Някой пил ли е антибиотик през първите месеци на бременността ?

  • 8 703
  • 27
  •   1
Отговори
 ConfusedВъв втори месец съм(втора бременност ).Наложи ми се да пия Аугментин в първия месец ,била съм в 3 гестационна седмица,разбира се не съм знаела ,че съм бременна.Гинеколожката ми каза,че няма проблем ,защото Аугментин бил от групата на Пеницилинови Антибиотици.Вие пили ли сте Аугментин по време на бременност ?  newsm78

# 1
  • Мнения: 1 763
Пила съм Оспамокс във втория месец, знах, че съм бременна, беше ми предписан от гинеколог заради влагалищна инфекция. По-нататък през бременността съм пила и Аугментин. Родих здраво бебе.

# 2
о,добре
Единствено ме притеснява за някакви аномалии на плода

# 3
  • Мнения: 7 201
Здравей,аз лично не съм пила,но съм чувала,че Аугментин може(по-пречистен е),както и др.пеницилинови АБ.
Виж и в тази тема:

Антибиотици в началото на бременността?

# 4
  • София
  • Мнения: 3 742
С първото в началото/когато още не знаех,че съм бременна/ тетрациклин,а с второто/пак не знаех/ бисептол.Добре са си децата,нищо им няма.

# 5
  • Canada
  • Мнения: 649
И на мен се наложи да пия антибиотик преди края на третия месец, защото вдигах температура. Изписаха ми някакъв на пеницилинова основа (не помня точно какъв), но тогава докторкта изрично ми каза че трябва да е на пеницилинова основа, както и че температурата е по-опасна за плода от антибиотика.

# 6
  • Мнения: 544
Кръсницата ми също пи антибиотик във втория мес. и няма проблем.

# 7
  • Мнения: 1 484
znam  4e  nee xybavo  da  pie6  antibiotik  az  vdignax  temperatyra  v  9  mesec  i   doktorami  kaza  4e  moge  da  piq  samo  paracetamol  malkiq  se  rodi  zrav  samo4e  po  kasno  izreva  nesi  misli  4e  iskam  da  te  pla6a  6toto  doktorite  nemogaxa  da  razberat  dali  e  ot  xap4etata  ili  ot  ypoikata  za6toto  me  vkaraxa  po  spe6nost  i  go  rodix  sas  sekcio  dano  da  nqma  problemi  stiskam  ti  palci yspex.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 558
Аз съм пила Зинат точно в момента, когато съм забременяла с малката ми дъщеря. Гинекологът ми каза, че няма проблем, но едвам дочаках да видя, че малкото сърчице тупти. После в 8-мия месец пак ми се наложи да пия същия АБ. Родих живо и здраво момиченце. Успех  Peace Hug!

# 9
  • Мнения: 2 307
Моя приятелка,бременна във 2-ия месец пи Алгументин .Беше пипнала нещо от морето ,вдигаше температура и повръщаше.
Оправи се.
Сега е в 6м. и бременността й протича нормално Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 141
И аз съм приемала антибиотик - Зинат, по предписание на АГ-то, но изчакахме да минат първите критични 3 м.

# 11
  • Мнения: 106
здравей миличка не се плаши и аз бях пила антибиотик оспамокс в началото на втория месец ,родих живо и здраво бебче,спокойно няма нищо сртрашно и лека бременност и живо и здраво бебече!

# 12
  • Мнения: 840
Аз пих Зинат през втория месец. Бях с много сериозна гнойна ангина, която в последствие прерастна в отит и нямаше как да се спася от АБ.

# 13
И аз да се включа пих АБ в началото на 4 месец-зинат
после в каря на 5 месец пих още един ама му забравих името.
И родих живо и здраво момиченце така че спокойно щом се налага по-добре е да се пие отколкото нещата да се усложнят и да се наложи
по-дълго и по тежко лечение.
Лека бременност на всички бъдещи мами

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Аз пих в третия месец Аугментин, заради цистит.
Сина ми се роди жив и здрав.

Общи условия

Активация на акаунт