Мами в Белгия - 8

  • 17 773
  • 292
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 27 524
Да ви попитам в Брюксел има ли Коледен пазар с малки сергийки, дето продават най-различни нещица? Много ми се ходи на такова нещо.

Май не  newsm78 Има на Гран Плас коледен, ама с вино, наденички, зеле, лук, ликьори... такива неща. С Коледни джуджурии пазар не съм засичала. Ако някой знае - да казва  Simple Smile

# 121
  • Мнения: 1 121
Аз знам, че има в Кьолн, ама Брюксел ми е по-близо.

# 122
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
а знаете ли дали коледните базари в Германия работят и в неделя? Извинете ме за тъпия въпрос, ама тази Белгия ми изкриви представите за това, кога е нормално да работят магазините  Laughing

# 123
  • Мнения: 1 572
имам едно предложение , ние така или иначе няма да се организираме май , ами защо не вземем да си организираме мъжете с децата някъде за един уик-енд , гледам че има доста желаещи  Laughing

# 124
  • Мнения: 90
какво е това роботЧе Уоли ?
Блонди като каза Бритни ,тази  веЧер 6те е гостенка на Стар академито Grinning

Е, ама ние сме с АйТиВи Партнер и нямам тукашните телевизии  Confused Ти гледа ли, хубаво ли беше? Аз много я харесвам  Blush
Уоли е от едно филмче на Дисни, страшно хубаво, мисля, че догодина ще вземе Оскари, трогателно и засягащо глобални проблеми и теми, нещо, което досега с анимация не е правено  Simple Smile
Играчки наистина има - да се побъркаш  Crazy Кики имаше едно такова кученце, от пред НДК му го беше взел чичо му и още е у нас, голяма атркация беше. Ще се зарадва Лина  Hug


Ами какво да ти кажа ,голямо посре6тане и направиха на Бритни и срамота изпя само 1 песен Crossing Arms (но сигурно за толкова са се договорили Laughing).Ние о6те до това роботЧе Уоли не сме стигнали Laughing ,при нас са на поЧит Дора и Франклин(костенурката) и като види по магазините Дора и Бабуш и со4и ,"виж та виж " Laughing .Тя много обиЧа животинките ,та в Кора сега са  пуснали едни  малки иокшери ,та това 6те и е подаръка от дядо  Коледа  Laughing.Покраи моите тревоги забравих да ви Четитя покупките и със здраве да си ги ползвате  Grinning.

Аз днес си вземах така рекламираният крем Derma  Genesis Soin Lisseur Affinant Pores (новото попълнение към тая серия),та да видим колко гладка 6те ми стане кожата  Laughing

Just , обади се на д-ра си обясни му тревогите ти и аз съм на менение ,Че само парацетамол може да се пие по време на бременност ,пии ЧаиЧета с лимони ,аз си  вземах едни ментови бонбонки (в големите магазини ги продават) и ми отпушваха носът .Бързо да оздравяваш Hug

Rylie ,6то не казваш ,Че си имала такъв сръЧен  мъж  Laughing,под наем даваш ли го Laughing ,Че ние и двамта с моя сме много зле в кухнята  Embarassed,

Ами които иска да идва в Кидс Фактори в BXL(Chaussée de Ninove 281) ,ето Бони 6те е там и ние 6те се изтупаме по някое време (дано малката да е по -добре ).

За инфо: утре Кора 6те е работи  до 18h



# 125
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
О, Франклин е на почит вкъщи Simple Smile Купили сме цялата поредица от БГ и от време на време вадим по някоя книжка Simple Smile Подготвяме Марти за новото попълнение (ако изобщо може да подготвиш дете за такова събитие де Wink) с "Франклин има сестричка" и "Франклин и сестричката му Хариет".  В първата майка му ражда (макар, че костенурките снасят Wink в началото на пролетта и той чака с нетърпение да се стопли. При нас също се пада в началото на пролетта Simple Smile Всеки ден носи по някоя книжка в училище и се припотяват докато "прочетат" историята на български  Laughing

Аз май съм добре вече. По принцип имам класически хомеопат в БГ и си имам назначено класическо хомеопатично лекарство, което взех преди 2 дни и вече мога да кажа, че поотмина май опасността от влошаване, ама никога не се знае Wink

Приятно прекарване утре!!!

# 126
  • Мнения: 27 524
в Кора сега са  пуснали едни  малки иокшери...

 newsm78 Какво са това?  Embarassed

Франлин и ние гледаме неуморно у дома  Tired Но нека, хубави са и поучителни  Peace

Джъст, радвам се, че си ок  Hug

Ние днес цял ден вкъщи, мързелива неделя от кълка на кълка  Flutter а трябваше да чистим...  Rolling Eyes

# 127
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
в Кора сега са  пуснали едни  малки иокшери...

 newsm78 Какво са това?  Embarassed

Франлин и ние гледаме неуморно у дома  Tired Но нека, хубави са и поучителни  Peace

Джъст, радвам се, че си ок  Hug

Ние днес цял ден вкъщи, мързелива неделя от кълка на кълка  Flutter а трябваше да чистим...  Rolling Eyes

