Обръщение към детето ми ,което АДСКИ ме дразни

  • 12 111
  • 125
  •   1
Отговори
# 105
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Много се смях на темата, но напълно разбирам авторката. И аз бих се дразнила, ако някой простак, било то и роднина, нарича детето ми по някакъв начин, който ми е неприятен и с това цели да оприличи детето ми на себе си, защото четейки темата стигнах до този извод. А относно кръщаването - баща ми се казва Георги, а аз съм едно дете и може би тайно са се надявали да кръстя дечко на татко, но не го сторих,макар че безкрайно обичам родителите си. Не ми допада името Георги точно заради умалителните умена, а и за да избегна евентуални сръдни.

# 106
  • Мнения: 998
Момичета ,не се сърдя ,че се смеете ,четейки темата ми!
Пуснах я ,защото съм на мнение ,че наистина ставам за смях с тези изпълнения-да дам още един пример:
Тръгваме с бащата на малкият на детска косултация-баба му и дядо му разбират по телефона съответно къде сме и след 10 минути колата им спира зад нашата пред кабинета на лекаря.Ние сме се качили горе ,те ни последват и се набутват неканени в стаята ,където слагат ваксина пред смаяните погледи на всички.Удрят ваксина на детето ,то съответно ревва ,аз се опитвам да го успокоя като го гушкам и казвам "Жори ,не плачкай,Жорко" или нещо от сорта ,а бабата и дядото в хор "Гошкааа ,Гошкааа"-ами наистина за смях съм ,предполагам ,на излизане сестрата ,която много си харесва малкият още от раждането му за пръв път го нарича "Гошката" ,което ме изненадва ,но не обръщам особено внимание.Следващият път (отивам за направление за мен) ми разказва ,че дядото от вратата казал:"Дошли сме при една Гошка"-сестрата попитала "Георги?При бебето ,което е на ваксина?"
Не ,отвърнал дядото ,майка му много държи да му се вика Гошка.
Е ,кажете ми аз ли превъртам или някой се опитва да ме провокира да превъртя?
Това поведение на възрастен човек ли е или на ...незнам какво...Вие ми кажете кой е за смях и кой за съжаление!

# 107
  • Мнения: 71
Не им се стягай толкова. Щерката е Гергана. Племеницата на мъжа ми и свекърва ми ( номер 2) - започнаха да я наричат Герга , Гего, Гиго и т.н. Няма да ти казвам как съм скърцала със зъби. Обаче преди време дребо се научи и им каза - аз не съм Герга или Гега. Можете да ми викате Гиги, Гери или Гергана. Така че, точно както много от момичетата вече са ти казали - детето като порастне - само ще си избере как да му казват.

Спри да им обръщаш внимание и ще видиш, че след известно време просто ще им омръзне. Но пък тогава може да си потърсят друга причина да се заяждат с  теб.

# 108
  • Мнения: 4
По повод на последния ти пример: като тръгвахте за ваксинацията от какъв зор им съобщихте къде сте и им позволихте да дойдат, че и да се намъкнат в кабинета. Не стига, че детето е стресирано, ами и те да създават още суматоха. Чудя се лекарката как не ги е изгонила. Аз като водех моя син на ваксина, в кабинета  влизах  само аз и детето, мъжа ми чакаше отвън. Като ги знаеш какви са алармаджии, дръж ги по-настрана да ти е мирна главата.
А за името, те повечето момичета са ти го казали, като поотрасне Георги сам ще си избере как да му казвате.

# 109
  • София
  • Мнения: 747

Нямам време да изчета темата ти, но аз имах подобен пролем със същото име Grinning Свекърва ми го наричаше " Жорката", а на мен това ми звучеше като разстройство. Цялата рода започна да го нарича така, изчаках известно време, като се надявах да "прихванат" от нашите обръщения, но не стана. Тогава просто помолих" Знам, че много го обичате, но моля ви, не ми харесва така." Хората са интелигентни и се съобразиха. Сега синът ми реагира само на Георги и Гого, и в градината е така, той е Георги, а другото момче е Жорко. Съчувствам ти, знам колко е неприятно. След време може би заедно с него ще определите кое обръщение ви е любимо и той сам ще си казва "Аз съм...., не съм Гошката".

