Отговори
# 15
  • Мнения: 2 131
Едно въпросче - до каква възраст се води детето  всеки месец на консултация при педито?
До 1 година.

# 16
  • Мнения: 2 478
Едно въпросче - до каква възраст се води детето  всеки месец на консултация при педито?


До първата годинка.
После консултациите са през 3 месеца.

# 17
  • Мнения: 8 223
И моят син не искаше за нищо на света да седне на гърне. Не съм го насилвала, а пробвах периодично през месец. Научи се, когато тръгна на ясла. Беше на 1г и 5м. Цяло лято си ползваше много редовно гърнето, но си беше и с памперс, защото не казваше. Махнахме окончателно памперса на 1г и 10-11м, когато започна да казва сам, че има пиш. Сега рядко му се случва да не каже навреме или просто да се заинати. Нощем му го оставям за всеки случай, защото макар и обикновено памперса да е сух, 3-4 пъти се случи да се напишка.

# 18
  • София
  • Мнения: 44 041
Едно въпросче - до каква възраст се води детето  всеки месец на консултация при педито?


До първата годинка.
После консултациите са през 3 месеца.

При нас до годинка, после поне при нас бяха на 2,5г, на три години....и май сега следващата е на 4 години Simple Smile)))

# 19
  • Мнения: 3
здрасти
да ти кажа за гърнето
моят син вече е голям - първи клас но имахме същия проблем преди. Като видеше гърнето и все едно на игли го карам да сяда. Беше на около 1г. и 5 месеца. Затова реших да му купя от тези седалки за тоалетна чиния и го карах там да ходи като му обяснявах че е голям мъж вече. И така не след дълго сам искаше да ходи. \така че няма страшно. Пробвай моя метод. УСПЕХ!!!

# 20
  • Мнения: 2 447
Едно въпросче - до каква възраст се води детето  всеки месец на консултация при педито?
До 1годинка

# 21
  • София
  • Мнения: 6 249
Да споделя и аз моя опит с гърнето - баткото от 6 месечен го слагах, като го сложа всичко си вършеше в него, но като не го сложа - в памперса. И така до 2г.6м. Whistling Накрая вече разбираше, но не искаше да казва (криеше се в ъгъла да се наака). Постепенно минахме на памперс-гащи и не трябваше да напишква мишлето, което е на картинката, че ще му е мокро. После направо на мъжките гащи  Mr. Green (слипове).
Сега с малкото - него не мога и да го 'изхващам'. Едно, че вече нямам време по няколко пъти да го слагам на гърне и да седя до него и друго, че той е такова шило, че стои точо 2 сек. и само му секвам работата, дето е тръгнал да я върши в памперса. Така че хич не се и тормозя, напролет се надявам да разбира доста повече и покрай батко си да свикне бързо.
А за сравняването с другите - няма смисъл, всяко дете се развива по различен ритъм и така ще си е винаги, защото са уникални. Wink

Консултацията - до годинката всеки месец, след това на 3 месеца.

# 22
  • Мнения: 451
За гърнето - сложих го на година и половина и от раз махнахме памперса ( нощният месец и половина по-късно) В началото беше голямо опикаване, ОН бях накупила над 20чифта горни и долни гащи и така Peace Но ние започнахме май месец, когато беше топло и да се опикае не беше проблем! Зимата обаче е кофти Naughty

# 23
  • Мнения: 70
Момичета, кажете ми нормално ли е дете на 9 месеца и половина да не може още да се изправя и да не пълзи? Иска само да е права и да крачи с моя помощ, но дори и така не е стабилна. На ортопед съм я водила като по-малка, но вече започнах сериозно да се тревожа.... newsm78

Последна редакция: пн, 24 ное 2008, 13:54 от yzida

# 24
  • София
  • Мнения: 39 746
Защо да не е нормално?
Всяко дете е различно. Има време и за изправяне, прохождане, пълзене.
Дияна започна да пълзи, едва след като проходи. А проходи на 1,3г.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 899
 И аз не виждам нищо тревожно. Синът ми никога не е лазил, все още не знае как става това. Проходи на 1,1г., а се изправи 2 месеца преди това.

# 26
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Ох, и ние сме на девет месеца и полавина и не пълзим и не се изправяме.Вие ме успокоихте. Благодаря!

# 27
  • Мнения: 1 745
И моето дете проходи на 1 годинка и почти 2 месеца!Изправи се малко преди това,а след това  почна и да пълзи,но предпочита да ходи (тича  Mr. Green)!
Не мисля,че има за какво да се притеснявате! Peace Hug

# 28
  • Мнения: 121
ние днес ставаме на 10м и не може м да лазим а за изправяне сам много трудно става все трябва да съм до него а крачиме когато се водим за ръце

# 29
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 726
По въпроса за гърнето. Слагах Вики на гърнето след като навърши една година, но нямах успех. Реших да не я тормозя и да изчакам още известно време. Наближавайки двете години отново се заех с опитите, защото щеше да тръгва и на ясла. Научи се много бързо, в рамките на две три седмици.

Димана навърши седем месеца и също не прави опити да се изправя или да пълзи. Като чета в нашата отчетна тема иза доста деца, които правят и двете вече. Не се притеснявам много. Опасявам се, че теглото на Дима е една от основните ни пречки - тежи над 11 кг Laughing

Общи условия

Активация на акаунт