Страх от снега. Моля дайте съвет.

  • 1 342
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Момичета, давайте съвет моля.
Тук вчера заваля сняг. Аз си мислех, че моето дете, 1 год. 4 мес., като всички нормални деца ще му се радва.  Дъщеря ми,   обаче изобщо не иска да стъпи и да върви по снега Cry. Реве и не помръдва. Ако няма сняг си върви, навежда се непрекъснато за камъчета и други боклуци. В количката също няма проблеми.
Иначе е малко торнадо, на едно място трудно се задържа повече от една секунда.

Имал ли е някой сходен проблем. Как го решихте?
Ако трябва цяла зима да стойм в количката навън.... Cry
Благодаря ви.
Поздрави

# 1
  • Мнения: 566
Не сме имали такъв проблем ,предлагам ти да  и направиш  снежен човек или да пипаш снега и да казваш колко е пухкав и мек и може да си играете с него , такива работи  Grinning.Успех и дано превъзмогне бързо страха си. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 1 555
И моята дъщеря реагира по същия начин. Като стъпи върху снега и започва да плаче, не иска да ходи, не иска да го пипва, не помръдва. Днес правих топки, показвах и как може да си играе в снега, но нямаше ефект. Мисля обаче, че ще свикнат малко по-малко.  Peace

# 3
  • Мнения: 2 374
Защо се притесняваш,дъщеря ти Е като всички нормални деца естествено,просто още е много мъничка да се радва на снега,камоли да може да играе с него.
Дъщеря ми е на 1 и 5мес.тя реагира по абсолютно същия начин,разплака се много и не можеше да ходи по него.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 079
Всички деца са на периоди и е съвсем нормално да се страхуват от определени неща, в различни етапи от развитието си - сняг, море, пясък и т.н.
Не насилвай човечето, ще го израсте! Peace

# 5
  • Мнения: 2 950
Моята дъщеря на тази възрост не само, че се страхуваше от снега ами пищеше и дори аз като го пипах.  #Crazy Просто си изкарахме зимата в количката и гушнати. Следващата зима - към 2 г., да видиш как се въргаляше в снега.  Nature Snowman Nature Snowman Nature Snowman

# 6
  • София
  • Мнения: 1 833
Не се притеснявай - ще свикне. Опитай докато е в количката да й подадеш сняг или я заведи да погледа другите деца как играят в снега и съм сигурна, че постепенно ще свикне. То пък и обратната страна като моя син не е добре. Толкова е "безстрашен", че веднага почна да  пипа и да яде снега. Е, като падна с лице заровено  в снега доста си порева и  не беше толкова безстрашен. Според мен постепенно ще свикне.

# 7
  • Мнения: 652
Това е абсолютно нормално. По същия начин децата с плашат и като видят пясъка на плажа.
Представи си, че теб те карат да стъпваш по нещо, което виждаш за първи път и не знаеш какво ще ти се случи Simple Smile.
Не я пускай на снега, от време на време пробвай да и подадеш малко сняг или и показвай какво може да се направи от него /ако не плаче за теб/, но не я насилвай. Ако не тази зима, то догодина ще е друга работата.

# 8
  • Мнения: 40
моята дъщеря миналата година се радваше страшно много на снега. Играеше си докато вървяхме към детската градина, мачкаше го с крачета и ръчички. Беше много щастлива.

А какво да кажа за тазгодишния сняг  Rolling Eyes При нас валя около час. Въобще не натрупа. Но Дими така се изплаши. Изпадна в криза. Легна на земята вкъщи и започна да плаче, че снегът ще затрупа тревата и масата навън. Настояваше да приберем всичко вкъщи. Плачеше неистово. Ние с татко и не знаехме как да реагираме. Голям СТРАХ то СНЯГ  Shocked

# 9
  • Мнения: 14 133
Ще отмине с времето. Децата имат невероятни страхове.

# 10
  • Мнения: 2 609
Нормално е, мъничка е още.  Peace
И моята дъщеря реагираше така на нейната възраст. Crazy
Сега обаче, не мога да я прибера . Simple Smile

# 11
  • Мнения: 654
Ако имате балкон , заведи я  на него и й покажи колко е хубаво да се хвърлят топки , да се правят, обясни й ,че снегът е студен, може би просто не разбира защо има сняг, а не знае как да пита

# 12
  • Мнения: 764
Ние имахме същия проблем, само че с пясъка на плажа - за нищо на света не искаше да ходи по него, плачеше като стъпваше. За 10-ина дни отмина - много му показвах как се ходи по него, пипах го, показвах другите деца как тичат и т.н. Една сутрин като отидохме да се изкъпем, той си ходеше сам по пясъка и вече към края на почивката разбра колко е гот да се тича по него...
Вчера забелязах, че заобикаля местата по улиците, по които има натрупан замръзнал сняг. Странно е, защото миналата зима не е изпитвал страх от снега. Затова веднага започнах аз да ходя по него, да го тъпча и да се опитвам по някакъв начин да го разсмея, за да види, че не е страшно. И стана.
Не се притеснявай и не се подтискай (аз много се измъчвах като гледах другите малки деца как се радват на пясъка, а моя седи като вцепенен), няма как да не свикне със снега. Просто й трябва време и ще свикне.

# 13
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми беше на 1г. и 6 м., когато видя за пръв път сняг. Изпита неистова погнуса - пипна го, а после ужасена си погледна ръкавицата и се разпищя, че се е оцапала /не че детето ми е някакъв маниак-чистник, ама възмути се и това е/. Изобщо не съм настоявала да харесва снега /аз също не обичам сняг/. Добре че в София не вали толкова често.
На следващата зима вече не можех да я удържа да не се буха в преспите и да не се търкаля по неутъпкания сняг. Винаги се прибираше чисто мокра /а понякога и кална/.
Синът ми също не изпадна във възторг от първия сняг в живота си, но покрай кака си се престраши да вилнее.
Сега, като видя, че вали сняг, сърцето ми се свива - пак ще ме карат да се замеряме със снежни топки, да правим снежни човеци колкото Айфеловата кула и да се бухаме в преспите. С една дума - все неща, които ненавиждам.
Та, мисълта ми е - радвай се на положението, защото няма да трае вечно!

# 14
  • София
  • Мнения: 6 356
миналата година моят син реагира по същия начин на снега - не искаше изобщо да стъпи по него и плачеше. постепенно това премина. явно е нормално. не се притеснявай, полека-лека ще свикне с новото усещане.

Общи условия

Активация на акаунт