Да живеем в хармония със себе си - дискусия

  • 42 415
  • 493
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 718
mamamia е не мисля, че е чак толкова драматично положението, чак разбиване на семейства... Shocked . Сигурна съм, че мъжът ми ще ме разбере с течение на времето, и двамата сме минали през доста препятствия, за да останем заедно и да имаме дете, та моята трансформация няма да е първата сериозноа промяна, с която сме се сблъсквали. Гледам оптимистично  Simple Smile
escorial, хах успокои ме, щом и ти си получавала такива коментари значи всичко е наред  Laughing
Bili наистина, и аз изпитвам такива емоции, странно е, но приятно странно... Simple Smile
Аз също си мисля, че не трябва да бъда толкова демонстративна, но все се изкушавам да подхвърля нещо, за да видя изумената физиономия на някой около мен  Laughing. Другото е, че се стремя да подскажа на близките си как да направят живота си малко по-лесен, но ще променя стратегията си- ще ги оставя да забележат колко положително ми влияят на мен промените и ще се надявам да вземат пример.   bouquet
shivani, мила, да ти кажа не влизам много много в отчетната, защото като направя някое изказване за кърменето и почват нападки от сорта на това, че ми било фикс идея( основно от майките, които не кърмят или дохранват) и т.н. А и половината мамчета вече подкараха захранването със сокчета от 40-тия ден ( което си е личен избор на всеки), но именно заради това не виждам с кого мога да обменям опит. Изкажа ли мнение за късно захранване се започват дебатите- "ами ние като сме захранени рано какво ни е?". И т.н , съжалявам за офтопика.

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 21:30 от Lauren

# 211
  • Мнения: 2 959
Пете, губиш ми се нещо, как върви промяната?
...Не разбрах какво е салба?...
Верчо, ще я видиш скоро/ иначе е много богат на Омегите, Са, Mg, фибри и антиоксиданти/, но помоли Ескориал да Ти покаже и годжи- беритата, страхотни протейнови източници, както и на ценният за през зимата Вит.С, Дана ги обожава да ги хрупа, Маги може също да ги хареса. А за Лилибон, и мен ми липсва, но Тя е много интелигентна и фина жена, притежава чуство за хумор и толерантност към чуждото мнение и едва ли би позволила неединомислие да я засегне. А и аз много уважавам мненията на Ксения- рядко трезво мислещ и прекорек човек е, жалко че нашата тема не я интересува, ще интересно да я имаме сред нас! Вече започвам да разбирам болезненото желание за промяна което Те доведе в Канада. Не Ти е било лесно, нито пък сега ще Ти е, но живота Те е калил доста.
Еовинке, звучиш вече много по- различно от миналата седмица. Пожелавам Ти Санта да Ти донесе малкото чакано вързопче следващите 12мес. Ти го искаш доста силно, значи ще стане, въпроса при Теб явно беше да го поискаш истински, без оглед на външни въздействия. Как мина изложението? А по въпроса за храните на нац. основа, наистина имаше такова проучване статистика, но не е много чудна подобна връзка. Все пак тялото ни дълги години е свикнало да приема храни с една консистенция, вкус, аромат и когато живееш на друго място за повече от 2-3 месеца то винаги ще реагира на новото в храненето- било то с няколко килца в повече, било то с няколко см на ханша и бедрата, било то с депресивни състояния, но след това се настройва. А колкото до местните плодове/ зеленчуци/ подправки, няма начин как да останеш само на местна основа при сегашните отворени пазари и сезонност на храните. За киноато и амаранта, аз ги варя и добавям подправки, а може също и да ги опиташ покълнали.
...рейки лечител да навреди?...не я познавам,нищо не знам за нея,но съм някак резервирана,не я харесвам като излъчване...
Били, аз не бих се доверила. Все пак става въпрос за Виан. Мислите не са безобидни, те са сила, и то могъща. Така че ако майчинският Ти инстинкт е резервиран, не го прави. При Теб явно се очертава доста сгъстена Коледа- трябва да се доналожиш в сем- вото, пред Майчето Си?
Шивани, интересна формулировка за индиговите деца споделяш, а за кристалните твоят познат какво мисли? А Олег вече можеш ли да го причислиш към някоя от групите?
Кюбит, къде се загуби, първи работен ден след Тенксгивинга ли е- уморителен и дълъг? Направо Си за завиждане с такава 1/2, не се карате, за мен това е мисия невъзможна понякога, но общо взето има и доста оздравителен ефект на връзката. А Майчето Ти е невероятна. Явно за това при Теб не е проработила медицината, мигрената Ти винаги е предпочитала мамините ръце. Кажи ми как се бориш да запазиш хармонията в ежедневието Си, защото знам че си преодолявала доста тежки моменти, вярата Ти ли помага, 1/2 ли?
Гали, ама Ти паднеш ли под 40кг, Ти ще се загубиш, Момиче, ще изчезне хубаво оформеното лице и чаровна усмивка! Нали не Си мислиш и мечтаеш с новото хранене да го постигнеш, защото вместо да помогнеш на здравето и самочуствието може да си навредиш? Какво е оптималното тегло в което се чустваш комфортно?
Мамомия, пазарувам от доста различни магазини и не само органик. Ти на органик храни ли си само?
Мишшшко, за сусама и аз го предпочитам суров и не смлян, комбинирам с флакса и салбата и ям със салатите Си. Интересна книжка си подхванала, явно Си в ключов момент в живота Си. Успех с преборването на отриц. мисловни влияния. Другата година ще сменяш титлата, нали?!
Клерет, как върви приспособяването на американска земя, намери ли добър хомеопат вече?
Ескориал, шапка Ти свалям за съботният дълъг постинг. Младост, но и много опит и мъдрост има в Теб, Момиче. Явно Калин е щастливец с Теб. А за вит. Д, не се разгражда при топлинна обработка. За "Алаив", да и него и още няколко подобни чета. Статията наистина е хубава. А Твоите родители как приемат промяната Ти, те май не са Ви посещавали в Монтреал?
Мег, странен, любопитен, самоуверен и винаги опитващ човек си. Ти Си като една енциклопедия към невидимото. Кое отвори страстта Ти към него, към силата и познанието, пишеш че в сем- вото Ти Си най- високообразована, явно не е родителският пример който Те е стимулирал по възходящата пътека, нали?! Какво е естеството на работата Ти, подпомага ли те понякакъв начин в работата в/ у себе Си?
...ще ги оставя да забележат колко положително ми влияят на мен промените и ще се надявам да вземат пример...
Лорен, добре избрана стратегия, само дано Ти издържат нервите и търпението. А как е настроението, някаква промяна има ли или все още Си подвластна на родилните хормони?

