Да живеем в хармония със себе си - дискусия

  • 42 409
  • 493
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 6 992
На мен не ми се е налагало да я откривам, но бях попадала едно време на линкове как може да се развие интуицията. Дано ми остане време да потърся, ако някой не даде преди мен.  Blush

# 106
  • Мнения: 3 376
Kalida вегетарианец съм още-forever   superuu

Детето и то разбира се,няма избор за сега Mr. GreenАко това може да се нарече избор все пак.

Снощи като ви прочетох и така се заредих и вдъхнових,та убедих мъжа ми да опита една седмица без сладко.Само да вмъкна,че той не може да живее без тази бяла отрова,става и нощем да хапва,в нас е немислимо да сме без сладко.Та се рабрахме да опита само с плодове, а ако получи "криза" Mr. Green разреших банан в краен случай Crazy Така че трябва да се запася днес с килограми плодове.

Не мога много да ви чета,довечера ще се включа пак.

Светъл ден на всички Hug Flowers Sunflower

# 107
  • Мнения: 329
rikk, понякога правя сладкиши със фруктоза и пълнозърнесто брашно. там се комбинират и с фибри, и с минерали.
...

моля ви, не казвайте "според мен". вашите мнения в повечето случаи са придобити от външни източници. споделете тях, за да помисли всяка дали да ги приеме.
 


Ето една статия по въпроса http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2002/01/05/fr … ose-part-two.aspx

Брашното също не е измежду продуктите, които ползвам - с или без фруктоза. Накратко - продуктът смес от брашно, фруктоза и още нещо, при това изпечен е един силно денатуриран продукт, който не се връзва с представата ми за храна, освен ако няма глад и война.

Чела съм много книги и статии, книгата, която смятам за най-важна (в смисъл за основополагаща в известен смисъл) за мен съм споделила в поста си. Освен това смятам, че ако някой иска да се информира по някакъв въпрос, ще го направи независимо от форуми и препоръки. Но основният аргумент си остава здравият разум - най-добрата храна е тази, която се намира в природата, във възможно най-близкия й до естествен вид. Във всяка истиска храна има комбинация от фактори, които правят отделните й съставки оптимално усвоими. Човекът не може да измисли нещо по-хитро от природата, колкото и да му се иска да мисли, че може. Така че фруктоза + пълнозърнесто брашно не е равно на плод, нито пък на мед (той предимно фруктоза съдържа), нито пък на... който иска да попълни мястото.

# 108
  • Мнения: 3 869
Малко ОФФ: момичета, чудна тема се е заформила - толкова ми е уютно тук  Heart Eyes Ескориал,  Hug  bouquet че я започна  Grinning  Аз също съм от "клуба на математиците" - НПМГ - и знам, че математиката може да бъде и доста абстрактна наука  Wink

Петя, Ескориал, мисля че на рейки си й е точно тук мястото (нищо, че във форума има отделна тема; тази тема тук е обобщаваща и рейки добре се вписва в нея). Аз имам Рейки 1 по Усуи, но рядко ползвам от някакъв странен мързел Embarassed Обаче винаги, когато съм ползвала енергията за справяне с моментни болки е било малко чудо  Heart Eyes Също се чудех дали мога и ще искам да я ползвам за раждането, но не я ползвах тогава - бяха някак твърде "земнни" самите усещания и ми се правеха сама много земни почти животински неща. Може би, ако имах Рейки 2 можех да я използвам за бъдещи събития преди раждането newsm78 Във всеки случиай не искаш раждането да е бързо, напротив - исках да е поне няколко часа, а пък от болки изобщо не се притеснявах - работих по чакрите за това и се получи супер добре  Grinning

Понеже всички сме майки, иска ми се да споделим опит как помагаме на децата си да запзят вродената си унтуиция за здравословното. Как и каква храна приготвяте за тях; как ги лекувате; как им помагате да живеят в хармония със себе си и заобикалящия ги свят.

