Мами в Белгия - 8

  • 17 776
  • 292
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 572
Не...твоето бебе как е?
стига де ....
моето не е така , даже му беше малка главичката
но аз говоря за мамите белгийки , дали дето се тъпчат с хормони или щото много бебета се раждат прематюр  newsm78

# 91
  • Мнения: 123

Овен!!! Баткото е Лъв, аз съм Близнаци, добре че таткото е Рак да охлажда страстите... Laughing



За пръв път ми се случва да попадна на сродни души , с тая разлика че малката е Близнаци /горкият ни татко   Laughing/ , а за кърменето не зная , при мен всичко стана от раз , дадоха ми я , тя започна да цока и така година и пет месеца  Peace
Спомените ми от кърменето са страхотни , малката направо се пренасяше в друг свят/няма такава блажена физиономия Heart Eyes/ , и определено кърменето помага за сваляне на кг , никога не съм имала такова тяло.....бях станала 49 кг , и умирах за "република" с фъстъци... Blush
П.П. не зная дали е от кърмата , но дъщеря ми все още не е боледувала/да чукна на дърво/ , само два пъти и тече нослето за ден-два   Flutter

# 92
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Не...твоето бебе как е?
стига де ....
моето не е така , даже му беше малка главичката
но аз говоря за мамите белгийки , дали дето се тъпчат с хормони или щото много бебета се раждат прематюр  newsm78

с какви хормини се тъпчат? Сега вече сериозно се притесних, защото аз взимам тироин, понеже не ми функционира добре щитовидната жлеза Sad Ама той уж не се предавал на бебето, то си го призвеждало само, само за мен бил необходим...ама незнам  Embarassed

# 93
  • Мнения: 1 572
не бе не знам , под хормони имах предвид противозачатъчните дето ги пият много дълго време и от много ранна възраст , моят мъж например беше много учуден че никога не съм пила такива , веднага си направи устата но ... Naughty
ти пък сега не се шашкай ,

# 94
  • Мнения: 872
Хайде стига с тези щуротии  Mr. Green ... Не се говорят такива неща пред бременни, нито пък има нещо вярно, къде ги забеляза тези големи глави???

За кърменето -Аз кърмех Филип 11 месеца, когато забременях и той спря да иска кърма.  Сега кърмя вече 6ти месец. Отдаде ми се от раз, но явно е до нагласа, майка ми е кърмила, сестра ми също... Само първите дни бяха трудни докато захапе бебето, но от болницата много ми помагаха, като казах че искам да кърмя. По нощите, в 12 , в 3, в 6  виках мед. сестра да ми помогне, и тя ми хващаше зърното и отваря устата на бебето, за да го насочи и да му помогне да захапе правилно. Стоеше над главата ми докато детето не се отпусне и засуче стабилно.

Но съм съгласна, че не трябва да се кърми на всяка цена  Peace ако това не носи положителна емоция на майката и детето. По-добре нахранено спокойно бебе с Ам, отколкото неспокоино дете и изтормозена майка  Peace

Сега се сетих за раждането на Виктор. Веднага след раждането го сложиха на гърдите ми да го погушкам, след това го всеха за мерки , теглилики и да го измият. И ме попитаха дали първо ще искам да го кърмя гол, или да го обличат.  newsm78Облекоха го първо

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 13:46 от MariaF

# 95
  • Мнения: 90
Според мен си е до ген .И моето е едно такова клиоштаво и го гледат съжалително като ходим на визитация  Laughing.Но сравнение с връсниците си е много по- ококорена .Даже са ме питали дали кърмя и като кажа не и веднага ето къде ми била грешката ,ако съм кърмила ,штяла да бъде по- заоблениЧка  Laughing.Ми маика и е клиоштава ,ба6та и съ6то ,на кои да мяза детето?Та не мисля ,Че от хормони и тн ,няма връзка просто  newsm78.По скоро ги хранят неправилно ,забелязала ,Че от малки им слагат прекалено много серЕали в млякото в кашите ,отделно захар и тем подобни .Като сме в парка ,даже видях една мама как дава киндер на 6 месеЧното си бебе ,та по скоро и от неправилното хранене са такива децата .И колко о6те мога да цитирам ,но няма да ми стигне времето  Simple Smile.Ето например малката е на 13 месеца и е 8150г и 74 см ,върви си по кривата ,това е което ме интересува ...

