Как да направя опечатък от краче?

  • 2 643
  • 7
  •   1
Отговори
  • Хасково
  • Мнения: 992
Моля, дайте съвет откакво и ак да направя отпечатък от крачето /ръчичката на малката ми дъщеричка. Скоро става на 1 година и искам да остане за спомен.
Знам, че продават готови комплекти, но са ужасно скъпи.
Ако някой е правил подобно нещо нека даде съвет!

# 1
  • Мнения: 25 441
Гипс? Изсипи го в някакъв подходящ съд, който да служи за калъп, покрий го с тънък найлон и правете отпечатъка.
Само се чудя дали гипсово лепило няма да е по-подходящо, че по-бавно стяга.  Thinking

# 2
  • Хасково
  • Мнения: 992
Имаш предвид най-обикновен гиспс нали? Знам, че има еднин бавносъхнещ и обикновен!
А найлона гога  да махна преди да засъхне или след това?  Embarassed
Аз мислех за глина но тя е много твърда и предполагам няма да се получи качествен отпечатък!

# 3
  • Мнения: 473
Има и глина за моделиране в Кауфланд. Аз така направих на моите дечица, после се оставя да съхне не се пече

# 4
  • Мнения: 1 978
аз пък взех отпечатъци с обикновени водни бои в различни цветове-и на ръчичките , и на крачетата. Хаотично на лист формат А4 ги направих, сложих ги в рамки и станаха просто страхотни-всички много им се радват като ги видят.

# 5
  • Хасково
  • Мнения: 992
Има и глина за моделиране в Кауфланд. Аз така направих на моите дечица, после се оставя да съхне не се пече


С кафява глина ли го направи, защото в Кауфланд намерих само такава? Добавя ли и нещо за да стане по-мека? Задавам такива въпроси защото не съм работила никога с глина!

По това което виждам отпечатъка е закачен от обратната страна значи ли това че си разтелила тънички парчета глина за даси получи така добре! Много е оригинално! Браво!

# 6
  • Мнения: 473
Отпечатък е закачен точно от страната която стъпи бебчо, и точно обратното разтелих я по дебела за да се получи хубаво отпечатъка. Натиснах малко повече крачето като самия натиск не е отгоре да натискам, а хванах хубаво около глезена и натинах посла понатиснах и пръстчетата и стана. И не забравяй преди да е изсъхнала да си пробиеш дупките защото после неможе. А гината се води бяла, но всъщност не е много бяла.

# 7
  • Хасково
  • Мнения: 992
***Cvete*** Благодаря!   bouquet
Сега ще си търся бяла глина!

Общи условия

Активация на акаунт