# 109
  • Мнения: 718
Искам и аз да се разпиша в темата, но не като човек, който е преживял промяна, а като такъв, който  горещо се нуждае от нея. За моя жалост преходът е много бавен, предполагам, че ще отнеме години, а съм толкова нетърпелива. Всяко начинание си има начало, осъзнах, а аз се нуждая от много ясен план точно как и откъде да започна, засега е неизяснен.
Всичко започна, когато се роди синът ми и по-точно, когато се прибрахме вкъщи и ме заля вълната на промяната, толкова много емоции изпитах наведнъж, че за момент дори се уплаших, просто всичко беше много интензивно. Но най-силно може би беше разкаянието, осъзнах много свои грешки, най-вече колко много съм пренебрегвала близките си, колко егоцентрична съм била и изцяло преосмислих поведението си към хората, които обичам.
Това може би беше първият етап. Сега чувстам непреодолимо желание да променя досегашния си начин на живот, да започна да се храня здравословно, да не допускам никакви отрицателни мисли и емоции да ме достигнат, да се радвам на детето и да му давам най-добрия пример.
Определено от най-сериозни реформи се нуждае досегашният ми начин на хранене, който е всякакъв друг, но не и здравословен.
Нетърпелива съм да се запозная с толкова много информация толкова много все нови неща за мен като хомеопатията, йога, рейки, че направо умът ми не побира как ще намеря време покрай грижите за бебето.
Съжалявам за малко прекалено емоционалния пост, но такава съм си. На този етап ще се радвам, ако можете да ме посъветвате за следните:
1. С кой източник за здравословно хранене да започна, знам че те са безброй много и затова не знам точно, откъде да започна. Нуждая се от разнообразно меню, защото кърмя, а не искам малкият да получава никакви добавки ( като Витамин Д), следователно трябва да направя така. че той да се развива пълноценно, разчитайки само на кърмата.
2. Откъде да купувам храна, сещам се само за био щандовете по големите магазини, коита са далеч от разнообразния асортимент. Ще се радвам, ако Мег например и някой друг от София напише откъде си набавя продуктите.
  bouquet








# 110
  • Мнения: 620
Да се разпиша и аз. Темата е страхотна и ме радва, че има все повече хора тръгнали по този път. Имам Рейки всички нива плюс други системи за лечение , използвам камъните за лечение и профилактика и от едно доста боледуващо същество преди 5 години се превърнах в един неизчерпаем източник на енергия. През тези пет години не съм пила никакви лекарства а преди без антибиотик не минавах особено зимата. Да споделя, че месото го отказах изведнъж и това стана след като си поизчистих натрупаната през годините негативна енергия. Спрях и цигарите не изведнъж но един ден установих, че не ми се пуши а бях заклет пушач пушех по повече от кутия на ден. Мога да разказавм с часове но за сега мога да препоръчам една доста добра книжка на Алла Свиринская "Тайните на енергията" има описани методи за изчистване на черен дроб и бъбреци, колон и др. Има точни описания ако нещо в живота не ни върви коя чакра има проблем и как да го отстраним с подходящо поведение.

# 111
  • Мнения: 3 869
Lauren, радвма се да те видя и тук  Hug
Ако искаш пиши как и с какво се храниш сега - продукти и начин на обработка. Промяната в живота покрай бебето е достатъчно голяма, за да понесеш още нещо драстично. Затова те питам, за да видим как лека полека да промениш храната без излишен стрес.

humanis, чудесно е че се включваш тук   bouquet и за препоръката за книгата.

# 112
  • Мнения: 557
Хей, момичета, добре дошли на всички нови в темата Wink
Много се радвам, че толкова много хора се интересуват и дискутират така положително в тази тема! Благодаря ви на всички!
Lauren,
Знам, че ти се иска да промениш изведнъж много неща, но е много важно това да става бавно и постепено. Трябва да имаш търпение, защото само така новите промени ще ти останат като дългосрочен навик. Това е много важно. Все пак искаме да сме здрави за цял живот, а не само за следващите няколко месеца, нали? Wink

Gali80,
Моя мъж първо ми се подсмихваше като му казах за този експеримент с бензина, но аз започнах да записвам след всяко зареждане колко изминава колата. И го накарах и той да записва, когато зарежда той. И сам се убеди накрая. Сега от време на време се сеща да ми каже: "Хайде, трябва ти да заредиш колата..." Wink

Gali08, Kalida,
За интуицията - всеки от нас я има, естествено. Както имаме зрение, слух, обоняние. Тя просто е още едно сетиво. При някои е по-развита, при други - по-малко. Така както някои са слепи, други - не. Дали можем да я открием - разбира се, че можем. Обаче лично при мен се появи един такъв скептицизъм в началото. Чувах интуицията си (ако мога така да се изразя), обаче дълго време я тествах. Според мен това е по-трудното да се направи - да се довериш на нея. Защото всеки от нас я чува, но не всеки и се доверява. Аз реших да тествам, като за месец-два й се доверявах. И накрая си направих равносметка какво са представлявали тези 2 месеца, в сравнение с други "нормални" два. Оказа се, че нещата са се развивали много по-добре, когато съм слушала интуицията си. И сега много по-често й се доверявам. Пак има моменти, в които се влияя от чуждо мнение или от нещо друго и не я слушам, но това се случва много по-рядко. Вече и вярвам!

