Какво количество мляко на 7 месеца?

  • 8 509
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 713
Здравейте, Simple Smile

Моля ви кажете колко мл мляко (кърма/АМ) е необходимо да приема бебе на 7 месеца? Притеснявам се, че беба не приема достатъчно мляко - кърмя я сутрин и вечер, но през деня не пие много АМ! Давам Аптамил, но един път го пие с охота, друг път - не иска. Sad
Да пробвам ли друго АМ и кое? newsm78
Благодаря ви предварително! Hug

# 1
  • Мнения: 27 524
Зависи. Щом кърмиш е добре. Колкото иска, толкова й давай. Иначе синът ми изпиваше по 200мл на 7 месеца  Peace

# 2
  • Мнения: 2 334
Според мен за сега не сменяй марката АМ.Иначе дъщеря ми пиеше по 240мл.АМ на 7 месеца -както и сега  Grinning

# 3
  • Мнения: 3 993
ЛУРДЕС , питаш колко мляко е необходимо да приема 7-месечно бебе, тоест интересува те нормата. Нормата за млечни продукти ( кърма,АМ,сирене и т.н.) до 1 годинка е средно 750мл, минимума е 600 мл, максимума е 1000 мл. Ти си преценявай колко мляко ще даваш на детето!  Peace Според мен проблема ви не е свързан с марката на АМ.

# 4
  • Мнения: 6 713
ЛУРДЕС , питаш колко мляко е необходимо да приема 7-месечно бебе, тоест интересува те нормата. Нормата за млечни продукти ( кърма,АМ,сирене и т.н.) до 1 годинка е средно 750мл, минимума е 600 мл, максимума е 1000 мл. Ти си преценявай колко мляко ще даваш на детето!  Peace Според мен проблема ви не е свързан с марката на АМ.

Според тебе какъв е проблемът?? Embarassed Embarassed
Значи кърмя я през нощта един път, после сутринта пие АМ, после към 10.00-11.00 някой път пие, друг път не! #Crazy
Следобед винаги яде млечна каша, а вечер към 20.00 пак кърма + АМ! Наистина се чудя вече дали режимът ни е добър?? newsm78

# 5
  • Мнения: 3 993
ЛУРДЕС, мисля,че режима ви е окей! Защо се притесняваш и какво точно те притеснява?  Както разбирам детето си пие АМ, на което сте в момента, това, че преди обяд понякога пие, а друг път- не, си зависи от детето, колко е гладно/жадно. Казваш,че сутрин и вечер си пие АМ - чудесно. Освен това и следобед има изцяло млечно хранене, и млечната каша се брои за млечен продукт, естествено. Какво количество течности според теб пие детето на ден? А знаеш ли горе-долу колко милилитра мляко изпива за денонощие? Ако е под минимума, може да опиташ да й даваш по-големи количества кърма и АМ... а може вече да въведеш и сирене, и то е млечен продукт...но кажи първо ти за количествата.

# 6
  • Мнения: 1 449
Нормата за млечни продукти ( кърма,АМ,сирене и т.н.) до 1 годинка е средно 750мл, минимума е 600 мл, максимума е 1000 мл.
Нормите са обсъждани многократно в теми за захранването и не само.


Значи кърмя я през нощта един път, после сутринта пие АМ, после към 10.00-11.00 някой път пие, друг път не!
Следобед винаги яде млечна каша, а вечер към 20.00 пак кърма + АМ!

* Нощно кърмене = вероятно не повече от 160-180 мл кърма
* Сутрешно АМ = знаеш колко е (желателно е поне 180 мл)
  /АМ в 11 ч.= знаеш колко е/
* Млечна каша = знаеш колко АМ слагаш
* Вечерно кърмене = вероятно не повече от 100-140 мл кърма щом си дояжда с АМ (желателно е 180-200 мл общо)

4-5 пъти млечно хранене на денонощие е добре за тази възраст, особено ако детето е на смесено хранене.
Едно изцяло кърмено бебе си разпределя млякото на по-чести интервали, например 5-6 пъти кърмене за денонощие.
При хранене изцяло с АМ 4 пъти на ден е добре на възраст 7-8 м, ако се дават поне 4х180 мл.
Едно самостоятелно хранене с АМ е обикновено 180-200 мл за тази възраст.

Със сигурност се набая минималното количество мляко за възрастта. Но едва ли е много над тази граница.
Нощното кърмене в случая е предимство, защото с него по-лесно се балансира млечният режим.

Сиренето на този етап не замества АМ и кърмата. 750 мл е добре да се набавят най-вече от кърма и/или АМ.
За марката мляко – колкото бебета, толкова вкусове.

