Из Европа на промо цени

  • 33 183
  • 439
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 927
Благодаря ви  за отговорите   bouquet, но пак не разбрах дали може да  е само преведен акт за раждане или трябва и легализация да му направя ( за което нямам време май  newsm78). Мъжът ми ми прати декларация, че пуска малкия с мен, та за бг границата не се притеснявам. И преди са ми искали акта за раждане на сина ми, но само на бг летище. Не ми се иска да имам проблеми по другите летища и за това питах някой ако е имал опит с това.

# 436
  • София
  • Мнения: 586
Благодаря ви  за отговорите   bouquet, но пак не разбрах дали може да  е само преведен акт за раждане или трябва и легализация да му направя ( за което нямам време май  newsm78). Мъжът ми ми прати декларация, че пуска малкия с мен, та за бг границата не се притеснявам. И преди са ми искали акта за раждане на сина ми, но само на бг летище. Не ми се иска да имам проблеми по другите летища и за това питах някой ако е имал опит с това.

Според мен няма нужда да е легализиран newsm78
Но ако ще пътуваш сама с детето, трябва нотариално заверено пълномощно от бащата, а не само декларация.

# 437
  • Мнения: 592
Единствено и само /писах вече/ на БГ границата ще те питат за съгласие на бащата и да те проверяват за детето и то само на излизане. Никъде другаде никой не го интересува, така че ги забрави тези легализации /освен ако съгласието на бащата не е от чужбина и от чужд орган издадено/. Дали е пълномощно или декларация - няма значение - колкото нотариуси, толкова форми. Важното е да пише че бащата е съгласен ти да пътуваш с детето в чужбина и да не е издадено преди 5 години да речем. Peace

# 438
  • Мнения: 927
Декларацията - пълномощно е от бг посолството в Дубай. Мъжът ми е от ОАЕ и фамилията на детето е доста по-различна от моята, та за това се притеснявах. Но няма да се занимавам с легализации. Дано да нямаме проблеми  Grinning

# 439
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Трябва да имаш и ксерокопие на деклерацията /заверена от нотариус/, то се дава на границата и го вземат, а оригинала си го пазиш за да не се налага после за вадиш нова деклерация. Най-добе е да имаш няколко ксерокопия за всеки случай.

Общи условия

Активация на акаунт