А как да я намерим...има много упражнения които могат да се използват....ако ви е много итересно, мога да се разровя из тетрадките и да видя какви упражнения сме правили в университета по въпроса. Те са с цел опознаване на себе си. Опознаване на вътрешното си аз.

WebMama ,

Когато започнеш да се храниш само с храни директно взети от природата - няма нужда да мислиш за калории, белтъци,мазнини и т.н. Природата го е помислила вместо теб. Ти просто трябва да слушаш тялото си. Лятото ще ти се ядат едни храни, зимата - други. Важното е да ядеш чиста храна, така, че тялото ти да не се "обърква" при избора си от разни добавки, заместители, овкусители и т.н.

# 113
  • Мнения: 557
Сетих се за една книжка.
Покрай диксусиите за интуицията и позитивната нагласа. И покрай разказите на Петя за силата на намерението.
Казва се: Wellness at warp speed
Писана е от доктор - специалист в проблемите със сърцето, който на 33 години получава, познайте какво: Сърдечен удар. Положението е толкова сериозно, че след като го приемат в болницата му казват, че не му остават повече от 6 месеца живот.
Тогава той решава, че няма да умира точно сега и ще намери изход, въпреки, че всички вече са го оплакали.
В крайна сметка - се излекува напълно.

Книжката започва с леко въведение в квантовата физика, защото това е единствения начин да се обясни теоритически, защо намерението и позитивната нагласа вляят толкова много за изхода на нещата.
Основната идея е, че лекуването ни започва единствено и само в нашите глави и това, което може да му повлияе са нашата позитивна нагласа и желанието за успех.

Книжката е невероятно красива, аз си я бях поръчала в твърди корици по пощата, обаче получих само празен плик с фактурата вътре. Явно някой друг си я беше харесал преди да стигне до мен...Да е жив и здрав! Дано я е прочел след това Wink
Може да се поръча на .pdf от този сайт: http://www.truthpublishing.com/product_p/yprint-cat21489.htm

# 114
  • Мнения: 179
Здравейте,казвам на всички четящи Simple Smile
Благодарна съм ви ,че в момент като този ми дадохте сили.Когато всичко свърши ще ви споделя какво направих,една малка промяна в живота си/не във семейството/
До неделя бях едно треперещо същество,изгубило за кратко сили и желание за работа.След това,което прочетох/Мег,ти беше първа/ силите ми се вдигнаха и спрях да се притеснявам,започнах да действам
Понякога губя смисъла
на нещатата,с които се занимавам

Една идея от мен,изпробвана от брат ми.
Дъщеря му като беше бебе заспиваше на мантра,която той и' пееше:ОМ НАМАХ ШИВАЯ
Люшваше я два-три пъти и тя заспиваше
опитвала съм аз да и' я пея-беше категорична"тати пей";най-странно беше ,когато стана по-голяма и той и' беше пуснал песента на компютъра и тя попитала кой изпълнява песента,брат ми не знаел,а тя назовала име
търсихме в интернет името,но така и не рабрахме какво точно е имала в предвид,после я питах,а тя се подсмихва дискретно и само се глези

Майка пробва мантарата на познато детенце-гледало с ококорени очи,кой пее тази песен,било в парка,имало хора наоколо,а то протегнало ръце към нея,много я харесало

Пробвайте момичета !
на мен ще ми бъде интересно ако споделите
разминавам се по улицете със странни сини очи,гледащи от количките,търсещи отговор във всичко около тях,питащи
какво ли си мислят?усещам как ме приковават с поглед

В този дух на мисли бих ви препоръчала да четете Крион на децата-има книжка с "Притчите на Крион"
освен,че са силно енергийни/от опит мога да кажа,че ако се опитвате да четете вечер до никъде няма да стигнете-затварят очите/,децата ги приемат с удоволствие,а възрастните има какво да си спомят

