Невероятни палачинки

  • 107 146
  • 221
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 440
Днес направих палачинки по ето тази рецепта и смея да кажа, че са най-вкусните ми досега (правила съм доста пъти при това). Отдавна надничам в този сайт и след един страхотен първи опит не се замислих и за втори Peace Искам да споделя удоволствието и с вас Hug



1 ч.ч (140 г) брашно
2 ч.л. бакпулвер
2 с.л. захар
1/4 ч.л. сол
240 мл прясно мляко
2 с.л. безсолно масло, разтопено
1 голямо яйце, разбито леко

Брашното, захарта, солта и бакпулверът се смесват в една купа. В друга се смесват яйцето, млякото, маслото. Брашняната смес се изсипва наведнъж към яйчната и се разбърква кратко само докато съставките се смесят. Продължителното разбъркване (или разбиване) прави палачинките по-жилави. Пържат се в намазан с разтопено масло тиган (аз предпочетох олио, защото маслото ми загаряше и тиганът запуши). Сипва се по около 1/4 ч.ч. за палачинка, когато се зачерви отдолу и се появят дупчици отгоре се обръщат (стават мноооого бързо). Извадените палачинки се намазват с масло.
Излизат около 8 бр палачинки с диаметър 10см. Пише, че се нахранват 3-4 души, но у нас стигна само за двама Joy

Бон апети!

# 1
  • Мнения: 779
изглежда умопомра4ително Hug
браво

Последна редакция: нд, 23 ное 2008, 22:04 от lanibarbi

# 2
  • Мнения: 293
Лелеее чудо! Непременно ще ги пробвам ! newsm10

# 3
  • Мнения: 4 496
Имам изпитана рецепта за пенкейкс/от форума е, но чия- не помня Blush/.
Ще пробвам и тази.
Благодаря! Наистина изглеждат много вкусно. А с малко сладко отгоре...ммм.... Sunglasses

# 4
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Правила съм същата рецепта отдавна, но нещо не ми допаднаха.  Shocked

# 5
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз отдавна съм се отказала от традиционните наши палачинки.Повече харесваме пенкейковете и само такива правя.

# 6
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Изглеждат страхотно тези пенкейкс,май още сега ще ги спретна за закуска на детето.

# 7
  • Мнения: 1 312
Изглеждат страхотно,в нас палачинките ги приготвя мъжът ми  Blush прави ги божествени,но определено ще го изненадам с тези Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 604
аз съм фен на тъничките, но може и тези да приготвя. Предпочитам ги със солена гарнитура обаче-лютеница, топено сиренце, кашкавалец, маслинки Crazy

# 9
  • Мнения: 1 440
Въпреки че на снимката изглеждат доста дебелички аз ги докарах малко по-дебели от катми. Но мисля, че очарованието е във вкуса им, не чак толкова във вида или размера Peace

# 10
  • Мнения: 1 906
Изглеждат неустоимо!!!
Колко горе-долу трябва да са дебели?

# 11
  • Мнения: 22 867

И аз ги харесвам. Моите също стават по-тънички от показаните, но ги правя с кисело мляко.Ще пробвам и с прясно.



# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
Към същата рецерта добавям лъжица две кисело мляко, така винаги стават крехки и пухкави Peace

# 13
  • Мнения: 262
Ще ги пробвам, винаги досега съм правила традиционните палачинки. Тези изглеждат чудни  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 352
Правя американски палачинки доста често. Бях пускала рецептата тук, разликата е само в количеството на продуктите. Моите ги правя по-малки, слагам по 2 суп. лъж. от сместа и без мазнина в тигана (те си имат вътре масло). Хубавото е, че стават много бързо, различни са от нашите традиционни - пухкави. Много вървят поляти с някакъв сироп Crazy.

# 15
  • Мнения: 4 668
Много обичам палачинки ... всякакви  Heart Eyes
Още утре ще ги пробвам , че днес сме на детски рожден ден !

# 16
  • Мнения: 707
С удоволствие си хапвам от нашите, тънките, но бих опитала и тези. Ще пробвам рецептата.

# 17
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Тези дни непременно ще ги тествам. Още един прекрасен повод да докажа на мъжа ми, че ако си купя нов тиган за палачинки, няма да си стои с етикета в шкафа поне 2-3 месеца  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 6 713
Ухааа, и аз ще ги пробвам! Peace  chef
Обожаваме палачинки вкъщи, а тези със сигурност са много вкусни! Crazy

# 19
  • Мнения: 1 152
Направих ги! Страхотни са! Точно като американските палачинки! Grinning

# 20
  • Мнения: 2 829
в къщи обожават палачинки
правя всяка неделя
ще  пробвам и този модел,дано им домпаднат на мойте деца

# 21
  • Мнения: 711
И аз ще ги пробвам утре, но как ще станат толкоа дебели? Аз имам тиган за палачинки и вътре стават тънки обикновените. Повече смес ли да сипя или в по тесен тиган да пробвам ?  Thinking

# 22
  • Мнения: 2 725
teddy,ами те сами ще станат дебели от бакпулвера в сместа Simple Smile

# 23
  • Мнения: 4 496
Направих ги днес. Докато бяха в тигана- дебели, в чинията спаднаха. Не знам защо се получи така. Но на вкус бяха страхотни! Flutter

# 24
  • Мнения: 711
poli__5, мерси...утре пак ще пиша като ги направя  Hug

# 25
  • Мнения: 1 440
И аз като сложих тесто в тигана веднага почна да се надува, а после май спадна...Ще опитам следващия път да ги измайсторя по-дебели Joy
Мъжът ми даже иска да пробвам с трици да ги напраавя, че е на диета Laughing

# 26
  • Мнения: 1 777
И аз ще ги пробвам утре, но как ще станат толкоа дебели? Аз имам тиган за палачинки и вътре стават тънки обикновените. Повече смес ли да сипя или в по тесен тиган да пробвам ?  Thinking
Teddy по принцип сместа е по- гъста за пенкейка ,от колкото за палачинките и затова стават дебели.Няма значение какъв е тигана Simple Smile
Ето и от мен една рецепта за пенкейк .


# 27
  • Мнения: 1 174
Да, хубава рецепта, почти 1/1 с моята!Аз слагам малко повече мляко и мажа и отделно с масълце, когато свалям от тигана, яйцата ми винаги са 3. Пробвай някога и с малко, не цяло пакетче ванилия или на двойна смес, 1пак. Simple Smile Това, последното е от едни наистина страхотни палачинки, които един хърватин ни прави с мая и ванилия - готови кубчета, които се продавали при тях.
За хубави палачинки, аз никога не ползвам миксер - разбивам с тел на ръка.

# 28
  • Мнения: 4 668
Направих ги и станаха много вкусни ! Дори мъжът ми ги хареса , а той по принцип не обича палачинки .
Но на мен не ми станаха толкова дебели  Confused Някой има ли идея защо ?
Освен това имам чувството , че една ч.ч. брашно е малко , като количество ... другият път ще сложа повече .
Също така нямаха нужда от мазане с масло ... нали все пак вътре си имат .

# 29
  • Мнения: 389
 Ще ги пробвам
често правя палачинки в къщи, че и малкия  много обича
 а и си имам тиган специално за палачинки,грехота е да стои така

# 30
  • Мнения: 5 595
Ще пробвам тази рецепта,макар ,че аз  правя палачинките винаги с мая !Но тези изглеждат много апетитни,но ако са по-тънички ме се струва ще е по-добре.

