Да живеем в хармония със себе си - дискусия

  • 42 407
  • 493
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 6 992
За момичетата в София, които имат време за разходки, ще има Биоизложение в Бизнеспарка в Младост 4, от 8 декември започва до 12. Ако някой реши да дойде, може да ми пише ЛС после за кафе/обед, аз тук работя.

Калида, огромно благодаря, че ми вдъхваш кураж  Hug

Искам да ви попитам за рейки - как се учи, как разбирате кой да ви преподава? Пуснах търсачка в гугъл, излязоха доста центрове в София, което ме учуди...Та как да разбера на кого мога да се доверя? Първата жена никак не ми вдъхваше доверие.

Може да сте горди с мен, днес ще ям на обед сурови моркови, а закусвам със собственоопечени бадеми. Не знам дали е най-правилният избор, но бадеми ми се приядоха вчера Grinning Сега събота и неделя ще прочета за различните ядки.

# 136
  • Мнения: 2 185
Дискусията става все по-интересна, следя ви редовно и с интерес, но нямам много време да се включвам.
 
Ео ядките най-добре сурови и без сол- орехи, бадеми, кашу, кайсиеви ядки  Peace . Печенето малко им утрепва полезностите вътре  Wink .
Специално за бадемите- можеш да слагаш сурови бадеми да постоят в буркан с вода в хладилника няколко дена- стават свежи и крехки, като току-що откъснати  Wink и люспичката се маха лесно.
Иначе моето любимо нещо е суровото кашу  Crazy мога с килограми да изям  Laughing

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 09:10 от Clairette

# 137
  • Мнения: 6 992
Ми някой по-нагоре ми каза да ги пека  Blush Сол нямат, де. Аз сол не ям, не обичам.

# 138
  • Мнения: 2 185
Ми някой по-нагоре ми каза да ги пека  Blush Сол нямат, де. Аз сол не ям, не обичам.

То май тогава за фъстъци ставаше въпрос, те не се особено подходящи за сурова консумация, та затова така  Wink

# 139
  • Мнения: 3 376
Kalida  да! Peace Искаше ми се да чуя вашето мнение по въпроса.

Иначе съм съгласна,че тялото само ни подсказва какво ни се яде.Помня като бях бременна как ми се ядяха портокали,които по принцип не обичам/сигурна съм,че не беше свързано с бремеността/.Или пък изведнъж страшно много ми се прияждат определен вид ядки или ябълка да речем.
Всъщност само трябва да се научим да слушаме тялото си и то ще ни подскаже верния път.
Ако чуваме правилно,няма да сгреешим Peace

# 140
  • Мнения: 3 743
Ескориал, благодаря ти /оправям се с английския език  Wink/. Ще започна с упражненията и ще докладвам след известно време. Дано имам успех Praynig

Клеърет и аз обожавам сурово кашу. А това с бадемите задължително ще го пробвам, аз така накисвам кайсиеви ядки Peace

Мамамиа, аз не спазвам някакъв определен режим, но се старая да ми харесва това, което ям и да ме кара да се чувствам добре. Сутрин задължително топла вода /чай/ с мед и лимон, сусамов тахан объркан с мед /1 ч.л./, после ябълки /или друг плод/; като огладнея /кърмя и доста огладнявам Blush/ ям овесени ядки, най-често с кисело мляко и суров слънчоглед.
За обяд независимо какво ям най-често ориз, картофи, грах, царевица или нещо подобно, приготвено в тенджера под налягане, ако е постно с малко мазнинка и сол, после добавям подправките, ако е с месо без мазнина и задължително сурови зеленчуци/аз съм малко особена порода и не ям сосове, затова овкусявам със зехтин и малко сол/. Предвид на сезона, наблягам на моркови и зеле. За вечеря, ами обикновено това което съм яла наобяд Embarassed. Също така ям маслини и лютеница в огромни количества Mr. Green
Понякога си позволявам нещо сладко след ядене, но когато имам вкъщи стафиди или круши, това ми е предостатъчно като десерт.
И задължително пия много течности. Започвам всяко ядене поне с една чаша топла вода преди да направя салатата.

Моля и другите момичета да споделят каква вода използват вкъщи? Чудя се докога да преварявам водата за бебка Thinking

Слънчево настроение  Nature Partly Sunny

# 141
  • Мнения: 3 869
Я набързо да направя един списък с насоки, пък Ескориал ще коригара и допълни, ако има нужда:

- мазнините никога не се обработват топлино! Важи за извлечените мазнини, ядките (фъстъците не са ядки!), маслините, яйцата, млеката. Птичите меса и рибите се обработват на пара. Другите меса могат да се ползват изсушени (като цяло месата рядко влизат в храненето - 1-2 пъти месечно и в малки количества - 150 гр)
- животинските продукти се комбинират единствено и само с зеленчуци (царевицата и граха не се заленчуци! зелен боб и зелен грах са ОК)
- за добро усвояване на белтъчините е добре да се комбириат бобови култури със зърнени храни и ядки.
- зърнените храни да са пълнозърнести - кафяв ориз, пълнозърнести хлябове (Бонус без ядки и сема е приемливо решение в малки количества), царевица и качамак, елда, просо, амарнт, киноа.
- много зеленчуци (пресни и леко обработени) и плодове.
- много течности (без кофеин-съдържащи, разбира се)
- плодовете могат да се комбинират с кисело мляко
- домати и чесън също не се обработват топлинно, слагат се в ястията след като са готови
- плодовете се ядат винаги на гладно (2 часа след хранене) и след тях се изчаква поне половин час преди прием на друг вид храна (след банани - 45 мин.)
- течности не консумират непосредствено преди хранене понеже разреждат стомашните сокове.
- сладки храни никога не се консумират след други храни, понеже захарите забавят усвояването им и водят до гнилостни процеси в червата
- нуждата от десерт може успешно да се "убие" със сладки ядки - пр. лешници
- засилен апетит за сладкиши обикновенно говори за недостиг на белътчини; набавянето им в храната обикновенно "убива" глада за сладко в рамките на същия ден

