Да живеем в хармония със себе си - дискусия

  • 42 414
  • 493
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 179
humanis

ще ми бъде интересно да споделиш нещо от твоя опит с рейки,какво си учила като системи и нива
това има значение дотолкова с какво боравиш като символи и как ги прилагаш

по въпроса за учител по рейки при мен се получи така:когато ученика е готов,идва учителя
майка ми искаше да се занимава с рейки от години и се оказа,че при мен дойде информация за курс,отидох от любопитство
бях с достатъчно високо его да си мисля,че много знам и това,че  вече съм го чувала след като сама съм се занимавала с мудри и разни други техники
доста време работех много агресивно и денонощно,експериментирах,комбинирах наученото,търсех информация
мое лично мнение е,че няма смисъл да си купувате книги ако не работите с рейки,има философия, разбира се,но то е все едно да си купя ноти,а да не свиря на пиано

аз нямах предварителна подготвка за първия си курс и може би така необременена с информация успях да усетя енергията без някаква  нагласа какво да очаквам,от там дойде и очарование,а не разочарование от чутото

за следващите си курсове/почти / съм спазвала този принцип-да се оставя да се насладя на това,което идва
материалите,които ни дават с информация по време на курса предварително не чета за да имам възможността да задавам въпроси
знам за учители,които само правят настройки,раздават материали и толкова,а как се работи със символите в нивата след първото  се обяснява накратко и всеки да се спасява

escorial,
беше споменала,че не можеш да работиш от разстояние
на драго сърце мога да ти дам моя опит и моите знания по въпроса-само трябва да знам кои символи имаш
това с бензина ми харесва и не съм се сетила,че може да искам по-нисък разход
аз само се возя на предна дясна седалка и понеже винаги е с висока скорост правя защита на колата,имам "хватка" за неутрализиране на полицаи по пътя,даже и в последния момент ,когато те спрат  Sunglasses

# 181
  • Мнения: 1 404
мое лично мнение е,че няма смисъл да си купувате книги ако не работите с рейки,има философия, разбира се,но то е все едно да си купя ноти,а да не свиря на пиано


Да го погледнеm от другата страна-искам да чуя звука на пианото преди да се запиша на школа Simple SmileСега сериозно-мислиш,че няма смисъл само с книжки ли?Тук едва ли има курсове,а и с бебето би ми било трудно за момента Confused
 escorial ,би ли ми пратила и на мен рецептите за шейкове :pray:bilqna1977@abv.bg

За водата-
отдавна искам да си взема кана и все отлагам EmbarassedДо къщата ни има горичка с извор и често ходим да си пълним,когато времето е топло,зимата обаче по-рядко успяваме.

# 182
  • Мнения: 557
 И според мен за рейки е по-добре човек да се запише на курс.
Не знам какви курсове има в БГ и до колко са читави, но със сигурност има читави. Струва си човек да потърси.

# 183
  • Мнения: 620
petiai  , много благодаря за линка.  Символите са Чо-Ку-Рей, Сей-Хе -КИ, Хон-Ша-Зе-Шо-Нен за второ ниво и Дай-Ко-Мю и Раку за трето ниво. В следващите нива се работи само с намерение без очертаване на символите на ръката.
 

# 184
  • Мнения: 179
Bili,
Извинявай,малко крайно съм се изказала  Rolling Eyes
и аз имах книжки/купих ги за майка ми/,Дайян Стейн,разбира се
и нещо не ми се вярваше как стават работите
как да чуеш "пианото" като е в ръцете ни,ама не са му настроени струните  Wink
да речем ,че ти пусна рейки за някакъв проблем-редовно пускам за настинали около мен и за куп други проблеми,особено нощем почти винаги работя за някого като оставям енергията да мине през мен-има такава техника
как да докажеш на някого,че е спрял да му тече носа от нещо,което не вижда,а не съм чула на тези дето пускам да им се приискало да пробват сами с рейки
книгите са написани за практикуващи,гледаш как се поставят ръце,но като нищо не тече през тях как да усетиш "боцкането" в дланите,как "завърта" енергията
има хубави медитативни упражнения и в тази посока мога да бъда полезна с последната книга,която си купих:
"Японското изкуство на РЕЙКИ"
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=27312&cat=266

# 185
  • Мнения: 179
в първо ниво се работи с директно поставяне на ръце

второ ниво -3-2-1-за кратко-в това ниво може да се работи вече от разстояние и с визуализация на събитие,човек,предмет и т.н.
или Хон ша зе шо нен,сей хе ки,чо ку рей

трето ниво дай ко мио-мастерски символ
няма други нива по тристепенната система-трето ниво е и
с се правят времени настройки ,а е учителската степен,където настройките ,които могат да бъдат направени  на друг вече са постоянни

наистина различните учители в зависимост от "клона" от който са си получили знанието преподават различно
всеки учител пише "родословието" на учителите преди него

Последна редакция: нд, 30 ное 2008, 00:18 от petiai

# 186
  • Мнения: 1 404
petiai ,съгласна съм и аз,че трябва на курс да се отиде,просто в момента ми е невъзможно с бебето Simple SmileЕто това намерих-http://www.viaanima.hit.bg/uslugi.htm
Имам и друго питане-възможно ли е някой рейки лечител да навреди?Бебето още кашля и ми става притеснено вече,а тук една жена предложи да му направи рейки....не я познавам,нищо не знам за нея,но съм някак резервирана,не я харесвам като излъчване....

escorial ,благодаря з арецептите,голямо пиене ще пада Mr. Green

# 187
  • Мнения: 6 992
Малко извън рейки темата:
http://www.healthalternatives2000.com/vitamins-nutrition-chart.html - тук има кой витамин в кои зеленчуци, плодове и ядки се съдържа Simple Smile

# 188
  • Мнения: 7 418


 бях много избухлив,мрънкащ и несигурен човек с хранителни проблеми.Голямата ми дъщеря е доста темпераментно дете и някъде към двете и години положението у дома започна да излиза от контрол,изпаднах в депресия,мъж ми изпиваше всяка вечер по 5-6 бири....прочетох тонове литература за подобни деца-индиго,темпераментни,наричаха ги по различен начин,съветите също се различаваха много...някои ми помогнаха наистина,но накрая реших,че е по-логично да се променя аз до степен,в която мога просто да приема Ния такава,каквато е,а не да се боря с вятърни мелници(разбирай да дресирам дивото Mr. Green).


   Все-едно аз съм го писала.И то за настоящия си момент!
   Вата-доша съм,имам невероятно темпераментен син,който е навръх 2-годишнината си.... Crazy Crazy Crazy И моят съпруг обича бира.... Rolling Eyes

   Дипак Чопра,за който си писала,го обожавам,макар и да съм прочела само една негова книга!
   Много интересно ми стана всичко около твоето уравновесяване!

# 189
  • Мнения: 3 743
Еовин, благодаря за линка  bouquet. Не знаех, че от растителните храни само гъбите съдържат витамин Д /интересно/.

# 190
  • Мнения: 557
А пък аз си мислех, че няма въобще естествена храна, която да съдържа вит. Д.
Сега разбирам защо толкова много обичам гъби.
Трябва да проверим дали вит. Д се губи при топлинна обработка.


Ето и от мен няколко сайта:

http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcomp/search/ - USDA база за различните храни - коя какво съдържа. Пишеш името на храната и ти дава информация за нея.

http://www.nutrientreference.com/ - Nutrients and phytochemicals referance database

http://www.healingfoodreference.com/

http://www.herbreference.com/

# 191
  • Мнения: 6 992
Прибирам се от магазина. Много съм доволна, че купихме само плодове  Grinning
И 4ри бири, де. Laughing Уж не пия алкохол, ама нещо като минах покрай щанда и ми се припи бира.

Видях, че продават киноа и амарант, поне знам от къде да го купя.
Можете ли да ме светнете за някакви рецепти?
Както и какви точно кълнове да си отгледам? И за тях се сетих, на щанда имаше разни такива покълнващи неща.

Та за плодовете да питам. Преди са спра месото, бях говорила с една позната за това решение и тя ми разправяше за някакво нейни търсения и четене, че било хубаво човек да яде само зеленчуци и плодове от собствената си земя - връзка имало, ала-бала. За това примерно на нас не ни се препоръчвали цитрусови плодове, а ябълки, сливи, круши, грозде, нашенски си...Обаче пък хората от северните страни в такъв случай какви плодове ядат?! Много странно ми се стори. Чували ли сте подобно нещо? Каква връзка може да има?

# 192
  • Мнения: 3 869
Еовин, Ескориал, благодаря за линковете   bouquet

Били, не бой се, с рейки няма как да се навреди (Петя и Хюманис да кажат повече). Но ако жената не ти харесва, пробвай с някой друг. Ето, Петя спомена че нощем обикновенно праща енергия  Hug
Били, моята терапия беше индивидуална, разбира се. Някак не ги приемам тези групови занимания освен ако не е психодрама или семейни констелации - за тях просто си трябва група.

# 193
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
....че било хубаво човек да яде само зеленчуци и плодове от собствената си земя - връзка имало, ала-бала. За това примерно на нас не ни се препоръчвали цитрусови плодове, а ябълки, сливи, круши, грозде, нашенски си...Обаче пък хората от северните страни в такъв случай какви плодове ядат?! Много странно ми се стори. Чували ли сте подобно нещо? Каква връзка може да има?
Не знам за плодовете, но аз съм чела за билките: най - лековити са тези билки, които са от твоята земя, не се сещам сега за логиката, но нещо от сорта, че се е предавало от поколение на поколение "възприемчивостта" към лечебните свойства на точно тези билки...

Примерно, китайците биха им действали по-силно китайски билки, а на нас  - наши си.  Mr. Green

Та може и за плодовете да е същата логика, като се замислиш.

# 194
  • София
  • Мнения: 285
Пуснали са ми интернета  Grinning
Сега имам повече време да ви попитам.
Значи баща ми и дядо ми имат астма. Аз уж не, или поне не класическата астма с разните му инхалатори като техните. Кихам много, кашлям и се задушавам обаче от всякакви по-остри миризми, пък даже и не толкова остри Rolling Eyes То не са парфюми, цигарен дим, миещи препарати, дори от аромата на цветя и плодове. Не винаги по един и същи начин на еднаква миризма (освен може би парфюмите и циг. дим) реагирам - понякога само кихам или се закашлям леко, понякога въобще спирам да дишам. Не мога и да тичам дълго заради това.
Изкарах една пневмония преди 2 години и ми се появи в левия бял дроб нещо, което хрипти, усещам си го, но си го имам винаги - не е като да съм болна newsm78
Та тези неща могат ли да се повлияят с храна и пречистване или така ще си остана? На мен не ми пречи особено, а и явно не е нещо тежко, щом моята лекарка нищо не казва освен, че не е опасно  Laughing, но е неприятно  Blush
Мъжът ми ми беше дал някаква книга за йогийски дихателни упражнения  Thinking, но нали съм си теоретичка, останах си само с четенето - мислите ли, че те наистина могат да имат ефект?
Благодаря и лека вечер.  Hug

Eovin,  разбира се че с йога можеш да си помогнеш за гореописаното.

Аз засега стигнах до 2-3 страница от темата и действам със закъснение. Занимавам се от години с йогаи мога да кажа не че лекува, а чрез постоянни практики и търпение изчезват много симптоми и  причиниза различни болести. Но по книга не се пракикува.Нужен ти е инструктор, който след време да ти направи лична садхана (лични практики).

Връщам се да чета, за да наваксам.

Общи условия

Активация на акаунт