# 31
  • Мнения: 1 440
Тази сутрин не издържах и пак ги направих...не станаха по-дебели, но са ужасно вкусни Crazy Този път сложих обезмаслено прясно мляко и 50:50 брашно и трици...разлика във вкуса за мен няма и съм много доволна, че все пак имат и по-диетичен вариант Peace

# 32
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ето моите пенкейкс,само че бяха само 6,другия път двойна доза  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 1 152
И моите не станаха толкова дебели, но много мекички. Първите ги пържих на най-висока степен /9/, но се оказа грешка силният котлон - на 7 степен е супер.  Peace

# 34
  • Мнения: 711
И аз ги направих тази сутрин и станаха супер.   bouquet Малко по-късно ще пусна и снимки  Hug

# 35
  • Мнения: 711
Ето ги:

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 10:02 от teddy_

# 36
  • Мнения: 22 867
teddy_, прекрасни са!  bouquet Не издържах сама да си оправиш снимката.  Embarassed

В цялата им прелест ренкейкс на teddy_

# 37
  • Мнения: 711
Мерси, че нещо много се измъчих докато го направя (качването на снимката)  и пак не стана като хората.
 Embarassed

# 38
  • Мнения: 34
Narina, благодаря за рецептата!  Hug
И аз ги направих снощи и то двойна доза! Много съм доволна! Вместо масло използвах маргарин, но станаха много вкусни и наистина се правят бързо.

# 39
  • Мнения: 3 306
записвам си рецептата  Peace

# 40
  • Мнения: 1 440
Браво, момичета, вашите изглеждат достатъчно дебелички и страшно добре изпечени Peace Радвам се че рецптата ви харесва Hug

teddy, radost24, labrex, pety smile3501

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 16:40 от Narina

# 41
  • Мнения: 229
И аз ги пробвах вече много ми харесаха и вече тези ще правя

# 42
  • Мнения: 1 176
Наскоро правих пенкейкс по рецептата на Pety и много ми харесаха. Heart Eyes  Даже тогава си купих малко тиганче, специално за тях. Сега ще пробвам и твоите Narina.   bouquet  Само кажете как да накарам и децата си да  не пропускат тази вкусотия. Те не обичат почти нищо тестено, за разлика от майка им и баща им. Подскажете някоя плънка, с която вашите деца ги предпочитат. Как им ги сервирате - само намазани с нещо, прегънати на две или навити на руло? Аз не съм младо неопитно майче, обаче с храната ми е трудно да им угодя. Чакам идеи, със сигурност ще ми подскажете нещо, което може би не съм пробвала.

# 43
  • Мнения: 295
Иаз ги направих мъжът ми много ги хареса .

# 44
  • Мнения: 1 440
atre_mida47, невероятни са Hug

Eclat, и моята госпожица не ги яде много...по едно време обичаше с шунка и кашкавал (от онези по улицата), а днес й направих мини-пенкейкс - просто капвах по една лъжичка и ставаха едни мънички. Тя много се вдъхнови от тях и ги нарече "бебе палачинки". Имаше малък напредък Peace

# 45
  • Мнения: 1 176
Narina, супер идея ми даваш. Hug Така не съм се сещала да правя. А мажеш ли й ги с нещо, защото и това ми е проблем? Може да ги поръся с пудра захар. Няма да е много здравословно, но ще пробвам.

# 46
  • Мнения: 1 777
Eclat моите деца ги обичат с кленов сироп,мед или кондензирано мляко.Понякога рисуваме смайлита или поръсваме със цветна захар Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 440
Ами, може малко мед или сироп от някакво сладко, но дори и само така съм доволна ако хапва Peace

# 48
  • Мнения: 1 176
Така, ентусиазирахте ме момичета, ще направя пак. Pety, аз съм правила твоите, бяха разкошни. Сега ще направя тези на Narina, сигурна съм, че и те ще станат чудесни. Ще ги намажа с кондензирано мляко, не съм се сещала за него. А кленовият сироп аз не го обичам, но на децата ще предложа. Досега с мед или сладко ми ги отказваха. Ще помисля и за нещо соленичко. Ох, как ми се приядоха, отивам в кухнята...

# 49
  • Мнения: 11 816
Страхотни са палачинките! Отдавна се каня да пробвам подобни, защото мъжът ми предпочита дебелички.
Пробвах и тези на Narina и тези по рецептата на teddy_. И двата вида ми харесаха много и май вече ще правя само такива - бързо, лесно, вкусно - много мекички! Аз ги ядох даже без нищо, а в края на сместта добавих есенция ром и последните станаха ароматни. Може да се експериментира и с други есенции, но и без тях са си екстра!  Peace
Ще пробвам и идеята с кондензирано мляко, макар че малката ги обича всякак и въобще вкъщи правенето на палачинки е един приятен семеен ритуал, всички участваме!

Спомням си в един американски филм бащата правеше различни форми на палачинките и се чудех как, сега вече и ние може да се пробваме да изрисуваме - цвете, животно, звездичка, сърце.. Аз ги правих на голям тънък тиган за палачинки, но сипвах само в средата.

Благодаря ви момичета!  Hug

# 50
  • Мнения: 38
И аз ги направих днес! Simple Smile Много са вкусни. Нямах масло и за това сложих маргарин.
Излязоха само 6, но по-тънки и по-големички от тези на снимката. Simple Smile Другия път - тройна доза!  Hug

# 51
  • Мнения: 389
Пробвах ги
Много са готини.Малкия яде с такъв кеф.
Другия път и в различни форми ще му направя/ мерси за идеята/

# 52
  • Мнения: 406
Ето ги и моите пенкейкс http://www.snimka.bg/album.php?album_id=312733&pid=9108616  парола 666666 

# 53
  • Мнения: 2 803


Не ми се отваря.

# 54
  • Мнения: 1 440
Браво, браво на всички Hug Така се радвам, че ви харесват. Аз за себе си също вече реших такива да правя, а ако немеря още по-добра и лесна рецепта веднага ще я споделя Wink

# 55
  • Мнения: 1 271
Narina и аз ги направих, с това ще изненадам съпружеското тяло за вечеря   chef
ммммммммммммного вкусни станаха
мерси за рецептата  Hug

# 56
  • Мнения: 22 867

nani m, толкова са привлекателни, че хукнах към кухнята. Тамън си виках, ей сега за 5 минути ще ги набъркам, пък и бързо се пържат...........оказа се, че нямам прясно мляко. Cry Утре ще е.

# 57
  • Мнения: 1 906
И все пак, колко трябва да са дебели  Blush

# 58
  • Мнения: 1 352
labrex и с кисело мляко стават. Сместа трябва да е малко по-гъста от нашенските палачинки. Ние най-много ги обичаме с течен шоколад Heart Eyes.

# 59
  • Мнения: 22 867
labrex и с кисело мляко стават. Сместа трябва да е малко по-гъста от нашенските палачинки. Ние най-много ги обичаме с течен шоколад Heart Eyes.

Да, рецептата, която до сега съм използвала е от руски форум и е точно с кисело мляко. Щеше ми се да ги опитам и с прясно, ама котка ми мина път. Grinning

Incognito, тези с киселото мляко не мога да ги докарам толкова дебелички, като на снимката в началото. По-дебели ми стават от нашите палачинки, но по-тънички от тези сниманите, но пък много ми харесват на вкус, много са крехки и мекички.

