Реваксинация полиомиелит

  • 852
  • 6
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Здравейте,
на дъщеря ми и предстои реваксинация против полиомиелит.
проблемът ми е, че след поредица от грешки на педиатърката към нас и други деца съм притеснена за поставянето и.
До 20.11 групата в градината беше в карантина за скарлатина, Марина не се разболя, но доколкото разбрах има възможност и след края на карантината да се разболее.
Чудя се дали при това положение може да се сложи ваксината. Лошото е, че педиатърката пусна лист за прегледа и записа ваксината в него, а аз смятам от 01.12 да я сменя, но при това положение няма да отпуснат на новия педиатър ваксина. Може ли да си я закупя?
Благодаря предварително за мненията!

# 1
  • София
  • Мнения: 9 857
 wa_wa ,ако те притеснява скарлатината защо не пуснеш на Марина един гърлен секрет?От него ще стане ясно има ли нещо,няма ли.В групата на Мими имаше скарлатина,на всички деца на другия ден сестрата им взе секрет,при нито едно нямаше проблем.
Иначе доколкото знам спокойно можеш да си купиш ваксината.
интересно ми е при кой педиатър сте?Ние със съпруга ми сме от твоя град и всичките ни роднини са там,макар че ние позабягнахме . WinkНо поне имам бегла представа от педиатрите,де.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Това 4я прием на полиомиелит ли е/първа реимунизация/?Напомням само,че 5я прием го отложиха за 6г. възраст.

# 3
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Това 4я прием на полиомиелит ли е/първа реимунизация/?Напомням само,че 5я прием го отложиха за 6г. възраст.
като гледам календара на имунизациите, това и е 5 прием.
Поради различни независещи от нас прични четвъртият прием беше август тази година.
Може ли линк към наредба или място, където е записано това за 6 годишна възраст? Благодаря предварително

# 4
# 5
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Оф сложно, благодаря ти за линка.
Ще говоря с личната да видим какво ще правим

# 6
  • Мнения: 2 865
Петия прием не го ли отмениха? Аз мисля че е така.
А дори да смените педиатъра в началото на декември, смяната влиза в сила след края на месеца.

Общи условия

Активация на акаунт