За кърменето ,еми 6то материал изЧетох ,така се бях надъхала да кърмя ,в болницата ми помагаха и не успях  Sad,но полуЧих мастит (бебето не може6е да захапе правилно ареолата),от там  ми се разраниха зърната до кръв .Тя се роди малко бебе макар и на термин ,та и се смъкна доста от теглото и о6те в болницата и дадохме АМ .Отказах се и аз рано като Блонди на 2 рата седмица ,като преди това си беше пак на смесено хранене .Но и аз съм на менение ,Че не е хубаво Човек да се вманиа4ава .Ако имам един 2-ро ,6те се помъЧа пак да го кърмя ,въпреки лошите ми спомени ,но ако не стане  ,здраве да е .

Жеже ,по въпроса за противоза4атъ4ните ,е аз съ6то 6те искам дъ6теря ми да ги пие от малка .За6то ?ЗА6тото не искам на 14-15 годи6на да забременне и и да не може да си изживее юношеските години какато трябва .Гледах наскоро C'est quoi l'amour по ТФ1 ,има6е един такъв пример и момиЧе на 16 години беше маика на 2 годишно хлапе ,направо се възхиштавах на това дете ,което отглежда детето си и въпреки това ми беше тъжно .Сама си отглеждаше детето ,трябваше да работи и да уЧи  ,което за едно 16 годи6но хлапе хиЧ не е лесно ...Та ето за6то тук пият от малки противозаЧатъЧните и въпреки това ,има някои които не пият и стават белите ,усештат се твърдо късно и така .Даи боже на никому не доиде на главата .Между другото аз съ6то пия(заради проблемния ми цъкъл) и не съм дебела ,нито съм напълнявала  от тях  Peace

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 14:30 от Shakira26

# 96
  • Мнения: 1 572
шакира серИялите са по телевизията , а в млякото са серЕали   Peace
Ако един ден имам момиче няма в никакъв случай да я карам да почва с противозачатъчните , ако има хормонален проблем ок , но иначе не , по-скоро бих и обяснила що за животно е презерватива и бих и купила дори
а това за забременяванете на 14-15 год ми идва да кажа много неща но няма да го направя защото усещам поредната препирня която ще стане , затова нека всеки сам решава  Peace

# 97
  • Мнения: 1

Овен!!! Баткото е Лъв, аз съм Близнаци, добре че таткото е Рак да охлажда страстите... :l
Аз също съм Близнаци,мъжът ми лъв а малката риби.Незнам Виктор каква зодия се пада.На мажът ми наистина не му е лесно с мен понякога ама какво да направя такива сме си не стоим на едно място и с колкото може повече неща се захванем едновременно толкова по добре.
за кърменето вече ви бях обяснила и аз какви премеждия имах в болницата.Последствията още ги има.Като се роди 5 дена глад,после почна с повращането и така никакъв режим.До една година повръщаше всичко.Как да заспи?Не съм кърмила изобщо,майка ми също.Само дето си изтормозих детето и сега ще видя как ще тръгнат нещата.Ако засуче ок,но ако почне да се дърпа като Мила изобщо няма да му мисля.Давам му шишето и няма да го държа гладен.

# 98
  • Мнения: 90
Жеже ,мерси за поправката,6Те се коригирам  Peace  .Но като имам едно малко звер4е което обикаля наооколо и трябва и него да следя какво прави и какво лапа -стават гре6ките .То е ясно ,4е не сме на едно мненение ,не е задължително да сме Peace .Всеки сам ре6ава как да отглежда децата си и на какво да ги у4и нали?.Презарвативите съ6то бих купила в плюс .

# 99
  • Мнения: 1 121
Гледам за зодии сте си говорили. Аз съм Скорпион, мъжът Везни, детето Близнаци, девойката се очертава да е Водолей. Аз съм водна зодия, другите са въздушни. Засега уж се разбираме Laughing но аз по принцип много харесвам Везни, Близнаци и Водолеи-лЮбимите ми зодии са Heart Eyes