# 60
  • Мнения: 1 440
И все пак, колко трябва да са дебели  Blush

Най-вероятно трябва да станат дебели колкото на снимката, но аз 2 пъти правих и двата пъти бяха малко дебели от катми Peace

# 61
  • Мнения: 3 861
Ще взема да ги пробвам, зарибихте ме Peace

# 62
  • Мнения: 4 433
леле Нарина страхотно излеждат,аз никога не се научих да правя а много обичам
добре че в магазина продават Wink

# 63
  • Мнения: 406
И ние ги хапнахме с течен шоколад  Blush labrex благодаря за комплимента   bouquet

# 64
  • Мнения: 1 271
и моите не станаха толкова дебели, по-скоро като катми но супер вкусни
може би не трябва да разстилам сместа както правя с другите палачинки
другия път ще пробвам   chef

# 65
  • Мнения: 1 352
Сместа не се разстила. Слагат се две супени лъжици, или 3, ако искате да са ви по-големи палачинките.

# 66
  • Мнения: 11 816
Също е важно да не се бъркат прекалено много съставките! И след като направите сместа, веднага да започнете правенето на палачинките, а не напр. след половин час - ще спадне!

# 67
  • Мнения: 262
Днес сутринта и аз ги правих и наистина са ужасно вкусни. Но и аз ги разстилах и станаха като катми. Утре за закуска пак мисля да ги правя, този път по - дебели ще ги правя. А олиото в повечко ли го слагате или като на другите съвсем малко? Моите първите бяха с малко олио, но май с повечко е по-добре  newsm78 Хапнахме ги вишнов топинг, по рецепта на Лео за сироп без варене. Ммммм чудно  Hug Да живее Форума  Joy  Joy

# 68
  • Мнения: 1 176
И аз ги правих днес за закуска.  Heart Eyes Наистина са много вкусни. За по-интересно, реших в тигана да сложа метални форми за сладки, от по-големите и да изсипвам вътре сместа, на не много дебел пласт. Получи се много добре - пенкейкове във форма на пеперуда, цвете и т.н.  Crazy Стори ми се пипкаво обаче, нещо не ми стигна търпението да продължа с формите и продължих по стандартния начин. Надявах се детето да ги оцени, но днес нещо му беше лошо и изобщо не ги удостои с внимание. Но пак ще направя. Рецептата е много сполучлива.

# 69
  • Мнения: 4 668
Направих ги втори път и станаха точно като на снимката .
Първият път проблема според мен е бил , че сложих една ч.ч. брашно , а това е доста по - малко от 140 гр.
Сега си претеглих брашното на везната / 240 гр./ защото правих двойна доза и намалих маслото .
Станаха страхотни . Излязоха точно 8 дебели палачинки .

# 70
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Леле, страхотно изглеждат!   bouquet

# 71
  • Мнения: 1 440
Eclat, съжалявам, че детенцето ти не се е чувствало добре Sad Аз също си помислих за формички, защото имам 3 големи метални и може следващия път да направя и аз Peace

Pipinka, и аз меря май с чаша, ама нещо различни са мерките им, защото правих и друга рецепта от сайта и мерих с везна - определено така е по-точно Peace

# 72
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Тази сутрин и аз ги направих, оказа се че имам две подобни рецепти, едната се казва канадски палачинки, но мисля става дума за пенкейкс Peace
Получиха ми се към 9 палачинки, стават много бързи, надуват се доста и свършиха за отрицателно време.Хапнахме ги с вишнево сладко.

# 73
  • Мнения: 2 382
Току що оползотворих прясното мляко за крем карамел, но май ще се ходи до магазина за още прясно мляко Thinking.
Зарибихте ме Laughing!

# 74
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Вкусни ли са ако се ядът студени?

# 75
  • Мнения: 406
Вкусни ли са ако се ядът студени?
  Да, и студени са вкусни  Peace

# 76
  • Мнения: 1 440
Последния път останаха няколко от сутринта чак за следобяд - бяха си пак така невероятно вкусни Joy

# 77
  • Мнения: 9 988
Страхотна рецепта! Благодаря!
Не издържах до сутринта, пусто любопитство, та за първи път в живота ядем пенкейкс вечер! Joy
Залях ги с кленов сироп- фантазия!

Аз мога да споделя любимата си рецепта на палачинки (тънки, френски, американците им казват crepes).

За двама гладници или четири врабчета:
150гр брашно
250мл прясно мляко
4 яйца
щипка сол
20гр ванилкова захар ( по желание)

Сместа се разбива с тел, докато няма "топчета". Престоява 20 мин. Пържат се в масло задължително, или по-скоро опичат в тигана, който е съвсем леко намазан (олиото съсипва вкуса).
Моите чехи ги харесват най много с изстискан лимон и поръсени с пудра захар, след което се свиват на руло. Стават много свежи.
Добър апетит!


# 78
  • Мнения: 1 440
Дез, радвам се че са ти харесали  Hug Рецептата наистина е много сполучлива и ужасно вкусна.
Благодаря и за твоята, ще се пробва Peace

# 79
  • Мнения: 180
Глася се да правя американски палачинки от поне 2 месеца. Тази нощ дори ги сънувах (бременна работа  Laughing ) и вече е време да ги пробвам Simple Smile Ако резултатът е сполучлив, ще се похваля после  Peace

# 80
  • София
  • Мнения: 4 052
Преди малко направих pancakes по рецептата на авторката. Ето ги
Narina, благодаря ти, за страхотната рецепта. Peace За мен и моето семейство това е нещо ново, защото винаги съм правила традиционните палачинки. Вече често ще разнообразявам с тези, изключително вкусни и лесни за приготвяне.

Видях, че има и други варианти, както и с кисело мляко. Сигурно ще експериментирам, но оригинала си е оригинал. Wink
 
 

# 81
  • София
  • Мнения: 2 019
Страхотни изглеждат, момичета! Ще ги пробваме и ние.  Hug
Само искам да попитам изпичат ли се добре вътре като са по-дебели и не миришат ли на сода?

# 82
  • София
  • Мнения: 4 052
Страхотни изглеждат, момичета! Ще ги пробваме и ние.  Hug
Само искам да попитам изпичат ли се добре вътре като са по-дебели и не миришат ли на сода?
Изпичат се перфектно и не миришат на нищо. За малко да кажа, че в тях няма сода, но се сетих, че в бакпулвера всъщност има ooooh!.

# 83
  • Мнения: 1 440
Въпреки това, че са дебели се изпичат идеално за не повече от 1 мин. от всяка страна Peace Самата палачинка е пореста отвътре и затова май не остава глетава.