# 142
  • Мнения: 3 376
 Meg1 много хубав списък Hug само не съм съгласна,че плодовете могат да комбинират с мляко.

Изобщо както плодовете така и млечните е най-добре да се консумират отделно.

Плодове с мляко си представям само ферментацията в стомаха Crazy

# 143
  • Мнения: 6 992
Как се ядат нетоплинно обработени яйца?  newsm78
Плодове с кисело мляко съм яла, даа Simple Smile Най-вече череши, ягоди.

# 144
  • Мнения: 3 869
Не мога да кажа за киселото мляко - цитирах диетолога си; аз тази комбинация не я харесвам така или иначе

За яйцата - само желтъците, сурови. Тук отново не съм фен, затова изобщо съм махнала яйцата. Избират се яйца без пукнатини, био-яйца или пъдпъдъчи яйца; измиват се с вода и препарат за съдове. Само по време на бременноста пиех пъдпъдъчи яйца (жълтъци) - по 24 на седмица.

# 145
  • Мнения: 3 376
Meg1 ти ме разби направо-24 на седмица Joy

А сина ти обича ли яйца?

Питам защото аз отказах яйцата тотално когато забременях/благодарение на малкото човече в мен,то много ми подсказваше Heart Eyes/ и се оказа,че тази година при всичките напъни на Великден да му дадат яйце той категорично отказа.Аз не бях му давала преди това/мъжа ми и той не яде така че никога не купувам/ и не знаех дали ще яде.

Та затова се чудех дали има взаимовръзка между хранителните предпочитания на бременната жена и тези на детето и след време.

Извинявам се,сега видях,че е едва на 3 месеца Blush

# 146
  • Мнения: 753
Много набързо минавам да се запиша и се връщам да чета.Страхотни сте!  bouquet

# 147
  • Мнения: 3 869
EAS, голяма мъка беше с тези яйца  Sick Ама говорим за пъдпъдичи яйца - 4 такива са колкото едно кокоше. Наслиа ги пиех по съвет на диетолога, но свършиха много добра работа. По принцип имам по-нисък хемоглобин - не е анемия. А тогава трябваше да го държа в някакви норми... изобщо не смятам да давам на детето, поне докато не достигне някаква по-сносна възраст (5-6 г.), ако тогава му харесат жълтъците - хубаво... Понеже и мъжът ми рядко ги яде, купавм био-яца - 4 пъти по-скипи от другите, но при това потребление направо си струва. Същото важи и за киселото мляко  Mr. Green А сирена купувам във възможно най-малките разфасовки (около 200 гр), че само мъж ми ги яде.
Ще го видя детето какъв любител ще е, понеже несъм имала никакви хранителни "пристъпи" по време на бременността, единствено кисели краставички към края, но то беше кратковременно явление  Laughing

Еовин, нали видя в линкове за рейки, че не е нещо, което се учи, т.е. има и какво да се научи, но за да ползваш енергията трябва някой да ти отвори канала (инициация). Затова трябва мнооого внимателно да си подбереш човека и при всички случаи да ти допадне. Може първо да видиш една-две книжки по темата и да прецениш дали те интересува.

# 148
  • Мнения: 3 869
Ескориал, Петя, много хубави съвети, упранения, рецепти сте дали! Продължавам да мисля, че някой ден трябва да се систематизират с линкове на първа страница в тази или нова тема.

# 149
  • Мнения: 1 404
Не можах още да изчета всичко,децата са малко болни и нямам много време,но искам да благодаря на всички,които давате толкова интересни линкове-за книги,храни,практики....На мен специално са ми много полезни,записвам си всичко,като се нормализира положението у дома,ще поръчвам Simple Smile

Рейки ме заинтригува много,още повече,че за пореден път хомеопатът ме разочарова-заведох бебето болно,той прави предписание и ме предупреди,че може да има лечебна криза,но не е сигурно дали ще ми вдигне тел.,защото има много пациенти ShockedСтава въпрос да не вдигне или върне обаждане повече от 12-14 часа...реших да не давам лекарството и в момента пробвам само с "мама терапия" и визуализация,стискайте ми палци,че ми е за пръв път(досега винаги е било това,но и хомеопатия)!
Калида,мъж ми яде месо,но се влюби в кълновете от всякакви семена и у дома яде вече това,месо някъде навън ако седне с приятел,но това му се случва рядко на горкия,откакто е баща на две принцеси Laughing
Приятна вечер,момичета,ще довършвам дру път!

Общи условия

Активация на акаунт