Мами в Белгия - 8

  • 17 756
  • 292
  •   1
Отговори
# 75
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Ммм, да, кърменето си е супер, аз не се справих, само 15 дни и се отказах от болки  Tired Ако имам второ, ще се постарая повече.  Blush

Е, ти си се отказала точно накрая Wink Майтап!  Hug Иначе то е вътрешна нагласа. Моята майка винаги ми е казвала, че ме е кърмила и аз бях така настроена също. Иначе 3 пъти получавах бучки, мъките бяха 1 месец, докато се отпушат каналите (то не бяха компреси, то не беше помпане), бях на път да се откажа и да дам адапте, приготвих го, отдох да му го дам и ....се разплаках...Изкарваха го недохранен, защото искаше да яде на 2 часа, а не по график на 3 и в крайна сметка "сомалиецът" наддаде 1,5 кг първия месец, а после по килограм. После правих течен шоколад в млякото по случай 6-месеца изключително кърмене Simple Smile
Докато пък имах приятелки, които самите трудности ги отблъскваха от бебето! Вкарваха ги в депресии! Затова - адапте Simple Smile И мама доволна,  и бебе сито Simple Smile

Както писах, Марти наддаваше доста и изглеждаше като бебе на адапте (уж, по някакви стандарти), така че това са някакви статистики, които мноооого рядко важат за нормалните хора Wink

На 02.04.2009 очакваме мишока! Може и първоаприлска шегичка да ни спретне, знае ли човек Simple Smile

# 76
  • Мнения: 1 572
Иначе то е вътрешна нагласа. Моята майка винаги ми е казвала, че ме е кърмила и аз бях така настроена също.
/quote]
точно , моята майка пък не е имала кърма и нейната майка също , сигурно и тя е била настроена и не е кърмена , с едната разлика че преди 52 години бебе на 1 ден е пиело мляко от кравата в двора нали се сещате  Laughing , и ей я на 52 години е станала че и 2 дохранени изгледала  Laughing

# 77
  • Мнения: 27 524
Аз нямах никаква полезна прочетена информация за кърменето, отначало подходих с неправилно слагане на бебето, не знаех, че трябва да се чака за отпушване на каналите, от болки ми спираше нощем кърмата и това само пищеше и се дереше, наистина се депресирах, не спях почти и накрая грабнах биберона, то се наяде, заспа 3 часа и аз се освестих и казах: край. Съжалявам за което, но така се стекоха нещата. Здраве да е  Simple Smile
1-ви април е готина дата  Joy Коя зодия се пада, че нещо зациклих? Аз съм голям фен на зодиите  Grinning

# 78
  • Мнения: 1 572
пада се овне , ако е момче да ти е яко дупето
Блонди и аз като теб нямах инфо и по същия начин , няма да забравя как пищеше от глад и към 4-тия ден му дадох нан и то като заспа , спа 6 часа , ходих да го гледам дали диша , чак и бузките му порозовяха  Laughing

# 79
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
1-ви април е готина дата  Joy Коя зодия се пада, че нещо зациклих? Аз съм голям фен на зодиите  Grinning

Овен!!! Баткото е Лъв, аз съм Близнаци, добре че таткото е Рак да охлажда страстите... Laughing

пада се овне , ако е момче да ти е яко дупето
Абе как все такива "буйни" зодии ги направихме, незнам  Laughing

# 80
  • Мнения: 1 572
ние пък двама раци и един водолей - само розови мисли братко , някой да дойде да ни събуди моля  Laughing

# 81
  • Мнения: 27 524
Сестра ми е близнаци с мъж Рак и наистина той е по охлаждането  Joy
Аз съм лъв с две деви у дома, всичките ни празници са август - сватба и трите рождени дни. Себастиян все казва, че ако имаме второ и то задължително август ще се роди  Crazy Joy А родата тогава ще ни забрани да се прибираме август месец  hahaha

# 82
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Себастиян все казва, че ако имаме второ и то задължително август ще се роди  Crazy Joy
Супер, още има време за август догодина Simple Smile Мартин е правен по това време на годината и какво се чудя че е толкова...хм...чепат Wink Нали сега са Коледните пости и сексът е забранен  Joy

# 83
  • Мнения: 305
Абе мамчета, как така няма да имате инфо за кърменето? А в болницата не ви ли учиха как се поставя бебето? Моето засука от момента в който ми я дадоха. В началото имах малко болки, но то е нормално и после всичко беше наред. Аз самата я отбих на 6 месеца и много съжалявам за което  Sad не знам какво ме прихвана тогава .....а и реших че не ми стига кърмата, пък после едвам ми спря.

