Планирано секцио

  • 15 366
  • 168
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 227
Не бих родила със секцио без мед. показания, но и нямам нищо против жените, които "сами" избират как да раждат.

# 46
  • Мнения: 305
И аз родих с планирано секцио по мое желание и сега пак ще родя така. Незнам какво е естествено раждане, но ме плаши ужасно. Да, рискът за майката е по-голям при секцио, но за бебето е по-малък. Това всеки лекар ще го каже.  А дали в света може да се избира или не - мен това не ме интересува. Аз се радвам че тук имаме право на избор. Според мен е въпрос на лично усещане и желание. Ще ти разкажа на лични как минава секциото.

Никак не си права!  Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 806
Аз ще раждам планирано секцио.  Знам датата и часът.  Изобщо нямам никакво намерение да минавам през нормално раждане с технологиите достъпни за нас днес.

Някой беше казал, че секцио по желание нямало по света.  Има, ето моето е по желание.

# 48
  • Мнения: 85
mimi7373, нямаше нужда да ми обясняваш ситуацията при вас. Rolling Eyes Моят коментар беше относно това, че не съществувало такова нещо като секцио по избор в чужбина. И да си кажа - аз дадох повече от теб, в държавна б-ца, с мед. показания съм, но с избор на д-р.
мила не ставаше въпрос кой колко е дал
а че днес всеки сам решава как да роди
затова все повече млади майки избират екциото по желание поради страх от болката ии де да знам какви причини
зашо да се мъчим като хората са измислили лесен начин
благодаря на всички които са отговорили

# 49
  • Мнения: 764
Още от началото на бременността си знаех, че искам да родя с операция. Така и се получи - планирано секцио, защото беб беше със седалищно разположение. Но и да не беше така, пак със секцио щях да родя.

# 50
  • Мнения: 788
Аз не бих родила секцио, освен ако не се наложи, но всеки решава сам за себе си.

# 51
  • Мнения: 3 092
 
зашо да се мъчим като хората са измислили лесен начин
благодаря на всички които са отговорили
така ли , а това природата какво е  измислила не е важно .... Sick
Аз съм за избора на всяка жена как да роди , но за информирания избор , а не за безумие като цитата , който съм сложила вече ..
Жалко за жените , който мислят така .
Това е моето мнение

# 52
  • Мнения: 148
И аз родих със секцио,но по спешност,причината-прееклампсия.

# 53
  • Мнения: 85

зашо да се мъчим като хората са измислили лесен начин
благодаря на всички които са отговорили
така ли , а това природата какво е  измислила не е важно .... Sick
Аз съм за избора на всяка жена как да роди , но за информирания избор , а не за безумие като цитата , който съм сложила вече ..
Жалко за жените , който мислят така .
Това е моето мнение
ами раждай си както майката природа е създалааз не те карам да ражташ със секцио
благодаря ти за мнението както виждаш едни с ЗА други  ПРОТИВ
различни хора различни мнения

# 54
  • Мнения: 806
Тук с майката природа малко не съм съгласна.  Мое мнение е просто.  Ако всичко оставяхме на природата, нямаше да използваме много неща предоставени ни от медицина и технология.

# 55
  • Мнения: 305
Тук с майката природа малко не съм съгласна.  Мое мнение е просто.  Ако всичко оставяхме на природата, нямаше да използваме много неща предоставени ни от медицина и технология.

Само дето нито медицината, нито технологията са измислили начин да повлияят на естественото развитие на бебето така, че да се определя отвън, кога е редно да се роди...  Wink

# 56
  • Мнения: 2 609
Раждах секцио,но не по свое желание.Въпреки скептицизма си в началото,сега това е предпочитаният тип раждане за мен.

И аз така. Може би, защото вече знам какво е, а при номалното ми е неизвестно. Thinking

# 57
  • Canada
  • Мнения: 649
Като гледам вечният спор отново се разрази. Защо просто не оставим всеки сам да направи своя избор? Big big mamma, и да убеждаваш един човек, който е решил че иска секцио в обратното, едва ли ще успееш. Както виждам и ние не можем да те убедим ти да родиш секцио.
Сега остава да започнем темата да кърмим или да не кърмим... ooooh!

# 58
  • Мнения: 85
аз съм ЗА кърменето
твърдо съм решила като родя да кърмя бебка
знам че при секцио кърмата идва по късно
ДА ПОДКРЕПИМ КЪРМЕНЕТО

# 59
  • Мнения: 3 929
Не бих планирала секцио, освен ако няма обективни медицински причини за него.

Общи условия

Активация на акаунт