# 110
  • Мнения: 998
По повод на последния ти пример: като тръгвахте за ваксинацията от какъв зор им съобщихте къде сте и им позволихте да дойдат, че и да се намъкнат в кабинета. Не стига, че детето е стресирано, ами и те да създават още суматоха. Чудя се лекарката как не ги е изгонила.
Идвали към нас и установили ,че ни няма и звъннаха на синът си ,та от него добиха това инфо и без да питат се намъкнаха.Незнам как не ги изгониха-тайно се надявах.Но те така си процедират по принцип да се влачат където сме и ние-Метро ,Кауфланд ,стига да разберат къде сме цъфват незабавно.

Нямам време да изчета темата ти, но аз имах подобен пролем със същото име Grinning Свекърва ми го наричаше " Жорката", а на мен това ми звучеше като разстройство.
Именно ,и на мен "Гошката" ми звучи така GrinningОсвен всичко е супер селяндурско и смятам ,че нито един млад човек не би се гордял с подобно прозвище-вместо да се гледа кефа на старите ,може да се помисли за детето и това ,че живее в по-съвременен свят от техния.Не да му се натрапва нещо по такъв противен начин.

# 111
  • София
  • Мнения: 38 431
Честит ти рожденик и не се стягай!
Още на следващия рожден ден, като проговори, ще ги сложи на място!
Мойта хубавица примерно ми вика "Аз не съм детенце/пиленце и пр., аз съм Габи!".

# 112
  • Мнения: 3 880
Бианка, честит да ти е рожденникът, весел празник и здрави нерви, особено днес  bouquet (предполагам, че свекитата няма да пропуснат да навестят "Гошката" в този личен ден Wink)

Мойта хубавица примерно ми вика "Аз не съм детенце/пиленце и пр., аз съм Габи!".
Майка ми викаше на дъщеря ми (Леа)- "Леинце-пиленце", а детето малко му накуцва българския и ме пита "Мамо, баба защо ме нарича така? Ich bin doch kein Huhn, oder? (Аз нали не съм кокошка?)" Joy

# 113
  • Мнения: 6 441
Честит ти рожденик! Hug  bouquet

Аз имах същия проблем с моя Александър.Всички искаха да му казват Сашко,а аз исках да се казва Александър с уговорката,че Сашко няма да е неговото умалително име.Явно не ме бяха разбрали мн добре и първите дни само Сашко чувах. Tired Когато правех забележка ми казваха,че той не е французн или англичанин,за да му викат Алекс и щели да ми казват Сандьо Shocked Направо откачах.
След като поотрасна детето и свикна с Алекс вече не се обръщаше на Сашко и се принудиха да му викат Алекс Grinning

# 114
  • Мнения: 4
И аз сега забелязах лентичката.
Да ти е жив и здрав рожденникът и много да ви радва!   bouquet
Не се връзвай на свекитата, които и днес ще се опитат да те дразнят с глупостите си. Няма смисъл да си разваляш настроението точно днес.
Весел празник!   bouquet

# 115
  • София
  • Мнения: 7 987
ЧРД на детенце! Да ти е живо и здраво, много да те радва и много щастие на него!
А това с ваксините просто кърти миФки.... Защо не се разбереш с мъжа ти, че това не можеш да го търпиш повече? Ти или си дзен будист, или имаш някакво безгранично търпение...Какво значи, че идвали към вас? Не звънят ли преди да дойдат? И откакъв зор идват при докторите, защо не ги отрязахте още в полет...? Цялата тая ситуация ми звучи като супер психария-простотия-наглост...Явно действително много си насъбрала към тези хора, не реагираш на момента и съответно "Гошката" е черешката на тортата. Озапти ги малко, скръцни със зъби! Вкъщи никой не стъпва неканен, защото просто не отварям! И да идват в Метро, Кауфланд, Бога ми, нямате ли лично време? Сори, не се въздържах да не се включам повече, но това, което прочетох, беше фрапантно....