# 84
  • София
  • Мнения: 3 878
божествени са на снимката...ще се пробват, благодаря за рецептата! Hug

# 85
  • Мнения: 9 973
и аз мисля на закуска утре да ги изпробвам

# 86
  • Мнения: 256
Ох, страшно вкусно изглеждат! Още довечера ще се пробват!

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
От 15 години се чудя как се правят вкусотиите, с които Джулия Робъртс закуси в "Хубава жена" ooooh!
Моля авторката на темата да ми се обади да я почерпя Mr. Green
Това са най-лесните и бързи палачинки, които съм правила и невероятно вкусни. newsm64
Рецептата влиза в златният ми фонд smile3523 , а на авторката хиляди благодарности  bouquet  bouquet  newsm20

# 88
  • Мнения: 1 440
 newsm03 Ето ме тук съм newsm03 (макар да съм само разпространителка на рецептата Mr. Green)

А за палачинките - това наистина са най-бързите, които някога съм правила..И се опитвам да убедя майка ми и тя да си направи, че стават супер лесно и са ужасно вкусни...но тя не, та не Crossing Arms
Трябва следващия път като правя да я поканя да опита...да видим какво ще каже тогава Joy

# 89
  • София
  • Мнения: 3 878
и аз ги правих няколко пъти и благодаря за рецептата!  bouquet наистина са страхотни и много бързи за правене!
имам и снимка, само да я кача и ще я пусна Wink

# 90
  • Мнения: 592
запис! непременно ще ги напаравя, защото палачинките са често присъстващи на нашата маса. на дявам се после и за да се похваля.

# 91
  • Мнения: 2 697
И аз не им устоях на невероятните палачинки и в неделната сутрин ги спретнах за "семейната" закуска Wink Наистина чудесна рецепта   bouquet

Следващият път мисля да направя двойна доза - този път излязоха едва шест броя и имаше недоволни Laughing

Последна редакция: сб, 12 мар 2011, 14:30 от Шехина

# 92
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Откакто ги направих за първи път преди близо 2 месеца - вече поне веднъж седмичо ги забъркваме заедно със сина ми  Grinning. Приготвят се изключително лесно и са много вкусни, правя по 2 дози, че 1 до никъде не ни стига. Само младежа изяжда по 4-5 палачинки на ядене  Mr. Green.

# 93
  • Мнения: 14 654
Такива не съм правила, но рецептата е вече в тефтера  Mr. Green Скоро мисля да ги направя. Моят тиган е доста голям - 18 см в диамеър и се чудя дали ще се разтекат настрани, искам да са малки - като на снимката и дебели. Дали ще стане в широк тиган?

# 94
  • Варна
  • Мнения: 2 576
И моя тиган е широк, но сместа е доста гъста и като си сложиш дозата палачинката сама си придобива малката форма Wink.

# 95
  • Мнения: 1 440
И моя тиган е широк, но сместа е доста гъста и като си сложиш дозата палачинката сама си придобива малката форма Wink.

Така е, те се разливат съвсем малко и след това започват да се вдигат нагоре Peace

# 96
  • Мнения: 2
Страхотна рецепта, поздрави. Скоро ще изпробвам и ще пиша за рецензията на лакомника  Grinning

# 97
  • Мнения: 14 654
Май съм първата, която ще се отчете с плачевен резултат  Laughing Не ми станаха като на картинката - даже не приличаха на нея. Всичко направих като в рецептата, обаче станаха дебели точно 2мм, на всичкото отгоре криви. Тестото ми стана по-рядко от обичайното ми за палачинки, а очаквах по-гъсто да е.

# 98
  • София
  • Мнения: 2 019
Янечек, не си сама, споко!
Аз така и не разбрах къде ми беше грешката като ги направих преди няколко седмици. И моите не бухнаха, освен явно бях прекалила със захарта и  бяха много сладки, чак неприятно. С една дума, никой в къщи не ги хареса.  Sad

# 99
  • Мнения: 1 440
Момичета, много съжалявам за разочарованието ви..Аз съм я правила вече над 15 пъти (даже и в диетичен вариант) и всеки път ми стават чудесни. Предполагам зависи от големината на яйцата и самото брашно. Сместа не трябва да е рядка - почти като тази за обикновени палачинки. Моите също не стават чак толкова дебели колкото на снимката, но пък са ужасно вкусни Peace

# 100
  • Мнения: 711
На мен само първия път ми станаха дебели, след това не чак толкова, но наистина на вкус са супер и малкия обожава да си ги хапва докато си играе.  Laughing

# 101
  • Мнения: 389
и от тигана зависи
ако е по малък, ще е по добре
Моя е 25см, и стават по тънки,но вкуса е страхотен

# 102
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Тигана, на който ги приготвям е голям, но тефлонов, не слагам мазнина. Когато сместа е по-рядка стават разляти, но ако е по-гъста си стават с малък диаметър и по-дебели  Peace. Последния път явно бях сложила по-малко брашно и се поразляха, но пак бяха вкусни Simple Smile.

# 103
  • у дома
  • Мнения: 258
чудесна идея за закуска в неделя.
и аз не слагам мазнина и пак става супер!!!

# 104
  • Мнения: 1 777
и от тигана зависи
ако е по малък, ще е по добре
Моя е 25см, и стават по тънки,но вкуса е страхотен
Дебелината на пенкейковете не зависи от тигана,а от гъстотата на сместа. Simple Smile
Аз ги правя на това и винаги ми стават дебели.
.

# 105
  • Мнения: 1 440
Аз последните 2 пъри ги правя в диетичния им вариант по Дюкан...и пак са ми страшно вкусни Joy Ето:

# 106
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз последните 2 пъри ги правя в диетичния им вариант по Дюкан...и пак са ми страшно вкусни Joy Ето:


А как се правят по диетичния вариант?

# 107
  • Мнения: 1 440
Ами, вместо брашно слагам трици, захарта замествам с подсладител, масло не слагам, прясното и киселото мляко са обесмаслени Peace

# 108
  • София
  • Мнения: 3 878
ето ги и моите, много са вкусни и ги правя често:

# 109
  • София
  • Мнения: 2 019
Като гледам вашите снимки, продължавам да се чудя къде ми беше грешката като ги правих?  newsm78
Aurora , много апетитно изглеждат!   bouquet

# 110
  • Варна
  • Мнения: 480
 Aurora ,просто не мога да се въздържа на твоите палачинки.
Изглеждат  фантастично,поздравления!!!

# 111
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
А аз се чудех как стават тези малки палачинки на голям тиган, а то как било. Ще опитам и аз рецептата, блягодаря!
Ние принципно у дома имаме традиция и аз правя палачинки всяка събота сутрин.

# 112
  • София
  • Мнения: 10 858
Току що завърших палачинките, направо невероятни! Аз не съм яла по-вкусни палачинки, честно! Даже и на баба ми не са толкова вкусни, а за мен нейните палачинки бяха най-вкусни Simple Smile
При мен си бухнаха идеално, станаха точно 8 бр. Разливат се сами, абе страшно лесно и чудесно.

Narina жива и здрава да си, че побликува тази рецепта, че все не можех да направя хубави палачинки.

Вече такива ще правя, като ще пробвам да ги приспособя и в тънкия вариант.

# 113
  • Мнения: 1 440
Искрено се радвам на отзивите за палачинките Joy Аз също страшно много ги харесах на вкус, но установих, че ми е супер приятно даже само да ги пека  food002

# 114
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
Narina, благодаря за страхотната рецепта   bouquet . Записала съм я от доста време, но едва днес се реших да ги направя и ето резултата .  Страхони са   chef

# 115
  • Мнения: 7 414
   По вид тези палачинки ми напомнят едни други,които правя,но сигурно са различни на вкус.... newsm78
   Ще споделя,като ги направя! Wink

# 116
  • Мнения: 4 380
С кисело мляко и бакпулвер (сода), това не са палачинки, а бухти.

А тайната на вкусните палачинки е в съотношението между сол и захар. Правя разкошни палачинки и ги обичаме много тънки.

