izumena zashto s tezi pokazateli sam za in vitro. Tova stava v centar " Sveta Petka", d-r Maya Vasileva. Tja sashto me pregleda i ne otkri nishto obezpokoitelno.
Sled sedmica se vidjah otnovo s d-r Vasileva, zashtoto jacihnikat, koito spored Vladimirov ne raboti, ovulirashe. Za da se uskori ovulacijata, taj kato mi predstoeshe patuvane izvan stranata, d-r Vasileva mi izpisa inzekcija Impregnil. Sled dva meseca se obadih na d-r Vasileva, za da i kaza, che testat mi za bremennost e polozitelen. D-r Maya Vasileva mi vodi zenskata konsultacija i razdaneto v 1AG " Sveta Sofia". Rodih po esteven nachin, dori ne sekcio.

Tova, koeto iskam da kaza na zenite, koito misljat, che imat problem e da tarsjat i vtoro, tero, peto mnenie ako trjabva. Vsichki znaem kolko skapa procedura e in vitro... Vladimirov mi kaza da dam parite do 5 dena i hich da ne chakam nachaloto na sledvashtata godina, kogato da se opitvam da mina po zdravna kasa, zashtoto i bez tova njama da moga da se vkljucha v malkata broika. A i shte sam veche mnogo vazrtasna... Oshte ne moga da proumeja kolko alchen i bezochliv trjabva da e edin lekar, za da se darzi taka. Mnogo mi e machno za zenite, obarnali se kam tozi centar, zashtoto predpolagam,che ne sam edinstvenata, kojato moze da zabremenee normalno, no njakoi kapacitet i kazva drugo...

/zabravih da spomena, che personalat ne vladee dobre kompjutri i ako si tarsite rezultatite v internet shte vidite svoite, no napisani varhu chuzdi, koito jasno se vizdat. Opcijata track changes e nepoznata v centara/.

Zelaja na vsichki zdrave, mnogo optimizam, vjara v sobstvenata intuicjia i zdravi, shtastlivi i hubavi bebeta!!!!

Пиши на кирилица!!!
   
 
Страници: [1] 



  Това е един по-стар постинг на Бенетон от месец май. Всички могат да го видят в профила й.  Няма да коментирам, защото няма да съм любезна.

  Бенетон, само ще ти кажа че няма нужда да ти е мъчно за нас , които чакаме пред кабинета на д-р Владимиров, защото сме направили своя съзнателен избор за това и нямаме нужда от съжалението ти.

 


 

