при варицелата има ли?

  • 6 955
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
при варицелата има ли друга клинична картина освен обривът и високата температура, примерн кашлица, хрема, червено гърло или др. ако има мами на които децата са им боледували нека ми напишат как е било при тях, БЛАГОДАРЯ ВИ

# 1
  • Мнения: 162
И двамата ми сина боледуваха от варицела миналата година по Коледа.Симптомите бяха само температура и обрив.Стояха си в къщи на топло.Мажех пъпките с едно лекарство ,което се приготвяше в аптеките-с миризма на камфор ,за да облекчава сърбежа,давах нещо за температурата и толкова.Нямаха хрема и кашлица .

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 534
Маги миналия декември кара варицелата.Първо покашляше леко,постепенно започнаха да избиват и пъпките,3-4 ден температурата подмина 39(за пръв път ми вдигаше толкова висока температура).Водих я да и чуят и гърдите защото доста се разкашля(но тя по принцип миналата зима беше почти нон стоп с кашлица и сополи та не знам дали беше от варицелата).Мажех я с ментолов спирт,като се пукнеха мехурчетата слагахме сулфатиацол и пиеше противоалергично за да не е толкова силен сърбежа и наисти на не се чешеше толкова много ,а имаше страшно много пъпки на всякъде.Мина за 10 дни

# 3
  • Мнения: 7 201
Синът ми също кара варицелата миналата Коледа.Но 1 седмица преди това имаше хрема и лека кашлица.После вдигна Т и започнаха да избиват пъпчиците.
Явно при всеки е индивидуално.


Мажех пъпките с едно лекарство ,което се приготвяше в аптеките-с миризма на камфор ,за да облекчава сърбежа
Микстура Алба-и аз мазах с това. Peace

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Здравей,
при синът ми преди да се появят пъпките, имаше следните симптоми: пресипнало гласче; лека хрема и лека температура (до 37,7).  Синът ми изкара варицела преди 1 месец.
За сведение, при каката (изкара варицела на 6 год.) нямаше никакви симптоми преди първите 2 пъпки Simple Smile
Така че всичко е възможно. Peace Ако детето ти е контактно, бъди винаги в очакване. Леко изкарване на варицелата, ако ви се случи сега! Praynig

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Моето дете миналата година изкара нетипично варицелата именно заради факта, че караше гнойна ангина в същият момент. Дори се наложи лекарска комисия да реши дали кара варицела- имаше само шест-седем пъпки. А си беше важно за да се впише в документите, карал ли я е или- не. Беше много зле и с много висока температура, лоша кашлица, но поне пъпките не го безпокояха със сърбежи.

# 6
  • Мнения: 145
а дава ли ли сте нещо за кашлицата или за хремата или това си е стран. ефект който докторите са ви казали че няма нужда да се лекува? и колко време е била тая кашлица или хрема на тея дечица който са я имали, питам защото днес ще бият на дъщеря ми ваксината за варицела и се интересувам от всички симптоми които могат да се появят както стран. ефекти за да съм подготвена, че тук не се бие в България и докторите имат малко или почти никакви наблюдения

# 7
  • София
  • Мнения: 1 783
Грипоподобните симптоми предшестват изявата на варицелата.
Принципно други лекарства освен вит. С  и евентуално нещо за температура, при класически протичаща варицела не се дават.
Аз не ти разбирам въпроса, bebeto123 , ти очакваш тези симптоми като резултат от ваксината ли?

# 8
  • Мнения: 166
Да, в хода на една варицела може да се развие кашлица,ангина,бронхит,дори пневмония-не е задължително,но може-дължи се на спадане на имунната защита на боледуващото дете.В такива случаи поведенето е маалко по-друго/защото напр.една пневмония няма да премине с мазане на пъпките с тинктура алба.../.Моля те-би ли споделила каква е тази ваксина ,която ще правиш?Защото в имунизационния календар на РБългария няма ваксина против варицела.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 104
В нашия случай имаше и подути лимфни възли Confused

# 10
Мисля че може,зависи от имунитета и организма.

# 11
  • Мнения: 530
И двете ми деца я изкараха само с обрив и температура.

# 12
  • Мнения: 145
ами казва се ваксината Varilrix кандска е  и нашата здравна каса  не я е легализирало защото изглежда ние сме як народ и по добре да се мъчим с пъпки и температура, вчера я биха в ръчичката струва 43,10 евро от Гърция си я купих където ве по здравната каса там и във всички европейски държави и в Сащ и Канада, разбира се жива ваксина е но вирусът е в пълната си сила, за това искам да знам всичко  за стан. ефекти.

# 13
аз да се включа малко по-късно,може на някой да съм от полза,на 25 ноември 2008 каката се разболя, 3-ти клас е, в класа 10 деца се тръшнаха от варицела, и точно след 14 дни бебето което е на 8 месеца се разбля, аз мислех , че ше прескочи, ама инкубационния период бил 24 дни.Каката имаше малко по главата, гърба, най-много по слабите части(дупето и д..та). общо взето малко. Бебето, милото, и още сме с пъпки и в карантина, има дори в очите, ушите, главата, цялото тяло, няма къде да го хвана да го вдигна , реве, пищи. Вечер задреме за 5 минути и почва да пищи, явно го сърби или боли,не знам вече.Мажа го с фенистил,давам какпки фенистил.В началото нямаше Т, на четвъртия ден почна да вдига 38. CryГледам как пищи и не мога да направя нищо. Дано тази ваксина скоро да я одобрят за Бг, че да не си мъчим децата, а и себе си. Ходя като зимби вече Sick

# 14
  • Мнения: 75
И ДА Я ОДОБРЯТ НЯМА ГАРАНЦИЯ ЗЯ СЪЖАЛЕНИЕ,ЧЕ ДЕТЕТО ВИ НЯМА ДА СЕ РАЗБОЛЕЕ ДОРИ СЛЕД СЛОЖЕНА ВАКСИНА НАС НИ ВАКСИНИРАХА В ГЪРЦИЯ ПРЕДИ ГОДИНА И ПОЛОВИНА А СЕГА СМЕ С ВАРИЦЕЛА ПЪРВИТЕ 5 ДНИ С 39 ТЕМП.И ПНЕВМОНИЯ ТА ИСКАМ ДА КАЖА,ЧЕ ВЪПРЕКИ ВАКСИНАТА НЕ САМО ЧЕ ПАК СИ Я КАРАМЕ,А И НИКАК ЛЕКО

Общи условия

Активация на акаунт