# 116
  • Мнения: 998
Благодаря на всички Heart Eyes


Ето го и рожденика Two Hearts Two Hearts Two Hearts

Черпя всички с торта и желая да са живи и здрави и вашите прекрасни ,обичани дечица!

# 117
  • Мнения: 998
ЧРД на детенце! Да ти е живо и здраво, много да те радва и много щастие на него!
А това с ваксините просто кърти миФки.... Защо не се разбереш с мъжа ти, че това не можеш да го търпиш повече? Ти или си дзен будист, или имаш някакво безгранично търпение...Какво значи, че идвали към вас? Не звънят ли преди да дойдат? И откакъв зор идват при докторите, защо не ги отрязахте още в полет...? Цялата тая ситуация ми звучи като супер психария-простотия-наглост...Явно действително много си насъбрала към тези хора, не реагираш на момента и съответно "Гошката" е черешката на тортата. Озапти ги малко, скръцни със зъби! Вкъщи никой не стъпва неканен, защото просто не отварям! И да идват в Метро, Кауфланд, Бога ми, нямате ли лично време? Сори, не се въздържах да не се включам повече, но това, което прочетох, беше фрапантно....
Хаха ,мила ,никога не звънят преди да дойдат-причината:те ни предоставиха този апартамент и се чувстват като у дома си -съответно го показват:)
Наистина търпението ми няма граници и когато скърцам със зъби ставам неблагодарната и лошата:)
Ааа-п.п и дребнава Wink

# 118
  • Мнения: X
Това с умалителните имена в България е много грозно.
Всички българи около мен в чужбина, а и роднините и приятелите в БГ се опитваха сериозно да ми "прекръстват" детето. #Cussing out
С последователна жестокост тези опити бяха убивани в зародиш. Без значение кой го е прекръстил: баба, дядо, леля, приятели и т.н.
Сериозно обяснение, последвано от поправяне при опит за прекръстване, ако не разбират: изсъскване, ако пък се правят, че не разбират: по-силно изсъскване.
По тази методика сега детето ми си има име(дълго Mr. Green), с което бива назававано от всички. Баста.

Георги е Георги и толкова. Никакви Гошковци, Жорковци и прочие...Последователност трябва тук...няма да е Жорко, но няма да е и Гошко. Mr. Green

Много си им отпуснала юздите на "твойте" хора.  newsm78

# 119
  • София
  • Мнения: 7 987
Хаха ,мила ,никога не звънят преди да дойдат-причината:те ни предоставиха този апартамент и се чувстват като у дома си -съответно го показват:)
Наистина търпението ми няма граници и когато скърцам със зъби ставам неблагодарната и лошата:)
Ааа-п.п и дребнава Wink
Чест им прави, че са ви предоставили апартамента, но това не освобождава от проявата на елементарно възпитание, а именно - да питаш дали е удобно, преди да отидеш някъде. Това е типично балканска черта, която ме влудява, защото аз никъде не съм отишла непоканена. Едно време изключително много се чудех как западняците си ходят на гости само след предварителна покана и ми се струваше извратено.... Но в това натоварено ежедневие го намирам за най-елементарното нещо, което може да се направи - да питаш някого дали е удобно да се видите! Ти си стопанката на къщата, въведи някакви правила, защото явно нещата излизат извън контрол...А да ми дотърчат, докато пазарувам, че да се разправям и с тях, нарамена с торби и дете.... Да не сте руска група, та да се носите на тумби? Много си търпелива, шапка ти свалям!

Общи условия

Активация на акаунт