# 117
  • Мнения: 21
Много са вкусни тези палачинки и аз сега си ги приготвям  !    chef
Благодаря ви за рецептата !

# 118
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Днес ще ги забъркам и аз Peace


п.п Направих ги,но не ми се надигнаха newsm78.май ми дойде малко брашното,много течна ми се стори сместа.и са ми сладички Mr. Green,другият път ще намаля захарта Peace

Последна редакция: пн, 13 юли 2009, 22:08 от jorjito

# 119
  • София
  • Мнения: 3 878

А тайната на вкусните палачинки е в съотношението между сол и захар.

xenia, съвсем наскоро го установих това и е абсолютно вярно Peace

# 120
  • Мнения: 589
С кисело мляко и бакпулвер (сода), това не са палачинки, а бухти.
А ако са с мая- стават катми, нали така?

# 121
  • софия
  • Мнения: 100
Пробвах ги,много са вкусни

# 122
  • Мнения: 108
Утре ще рискувам да ги направя. "Рискувам", защото ние обичаме мнооого тънки палачинки и не съм сигурна дали този вариант ще ни харесат. Ама ще се опитат - събота сутрин трябва нещо по-така да се хапне. Обещавам да се отчета.

# 123
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 440
Ще се пробват още в неделя Laughing

# 124
  • Мнения: 207
Палачинките ги печете на сач , нали ?

# 125
  • София
  • Мнения: 3 878
Палачинките ги печете на сач , нали ?

аз в тиган

# 126
  • Мнения: 1 777
Палачинките ги печете на сач , нали ?
Може и на тефлонов тиган .

# 127
  • Мнения: 108
Аз ги пекох на тефлонов тиган. Лесно стават. Не отговарят на представата ми за палачинки, но са вкусни и си заслужават да се опитат. Ние ги мазхме с мед отгоре и така ги хапнахме.

# 128
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
С кисело мляко и бакпулвер (сода), това не са палачинки, а бухти.

А тайната на вкусните палачинки е в съотношението между сол и захар. Правя разкошни палачинки и ги обичаме много тънки.
Ксения,би ли споделила твоята рецепта?
Заинтригува ме със съотношението на сол и захар....аз също слагам,и затова искам да знам ти в какви количества слагаш сол и захар
Благодаря  bouquet

# 129
  • Мнения: 1 440
И аз очаквам тайната за съотношенито сол-захар...Тези дни ще спретна една дозичка Crazy
А иначе аз също слагам лъжица кисело мляко към прясното, но не мисля, че това променя много рецептата...без него пак са си едни такива дебелички и пухкави...Бухтите в моята представа са доста по-различни от тези ... Едни обемни и пълни с въздух - така ги правят тук Flutter И ги ядем пълнени със сладко или сирене

# 130
  • София
  • Мнения: 2 372
Тези панкейкове изглеждат мноооого вкусни. Мисля да направя.
Момичета, ще ги правя в теглонов тиган. Да го мажа ли с масло преди всеки панкейк?

# 131
  • Мнения: 1 777
Тези панкейкове изглеждат мноооого вкусни. Мисля да направя.
Момичета, ще ги правя в теглонов тиган. Да го мажа ли с масло преди всеки панкейк?
Не трябва да се маже след всеки пенкейк,само първия път. Simple Smile

# 132
  • София
  • Мнения: 2 372
Pety, благодаря за отговора.
Днес ги направих, че вкусни - вкусни са и определено трябва да се правят в двойна доза, но изобщо не бухнаха и при мен  Rolling Eyes. Даже след като видях,че първата не бухна, сложих още бакпулвер, но пак нищо ... Да си призная обърках технологията - сложих захарта и солта при яйцето и млякото. А като сложих разтопеното масло при тях, то стана на бучки ...
Ще пробвам да ги направя пак, както и на Петя рецептата.  Много искам да г инаправя такива кавито са на снимката от 1 страница Grinning

# 133
  • Мнения: 115
 Откакто правих тази рецепта за първи път,повече от тънките палачинки не правя.
 Оказаха се много вкусни и насищат,а и по-малко е висенето на печката  Mr. Green

# 134
  • Мнения: 2
може ли някой да ми каже рецептата за тези американски палачинки...много ми си иска да изненадам децата си с тях! благодаря предварително

# 135
  • Мнения: 22 867
може ли някой да ми каже рецептата за тези американски палачинки...много ми си иска да изненадам децата си с тях! благодаря предварително

srebra, на стр.1 на темата има рецепта. Ето и рецептата на Пети.

# 136
  • Мнения: 2
оооооооо,много благодаря...аз наскоро се регистрирах тук и трудно се ориентирам все още! Ще изпробвам рецептите още утре-още веднъж БЛАГОДАРЯ Heart Eyes

# 137
  • Мнения: 4 785
Аз ги правих днес, обаче нямах мляко и сложих кисело мляко. Не се надигнаха - дали е от киселото мляко?

А и бакпулвер нямах ама лъжичка бакпулвер правих от 1/2 сода и 1/2 лимонтозу....

 Thinking Иначе станаха вкусни...

# 138
  • Мнения: 2 697
Правя ги за емнайсти път - за пореден път станаха прекрасни Heart Eyes
Ето и фотоотчет Crazy

# 139
  • Мнения: 1 777
Правя ги за емнайсти път - за пореден път станаха прекрасни Heart Eyes
Ето и фотоотчет Crazy

Шехина много апетитни са станали. Simple SmileТи си ги направила с по-рядка смес и са станали като палачинки,не като пенкейкс.

# 140
  • Мнения: 2 697
Пети, доста гъста беше сместа, станаха си дебели и пухкави, с доста труд ги навих Wink Снимката май послъгва Wink

# 141
  • Мнения: 1 777
Пети, доста гъста беше сместа, станаха си дебели и пухкави, с доста труд ги навих Wink Снимката май послъгва Wink
Важното е ,че са ви харесали.А снимката е супер. Simple Smile

# 142
  • Мнения: 151
Целта е да се получат малки палачинки, а не стандартните които се навиват - когато се пържат  сместа се изсипва с чаена лъжичка от към върха.  В сместа може да се добави и 1 ситно нарязана десертна ябълка,  и друг вариант с пармезан и риган.

# 143
  • Мнения: 2 697
Пети, да, така си е! Мерси за хубавите думи за снимката Wink

Целта е да се получат малки палачинки, а не стандартните които се навиват - когато се пържат  сместа се изсипва с чаена лъжичка от към върха.

Интересни идеи за ябълката и пармезана - ще пробвам Wink По въпроса за големината - сигурно това е целта, но у нас такива мини-варианти не се тачат никак. Народът ги иска пухкави, ама по-големи по възможност Mr. Green

# 144
  • Мнения: 151
Шехина  нямаш  избор  –  черпака трябва да влеза в действие.        newsm44

# 145
  • Варна
  • Мнения: 692
Току-що що ги направих. Много хубави станаха Peace
И мен ме заинтригувахте с "тайната" на съотношението захар-сол, моля споделете.   Hug

# 146
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
Постоянно ги правя, винаги стават отлични Peace
Според мен тайната е в млякото, трябва да не е студено, на стайна температура към леко затоплено.
Аз добавям и 2 пакетчета ванилия.