# 115
  • Мнения: 2 959
...На мен не ми звучи сложно...но може би не е за всеки...
Поетесо, тук използвам правото си да не се съглася с Теб. Напротив за всеки е, който е стигнал до определен етап на самопознаване, а Ти Си по пътя му;за всеки е, който се движи към нея от вътрешна нужда, а Ти Си в такава, за всеки който се бори се бори да се наложи в живота Си и да се изправи с/ у страховете Си. Успех Ти желая, промяната която чакаш е близо до Теб и нямаш нужда да чакаш за нещо да стане или да дойдат благоприятни обстоятелства за да се случи нещото което винаги си искала, приемай предизвикателствата на съдбата, използвай ги. Не можеш да Си представиш колко сила ще откриеш в Себе Си в подобен момент. Щастливка Си Ти, млада Тролска Принцесо имаш до Себе Си страхотен Човек, когото обичаш, който Те стимулира, подкрепя и разбира. Дай му отново шанс, както и на Себе Си! И пиши, Момиче, пиши, това е Твоята страст, Твоята сила, очарованието Ти.
Жената от третата планета, нима вярваш в дежа- вюто?! Според мен живота е спирала, напред и нагоре, Ти Си пример за това, Лилибон.
Росист, хубаво е че можеш да носиш от вкъщи, явно сте овладяли с Благи детската любопитност към всичко, при нас с Дана все още сме на дълги обяснения за това е полезно, а това е вкусно, но не толкоз хелти.
...Как постигате баланс белтъчини-мазнини -въглехидрати и как набавяте нужните калории...
Петит Пест, не е много трудно. Просто трябва да си наясно с храните, и различните варианти на заместителите им. Поне при мен почти няма изключени хран. групи, просто вида им в който ги поднасяме към устата е различен. Винаги има начин, ако искаш да направиш някаква промяна.
...Човекът не може да измисли нещо по-хитро от природата...
Рикк, това ми хареса. Ти вегетарианка ли си?
...Как и каква храна приготвяте за тях; как ги лекувате;...
Мег, предполагам питаш за бебката. Единственият начин и лек- во за сега е кърмата, предполагам и при Марти е така, подсилена с вяра и положителни емоции, на нея друга храна не давам все още. А ако се интересуваш за голямата, отново кърма+ вяра, и енергийни хран. боостери за имунитет. А за вродената им интуиция не правя нищо конкретно- просто вярвам в нея и залагам и понякога помагам на природата!
...от едно доста боледуващо същество преди 5 години се превърнах в един неизчерпаем източник на енергия. През тези пет години не съм пила никакви лекарства а преди без антибиотик не минавах особено зимата...
Хуманис, поздравления за това. И много се радвам че се реши да пишеш тук, да влееш част от неизчерпаемата Си енергия и познания. А Сьорен Киркегор добре е формулирал любовта като движеща сила, допада ми.
...Обаче лично при мен се появи един такъв скептицизъм в началото...
Ескориал, не само при Теб, всички я посрещат със скептизъм в началото. Това да се довериш на вътрешният Си глас, да се довериш на Себе Си понякога е много по трудно отколкото да отдадеш вярата Си на някой страничен човек, на някоя реклама или обещание. Но трябва да се търси и дълбае навътре в нас самите. Не мога да забравя думите на Соня Чокетт, която писа "...че птиците имат радари, китовете- солари, а ние хората- нашата интуиция...", т.е. ние се раждаме с нея, но не си позволяваме да използваме 6 си чуство. Ескориал, направо Ти се възхищавам на гъвкавостта и ентусиазма с която успяваш да маневрираш толкоз неща, и 3 деца да гледаш, и вкъщи да поддържаш и нас с инф- я да радваш. Вчера Те питах за флакса и  салбата, консумираш ли ги?
Гале80, Ескориал Ти е отговорила за интуицията, потърси я, почуствай я, повярвай й, и тя ще Ти се отблагодари.
ЕАСпирит, вчера пита за детоксовите уреди- предполагам става дума за йонната детоксираща баня на краката, където идеята е йоните от гривничките на ръката да изтеглят токсините от тялото Ти и да ги изхвърлят във водата. И от различният й цвят се съди за съст- янието на Човека, нали не греша?

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 22:02 от Kalida

# 116
  • Мнения: 2 959
...Благодарна съм ви ...
Съжалявам че се включвам пак, но Пете, Ти се появи изневиделица! Не Ти ще благодариш на Момичетата пишещи тук, по скоро от тук приеми благодарности че намираш време за нас. Както чу, всички Те харесват- стил и начин на изразяване, точно подбрани и въздейстащи думи, може би защото идват отвътре и от болезненият опит подсилени. Но както и да е, това не са редове който биха могли да са написани от "слабо и треперещо същество", а по скоро от една силна и борбена Жена. Ще се справиш, каквото и да Ти предстой, да знаеш! Промяната е за добро и смисъл винаги има, особено при Теб, потърси го! Успех!