# 84
  • Мнения: 27 524
Абе мамчета, как така няма да имате инфо за кърменето?

Ами нямах  Embarassed Не четях и не пишех във форума тогава, в книгите, които имах,  нямаше подробни инструкции и съвети,  в болницата не се интересуваха особено, помагаха, че три дни не можа да засуче, но не ми казаха как да се поставя и други подробности разни...  Tired Е, не виня никого, ако съм сикала, можех да се информирам. Просто нямах представа, че са необходими повечеко знания и информираност по този въпрос, мислех, че е нещо естествено и нормално (то е, де) и ще стане лесно, ама не било съвсем така. Поне не при всички жени става лесно и безболезнено.  Peace

# 85
  • Мнения: 1 572
в болницата на мен никой нищо не ми обясни , ама какво да ми обясняват като нямах кърма , и хапчета пих и какво ли не , и когато на третия ден вече детето се съдираше от глад и поисках адапте само дето не се сбихме с една мед.сестра

# 86
  • София
  • Мнения: 3 123
ние пък сме двамата скорпиони,а детето е риби - би трябвало да се разбираме,ма ще видим.Майка ми е рак,а баща ми скорпион.Все водни знаци.

За кърменето - аз имах огромно желание да кърмя,но зажалост не се получиха нещата- едва до 3-тият месец и то смесено хранене.Жори захвана веднага и много добре зърното,но явно не съм имала кърма,защото на 3-тият ден беше вече отслабнал с 500 гр.(което е доста) ,вдигна температура,беше с много ниска кръвна захар и го сложиха на системи и в кувьоз.Аз в такъв стрес изпаднах тогава.Незнам френски,педиатъра незнае английски,водят ми детето по снимки и изследвания,а аз незнам какво му е.Направо бях в шок и това също повлия на кърмата според мен.После започнах с помпата на 2 часа,даже и през нощта и каквото изцедя (а то беше нищожно и тръгна на 3-тият ден от помпането) му го носих,но му даваха основно АМ.Пиех много сокове,хапвах супи,ядки и какво ли не,но така и не можахме да се кърмим като хората.Пък и след гърда,винаги му додавах Ам,защото ме беше страх да не остане гладен и да се повторят проблемите,което също прецака нещата.

# 87
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Аз лично си признавам, че докато не опре ножа до кокала, не се впрягам. Почнах да чета за кърменето 2 седмици след раждането  Embarassed
Иначе в БГ...как да ти кажа...В болницата, в която раждах, не даваха бебетата да стоят при майките, а ги носеха под график. Знаете как е след раждане, не може да скокнеш като млада булка като се отвори вратата и докато се надигна (имах някакви ужасни болки в кръста), акушеркатата вече беше оставила бебето ....в краката ми! Какво учене как да захапва и прочие. Просто аз извадих късмет, че той беше гладен когато го носиха (по него познавахме, че бебетата идват, така се дереше от рев), защото бебенцето на момичето до мен идваше цялото омазано в адапте, заспало блаженно....А върви му битай цица в устата да засуква!
Това е моят опит от България, тук незнам как е, но такива майки, като момичето до мен, изкараха по една доста сериозна следродилна депресия в следствие на описаното по-горе и кой каквото и да ми говори за кърменето (за протокола, Мартин е кърмен 20 месеца), тази жертва не си струва! На всяко бебе е нужна здрава психически и физически майка!

Оле, Енджълс, голям кошмар!!! Просто незнам как си издържала - първо дете, в чужда държава, без да може да се разбирате! Направо си е геройство, това което си направила. Много ще кажат "а, 3 месеца"...погледнато като възсрат е много малко, ама я някой да се опъне 3 месеца, 3!!!, да цеди и да няма сън и шишета да изварява и да се бори със себе си. Аз имах този период само 3 седмици и пак почти превъртях...Добре, че мъжът ми беше с мен вкъщи и аз само лежях и спях, незнаех как се сменя памперс, когато мъжът ми се върна на работа  Embarassed

# 88
  • Мнения: 1 572
момичета прави ли ви впечатление че бебетата тук са с много големи глави или само аз халюцинирам  newsm78 , майка ми като беше тук също го забеляза , на какво се дължи според вас

# 89
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
момичета прави ли ви впечатление че бебетата тук са с много големи глави или само аз халюцинирам  newsm78 , майка ми като беше тук също го забеляза , на какво се дължи според вас

Не...твоето бебе как е? Сега вече се притесних да не е от климата, да не са им навлъгнали главите от влагата Simple Smile Ох, ама как си личи, че днес съм сама!!!

Общи условия

Активация на акаунт