# 37
  • Мнения: 27
Не съм от често пишещите, но тази тема ме провокира и бих искала да дам и своето никого неангажиращо становище.
На първо място съм учудена, защо различното мнение винаги е посрещано със заядлив и провокативен тон. Ами да ви кажа, аз пък въобще не мисля, че темата има за цел да оплюе въпросния лекар и неговата клиника. Всеки има акъл в главата си и сам може да прецени на кого да се довери. Аз самата не свързах имената на клиниката и лекаря, въпреки 2-годишното ми митарстване из сайтове и форуми в търсене на моята надежда, по време на което през главата ми минаха много такива имена. Според мен авторката дава тема за интересна дискусия, а именно доколко можем да имаме доверие на лекарите при произнасяне на присъдата, че единствена възможност да сбъднем мечтати си са асистираните репродуктивни методи. Също така дали няма да бъде опорочена идеята за безплатното ин витро чрез източване на заложените средства от малкото клиники по стерилитет.
Затова бих искала да споделя и свое преживяване с лекар от клиника по стерилитет, но за да не се сметне за оплюване, няма да напиша името му, а бих го пуснала на лични на желаещите. Та моята история е следната: първо посещение в специализирана клиника с направени мои основни изследвания и спермограма на съпруга ми. Естествено - поиска да се направят нови изследвания в лабораторията на клиниката. Резултатите се оказаха аналогични. Имаше проблем в спермограмата. Отидох с нагласата, че с лекаря ще начертам програма за разширени изследвания, лечение и наблюдение. Нищо подобно - на 5-тата минута от второто ми посещение при лекаря той ми съобщи, че при наличните обстоятелства почти няма шанс за естествено забременяване. Много настъпателно започна да ме убеждава, че съм попаднала точно навреме в клиниката /беше началото на годината/, защото можел с "връзки" да ме вкара в програмата за ин витро и да ми излезе "по-евтино", иначе сама трябвало за плащам цялата процедура. Настояваше, че и фактора време ме притиска /моята възраст/, а също и че с времето резултатите от спермограмата ще се влошават, а няма да се подобрят. Варианта консултация с андролог и лечение не беше споменат. Така ми бяха дадени 2 дни за размисъл и "да убедя" съпруга си, че трябва да стартираме процедурата. Това бяха едни от най-кошмарните дни в живота ми. Отрезви ме съпруга ми, който пък беше абсолютно сигурен, че не може да има проблем при него /е, това беше повод за доста разпри помежду ни/. Та почна се едно ровене из нета и изучаване на изискванията за програмата. Като видях колко малко на брой са клиниките, включени да работят по програмата, нещо ме усъмни цялата работа, че бие на комерсиалност. И така - отидох на следващия ден и с безкомпромисен тон заявих на доктора, че нямам намерение да правя ин витро, защото смятам, че не са ми направени всички необходими изследвания и не е провеждано досега никакво адекватно лечение на мен и съпруга ми. Впоследствие се установи, че съпруга ми се нуждае от продължително лечение, което се оказа успешно. Аз лекувах доста гадинки, претърпях и една операция, но след 2-те години сълзи видях двете чертички.
Та цялата ми писаница беше за това - не бъдете наивни и не позволявайте да си играят с живота ви. А сега можете да ме оплюете.
P.Sл Написах всичко това, защото наскоро се запознах с жена с проблемно забременяване, която е като омагьосана от едно от известните имена в лечението на стерилитет и която без да е направила изследвания или провела лечение сляпо вярва и събира пари за ин витро, което да я дари с рожба след дълги години чакане. За съжаление обаче, и ин витрото е "божа работа" донякъде.

# 38
  • Мнения: 44
Евала! Ето за какво иде реч! Радвам се, че има жени, които разбират смисъла на темата!
Аз също в продължение на 3-ри години знам, че имам установен проблем, ходя си аз по лекари много редовно, и никой не се опита да ме лекува през това време, само правим пълен преглед, изписват ми се разни лекарства против гъбички и бактерии и това е, а моя проблем за който всъщност ходех си стоеше и за отстраняването му- нищо.  Вследствие реших да ходя в клиника по стерилитет с нагласата, че там първо ще се опитат да ме лекуват и че ще ми направят много по- обстойни изследвания - е, да, ама не! Сега след още една год.- вече стават 4-ри, ми предстои инвитро  /казано ми беше още на първия преглед/, за него ще ми служат основно старите ми изследвания - хормони, микробиология, цитонамазка и щитовидни хормони. На база тези изследвания ще започна процедура! Това не е достатъчно според мен, но според лекаря е абсолютно достатъчно. И това е най-успешната към момента клиника!  Crazy Сега вече се чувствам толкова излъгана, че вече не мога да повярвам на което и да е "свтило" И това дето все го пишете "от всяка клиника има доволни и недоволни" Абе, жени,  това не са фризьорски салони, бе! Това са болници и то частни! Навсякъде са длъжни да внимават и да отделят нужното внимание на всеки отделен случай! Ако утре получите някакво тежко усложнение от тази сложна процедура - пак ли тази песен ще пеете, бе? Имам приятелка, която  беше на косъм с живота си,  два или три дни след трансфера й правиха животоспасяваща операция....Вие какво си мислите, че едно инвитро не крие сериозни рискове ли? И най-лошото е, че тези случаи се крият и няма никаква наказуемост и контрол на тези "светила". Те просто продължават да си работят по-старому.

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 19:30 от mery78

# 39
  • и тук, и там...
  • Мнения: 389
Бенетонче,
Мери,

мисля си, тези дами в кой свят живеят? newsm78
Чуват и виждат само това което искат... ами така да е. Желая им успех, а накрая да имат и пълни касички, ако им е възможно след процедурата.

Аз имам особено мнение за Владимров и съм го писала не веднъж в другите теми за него. И за това и аз бях критикувана и оплюта.  Whistling Ха, и какво от това... Това не ми променя мнението.