Интересно ми е как преодолявате страховете Си, защото всеки ги има към едно или друго? Страх от новото, страх от бъдещето, страх от нещо което независи от Вас? Изправяте ли се срещу тях или изчаквате и се опитвате да се приспособите към ситуацията.

# 212
  • Мнения: 557
...
Ескориал, шапка Ти свалям за съботният дълъг постинг. Младост, но и много опит и мъдрост има в Теб, Момиче. Явно Калин е щастливец с Теб. А за вит. Д, не се разгражда при топлинна обработка. За "Алаив", да и него и още няколко подобни чета. Статията наистина е хубава. А Твоите родители как приемат промяната Ти, те май не са Ви посещавали в Монтреал?
...

Интересно ми е как преодолявате страховете Си, защото всеки ги има към едно или друго? Страх от новото, страх от бъдещето, страх от нещо което независи от Вас? Изправяте ли се срещу тях или изчаквате и се опитвате да се приспособите към ситуацията.

Kalida, Баща ми така и няма да разбере защо и какво правя. Той може би така и ще си остане, просто не прави опити да ме разбере, колко и да съм се опитвала да му обяснявам, когато ми задава въпроси. Мен това малко ме вълнува - това си е негов проблем, ако му е проблем изобщо. Опитва се да ме поучава по телефона какво трябва и какво не, ама нали не е тук - а и тук да е - това си е мойто семейство и аз знам кое е най-добре за мен и децата ми.
Въобще, всяка майка знае кое е най-добре за семейството й - никой не може да и се бърка.

А майка ми - тя даже чете темата също. Преди година и нещо не ме разбираше изобщо, но аз в един момент настоях тя да започне да си цеди сокове и т.н. и постепено започна и тя да се интересува и сега се чувства много по-добре от преди. Все ме пита за разни рецепти и за различни храни и т.н. Аз съм и много благодарна, че преди година някъде ме послуша и сега сама знае как да се грижи за себе си много по-добре.