А за кърменето, много упоритост трябва, а и много информираност. Иначе трудно ще успеете. Аз нямах никакво желание да кърмя Райън, даже като разбрах, че съм бременна сестрата ме попита дали възнамерявам да кърмя и аз казах "не, предпочитам АМ". Признавам си, че тогава кърменето ми изглеждаше гнусно Embarassed  някак си не можех да си се представя да кърмя. 2 седмици преди раждането започнах да ходя на курсове за бременни, за да се подготвям за раждането. Накрая на всеки урок говореха за кърменето и мъжът ми слушаше с голям интерес и след това разпалено ми обясняваше, че кърмата е злато за бебето и все ме молеше само да опитам, само да пробвам, щото и само ден-два са от огромно значение. Родих, пробвах, както бях обещала на мъжът ми и това бебе като засука с един апетит Shocked и ден и нощем само протягаше главичка, отваряше уста и търсеше гърдата. Ами като виждах, че му харесва как да му дам АМ. Да не говорим, че гърдите ми постоянно преливаха и сменях превръзки на всеки 2-3 часа. Та в крайна сметка кърмих до година и два месеца Laughing Имали сме много хубави моменти, имало е и кошмарни такива, щото той в началото постоянно искаше да яде и ми омръзваше нон стоп да кърмя. По едно време имах чувството, че само това правех Rolling Eyes Сега ще видим как ще е с второто, мисля да се пробвам Laughing Малко ще е нечестно едното 14 месеца, а другото 0 Wink (при положение, че вече имам знанието и опита).

# 100
  • Мнения: 1
Цитат
Презарвативите съ6то бих купила в плюс
Още ми е рано да мисля за презервативи за дъщеря ни.Като му дойде времето.Пък и дотогава кой знае какви неща ще измислят.

# 101
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Райли, направо ме разби! Ей така, без да искаш - 14 месеца кърмене  Simple Smile

Аз да се отчета - тъкмо се върнах от преглед. Кръвните ми изследвания за гестационен диабет за супер  newsm44, т.е. няма диети, няма хапове Simple Smile Е, това не означава, че ще ям сладко...Така или иначе го спрях, защо да почвам наново Wink
Бебокът е добре, всичко си му е наред засега..пу пу пу. Отговаря на размер с 5 дни по-малък от възрастта на бременността, но то така тръгна от самото начало. И Мартин беше така, даже ми бяха изместили термина с 1 седмица, ама той се роди 3 дни преди първоначално изчисления термин. Докторът каза, че няма да ми променя термина и че тези отклонение от +/- 1 седмица са напълно в реда на нещата. Не можахме да му видим хубаво муцунката, че си беше лапнал ръката, но пък мъжът ми твърди че видял пишка...Видял той, в мечтите си Wink Като му се падне едно момиченце да е момичето на тати, ще забрави и пишки, и чудеса  Laughing Абе сигурно му е много лщбопитно какво ще е, ама аз не давам да се знае  Laughing Подкупвам го с факта, че той ще е първият, който ще види пола на бебето като се роди....И той май малко взе да се надува  Laughing

Малко ме наболява гърлото Sad Мъжът ми беше болен и аз незнам какво да правя сега  newsm78 Пих осцилококцинум вчера, днес жуля чай, ама не върви на добре Sad

# 102
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Ау, колко се е изписало - а аз сьм се замотала в отчетите по един проект и подготовката на една среща вьв Виена другата седмица. Да, да - отивам 5 дни вьв Виена Heart Eyes
Сега и аз да се отчета с кьрменето - в нашто семейство сме от "млечните централи" Laughing Макра и майка ми и аз да сме сьс малки бюстове, не разбрах откьде дойде това мляко. Така че се кьрмехме и ние без проблем, но искам да кажа че в болницата ми помогнаха и насьрчаваха през цялото време
Зодии - Jeje и аз сьм рак, мьж ми е стрелец, малкото диване е козирог. За сега козирога ни идва най-нанагорно Mr. Green

# 103
  • Мнения: 1 121
Джъст, просто така се получи... много често чета как разни майчета казват "винаги съм искала да кърмя", "винаги съм си представяла как кърмя" е, аз нямах такива мераци, даже обратното. Обаче синът ми с такава доволна физиономия засука, че ме мотивира да продължа Laughing та накрая едвам спрях Laughing

Нова, не се находи ти, ей не те е срам Laughing

# 104
  • Мнения: 1 572
нова кога си ти , аз съм на 12.07
джъст аз по време на бременността изкарах една гнойна ангина и смуках разни таблетки но тук ги няма , знам че Hexoral може - има го на спрей и вода за гаргара , аз не го можех това с гаргарата но като си помислех за антибиотик и беше точно преди сватбата.........не мога ли , за една минута се научих,гаргара с лайка и сода  Sick

Общи условия

Активация на акаунт