# 147
Стават хубави, но ще ви издам и една тайна .Ако прибавите към сместа и малко алкохол например водка около 50г ще станат още по хубави . Да ви е сладко

# 148
  • Мнения: 52
Вчера ги правих за закуска,много хубави станаха и за секунди изчезнаха.
Благодаря за рецептата!  bouquet

# 149
  • Мнения: 59
Днес направих палачинки по ето тази рецепта и смея да кажа, че са най-вкусните ми досега (правила съм доста пъти при това). Отдавна надничам в този сайт и след един страхотен първи опит не се замислих и за втори Peace Искам да споделя удоволствието и с вас Hug



1 ч.ч (140 г) брашно
2 ч.л. бакпулвер
2 с.л. захар
1/4 ч.л. сол
240 мл прясно мляко
2 с.л. безсолно масло, разтопено
1 голямо яйце, разбито леко

Брашното, захарта, солта и бакпулверът се смесват в една купа. В друга се смесват яйцето, млякото, маслото. Брашняната смес се изсипва наведнъж към яйчната и се разбърква кратко само докато съставките се смесят. Продължителното разбъркване (или разбиване) прави палачинките по-жилави. Пържат се в намазан с разтопено масло тиган (аз предпочетох олио, защото маслото ми загаряше и тиганът запуши). Сипва се по около 1/4 ч.ч. за палачинка, когато се зачерви отдолу и се появят дупчици отгоре се обръщат (стават мноооого бързо). Извадените палачинки се намазват с масло.
Излизат около 8 бр палачинки с диаметър 10см. Пише, че се нахранват 3-4 души, но у нас стигна само за двама Joy

Бон апети!

Ще опитам и аз! Благодаря

# 150
  • Мнения: 59
оооооооо,много благодаря...аз наскоро се регистрирах тук и трудно се ориентирам все още! Ще изпробвам рецептите още утре-още веднъж БЛАГОДАРЯ Heart Eyes

Аз също съм отскоро, но вече съм запалена по вашите  идеииииииии

# 151
  • Мнения: 59
Днес направих палачинки по ето тази рецепта и смея да кажа, че са най-вкусните ми досега (правила съм доста пъти при това). Отдавна надничам в този сайт и след един страхотен първи опит не се замислих и за втори Peace Искам да споделя удоволствието и с вас Hug



1 ч.ч (140 г) брашно
2 ч.л. бакпулвер
2 с.л. захар
1/4 ч.л. сол
240 мл прясно мляко
2 с.л. безсолно масло, разтопено
1 голямо яйце, разбито леко

Брашното, захарта, солта и бакпулверът се смесват в една купа. В друга се смесват яйцето, млякото, маслото. Брашняната смес се изсипва наведнъж към яйчната и се разбърква кратко само докато съставките се смесят. Продължителното разбъркване (или разбиване) прави палачинките по-жилави. Пържат се в намазан с разтопено масло тиган (аз предпочетох олио, защото маслото ми загаряше и тиганът запуши). Сипва се по около 1/4 ч.ч. за палачинка, когато се зачерви отдолу и се появят дупчици отгоре се обръщат (стават мноооого бързо). Извадените палачинки се намазват с масло.
Излизат около 8 бр палачинки с диаметър 10см. Пише, че се нахранват 3-4 души, но у нас стигна само за двама Joy

Бон апети!

Веднада си свалих рецептата! Благодаря!

# 152
  • Мнения: 136
И аз днес се отчетох с тези вкусотийки.Домочадието така ги одобри,че не стигнаха до фотоапарата Blush При мен обаче не бухнаха така като на снимката на Narina newsm78 ,но наистина бяха страшно вкусни.Предполагам,че тестото ми беше по-редичко.Другия път ще се поправя,и ще докладвам и снимам Simple Smile
Narina,огромно благодаря за рецептата, палачинките ще станат едни от най-често присъстващите вкусотии на трапезата Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet

# 153
  • Мнения: 58
Хич ме няма в приготвянето на палачинки. До сега съм пробвала 2-3 пъти и резултата беше леко неуспешен.
Пробвах и тази рецепта и се получиха доста добре  Peace за което - благодаря!  Hug
Аз обаче си добавих малко повече мляко, защото не исках да са толкова дебели и станаха перфектни за моя вкус.  Peace

Утре мисля пак да ги пробвам за закуска, този път с течен шоколад  Heart Eyes

# 154
  • Мнения: 235
Аз ги правя с две яйца, малко сол, малко захар, брашно и прясно мляко до гъстота малко по-рядко от боза. Забелязала съм, обаче, че в зависимост от това, в каква последователност разбивам продуктите (с миксер) стават различни. Rolling Eyes
И каква е тайната на точиците?  Laughing

# 155
  • Мнения: 1 777
И каква е тайната на точиците?  Laughing
Не знам на кое викаш точици,но когато се сложи бакпулвер се получават балончетата.  Wink

# 156
  • Мнения: 235
И каква е тайната на точиците?  Laughing
Не знам на кое викаш точици,но когато се сложи бакпулвер се получават балончетата.  Wink
Laughing Да, тях имам предвид. Но не винаги ми се получават ( аз не слагам набухвател в палачинките). Или пък са много големи "точиците"  Laughing
Имам предвид стандартните палачинки  Laughing.

Последна редакция: сб, 29 май 2010, 15:43 от Penelope

# 157
  • Мнения: 1 352
Имам въпрос. Утре за закуска мисля да направя палачинки, но вместо брашно да сложа трици  Rolling Eyes. Как мислите, дали ще станат гадни, имайте предвид, че и детето ще ги яде. Дали да не сложа равни количество брашно и трици  newsm78?

# 158
  • Мнения: 2 126
За гадни незнам,въпрос на вкус.Аз съм правила добруджанки с трици и брашно и никой нищо не усети и не разбра,само малко пресядат Wink

# 159
  • Мнения: 1 352
Добруджанки и аз съм правила с трици, ама сложих и царевично брашно и хептен им ... мамата  Blush. Ядоха ги де.

# 160
  • София
  • Мнения: 980
Вчера гледах по готварските ТВ в САЩ да слагат в такива палачинки парченца шоколад и банани преди да ги обърнат. Мисля да пробвам днес.

# 161
  • Мнения: 1 777
Вчера гледах по готварските ТВ в САЩ да слагат в такива палачинки парченца шоколад и банани преди да ги обърнат. Мисля да пробвам днес.
Освен шоколад и банани,могат да се сложат различни плодове.На мен са ми любими боробинковите пенкейкове. Simple Smile

# 162
  • Мнения: 2 241
Вчера гледах по готварските ТВ в САЩ да слагат в такива палачинки парченца шоколад и банани преди да ги обърнат. Мисля да пробвам днес.

Т.е. след като се изпекат от едната страна и преди да се обърнат?  Crazy

# 163
  • Мнения: 23
Плодчетата или парченцата шоколад се слагат в тестото преди да се изпекат палачинките.

# 164
  • Мнения: 1 777
Плодчетата или парченцата шоколад се слагат в тестото преди да се изпекат палачинките.
В някои ресторанти ги слагат от едната страна преди да ги обърнат. Simple Smile

# 165
  • Мнения: 23
Аз също доста честичко ги правя тези палачинки , много са ни любими. Забърквам 3 дози тесто наведнъж. Правя ги и в мини вариант ,като хапки и гарнирам отгоре с крема сирене, пастет, колбаси , риба, сирена ,зеленчуци - според вкуса и наличностите в хладилника. Идеално мезе са за бяло вино. За мини -палачинките  сипвам тестото в тигана с черпаче от адаптирано мляко Фризо 2 и винаги ми стават еднакви по големина.

