Тютюнопушене помощ

  • 864
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте! Знам, че това е доста изтъркана тема вече, обаче имам нужда от помощ. Наскоро със съпруга ми разбрахме, че ще си имаме бебче. Адски ми е трудно обаче да спра цигарите. Сега припалвам по по-малко, не както преди, но не знам какво да направя за да ги спра окончателно. Опитвам и с никотинови лепенки, ама те въобще не ми действат, пуши ми се безобразно! Това е все едно не съм си взела дозата наркотик, не мога да спя, постоянно си мисля за това как си паля цигара и колко е хубаво усещането. Всеки ми казва различни неща, знам, че тея цигари са адски вредни, но пък имам познати, които са пушели и са родили здрави деца. Моля ви помогнете ми със съвет. Как сте се отказали, как сте превъзмогнали този толкова хубав и толкова вреден навик? Как да пречупя зависимостта в името на бебо, който расте в мен.

Адски ще съм ви благодарна, ако ми помогнете.

Една бъдеща майка.

# 1
  • Мнения: 9 814
Всичко е на психологическа основа.
Спирайки цигарите, човек започва да мисли само за пушене.
Това се превръща в основата му мисъл.
Минала съм по този път така че, ти съчувствам.
Първите три-пет дни е наистина гадно, ако тогава претръпнеш след това е значително по-лесно.
Не си мисли, че спирането става с намаляване на цигарите или е от раз или отказване няма.
Успех и не забравяй че, лекарствените продукти за отказване от тютюнопушене вредят на плода.

# 2
  • Мнения: 544
И на мен ми се пушеше през цялото време, но щом видях двете чертички на теста, просто сърце не ми даде да запаля цигара и да тровя детето си. Тази мисъл ме крепеше да не пуша докрая.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз бях пушачка и след като спрях да кърмя пак пропуших. В началото на бременността обаче ми ставаше толкова лошо от цигарите, че не можех и да си помисля. В края на краищата като бях в шестия месец попитах моята гинеколожка, която ми каза, че мога да пуша по 1 цигара на ден от най-леките, ако много ми се пуши.

# 4
  • Мнения: 431
Още в първите с-ци от бременността ми се наложи да отида на АГ д-р заради кървене.Много се бях уплашила да не стане фал и докторката ме успокои,че ще се оправят нещата.
След това аз я попитах дали наистина е толкова вредно,ако пуша по1-2 цигари на ден,трудно ми беше да ги откажа.
На което тя ме погледна учудена:"Как може да ми се вайкате дали всичко ще е наред и в същото време-пушите ?!?  Shocked "
Това ми подейства... Embarassed... оттогава не съм палила цигара  Peace

# 5
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
Аз спрях да пуша доста преди да забременея и ги отказах отведнъж.След това постояно гризках нещо,но и този момент отмина.
Желая ти да имаш волята да ги спреш по скоро и лека бременност.

# 6
  • Мнения: 264
На мен много ми се гадеше в началото и така нямах проблеми с отказването на цигарите. Но към края на бременността припалвах по една цигара на ден. Embarassed

# 7
  • Мнения: 85
аз съм в 8 месец и не съм ги спряла НЕ МОГА
намалих ги до минимум но напълно не успях
знам че е вредно за бебето
дано е живо и здраво

# 8
  • Мнения: 2 374
Просто трябва да си настроиш психиката.Аз пуших докато бях бременна по съвсем малко,но откакто започнах да кърмя ги спрях тотално,мисълта за детето не те ли кара да се откажеш?

Общи условия

Активация на акаунт