ПОГРОМ СЛЕД НАЕМАТЕЛИ

  • 13 254
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не, 1 наем е ОК - 3 са нахалство.
Що пък да е нахалство. Това са условия, ти решаваш дали ще приемеш или не.

# 31
  • София
  • Мнения: 44 041
Просто се чудех даливъобще някой приема такива условия.
Аз не бих, както и много, много други....
Извинявай ама 3 месеца капаро+1 за нанасянето, +1/2 за агенция....мин по 300Е....(а щом е обзаведен вероятно повече)...айде да ги закръглим - 1500Е за начало...егати и подсигуряването - не е истина Wink
Аз застраховки със сигурност не съм длъжна да плащам за нечие си жилище...че евентуално може би нещо си....
А между другото - ако във вашето жилище се развали пералнята или водопровода, или гръмне бойлера, докато имате наематели според вас кой поема ремонта???? Ъ?

Много се радвам, че такива проблеми нямам, вървя си купум покъщнината и аз и наемодателите сме доволни....а и са доста по-нормални и земни хора...

Просто малко се осъзнайте - в крайна сметка никой не ви кара да давате тези жилища под наем, щом го правите доброволно - доброволно си поемайте и рисковете.....

# 32
  • София
  • Мнения: 44 041

Значи, в крайна сметка, ако нещо стане, примерно ти изгорят неволно скъпоценния диван - ти ще си вземеш евентуално пари от твоята застраховка, от тяхната за щети, няма да им върнещ 1000Е капаро, че и печалба от тях от лихви във влога ще имаш.....браво! Добре ги мислиш нещата...

А я кажи за колко месеца ти се изплаща цялото обзавеждане с наема????щото май си го избивате по принцип доста бързичко.

# 33
  • Мнения: 1 629
Ние имахме наематели една година, като ги предупредихме 2-3 месеца преди да се изнесът. Причината беше, че забременях и нямаше никакъв шанс да останем под наем в стаята, в която живеехме. Е дойде моментът - изнесоха се! След тях ние останахме в задължение около 500лв за ток - неплатени сметки (две.)Като на бележката пишеше, че в срок до една седмица ще ни го спрат Shocked Тааа баба ми ми даде пари да си платим тока, иначе щяхме да измрем без ток, да не говорим за бебето - всички дейности около него са свързани с ток, включае и топла вода, защото сме на бойлер. Една година  мъжът ми ги издирва и ги среща и им звъня, а те само се крият, сменят си номерата. Идиоти. Някой ден ще им се върне тъпкано #Cussing out Хем имат две дъщери, знаят какво е дете да гледаш.

# 34
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Когато нашият бойлер беше пред гръмване ( усетих се буквално часове преди това), когато инсталацият гръмна... аз виках ел.техник и АЗ платих за това.
Хазяите ми научиха месеци по-късно, защото плащам наема на всеки 6 месеца и не ме притесняват. И не са поели разноските по оправянето на разваленото.
Когато боядисвахме стаи ( с тяхно позволение ), не съм платила по-нисък наем. Следващото лято (живот и здраве) сме решили да оправим дограмата на целият апартамент, да сложим изолация... пак на наши разноски ще е.
Така, че имам наематели и наематели. Ние имахме късмет с разбрани хазяи които не ни притесняват за нищо, те също имат късмет с нас.

# 35
  • Мнения: 497
Милички наематели ние наемодателите питаме ли ви на колко ви осигуряват, какви заплати взимате, какви данъци плащате? Не, интересува ни само да си покривате сметките и плащате редовно наема.
.
Aisha,   202uu. Най-после някой да го каже. Нямам нищо лично срещу никого, но същите тия, дето гледат в канчето на наемодателите, като отидат в банката за ипотечен кредит даваха два документа  - единия с дохода, върху който ги осигуряват, другия с реалния. Е, бе джанъм, по бележката с реалния доход ли си плащаш ти твоите данъци, или по тая с осигурителния-риторичен въпрос, нали. Та е малко цинично да питат някой друг дали си плащал данъците.
Angel Dust, само едно уточнение към твой пост - няма "данъци за смет", има данък сгради, а това за сметта е такса. Разликата е огромна. Такса се плаща за извършване на определена услуга - ходиш на фризьор, плащаш си, нали, ползваш електричество, плащаш, ако не ползваш-не плащаш. Така че не се учудвай толкова на това. Не им плащаш данъка, а плащаш такса за услуга, която ти ползваш, докато си в това жилище.Нали разходите като ток, вода, телефон, ако има в жилището са за сметка на наемателя, а не на другата страна. Еми същото е и за боклука, защото наемателя изхвърля боклук, докато живее в жилището.