# 166
  • Мнения: 23
Плодчетата или парченцата шоколад се слагат в тестото преди да се изпекат палачинките.
В някои ресторанти ги слагат от едната страна преди да ги обърнат. Simple Smile
Това не  го знаех.  Благодаря ти за информацията ,Пети! Ще пробвам и аз така някой път.

# 167
  • София
  • Мнения: 980
да ви се оплача Sad, хич не ми се получиха.
Единственото което добавих към рецептата е ванилия на прах, може ли от нея да не се надигнат? Бяха макс 2-3 милиметра дебели. Другия проблем е шоколада, който имаше миризма на прегорял карамел. Нямах под ръка сладкарски, и ползвах нормален натурален от супера. Незнам със сладкарския дали ще е по-добре. При обръщането и бананите се разкашкаха и миризмата им стана тежка. Въобще пълен провал!

# 168
  • Мнения: 173
Здравейте момичета Hug
Ето едни палачинки и от мен....оцветени обикновени палачинки,пълнени със пилешка салатка Flutter Simple Smile

# 169
  • Мнения: 22
Най-накрая снощи ги направих палачинките!
Майка ми вървеше само след мен и викаше "Няма да ти станат. Какво е това тесто такова, ще загорят, ще останат сурови, направи си обикновени палачинки.......през цялото време".  Laughing
После каза, че били "уникални". Хохохо....
Единственото, което може би ще променя е като ги правя със солени добавки  да намаля захарта. Сместта ми дойде малко сладка.

# 170
  • Мнения: 1 176
Hestiq , много оригинално и красиво!

# 171
  • Мнения: 395
И аз преди малко направих...уж щяха да са за утре сутрин, ама ги изядохме набързо Simple Smile Станаха НЕВЕРОЯТНИ...разтопих шоколад за пълнеж  и след като ги направих ги намазах с шоколада и ги прегънах на две....следващия път мисля в шоколада да сложа крокан и примерно смлян шам фъстък+ мааааалко сметана и от горе с пудра захар.....чак нямам търпение.
Благодаря за рецептата   bouquet Hug

# 172
  • софия
  • Мнения: 100
Здравейте момичета Hug
Ето едни палачинки и от мен....оцветени обикновени палачинки,пълнени със пилешка салатка Flutter Simple Smile

Толкова са красиви

# 173
  • Мнения: 690
Искам да попитам едно нещо и аз , тъй като моят тефлонов тиган е голям , как да го използвам и същевременно да не ми станат големи , че нещо съм изтървала ...

И още нещо , може ли да сложа само 1 лъж.захар , че не искам да стават сладки , тези 2 лъж. ми се струват множко ?

Последна редакция: ср, 27 окт 2010, 14:37 от evita1717

# 174
  • Мнения: 180
Evita, аз също намалявам захарта, защото ги обичам и със солена плънка. Не е проблем според моя вкус. За тигана може би ако ти е едн идея по-гъста сместта, да не се разлива би станало. Или просто загребваш малко количество. Аз също ги правя в голям тиган, но средна големина. Колкото смес излееш, толкова големи стават Simple Smile Поне аз така съм забелязала.

# 175
  • Мнения: 690
Evita, аз също намалявам захарта, защото ги обичам и със солена плънка. Не е проблем според моя вкус. За тигана може би ако ти е едн идея по-гъста сместта, да не се разлива би станало. Или просто загребваш малко количество. Аз също ги правя в голям тиган, но средна големина. Колкото смес излееш, толкова големи стават Simple Smile Поне аз така съм забелязала.
Благодаря ти Kokonut !
Мисълта ми е , че се притеснявам да не би да НЕ се бодуят както са по снимките , ако са в целия тиган ?А вътре не остават втестени , ако постигна ефекта на бухване , разбира се!

# 176
  • Мнения: 180
Бухват си дори да се поразлеят. Пробвай, после сподели какво е станало Simple Smile

# 177
  • Мнения: 1 440
Аз напоследък добавям и канела към тестото, защото обожавам таза подправка...Иначе в тефлоновия тиган правя по 3 наведнъж с по-малък диаметър Peace

# 178
  • Мнения: 814
Много ми се иска да ги направя , но все още съм на вие с готвенето.Имам няколко несполучливи опита  с палачинки. EmbarassedТези изглеждат доста вкусни и май ще се престраша да пробвам пак. Simple Smile

# 179
  • Костинброд
  • Мнения: 104
Леле-е-е-е-е-е не знам къде съм бляла досега  dohза да не видя рецептата.Видях я тази сутрин и веднага запретнах ръкави smile3508 и направих двойна доза.Резултата-невероятни,страхотни,излапани за нула време и вече любими.Децата много ги харесаха-единия със домашно сладко от вишни,а другия с крема сирене(а аз Crazy и от двата вида)
Благодаря на авторката  bouquet и искам да попитам предлага ли освен вкусни рецепти и панталони амнайсти огромен размер,че   261uu

# 180
  • Мнения: 1 440
Радвам се, че си попаднала на рецептата,защото просто си заслужава...Аз всяка седмица правя поне веднъж...Относно кг предлагам и диетичен вариант (50:50 брашно и трици, по-малко масло и евентуално обезмаслено мляко) Peace Не се надуват чак толкова , но пак са много вкусни. В началото само така ги правех  chef

# 181
  • Мнения: 686
Строхотно изглеждат, ще ги пробвам. В Турция ядохме подобни, но тези изглеждат по-добре. Някой знае ли рецепта на типичните турски палачинки?

# 182
  • Мнения: 1 440
И аз в Турция ядох едни такива малки, но вкусът им е по-различен от тези....едно време баба ми правеше "лангиди", които доста приличат на турските палачинки Peace Рецепта за лангиди срещнах някъде из форума, но като не помня къде newsm78

# 183
  • на дъното
  • Мнения: 1 539
Благодаря за рецептата!Днес направих двойна доза,че с една до никъде и като за първи път резултата беше изяден още докатао са топли,че и малкия си хапна дори след обилния обяд преди това.Точно като на снимката се получиха Peace
Narina Hug

# 184
  • Мнения: 0
Много ми допаднаха цветните палачинки, супер просто! Simple Smile   Всяка събота правя- традиция е в нашето семейство  Grinning , но ги приготвям по тази рецепта http://mandjorno.com/palachinki-ii-vid.html. Стават супер всеки път.  chef

# 185
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 440
Ще пробвам. веднага си записвам рецептата. Благодаря

# 186
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Narina правих панкейксчетата по твоята рецепта.Но вече два пъти докато ги пека бухват,а после се смачкват.Къде греша? Пекох ги на глил плоча като само я намазвах с олио.Да не би да трябва да се пържат в много мазнина?