# 7
  • Мнения: 6 713
но кажи първо ти за количествата.

Little wingels, към 5.00 ч. я кърмя, нямам си идея какво цока! Shocked Но например тази сутрин дадох АМ, изпи 100 мл и заспа, повече не иска. След това пие към 10.00 (варира като време) - пила е 100 мл, пила е 120, както и не е искала нищо.
Следобед правим около 130-140 мл. млечна каша, от която изяжда цялото количевство най-често, но се случва и по-малко да яде. Simple Smile

Косе Босе, благодаря ти за изчерпателния пост. Hug  bouquet
Мисля по принцип да пробвам някоя вечер да дам само АМ да видя колко ще изпие, пък аз ще се изцедя.  Thinking Все пак искам да засека колко пие, защото с кърмата е различно. newsm78

# 8
  • Мнения: 27 524
Мисля по принцип да пробвам някоя вечер да дам само АМ да видя колко ще изпие, пък аз ще се изцедя.  Thinking Все пак искам да засека колко пие, защото с кърмата е различно. newsm78

Аз те съветвам да не си правиш експерименти. Докогато можеш - кърми и не проверявай кога, кое и колко. Така или иначе детенцето ти е достатъчно голямо. Няма нужда да засичаш и да се вторачваш в дребнавости  Blush

# 9
  • Мнения: 835
И ние сме почти на тази възраст.Режима ни е странен, защото тя си го направи такъв.

4-5ч. кърма/нямам представа колко/
8ч -8.30 попара
10ч.плодово пюре/но понякога едвам яде/
13ч пюре
17ч кърма
21чкаша/само това яде с желание/

# 10
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Аз леко се обърках с тези норми за млякото и изобщо за храненията Rolling EyesКосе Босе моля за разяснение -Моят син засега Слава Богу доста добре си хапва но на ден му се събират около 650мл АМ(6.00-210мл,9.30-210мл,13.00-30мл и 20.00-210мл) иначе си хапва на обяд 190 зеленчуково пюре следобяд млечна каша и между храненията пасиран плод или плодово пюре..Ама тук всеки ти казва различно един път че дневната дажба на млечни продукти(не само АМ) трябва да е минимум 600мл добре да е 750мл сега разбирам от теб че само млякото трябва да е толкова на тази възраст.Моля кажи ми дали е така и до каква възраст продължава този дневен прием на АМ.

# 11
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
на тази възраст според педиатърката ми трябва да пие по 180мл мляко , но ние имаме само едно хранене с мялко и пие по 130 най-много , не иска да пие и това е  Stop

# 12
  • Мнения: 139
Ние пием по 170, а според педи това е малко Hug

# 13
  • Мнения: 1 449
... Косе Босе моля за разяснение ...
... дневната дажба на млечни продукти(не само АМ) трябва да е минимум 600мл добре да е 750мл ...
... сега разбирам от теб че само млякото трябва да е толкова на тази възраст ...
И двете изречения са ми любими и изглеждат противоречиви - но не са.

Зависи от възрастта.
- Стандартните млечни продукти (сирене, кисело мляко) се въвеждат най-рано на 8 месеца, ако се следват препоръките на водещите педиатрични организации. Независимо дали сиренето и киселото мляко са въведени на 8 м. или 10 м., до 1 год. те само допълват храненето с АМ и кърма. Например при дете на 9 месеца 30 г сирене могат да заместят 120-150 мл мляко, но останалото млечно хранене е добре да бъде АМ или кърма.
- При дете на 6-7 месеца ситуацията е по-различна. Дори да е въведено сиренето, то е най-вече за разнообразие и запознаване с вкуса. На тази възраст предимствата му за растежа на детето като хранителна стойност са твърде малко в сравнение с АМ или кърма. Така че е по-добре да се поддържа режим, в който детето приема приоритетно АМ и кърма.

--> Идеята е, че с напредване на възрастта и разнообразяване на храненето се действа по-гъвкаво и съответно закуска със сирене може да замести закуска с АМ. По същата логика за останалите млечни – кисело мляко, извара, бебешки йогурти и т.н. До 1 год. стандартните млечни храни не трябва да надвишават 1/3 от общия прием на млечни храни, това е важно ограничение. 7 м. е твърде рано за заместване на АМ със сирене – от една страна заради възможна алергия, от друга страна заради недостатъчната хранителна ценност на сиренето в сравнение с АМ или кърма. На 7 м. 750 мл е добре да се набавят най-вече от кърма и/или АМ, не че сиренето е забранено, ако някой иска да въвежда.

Всичките цифри за възраст и грамажи са много условни – нормално е хранителният режим да се адаптира към детето. Важна е логиката на въвеждане на храните, особено за млечните.

# 14
  • Мнения: 3 034
и аз така знам, както Косе Босе го е написала. поне от нашите педиатри. а на седем месеца синът ми ядеше сутрин по 180, вечер хапваше повече - и до 230-240 е стигал. но през деня ядеше по малко начесто заради зъбите и вероятно са се събирали не повече от 300-320 мл. по принцип гледам да не пада количеството АМ под 700 мл, ако трябва не давам твърда храна  Peace

Общи условия

Активация на акаунт