Идвам да донапиша за страховете.

Страх от новото и от бъдещето никога не съм имала.
Аз съм си малко любопитна по природа, даже много Wink Та такива страхове никога съм нямала. Винаги съм била оптимистка, колко и зле да съм се чувствала. Сякаш вътре в себе си винаги усещам, че всичко ще е наред.
Но имах много страхове за неща, които не зависят от мен. Да, обаче миналата година се научих, че всъщност няма такива неща. Всичко в моя живот си зависи единствено и само от мен. За нещата, които сякаш не зависят от мен важи следното: "От мен зависи начина по които те ще ми повлияят" Ако им позволя да ме плашат - ще се страхувам. Затова и тези ми страхове страшно много намаляха.
Това, което от време на време ми се случва е да се запритесня за някое дете - един такъв безусловен страх, без да има причина. Но то е толкова леко и кратко, че не ме тормози изобщо.
Трябва да ви кажа, че да живееш без страхове и притеснения е голяма свобода...непрекъснато си усмихнат и търсиш поводи да си такъв, а не да си намусен или притеснен.

И още нещо, че Kalida заговори за мъдрост .... - аз може много мъдри да ги говоря, но това не означава, че съм перфектна!
Няма перфектни хора.
Това, че съм осъзнала толкова много неща за себе си и си давам сметка за тях не означава, че винаги го правя на 100%. И аз имам своите моменти. Човешко същество съм Wink
Не се опитвайте да сте перфектни! - Прекалено задължаващо е. Напълно достатъчно е да си даваме сметка какво правим. Тогава, дори и да направим нещо "не както трябва или не толкова мъдро" - важното е, че сме го забелязали и следващия път може да го направим по друг начин.
Но няма смисъл да се тормозим ако един ден не сме постъпили по най-мъдрия начин. Wink
Ако можем да прощаваме на себе си - ще можем да простим и на другите около нас за това, че и те не са перфектни като нас Wink

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 01:03 от escorial

# 213
  • Мнения: 3 743
Калида, благодаря ти специално за постовете ти. Как успяваш винаги да се обърнеш персонално към всеки, който взема участие в темата Hug и същевременно да подадеш нови въпроси свързани с хармонията  bouquet.
Колкото до моето тегло - 41-42кг си ми е оптималното тегло. Аз съм малко нисичка 155см и с леки кости, та повече кг не са ми нужни Blush.

За страха. Аз като типичен представител на зодия Телец /а вярвате ли в зодиака newsm78/ трудно приемам новото и промяната. Страх от новото, страх от бъдещето, страх от нещо което независи от Вас - всичко това ми е познато. Не бих казала, че се изправям срещу тези страхове. По скоро изчаквам да се приспособя към новото. Като цяло съм по-скоро интроверт и всяка промяна си я преживявам първо вътре в себе си.

Вери, аз пробвах вчера мантрата ОМ НАМАХ ШИВАЯ. Но явно не я прилагам както трябва. След няколко минути не издържах, грабнах си детето и излязохме на терасата да се приспим в количката Blush. Пете, кажи как да я използваме Praynig

# 214
  • Мнения: 179
Gali80,

пея я  Wink
опитах се да я намеря в нет-а с една лесна мелодия за да я пусна тук за онагледяване,но не успях,ще трябва да я кача от моите дискове
иначе трябва да ви я изпея  Laughing

момичета,може да я всяка друга,просто я тананикайте Simple Smile
ако вас изнервя,как ще приспи бебчо  Wink

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 09:38 от petiai

# 215
  • Мнения: 179
Момичета,
все така се случва,че започвам да пиша някакъв отговор и се налага да изляза/не ми достига времето/ и той остава неизпратен
засега само имам време да ви чета
за промяната
от опит/не само мой/ знам,че е по-добре да е дискретна
аз съм много емоционална и любопитна и всичко,което прочета или разбера,всичко,което пробвам и видя ефекта му искам да споделя
опитвам се да си държа езика зад зъбите и напоследък това се случва по-често