Аз не съм го светнала, че има филче за Франклин  Embarassed Гледам да не гледа много много филми, а да четем заедно книжките, че наистина взех да се притеснявам как ще се справи с писмения българки  Sad С нас говори само на български, не използва френски вкъщи, освен когато играе сам, пише си името на български, но много се обърква като буквите ни са различни...В градината ги занимават с писане на елементарни думички и успоредно с това вкъщи го занимаваме с български. Вече като че ли разбра, че азбуките са различни и не пита постоянно "ама защоооо" (защо Р на кирилица и латиница са различни например Wink) Wink

# 128
  • Мнения: 1 572
а аз пак да попитам , но какво е КОРА ?

# 129
  • Мнения: 27 524
Кора е верига магазини, белгийски, като Карфур, но по-хубави и по-качествени, ние основно само там пазаруваме  Peace
http://www.cora.be/  Simple Smile

взех да се притеснявам как ще се справи с писмения българки 

Ще се оправи, от вас зависи. Успоредно като държите обучението и писането, ще стане. Не е ли малък още за азбуки и писане? Confused
Криско, живот и здраве, ще го пускам и на бг училището, смотано не смотано, като няма друго... Дано стане по-добро, докато му дойде времето. Хубаво е, че не говори у дома на френски Марти, аз страшно се дразня на българи, които изобщо не говорят с детето си на български - не можело, не искало, дрън дрън, те не искат. Но всеки сам си преценява, де  Peace

# 130
  • Мнения: 1 572
изобщо не съм го чувала този магазин , наоколо май няма такъв
аз вчера ходих до антверпен по магазините малко и навръщане минах през бг магазин , не е зле , зареден е доста и много бях щастлива че намерих любимите си Бейк Ролс
момичета моят малкия преди малко така си издрънча главата на дъската от масата за повиване , така се притеснявам да не му е станало нещо , изрева но не много , удари се отзад

# 131
  • Мнения: 27 524
Има само 7 магазина в цяла Белгия - два в Брюксел, другите са в  Châtelineau, Нornu, La Louvière, Messancy и Rocourt.

Няма му нищо, не бой се, костите им още са меки на главата, нали не е паднал от високо, не спи, не повръща  Simple Smile

# 132
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131

Ще се оправи, от вас зависи. Успоредно като държите обучението и писането, ще стане. Не е ли малък още за азбуки и писане? Confused
Криско, живот и здраве, ще го пускам и на бг училището, смотано не смотано, като няма друго... Дано стане по-добро, докато му дойде времето. Хубаво е, че не говори у дома на френски Марти, аз страшно се дразня на българи, които изобщо не говорят с детето си на български - не можело, не искало, дрън дрън, те не искат. Но всеки сам си преценява, де  Peace

Ами явно не са малки за азбука щом в училище вече ги занимават с латиница, а и той има огромно желание да пише имена например. Прави ми впечатление, че в училище си надписва рисунките с името на латиница, а вкъщи - на кирилица Simple Smile Вече знае кое е на френски и кое е на български. Преди като че ли му беше каша и правеше разлика само с това дали така се казва в градината или вкъщи Wink
Ние просто имаме късмет, че не говорим френски и не правим грешката, която доста родители тук правят - детето говори на френски, те го разбират и му отговарят на български. Естествено, че на детето така ще му е по-лесно. Марти като незнае как е на бг нещо се мъчи да го обясни на бг и така се справяме Simple Smile Но...като се появи второто човече, което също че ходи на градина и училище и френски, далеч съм от мисълта, че ще си говорят на бг помежду си  Embarassed
Иначе за бг училището - и Марти ще ходи в съботните дни. Аз пък съм чувала добри отзиви от него. Просто не виждам как ще се справим само в обучението му на български...А и не само с неговото Simple Smile

Jeje
, наблюдавай го след като заспи...Около час-два след заспиване, ако не повърне, значи няма страшно! А и при неговия череп, ако има нещо, ще има оток, който ще се забележе отвън...Това мога да напиша като майка на дете с 2 мозъчни сътресения  Confused

# 133
  • Мнения: 27 524
Но...като се появи второто човече, което също че ходи на градина и училище и френски, далеч съм от мисълта, че ще си говорят на бг помежду си  Embarassed
Иначе за бг училището - и Марти ще ходи в съботните дни. Аз пък съм чувала добри отзиви от него.

Да, за съжаление май все така става. Поне от такива познати знам, че помежду си винаги на френски си приказват.  Sad
Наши познати доста се оплакваха, дано е по-добре сега.  Peace

Знаете ли къде е дипломатическия магазин? Дето продават маркови стоки, но без ДДС? В Лиеж ми се мотае нещо, ама не съм сигурна. Харесала съм си един часовник на Тисот и там сигурно го има  Simple Smile

# 134
  • Мнения: 1 572
Знаете ли къде е дипломатическия магазин? Дето продават маркови стоки, но без ДДС? В Лиеж ми се мотае нещо, ама не съм сигурна. Харесала съм си един часовник на Тисот и там сигурно го има  Simple Smile
дано не бъркам , но съм виждала такъв магазин в Брюж ,но пък от друга страна може би не говорим за същото нещо защото този май беше със стоки без ДДС но за страни не членки на ЕС
ама и аз голямо нещо казах  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт