Да живеем в хармония със себе си - дискусия

  • 42 408
  • 493
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 959
...Баща ми така и няма да разбере защо и какво правя....А майка ми -...преди година някъде ме послуша...
Ескориал, Ти внимавай да не станеш повод за семеен скандал м/ у Тях. А ако наистина Майчето Ти намира време да надзърта тук, искам да знае че има повод за гордост- страхотна дъщеря е отгледала. А котката, имаш ли я още, как се приема от Карина или не ги срещаш двете?
Лилибон
, поздравления за постите, но всъщност за първи път ли ги правиш? А промяната и усещането за физическата промяна има още време да се появи, но как е емоционалната страна на тоз период? Настроението като преди ли е, или по- пречистена се усещаш?
...четох последния ти пост и много неща открих в него. Особено ме впечатли вярата...
И не само, и търпението, и любовта и страстта за живот и улавяне на неуловимата красота на изгрева и претворяването й в дух. удовлетворение. Пете, благодаря Ти за споделеният опит. А за промяната, питах защото миналият четвъртък нещо сериозно беше разклатило духа Ти и Тии писа за направена промяна и когато завърши ще кажеш. Биляна и Росен ,хубави и звучни имена- вярваш ли в силата им и предопределеността когато ги избираме за децата Си?
...много е трудно да те чете човек...
Мег, извинявам се за затруднението което съм предизвикала, но Ти благодаря че си ми отделила толкоз внимание да четеш целите ми писания. Явно тренираната Ти матем. мисъл и памет оказват влияние. Ще е интересно да постнеш нещо за чакрите и децата, нали ли ги свързваш с различните цветове?
...с много пеене на мантра за Шива вашите деца да стана йоги!!!...
Шивани, това звучи доста добре, от малки да изтеглят йогистките бенефити, неслучайно Индийският здравен министър иска да въведе йогата като задължителна в училищата, с надеждата да намали заболяванията в бъдеще. Доста интересен аватар, напомня ми за една друга Форумка, която го използваше, доста вълнуващ и емоционален човек е! А при Теб, 1/2 споделяли Твоите виждания?
...41-42кг си ми е оптималното тегло. ...155см и с леки кости,...
Гале, това е страхотна пропорция, някакви спортове интересуват ли Те, освен танците, разбира се? Телец, красив, млад, обмислящ бъдещето Си и работещ по него, предизвикващ и привличащ новите идей, но даващ Си време да ги обмисли и изживее първо в себе си и след това приемащ предизвикателството, такъв човек не би имал страх от предстоящото, или да се определи като интроверт.

Ескориал подхвана темата за перфекционизма, боледували ли сте от таз болест или не го приемате като такъв? Всички май в определен етап от живата си сме искали да бъдем във всички сфери на "6", да надмогнем и да победим конкуренцията да сме първи в училище, да се изявим най- добре, децата Ни да са най-... Мислите ли че стремежа да живеем перфектният живот може понякакъв начин да се постигне и помага или пречи на хармонията в нас?

# 226
  • Мнения: 3 869
Агниешка, курсът беше "пробен", т.е. първи след възникването на идеята, но се получи фантастатично добре  Grinning Ще питам Роси дали смята да го продължи и кога (за София става въпрос)

Калида, за децата и чакрите, цветовете са най-маловажни в случая. Става въпрос за формирането на личността.
На въпроса ти за перфекционизма, веднага се сетих за 4-те споразумения - не се стремя към перфекционизъм, не ме интересува кое е възможно най-доброто, а дали аз давам най-доброто, на което съм способна. Само това има значение за удовлетволението ми.

Петя, много интересни неща сподели за вярата  Hug Чак ти завидях благородно за сънищата  Mr. Green И аз понякога имам "сънища" - но повечето досега са били свързани с децата ми. 

# 227
  • Мнения: 2 959
...за децата и чакрите, цветовете са най-маловажни в случая...
Права Си, Мег, когато става въпрос за формирането на личността; но посредством цветовете може да се балансира и възстанови хармоничното единство на седемте чакри в тялото ни, а оттам и това е един приятен начин да пробваме да изцелим проблемната зона. Интересна материя е това, малко Ти завиждам за курса, да знаеш.

# 228
  • Мнения: 557
...Баща ми така и няма да разбере защо и какво правя....А майка ми -...преди година някъде ме послуша...
Ескориал, Ти внимавай да не станеш повод за семеен скандал м/ у Тях. А ако наистина Майчето Ти намира време да надзърта тук, искам да знае че има повод за гордост- страхотна дъщеря е отгледала. А котката, имаш ли я още, как се приема от Карина или не ги срещаш двете?

Kalida, майка ми и баща ми са разведени отдавна. Даже живеят в различни градове.

А за котката...аз не знам дали споменах в темата за раждането, че котката последните месеци беше бременна заедно с мен.
Сега си имаме голяма котка и две малки котета, които щъкат навсякъде Wink Много са готини.
Вече са на месец и половина. Като деца са. Борят се, скачат, закачат всеки който мине покрай тях Wink
Аз въобще не пазя Карина от котките. Те обикалят и се катерят навсякъде. Малко е невъзможно да я опазя Wink
Е, не им давам да се качват на леглото й, но общо взето навсякъде иначе ходят.
На малките котета им е по-интересна Карина, отколкото на голямата котка.
От време на време идват да я разглеждат, явно им е интересно как мърда Wink

# 229
  • Мнения: 179
Мег,
разкажи нещо повече за курса,само в София ли го провеждат,може ли да се организира и тук в Бургас/не съм питала дали мога да събера кворум-просто като информация/
при кой лекар хомеопат ходиш?
от това ,което пишеш за него бих го препоръчала на мои приятели,които често ме питат да ги свържа с подходящ лекар
аз самата от години съм спряла
 да вземам хомеопатични лекарства,лекувах се 5 г и все почече разбирах,че проблема се крие някъде дълбоко в мен
една сутрин се събудих и реших,че ставам на крака и съм дотук с болестите-сътворих си едно позитивно изречение и започнах да го повтарям за да си повярвам допълнително
малко след това лекарката ми замина със семейството си за Канада
и до сега не съм имала на никого такова доверие както на нея;пробвах да водя Росен като беше малък на лекар-хомеопат тук в Бургас,но не беше същото

за "сънищата"
има и недобронамерени същества

# 230
  • Мнения: 3 743
Добър ден, момичета!

Калида, в момента не се занимавам със спорт Embarassed, само малко физически упражнения с Диди Wink. Преди съм се занимавала с аеробика, каланетика и йога, не може да се каже, че съм много спортна натура. Виж мъжът ми е друга работа - той е тренирал карате и стрелба с лък. Даже все още стреля от време на време.
Днес ми е много хубаво Sunglasses. Даже пописах малко в стихотворна форма. Не го бях правила от 3 години. Може би, защото малката спа непробудно цяла нощ до 8.00ч сутринта Heart Eyes. Не знам дали е съвпадение и каква точно енергия има мъжа ми /той определено не я оползотворя, но това е друг въпрос/, но успя да я приспи в 22.00ч и тя спа до 8.00ч сутринта. Друг подобен случай, преди около седмица бяхме на разходка семейно, Диди спа /както обикновено/, но като се върнахме вкъщи продължи да спи, а обикновено се събужда, докато влезем в коридора. И докато се връщахме си говорихме за това С Дидо /така се казва мъжът ми/. Той вика, аз съм я приспал /т.е. той буташе количката/, ще видиш, че и като се приберем вкъщи ще продължи да спи Crazy. И така стана Flutter. И други подобни случаи има, той нарича това късмет и определено е вярващ. Извинявайте, че ви занимавам с наш'те работи, но на мен ми се струва любопитно и затова споделих Blush

# 231
  • Мнения: 620
здравейте момичета,

относно спорта горещо препоръчвам Петимата тибетци, можете да си ги правите в къщи когато поискате. Резултатите са много добри за регулиране на хормонален дисбаланс, махане на пъпки, съживяване на мускулни връзки и много други неща. Това са изометрични упражнения и дават отличен резултат. Та това са пет упражнения много лесни по 21 пъти се прави всяко от тях. Първоначално може да се започне с по-малко ако не сте тренирали дълго време нищо. Аз съм малко несериозна и не ги правя често но когато се реша след това съм в отлично настроение и кондиция и нищо не може да ме срине.

ето и интересна информация за лечение с цветове  http://www.sf3.mikc.bg/node/347

# 232
  • Мнения: 1 404
Мег,тази Роси Росица Божкова ли е?Ако да,много ти завиждам за курса!Аз ходих при нея един уикенд докато бях бременна и се заредих невероятно.Страхотно семейство са Heart EyesДано измисли пак нещо съботно-неделно,другите са ми невъзможни за посещение.
Калида,от малка са ме подтиквали към перфекционизъм,но аз не се поддавах WinkСтанах отличничката на випуска,но това в провинциалните гимназии никак не е трудно,после си следвах съвсем нормално и лежерно,в работата се стремя към съвършенство,но това ми доставя удоволствие,не ме подтиска.Единственият път,когато наистина исках да съм перфектна,се отнасяше за Ния-от момента на раждането и исках да бъда идеалната майка,до степен на вманиячване,което впоследствие едва не разби семейството.Винаги ще съм благодарна на Георги,че ме изтърпя тогава.За себе си съм решила,че "най-добро" не съществува,има само хармония и път към хармонията
Пете,писах и на скайпа,не знам дали видя.Виан е добре,благодаря ти,невероятен човек си  bouquet

# 233
  • Мнения: 13 512
Ето я и моята тема.
От няколко дни започнах да изпитвам отвращение към месото. До степен, че ме е гнус да си го представая дори. А винаги съм била месоядна и месото е съставлявало 80% от менюто ми. Сега ми мирише- на лекарства, на гнило... нямам представа на какво се дължи тази промяна. Но за всички около мен е драматична. Аз малко съм объркана, защото не  съм свикнала да ям друга храна. Вчера имах силни стомашни болки...мисля си дали не е възможно от тази рязка промяна да му е трудно на организма да се справи?? Но пък от друга страна- той какви издевателства е виждал от ,моя страна.... с това ли няма да може да се справи?!

# 234
  • Мнения: 7 418
здравейте момичета,

относно спорта горещо препоръчвам Петимата тибетци
    Може ли малко повече за тях?Макар че сега ще се разтърся в Гуугъл.

# 235
  • Мнения: 7 418
  Монда,много добре те разбирам!От няколко месяца насам съм с подобно на твоето състояние,относно месото.
  Даже преди известно време се опитах да го проям,но така ми прилоша от него...!И то не само физически!Психически не бях на себе си!Имах абсолютно гадно реално усещане,че  в мен седи едно умъртвено животно,като че ли чувствах и душата му.... #Crazy

# 236
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 758
 Здравейте,
темата е чудесна, изчетох я от началото и реших да пиша във връзка с Петимата тибетци. Упражненията са много подробно описани в книгата "Древната тайна на извора на младостта 2" на  Питър Келдър. Днес дочетох книгата и от утре започвам да ги правя.

# 237
  • Мнения: 557
Ето ги Петтимата Тибетци тук:
http://www.surovo.hit.bg/2_7.htm

# 238
  • Мнения: 7 418
  Благодаря много!Сега ще видя страничката! Hug

# 239
  • Мнения: 925
Аз малко се позагубих, защото пътувахме семейно за няколко дни. Мислех си за темата и се надявах да има изписано, за да чета жадно Simple Smile Е, четох, четох, препрочитах...
Както казах, Калида, моето присъствие тук наистина едва ли ще е много от полза за вас, но на мен сте ми страшно полезни, "образувате ми мисли" Mr. Green, давате ми идеи, връщате ме към неща, които си обяснявам по-добре сега, след като съм прочела написаното до момента. Благодаря ви от сърце!  bouquet
Страшно полезна информация, аз не всичко си вземам за себе си, но много неща си намирам, които истински ме вълнуват.
Петя, страхотно разказваш, моля те, продължавай да ни споделяш още!
Меги, и аз се заинтересувах от този курс с чакрите на бебетата (как балъшки го казах, ама не ми се рови сега назад да видя ти точно как го беше казала Crazy)
Забравих да благодаря и на Shivani за мантрите - моят син с огромен интерес изслуша мантрата ОМ НАМАХ ШИВАЯ! И сега на приспиване му я пях и както се въртеше и си хапеше завивката, изведнъж притихна и ме погледна с ококорени очи.
Работата е сериозна!

Общи условия

Активация на акаунт