при мен промяната не беше хранителна/аз се храня от години с повече зеленчуци и плодове/,по-скоро беше емоционална и после духовна
първи опит: мудри
голям смях падаше като ме видеха да си прекръстосвам пръстите на ръцете,все ме имитираха,после им мина/тъова са домашните ми хора/
даже като ме видеха да седя с ръце една до друга ме питаха каква е мудрата
някъде тук мога да спомена работа с Даоски целителни звуци и как ги предупреждавах ,че ще "муча" за да не ги стряскам
следващ петимата тибетци
коментара-залягала съм като пехотинец
йога,пилатес-все някой влизаше,броеше повторения,а аз трябваше да се концентрирам

изобщо така са ми свикнали,че не знам кое вече ще ги учуди
всяко лято  ставам преди 5ч сутринта
от нашия прозорец се вижда Бургаския залив-нагласям статива,слагам фотоапарата и чакам слънцето да се покаже над Поморие,красиво е особено ако има и облаци
после си правя медитация на първите слънчеви лъчи
е,нищо,че понякога ще се нямери някой да щрака с PSP докато медитирам-не е болка за умиране

някъде по това време пробвах и системата на Норбеков-само,че пред компютъра,а не в зала-записах се на и-нет курс
цял ден стоях усмихната като за начало,Росен в края на деня не издържа-"искам си старата майка,стига си се усмихвала,не мога да те гледам толкова щастлива"
научих интересни неща,които ползвам и до днес

и разбрах ,че като вярваш можеш всичко

за рейки вече казах-дойде им в повече
у дома всички имат рейки първа степен,т.е. могат да положат ръце;само Боряна го прави понякога като не я мързи,но ми вярва,защото вижда ефекта

трудно ми е да се преборя с проблем,когато хората не вярват,независимо по какъв начин и каква техника използвам
и най-ми е трудно да се настроя положително,когато нещата вървят главоломно надолу,а около мен всички вдигат ръце

ние се движим образно казано по синусоида-има спадове и после върхове

искаше ми се някъде в темата да коментираме времето,което на нашата планета и за наше улесние е линейно,т.е. имаме минало ,настояще и бъдеще
а в същност казват било сферично или има само "СЕГА"

това е нещото,което ме спасява от трудни ситуации-аз живея в СЕГА и мога да променя всяко едно нещо в моя живот точно в този момент,а не пасивно да изчаквам
страх не изпитвам,а неувереност и може би нетърпение
с годините установих,че ако се науча да изчаквам точния момент тогава виждам правилния изход от ситуацията-отдавна вече не мисля какво ще се случи,не давам предположения,а искам най-доброто за себе и го изказвам точно с тези думи-"съществуването ми дава най-доброто за мен"-това ми е достатъчно да се успокоя в труден момент

и ако знаем,че ние сме си избрали тази съдба за да преминем през определени ситуации и изпитания и получим опитности как тогава да се сърдим на себе си-нали отговора е в самите нас
това означава,че аз вече знам решението и изхода от ситуацията,защото преди да дойда вече съм "проиграла" възможните варианти и сега само трябва да си избера един от тях
и не трябва да се притеснявам,защото времето е "сега" и избрания вариант е взет и случващ се в този момент-без колебание


малко объркано го обясних,ивинявам се за което

# 216
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Калида, не се притеснявай, не съм се засегнала.

Просто нямам някакъв доказан опит, който да държа да споделя.

Спазвам постите изцяло, дотук за две седмици не съм усетила нищо необичайно или различно. Така че за мен за момента няма доказателства, че този начин на хранене с нещо е повлиял на живота ми.

Съгласна съм с petiai и escorial, че постигането на вътрешно спокойствие и премахването на страховете е много важно.
Всеки вече си търси методът, който на него му помага да го направи.

# 217
  • София
  • Мнения: 285
един сутрешен поздрав от мен
http://www.youtube.com/watch?v=HDhDmsWVieA&NR=1 дълбок смисъл има!

Калида , за Олег мога да кажа само едно, че е отвъд тези класификации. Неговото раждане е прекрасно, но явно не се организирам за да го напиша. Водещ център на индиговите хора е Аджна чакра, а на кристалните Сахасрара. На колко от тези, които мислят че са индигови хора им е "отворено" третото око?! Можем ли да бъдем отвъд тези спекулации на духовния пазар за инидиго, кристал, долфин рейнбоу кидс и други подобни?!

Вери, Петяи, Галя80 - ето една лека мелодия на Ом Намах Шивая
http://www.youtube.com/watch?v=AczOmID4tPA&feature=related
Между другото Шива е бога на йогите.  Simple Smile И току вижте с много пеене на мантра за Шива вашите деца да стана йоги!!! Joy

а тази мантра е една от любимите ми за Шива http://www.youtube.com/watch?v=jaJPfnCi1t8&NR=1


а ето тази може да се използв за приспивна песен за малко детенце
http://www.youtube.com/watch?v=QKc6IJWgsvk&feature=related
има и други варианти, които може да си прослушате!

приятно слушане и хубав ден


 smile3525

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 12:03 от shivani

# 218
  • Мнения: 6 992
О, това последното и мен може да ме приспи. Много е приятно.
Ама на мен и не ми е трудно да заспивам, де, като подуша възглавницата и   Whistling
Днес съм малко болна и 2 дни ще съм вкъщи.
Ще ми остане най-накрая време да прочета и копирам всичко важно, без моя спам Laughing

# 219
  • Мнения: 3 869
Петя, много внимателно четох последния ти пост и много неща открих в него. Особено ме впечатли вярата. Моят хомеопат все ми казва, че хомеопатията е помощно средство, докато не се научим наистина да вярваме. Каза ми, че като започна съвсем да вярвам и като изчисти от мен наслагванията от алопатичната медицина, само с вяра ще се оправям Simple Smile

Shivani, благодаря за линковете и споделеното за новопристигащите души   bouquet Скоро ще приключи един курс при Роси, в който работим по чакрите, но отделяме особено внимание на развитието на чакрите при децата и как да направим така, че да не ги травмираме. Много интересно и полезно ми е. Като приключим, ще направя едно обобщение и ще го постна тук, а теб ще те помоля да го допълниш. Трябва и да се видим с теб някой ден, заедно с децата, има много неща за казване и разказване...

Калида, много е трудно да те чете човек. Трябва да "изкопчвам" мнението ти от обръщенията ти към всички тук  Wink
Интересен подход имаш  Grinning

# 220
  • Мнения: 3 743
shivani   bouquet

# 221
  • Мнения: 4 414
толкова много прочетох, че не знам откъде да почна да пиша:)
благодаря на всички, които споделят ценен опит  bouquet


Скоро ще приключи един курс при Роси, в който работим по чакрите, но отделяме особено внимание на развитието на чакрите при децата и как да направим така, че да не ги травмираме.

искам и аз на такъв курс. нещо съм го пропуснала. ще има ли пак?

# 222
  • Мнения: 179
Shivani Simple Smile,
радвам се,че се включи в темата
благодаря за поздрава Simple Smile
не ми остава време да кача оригиналната мелодия,тази,която точно препоръчах,а иначе мантри много
едно лято си купих диск на будиски монаси,които бяха издали албум ,който беше станал много популярен в Европа,стигнал до платинен
манастира е единствен по рода си такъв извън Изтока и се намира в Испания
слушах цяло лято на плажа мелодиите,вдигаха ме и ме зареждаха и така открих силата на мантрите

лятото използвам като ходя на плаж да давам рейки на Земята,лягам на топлия пясък и изказвам намерение цялата енергия ,която мине през мен да потече към Земята и конкретно понякога посочвам къде
като вляза във вода давам рейки на водата и и' говоря "любов и благодаря"-гледам после около ръцете ми се събират рибки

не веднъж заради снимки с фотоапарата/другата ми страст/ съм "поръчвала "време без дъжд или сняг и съм задължена/не само заради това/на тази Земя
всяко свободно време прекарвам навън,задължително събота или неделя в гората или на морския бряг
и се връщам благодарна,че ме има и че съм видяла залеза и птиците и животните и от това по-голямо релаксиране не мога да искам
и не ми е нужно
то поддържа равновесието в мен

# 223
# 224
  • Мнения: 179
А за вярата


Тя мен има на какво още да ме научи,хем е силна,хем я карам да гледа отстрани,но после пак сме приятели
понякога имам "сънища"
може съвсем да съм "полудяла",но поне ми е интересно-пускам рейки насън
и в един такъв "сън" видях как тече рейки през човек,който има вяра,беше ми обърнато особено внимание на този момент-виждах енергията как пулсира и се стича,а аз бях изумена от видяното,макар и насън
вярата има значение
сутринта си спомнях много ярко това,което се случи,в мен непрекъснато звучеше "вярата"

Общи условия

Активация на акаунт