# 117
  • Мнения: 557
Ох, Kalida, извинявай Wink Забравих да ти кажа да флакс и салба.
Да, ползваме ги.
Флакс (лен, на български, за тези които са в БГ), ползваме под всякакви форми. Като мазнина, суров и смелен или покълнал. Като мазнина - най-често в салата, или в супа, но само ако е изстинала добре, за да не се загрява мазнината.
Суров и смелен слагам където се сетя - в кремчетата на децата, върху салатата...както дойде.
А покълналия - с него понякога правя сурови барчета, като тези пълнозърнестите закуски, които продават. Приличат по форма на вафли, но аз слагам вътре обикновено ядки, семена и сушени плодове. Или мед и лимон, за да седят стегнати.
Салба също ползваме - смелена.

Което ме подсеща за още една рецепта, която моите деца обожават. Правя им я за закуска.
Ето я:
2 сладки ябълки
1 шепа goji berries
1/2 ч.л. канела
3 с.л. смелено ленено семе (флакс) (може и със салба или чия да се замени)
2 с.л. бадемово масло (което е просто много добре смлени сурови бадеми с малко мазнина  - прилича на фъстъченото масло)
Всичко се блендира докато стане на крем
-----------
Много е вкусно!

А някой ден, ако има желаещи и аз имам повечко време, ще ви напиша една рецепта за сурова шоколадова торта (без какао) Wink

# 118
  • Мнения: 179
Днес се опитах по време на работа да пиша във форума и бях написала в няколко стъпки предложениея по план за справяне с кризата със сладкото,естествено не успях да изпратя отговора
сега няма да се опитвам да се сетя

предлагам първо всеки като мен /шоколичката/ да се запита какво му липсва и ако то е  чувството"не ме обичат"
да започне с главата си
1.Да помоля чувството "не ме обичат" за прошка като много добър приятел,да му поговоря/аз говоря сериозно/,да го помоля да си иде у дома,защото точно днес вече съм осъзнала,че не завися от хората около мен да доказват любовта си,защото ако обичам достатъчно себе си,ще обичам и другите и те мен/нека не бъде егоистично,а осъзнато/-нека думите бликнат от вас така както идват,а не със заучени фрази
аз си представям клетка в областта на гърдите,откъдето литва птица,слънчева и пъстроцветна
тя има свободата  да си отиде
но тя е и моя добър приятел и винаги е дошла при мен като такъв,вече с друго рабиране за нещата
2.Да простя на чувството "не ме обичат",че ме карало да бъда неосъзнато лоша със себе си и с другите и всичко,което се излее след това
3.Да простя на себе си ,че...-кажете това,което искате във връзка с
това чувство
4.Да помоля тялото си за прошка,че със тревогите си съм му създала дискомфорт


Пробвано е ,изпитано е,научено е от една прекрасна жена и лекар,от книгата на Лууле Виилма
пробвам го ежедневно
първото нещо,което правя,когато усетя,че се ядосвам е това-прави чудеса

# 119
  • Мнения: 179
И пак БЛАГОДАРЯ ЗА РАЗБИРАНЕТО,
но ако знаех колко съм силна/колкото и всеки крачещ по тази Зема/ щях да ви махам с криле "отгоре"  Wink
ама аз за това съм тук,защото все още се съмнявам в себе си
за рейки бих казала,че ми даде тези криле,от които имах нужда
имам си приятели "на живо" ,с които просто се срещам,когато някой се нуждае от някого
но за първи път пиша във форум и то в този,който много харесвам/чета ви отдавна,защото няма нещо,което да съм потърсила в Гугъл и да не съм открила отговора точно тук/
Вие не знаете как съм помогнала на хора да намерят вярното решение/медицинско/ точно на страниците на форума,Уважавам ви за времето отделено тук,време открадното между грижите за децата
това как хората ме възприемат вече толкова не ме интересува,когато трябва да изглеждам на 40 го правя,а през другото време съм на 26 Simple Smile
За мен е важно,когато мога да споделя и да помогна и няма значение дали познавам човека,а после ще си почиваме отгоре и ще гледаме какви ги вършат човеците Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт