Мами в Белгия - 8

  • 17 759
  • 292
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 90
Тъкмо се за4удих къде се загуби  Simple Smile.ДА ви е жив и здрав Виктор и кака Мила да помага много на мама   bouquet
Разкажи как мина раждането ,за колко Часа роди ,какво предизвика раждането (води ли изтекоха ,прокърви ли ).И все пак Виктор не си доЧака датата  Wink

Ние сме се сдобили с рино-фарингит и лиЧната ни изсписа някакви капки на антибиотиЧна основа и сироп(без кодеин) ,ама като е писала с краката не мога да разЧета ниЩо ,за да проверя какви са тия капки  и тоя сироп и заЩо ми изписва капки на антибиотиЧна основа като ринита не се предизвиква от бактерия ,а от вирус  newsm78

# 166
  • Мнения: 872
Честита рожба Виктор на мама Роза !
 Да е здраво, усмихнато дете и да носи радост и гордост на мама, тати и кака Мила !  Hug

чакаме разказ със снимки  Blush

# 167
  • Мнения: 305
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ, Роза!
Да ви е живо и здраво, да ви носи много радост да има много късмет!  stork-boy


Моето мамче идва утре.Чакам я с нетърпение. Дъщеря ми също  Simple Smile

# 168
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
И от мен поздравления за новото бебче, чакаме снимки Laughing

Shakira - ринита може да е бактериален, ако секрета е зелен или жьлт.  А и често може да засегне и очите, затова се взимат предварителни мерки. Тук се изписва "Soframicine", капките се слагат 5-7 дни. При нас помагат Grinning

Rylie - ами ние с мьжа ми си говорим английски помежду си, той на бьлгарски знае само имената на манджите и ракиите Laughing А моят португалски е доста зле, така че за сега май нямаме друга опция за комуникация Mr. Green

# 169
  • Мнения: 27 524
Шакира, капките да не са Fluimucil? Те са с АБ, страшно са ефикасни, невероятно направо, но са толкова люти и щипещи, и такъв рев предизвикват, че жал да ти стане. Ние, при хрема и покашляне, два дни слагаме от тях и всичко минава. Отделно е течността, отделно пудра, смесват се (първото в аптеката ще ти го направят) и слагаш.

# 170
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
ех, а аз съм се заринала от работа и да изпусна новината!!!

Черна роза, честитооооо!!! Браво на теб!!! Бързо възстановяване и свикване с новото човече Simple Smile   bouquet

Както виждам всички чакаме разказ и снимки Simple Smile Все пак по една молитва ударихме да излиза вече Виктор Wink (нашият преленник се казва Виктор Simple Smile много хубаво име...Излъчва сила Simple Smile Аз затова си мисля за нашето пуйче (ако е момче де) да го кръстим Борис, също толкова силно ми звучи)

Иначе в болницата, в която ще раждам има опция да си тръгнеш на 2-рия ден и след това да идва всеки ден акушерка от родилното по 2 пъти  на ден срещу сумата от 5 евро Simple Smile

# 171
  • София
  • Мнения: 3 123
Честито слънчице Виктор , мамо Роза !Да расте здрав,умен и много щастлив! Hug

  Jeje
и аз слагам Жори от 5-6 дни на гърне и всеки път е акал или пишкал.Ясно ми е,че още не разбира,но поне да свиква.Не го тормозя- ако не иска няма да го карам,но за сега си седи без проблем и си върши работите човека. Mr. Green
Жори падна вчера от спалнята на плочките с главата надолу.Уж бях до него,а ми се изплъзна диването.

# 172
  • Мнения: 27 524
И аз много харесвам Борис  Simple Smile
Ейнджълс, много неприятно, плака ли?  Sad

Ние пък най-накрая махнахме решетките от леглото, та по този повод снощи изпокъсал тапета, където го достигнал, диване  Twisted Evil

# 173
  • Мнения: 123
Честито бебче на мама Роза и от мен, страхотно име/нашия тати се казва така/ , да расте жив и здрав и мн силен/не само физически/ човек   bouquet
Момичета сега чета , че от догодина ще увеличават таксите за детски градини и ясли тук в Бг , сега е някъде 30-тина лв , а от догодина щяла да става 100-тина newsm78. Не че сумата е голяма , ама в сравнение с нашите заплати...
Как е при вас какви са таксите за училищата/мисля че така ги наричате/ за малчовците

# 174
  • Мнения: 90
Шакира, капките да не са Fluimucil? Те са с АБ, страшно са ефикасни, невероятно направо, но са толкова люти и щипещи, и такъв рев предизвикват, че жал да ти стане. Ние, при хрема и покашляне, два дни слагаме от тях и всичко минава. Отделно е течността, отделно пудра, смесват се (първото в аптеката ще ти го направят) и слагаш.

Да, те са съЩите ,знаЧи Щте ги взема  Peace.Малеее, как Ще и ги слагам ooooh!,сега докато и изЧистя носът с помпиЧката настава воина  Confused.

Нова ,да суполите и са гъсти зелено-жълти,имаше Т° 40 ,спеше и се постоянно ,няколко дни подред и сега като Чета за симптомите съвпадат и диагнозата мисля,Че е тоЧна и било на вирусна основа ,но Ще ида да и пусна един секрет (за всеки слуЧаи).Но нали и биха и ваксината преди 10 дни  ROR(а тази била с жив вирус) i Prevenar и педиатърката ми каза ,Че до 12 дни може да направи реакция от ваксината и аз си мислих ,Че е от нея ,заЩтото преди да я бием беше леко хремава ,но нямаше Т°.Та сега дали е от ваксината или от рино-фарингита -в 4уденка съм .Важното е, Че сега няма ,Че така се бях ошашавила да не ми направи някои гърЧ от високата Т°.Имаме4ас и при педиатъра и тои Ще я види ,да видим тои какво Ще каже....

А на мен за колет до БГ ми взеха 26? направо нямам думи Twisted Evil ,заЩото бил над 2 кг ,нито съм го праЩатала препоръЧан ,нормална пратка .Друг път не са ми вземали повеЧе от 10? ,незнам не ми се стуваше толкоз тежък ,за другият път Ще знам .

# 175
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Момичета сега чета , че от догодина ще увеличават таксите за детски градини и ясли тук в Бг , сега е някъде 30-тина лв , а от догодина щяла да става 100-тина newsm78. Не че сумата е голяма , ама в сравнение с нашите заплати...
Как е при вас какви са таксите за училищата/мисля че така ги наричате/ за малчовците

тук "училището" се води безплатно, но е от 08:30 до15:30. За часовете след 15:30 до 18:00 плащаме около 50 евро на месец, а за часовете от 06:45-08:30 не плащаме нищо. В сряда занятията са до 12:30 и след това имат забавачница, чиято цена е включена в тези 50 евро. Отделно плащаме купон за стол, който е 1.80 евро на ден. Мисля, че тази сума е повече от символична тук Simple Smile Отделно плащаме ходене на театър или на екскурзия. Картата за плуване също е отделно - тя е по 2 евро на посещение, т.е. 8 евро на месец.

# 176
  • Мнения: 123
 Just a Girl мерси за инфото   bouquet
Направо не зная , май няма оправия в тая държава Sad
Обясняват все за едни програми за стимулиране на раждаемостта , а дават по 200 лв на месец, като се сетя моя позната в Испания роди и й дадоха еднократна помощ 5000 евро , а тука е към 300 лв в момента май/ аз като раждах беше 250/ , луда работа  Shocked

# 177
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Just a Girl мерси за инфото   bouquet
Направо не зная , май няма оправия в тая държава Sad
Обясняват все за едни програми дето стимулирали майчинството , а дават по 200 лв на месец, като се сетя моя позната в Испания роди и й дадоха еднократна помощ 5000 евро , а тука е към 300 лв в момента май/ аз като раждах беше 250/ , луда работа  Shocked

Абе не мисли, че тук дават много - еднократната помощ за първо дете е 1000 евро, а за 2-ро е 800. Детските на месец при работещи на договор са 80 евро за първо и 140 за 2-ро. Нямаш право на болничен, имаш само 10 дни неплатен отпуск. Майчинството е 3 месец, като си получваш заплатата първите 30 дни, а после получаваш 70% от определен таван, който мен ме ме устройва Wink ако искаш да си останеш още 3 месеца вкъщи, получаваш 600-700 евро помощ, което си е....абе нищо не е. Но ...раждат....изумяват ме, честно! И не говоря за семействата, в които това е традиция да са многодетни, а за моите колеги, в чиито семейства и двамата работят и си нараждат по 3 деца поне...Аз мисля, че тук струва по-скъпи да отглеждаш дете, отколкото в БГ. това го казвам от моя опит.

ПС Много мило ми става, когато мъжете разказват за раждането на децата им. Винаги казват "Ние го родиХМЕ..."  Grinning

# 178
  • Мнения: 27 524
А на мен за колет до БГ ми взеха 26? направо нямам думи Twisted Evil ,заЩото бил над 2 кг ,нито съм го праЩатала препоръЧан ,нормална пратка .Друг път не са ми вземали повеЧе от 10? ,незнам не ми се стуваше толкоз тежък ,за другият път Ще знам .

Толкова е май, аз пращах миналата година до Англия, беше над 2 пак и 24 платих  Peace

като се сетя моя позната в Испания роди и й дадоха еднократна помощ 5000 евро

Сигурна ли си? Да не е преувеличила малко?  Wink Джъст вече е писала, тук за първо е 1000, ако си самотна майка или соц. слаб е към 2000, но 5000, ега ти и сумата и то в Испания Laughing Съмнявам се, но може да питаме мамите в Испания, на мен не ми се вярва.

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 14:27 от Блонди

# 179
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131

Джъст вече е писала, тук за първо е 2000...


Хм...аз гледам сумите от този сайт и за първо е 1000 евро, не 2000  newsm78 http://www.onafts.be/Fr/Birth/howmuch.php

Общи условия

Активация на акаунт