# 187
  • Мнения: 1 440
Не, мила, не се пържат в мазнина..пробвай да намалиш малко течността или сложи още брашно, за да ти стане по-гъсто тестото. Моите също не стават както на заглавната снимка, но когато тестото е по-гъсто си запазват по-добре формата Peace

# 188
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Благодаря  Hug И на мен ми се струваше много рядко,но си мислих,че така трябва да е.Още в събота ще пробвам с малко повече брашно  Peace

# 189
  • Мнения: 1 688
Отчитам се и аз.
Вчера видях рецептата и току що приключих с тях. Наистина много хубави. Пробвала съм до сега 2-3 пъти рецепти за ам. палачинки, но тази излезе най-сполучливата.
Явно наистина е от значение и това млякото да е със стайна температура и да бъркаш на ръка, а не с миксер.  Peace
Записвам рецептата и смятам да правя само нея.  Hug

# 190
  • София
  • Мнения: 366
Ммммного вкусна тема, избрах рецепта и ставам да забъркам една палачинкова  доза. Simple Smile


  bouquet

# 191
  • Мнения: 30 969
Чудесни палачинки.

# 192
  • Мнения: 2 658
Изскачат ми най-отпред Simple Smile. Изглеждат толкова апетитно. Изчетох цялата тема. Ще се пробват.

# 193
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
Вече 2-3 години ги правя, някъде напред съм записала, обожавам ги. И стават супер лесно и бързо.
И наистина винаги гледам млякото да не е студено, има значение.

# 194
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Првила съм тези палачинки нееднократно, но винаги спадат след като са готови. Иначе са невероятно вкусни. Тези от снимката от първа страница как са успяли да запазят тази форма, толкова надути, пухкави, точно като за снимка.

# 195
  • Мнения: 22 867

Ей, големи сте подстрекателки! Grinning Не стига, че съживихте стара темичка, ами "ах" и "ох" и аз не можах да подмина. Като знам колко крехки и вкусни стават, набързо ги спретнах. Плюс хубав мед.... Heart Eyes  bouquet


# 196
  • Мнения: 2 658
 labrex, разкошни са. Simple Smile

# 197
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 652
Такива винаги съм искала да опитам, сега се навих да направя. Ние обичаме тънички, но ще пробваме и тези. Тази седмица ще направя някоя вечер.

# 198
  • Мнения: 219
От няколко години правя само такива палачинки. Много се харесват и ги правя доста редовно. Не ги правя в мини-вариант, а с един черпак ги разливам по тигана. стават много месести и вкусни. И наистина доста бързо.

Относно съотношението - захар/сол, в зависимост как ще ги ядем, слагам от съответната поправка повече (почти 2 пъти, например сол половин ч.л., захар - една), но дори да са в равни дози пак са вкусни.

Който не ги е пробвал, да не се помайва  Peace

# 199
  • Мнения: 5 173
Лабрекс, отвътре не стоят ли сурови?

# 200
  • Мнения: 22 867
Лабрекс, отвътре не стоят ли сурови?

Не, изобщо не са сурови, пухкави и мекички са. Peace

# 201
  • София
  • Мнения: 349
 Вкъщи сме големи фенове на палачинките. Аз си ги правя само с брашно, яйца, мляко и сол, всичко на око. Но тези определено ще ги пробвам. Изглеждат много вкусни и пухкавки.
 labrex, страхотно са се получили твоите.

# 202
  • Мнения: 1 740
Възможно ли е вместо прясно мляко, да слагам кисело в тази рецепта? Дайте съвет. Grinning

# 203
  • Мнения: 22 867
Възможно ли е вместо прясно мляко, да слагам кисело в тази рецепта? Дайте съвет. Grinning

Правила съм го, само че като айрян - 1:1 мляко и вода, стават си чудесно! Peace

# 204
  • Мнения: 1 740
Възможно ли е вместо прясно мляко, да слагам кисело в тази рецепта? Дайте съвет. Grinning

Правила съм го, само че като айрян - 1:1 мляко и вода, стават си чудесно! Peace

супер, благодаря Hug

# 205
  • UK
  • Мнения: 2 818
 И аз да не остана по-назад , видях апетитната снмка и вчера стъкмих една порция. Божествени станаха , за пръв път правя този тип , все тънките ядем вкъщи. Супер станха !
 

# 206
  • София
  • Мнения: 2 696
Най- хубавата закуска! Правя ги почти всеки уикенд, откакто открих тази тема миналата година.
Основно ги ядем със сладко от боровинки, обаче най- любими са ми с кленов сироп  Crazy

# 207
  • Мнения: 2 658
Най- хубавата закуска! Правя ги почти всеки уикенд, откакто открих тази тема миналата година.
Основно ги ядем със сладко от боровинки, обаче най- любими са ми с кленов сироп  Crazy



koikoii, чудни са. Simple Smile

# 208
  • Мнения: 39
Аааа, не! Принтвам рецептата - в най-скоро време ще се готвят Hug

# 209
  • София
  • Мнения: 4 052
Любимите ми!  Heart Eyes

# 210
  • Мнения: 511
Страхотно изглеждат!
Утре ще тествам.

# 211
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 310
Ние вече пробвахме палачинките и много ги харесахме Simple Smile Благодаря за рецептата Simple Smile А дали може от същата смес да се изпекат мъфини?  Grinning newsm78

# 212
  • София
  • Мнения: 12 006
Ние вече пробвахме палачинките и много ги харесахме Simple Smile Благодаря за рецептата Simple Smile А дали може от същата смес да се изпекат мъфини?  Grinning newsm78

Не Simple Smile

# 213
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 729
Тези палачинки станаха  любими на дъщяря ми, дори прабаба и ги хареса, а тя по принцип е капризна на храна и признава само нещата от нейното време.

# 214
  • Мнения: 2 755
моето тесто стана доста гъсто, такова ли трябва да бъде? Като загреба с лъжица трудно пада от нея само.

# 215
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
моето тесто стана доста гъсто, такова ли трябва да бъде? Като загреба с лъжица трудно пада от нея само.

Да, гъсто е, но ако ти се струва прекалено добави мъничко мляко. Като гъста боза да е.

# 216
  • Мнения: 2 755
Благодаря, като си писала вече ги направих. Станаха хубави, мекички, но само 5 броя и то малки

# 217
  • Мнения: 248
Narina благодаря много за рецептата. Откакто я публикува тук, само тях правя и мъжо много ги харесва. Даже си я бях преписала на един уърдовки файл и като ми се прецака хард диска съм изровила целия форум, докато намеря темата отново  Mr. Green

# 218
  • Мнения: 328
Narina Hug
направих ги  с кисело мляко станаха страхотни
едно тиганче малки палачинки и 2 тиганчета хляб напоен с сместа
както правим пържени филийки
сместа е страхотна само тези ще правя
благодаря за споделената рецепта ,изядоха се със сладко от ягоди ще пробвам и със прясно мляко

# 219
  • DE
  • Мнения: 971
И аз благодаря за рецептата!
Една дружка ме насочи към тази тема и днес ги направих.
След като първата беше опечена, я пробвах. Реагирах веднага с "козметични" промени:
Добавих още доста захар и една ванилия.
Следващия път като ги правя ще пропусна солта, ще добавя повече захар и една ванилия.
И естественно по-голяма доза, че доникъде не стигнаха. Мекички, пухкави и ароматни!
Тъкмо ни се усладиха и свършиха.



# 220
  • Мнения: 970
Поздравления за чудесната рецепта  newsm51 напRавих ги и станаха стrахотни-хаrесаха се от домочадието Peace

# 221
  • Мнения: 847
Много сполучлива рецепта,получиха се невероятно вкусни пейнкейк😍

Общи условия

Активация на акаунт