Само искам да ги попитам тези дами, как се чувстваха докато четяха и подписваха договора и информираното съгласие?  Thinking
Тук това няма да о коментирам.

Само давам и още един пример с мен. Отидох при него за консултация след две неуспешни иксита и с пълна документация, в която пише, че реагирам превъзходно на стимулация с до 11 фоликула, а той ми иска от неговата лаборатория инхибин Б и антимюлеров хормон. Изводите за вас.

# 40
  • Мнения: 44
Бенетонче,
Мери,

мисля си, тези дами в кой свят живеят? newsm78
Чуват и виждат само това което искат...

И аз това се чудя! Щом толкова млади хора са с такова  съзнание, за какво бъдеще говорим? Хем си плащат, хем страдат, хем са благодарни в същото време?!! Това може да го има само в България - страната в която всичко е наопаки, та даже и кимането с глава при отговаряне на   "Да" и "Не" Laughing

# 41
  • Мнения: 835
Goldie, ще се съглася с добрите ти впечатления от клиниката, когато забременееш благодарение на тяхната помощ! /Дай боже да стане и от само себе си докато се подготвяте/ Peace Успех!

Да, за съжаление в България повечето лекари станаха търгаши, а за лечение на стерилитет не се говори. Или ако се говори е нещо криворазбрано.Направо - ин витро.И то със собствени изследвания?!

# 42
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
benetton браво че имаш смелост и кураж да напишеш твоето мнение и преживяно по този не лек път на стрерилитета. Честито за бебока, да ви е жив и здрав и много радости да ви носи.  Hug

Момичета не е задължително да сме съгласни с мнението на другите, напротив по добре е ако имаме наше собствено мнение и не се страхуваме да го споделим. Толкоз много от вас посочиха че от всеки лекар има и доволни и не чак толкоз доволни, и всяка от нас има правото да каже какво мисли и как се е почувствала, няма нищо лошо в това.

Аз не съм се лекувала в БГ по стерилитет, но мога да ви кажа че и тук в САЩ доста кормерсиално гледат на този проблем. Но народ всякакъв и ние пациентите имаме право да си избираме лекарите, и пак казвам, няма нищо лошо ако на някой мненито за един или друг лекар не е същото като нашето, независимо дали е добро или не чак толкоз положително.

Имах една малка история изпратена от приятел със снимки, в която един баща накарл 4-те си сина да отидат и видят едно и също място през 4-те различни сезона и всеки един то тях да го опише как излежда. Ще го потърся и ще го кача тук че да видите за какво говоря, но в общи линии: всеки един от тях отишъл в различно време, и видял мястото в различен сезон, едно и също място, но после като го описали, и 4-мата така ги изписали нещата че все едно говорели за 4-ри различни места, а то едно и също. Та защо така се получава че ябълката има повече от една страна, защото зависи от коя страна я гледаме и кога, тя наистина има повече от една... Не се косете и ядосвайте една на друга. Хубаво е всяка да каже това което мисли за да може такива като мен който не са ходили при нито един то лекарите в БГ да могат да съберат и да пресеят каквото може и да видим при кого ще ходим... Аз на всеки пост, независимо дали е положителен или не гледам като на мнението на човек който е искал да каже какво мисли, независимо дали на мен ми харесва или не...

Пожелавам на всички нас който се борим за бебок, това да се сбъдне колкото се може по скоро, и да ни направи най-щастливите мами... Praynig Praynig Praynig