# 36
  • Мнения: 9 052
Ако ми иzгориш скъпонценния диван zа твоа ще платите ти или твоята zастраховка, ако пък не си спаzваш условията zа наем и нанесеш поражения на собствеността ми и ми се наложи да наема адвокат , zа да те осъдя , ще плати моята zастраховка. ОК?
Ако бойлера гръмне или нещо се повреди , плаща хаzяина и/или неговата zастраховка, ако го повредиш то умишлено плащаш ти, ако не е умишлено плаща твоята zастраховка.
Боядисването на стаите от наемателите в цвят , който не са zаварили си го плащат наемателите и при иzнасянето си , ако хаzяина пожелае са длъжни да върнат оригиналния цвят (някой може да има вкус към черни стени на червени точки, аz не).
Ако се проявят недостатъци на жилището, течове , мухъл , повреди в парното и пр ... плаща наемодателя. Ако не плати и не поправи щетите наемателя моеже да не плащ целия наем, а чАсто от него в zависимост от обитаваемостта на жилището.
От друга страна , ако наемодателя направи ремонта и това повиши стандарта на жилището има право да вдигне наема...

# 37
  • София
  • Мнения: 44 041
Когато нашият бойлер беше пред гръмване ( усетих се буквално часове преди това), когато инсталацият гръмна... аз виках ел.техник и АЗ платих за това.
Хазяите ми научиха месеци по-късно, защото плащам наема на всеки 6 месеца и не ме притесняват. И не са поели разноските по оправянето на разваленото.
Когато боядисвахме стаи ( с тяхно позволение ), не съм платила по-нисък наем. Следващото лято (живот и здраве) сме решили да оправим дограмата на целият апартамент, да сложим изолация... пак на наши разноски ще е.
Така, че имам наематели и наематели. Ние имахме късмет с разбрани хазяи които не ни притесняват за нищо, те също имат късмет с нас.

Да ама това всичко трябва да е за сметка на наемодателите, защото после ти надали ще си вземеш дограмата и бойлера Simple Smile))
На нас ни е гърмял бойлер, сменихме си го, но когато информирахме нашия хазяйн сам предложи това да се приспадне от наема - и така е нормално. Също като се спука една тръба - той си я оправи....

казабланка. - за сметта - плащаме си го, при миналите хазяи не са го искали - общо взето това е по договорка....но пък е такса, която се плаща и на празен апартамент - та по-точно би трябвало да се плаща от собственика. Не случайно идва в едно с данък сгради и си е твърда, а не отделно като тока и водата, които са ти според изхабеното количество.....

# 38
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 394
Бойлера в нашата квартира беше вероятно на 15-20 год. и когато една зима се развали точно преди Коледа и купихме нов бойлер, реакцията на хазяина беше само - " Е как така , той беше почти нов"  Crazy  Laughing Въобще не е ставало дума за приспадане от наема, тези пари, които дадохме за бойлера..Преди детето да се роди боядисвахме дограмата в целия апартамент и сменяхме тапетите в спалнята, пак за наша сметка..Но от друга страна наема ни не е вдиган от години.. Така че се компенсира. Като тръгнем да се изнасяме трябва да претапицирам две стари диванчета, защото имахме котарак, който много обичаше там да си остри ноктите Confused

# 39
  • Мнения: 68
По мои лични наблюдения наемодателите масово надценяват собствеността си. Извинявайте, ама не може да обзаведеш един апартамент с мебели от къщата на дядо ти и да искаш после 300-400 евро и на всичко отгоре да ревеш, че щети имало нанесени. Естествено, че ще има. В това жилище живеят хора, а не се ползва за музей. След като плащам всеки месец по 350 евро смятам, че имам право да използвам собствеността както намеря за добре (изключвам умишлено нанесени  щети). А вие драги наемодатели можете да си поставяте каквито си измислите условия, но нали се сещате , че последната дума е на наемателя....защото, който плаща -той поръчва музиката .

# 40
  • Мнения: 9 052
А вие драги наемодатели можете да си поставяте каквито си измислите условия, но нали се сещате , че последната дума е на наемателя....защото, който плаща -той поръчва музиката .

да ... някои в кварталния бардак , някои на по иzискано място ... пак според zависи  Laughing

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 14:55 от jabata_dil

# 41
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А вие драги наемодатели можете да си поставяте каквито си измислите условия, но нали се сещате , че последната дума е на наемателя....защото, който плаща -той поръчва музиката .
Последната дума е на наемодателя, все пак жилището е негово Wink

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Договора трябва да е вписан.

И това не е вярно.

ПОвярвай вярно е, аз съм от наемодателите пробвали да осъдят наемател.

Titina, няма как да вярвам, понеже просто не е така - законът си е закон - адвокат съм и не просто си чеша клавиатурата, знам много добре какво и защо го казвам. Поради каква точно причина сте загубили делото не мога да коментирам, след като не съм го чела. Вписването не е задължително, ако се направи си има точно определено действие и то не е по съществуването на договора.

# 43
  • София
  • Мнения: 44 041
А вие драги наемодатели можете да си поставяте каквито си измислите условия, но нали се сещате , че последната дума е на наемателя....защото, който плаща -той поръчва музиката .
Последната дума е на наемодателя, все пак жилището е негово Wink

напротив - ти търгуваш с апартамента - значи важи правилото - клиента винаги е прав....а и нека си има последната дума...пък да му седи празен апартамента....апартаменти под наем - колкото искаш....

# 44
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не знам колко са апратаментите под наем, но наематели знам, че има много Mr. Green
Пък по-добре празен апартамент, отколкото мизерни наематели.

Общи условия

Активация на акаунт