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Мери, мисля, че не си ме разбрала нещо newsm78 За какво да се подготвям newsm78 Писах още в първия си пост по темата, че съм бивш пациент на клиниката. Преди това посетих друга известна клиника по стерилитет и да, не бях доволна, въпреки положителните отзиви за нея. На мен ми беше достатъчен един разговор с лекарката там, за да установя, че това не е моята клиника и моят лекар, но не съм тръгнала да говоря небивалици по форумите, защото лично познавам много хора, сбъднали мечтата си там.
Пак ще повторя, д-р Владимиров ми отказа да пристъпим към АРТ, докато не се открие проблем, който да не позволява забременяване по естествен път. Имахме леки отклонения в спермограмата /и значително подобрение от предишната такава/, които според него лесно биха се коригирали след лечение при андролог. Предложи ми тест за проходимост на тръбите и когато го направихме, ме увери, че има голям шанс да забременея спонтанно в следващите няколко месеца и ако това не стане до 6 месеца, пристъпваме към имунологични и генетични изследвания и след тях вече ще търсим варианти. Забременях на третия цикъл след ЦС. Бебето ми е на 8 месеца.
Според мен целта на авторката е точно да оплюе клиниката, тя си го е казала точно и ясно; останалото са свободни съчинения по темата. Колкото до това дали можем да имаме безрезервно доверие на лекаря си, мисля, че всички имаме достъп вече до доволно количество информация и още при първия преглед можем да преценим това ли е нашият лекар и ако не е, да го сменим навреме. Това сравнение с фризьорските салони е нелепо. Спирам по темата Stop Мери, мисля, че вече отговорих на поста ти към мен Wink

# 44
  • Мнения: 44
Goldie, извини ме, че не съм те разбрала правилно, но аз не съм била запозната с историята ти, видях  от поста ти само, че ти е препоръчано да правите ген. и имунол. изследвания и че си бивша пациентка, но не видях никъде да си написала, че сте се справили . Wink Радвам се, че си описала случая ти - открили сте къде е бил проблема и сте работели по него и че вече резултата е налице Peace
Аз пак казвам, че не съм настроена негативно към всички лекари, но мен ме лъгаха не един, не двама и вече съм доста огорчена и разочарована, защото при мен картината е такава - директно инвитро, без да ми е правена някаква терапия преди това, при все, че проблема е ясен при мен /хормонални нарушения/ . И болшенството от жените се пекат на този огън!Такива като теб - с отстранен проблем и недостигнали до АРТ процедури са толкова малко, че  на фона на цялата обществена картина, сте истински късметлийки, истинска рядкост!Обикновено това не се случва на повечето. Да, има много забременели от инвитро, но едва тогава, когато са хвърлили луди пари за по два- три опита, лутали са се по кабинети и клиники с години и са претърпели толкова много мъка, която не е била по тяхна вина!
А, относно това, че клиниките не са фризьорски салони и че не съм съгласна с "от всяка клиника има доволни и недоволни" - В България един инвитро опит струва около 5000лв., че и нагоре,  при средна заплата около 400 лв, /а в по-малките градове и 300лв./ изследванията в по-голямата си част са адски скъпи и не се покриват от касата. Реномираните клиники са 3-4ри, не повече. Хората са толкова форсирани, че едни си разпродават имуществото, други теглят кредити, които ще изплащат поне 10г., а най-новото е че, вече започнаха да играят в разни телевизионни игри за пари - "Биг брадър" "Това го знае всяко хлапе" - вчера даваха един такъв съпруг, Тео и другия водещ много грозно се бъзикаха с тая тема- инвитро забременяване.
Всичко това налага в тези няколко клиники да се работи изключително прецизно и с огромно внимание, и недоволните като мен да са такова малцинство, че да се броят на пръстите на едната ръка, а не обратното! Тези лекари трябва да се стараят толкова много, защото те виждат нашата истина! Другото е пристъпно, неглижирано отношение и обидно принизяване на всяка една от нас!
Ти си писала, че имаш пари- Браво! Но повечето сме на ръба на бедността от тези посещения в инвитро центровете и за много от нас няма много шансове - не можем да си позволим да правим по  5-6 опита. Повечето хора правят до три най-много и след това 10-20год. наред работят за изплащането им! Така че, всеки един неуспех  на една жена- българка с диагноза "безплодие" носи хиляди пъти по-голяма болка, отколкото ако това се случва на жена в Западна Европа! Ако опита ми струваше "нищо" тогава щях да съм много по-спокойна и уверена, че ще забременея, ако не от първия то поне от третия път,щях да пробвам докато стане, а не да се моля да се случи от първия път! Друго е да знаеш, че ти се дават шансове, друго е да нямаш възможност да пробваш.

Последна редакция: сб, 29 ное 2008, 12:42 от mery78

Общи условия

Активация на акаунт