Обръщение към детето ми ,което АДСКИ ме дразни

  • 12 113
  • 125
  •   1
Отговори
  • Мнения: 998
Здравейте ,момичета,
Най-накрая реших да пусна тази тема ,защото това е нещо ,което наистина ме дразни страшно много.
Детето ми се казва Георги и е кръстено на дядо си по бащина линия (нямаме брак с мъж ми).
Нямах нищо против това ,името не е лошо ,а и го направих единствено и само от обич и уважение бащата на детето си ,който имаше мечта да уважи името на баща си.Дотука добре ,но моят кандидат свекър не признава никакви други обръщения ,освен "Гошка ,Гечи ма,на дяда Гочиту " и всякакви такива селяндурейски вариации на "Гошко".
Показах ясно ,че не ми е приятно ,но той продължава все по-настървено да злоупотребява с това и аз се чувствам засегната ,че все пак нямам брак със синът ми ,а съм го уважила да кръстя най-скъпото си същество на него.И това е ,защото самият дядо бива наричан "Гошка" и сега настоява детето да бъде наричано както наричат него и се дразни като наричам детето с по-съвременно обръщение.
Когато влезе вкъщи започва да крещи (буквално крещи ,не преносно) тези селски обръщения ,прави го демонстративно за пред мен ,когато с жена си са сами с мен обясняват на детето как ще го научат като порастне ,че е "Гошка" ,а не "Жорко" или "Гоги" и всякакви такива провокации.
Не веднъж се карах с бащата на детето си за това ,разбира се ,той защитава родителите си предимно и е на принцип ,че всеки трябва да нарича детето както си иска ,което значи ,че аз като майка не мога и обръщението на детето си да избера...
Искам да попитам майчетата с по-големи дечица от моето възможно ли е да научат детето ми на това обръщение ,или то ще си харесва това ,с което аз го наричам?
Някой ден детето ми ще бъде в клас със Ванеси ,Кристияновци ,Максимовци и определено не би ми било приятно да съм горда майка на "Гошката"-страшно ми е грозно ,ама страшно!
Ако се скарам с тях ще се изпокарам и с бащата на детето си ,ако си мълча ги оставям да ме дразнят и да ми вдигат кръвното нон стоп.
Дайте ми някакъв съвет ,моля ви!Вдругиден слънчето ми става на годинка....и ми е обидно и кофти за това.
Мерси ,че ме изчетохте!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 104
Според мен проблемът не е в обръщението, а в отношенията ви. Би било гадно ,ако го правят, за да те подразнят. Иначе другите ти доводи ми се виждат неоснователни Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 111
При положение, че детето ти прекарва повечето си време с теб е нормално да свикне с обръщенията, който ти му казваш. Освен това го научи, когато се представя да си казва името и обръщението, което ти искаш. Така самото дете ще свикне с твоето обръщение и всички останали няма да ги възприема добре. Освен това казваш, че си показала, но въпроса е дали си казала, че не ти е приятно. Много хора имат навика да се правят, че не забелязват, когато на някой нещо не му е приятно, освен ако не им е казано изрично.

# 3
  • Мнения: 447
 Детето ще се обръща на името с което го наричате най- често, а като тръгне на детска и училище очаквай всякакви вариации по темата.  Иначе и моите свекъри се опитаха да наложат на децата ми някакви измислени обръщения, но не успяха, поради простата причина, че децата не реагираха на непознатото им име. Обаче сега от детската градина Теди за една седмица стана Теодорка Mr. Green Дори настоява и вкъщи да и казвам така. Та не се ядосвай  bouquet

# 4
  • Мнения: 581
 
Според мен проблемът не е в обръщението, а в отношенията ви.
И аз мисля така, особено щом като мъжът ти не е на твоя страна.

# 5
  • Лондон
  • Мнения: 403
Не си достатъчно ясна.Не си достатъчно чута.Аз не позволих това да се случи ,въпреки упоритите опити.ДЕТЕТО Е МОЕ!!!Каквото кажа аз, това ще бъде.

# 6
Детето само ще реши кое  обръщение му харесва и кое не.Не се инати да бъде твоето,може след време на детето да не му допада точно това обръщение.
Както са казали и другите мами,през годините децата имат различни предпочитания,моя племенник е Димитър през годините беше Дими,Митко,Митака,Митачето и т.н
През различните периоди от израстването си той си харесваше различни обръщения,друг е моментът ,че и децата в детската и училището се обръщаха по различен начин .Сега на 16 години не му харесва да бъде Митачето,но на 8 си го харесваше.
Знам,че сага ти е гадно,но след време ще се чудиш защо си хабила толкова нерви за това

# 7
  • София
  • Мнения: 397
 Ти можеш да избереш името на детето си, но не и обръщенията на другите към него. Не знам защо им отделяш толкова голямо внимание. Да не мислиш, че на Ванесите и Кристиановците не могат да се лепнат селски обръщения? Моя приятелка се казваше Виктория, а на село й викаха Вита, бабите изопачаваха и моето име и на всички, това не значи, че остава така доживот.

# 8
  • Мнения: 354
Бъди по ясна, не показвай, а направо им го кажи, че не ти е приятно така да наричат детето ти. А пък в бъдеще как ще му казват сам ще реши  Peace

# 9
  • Мнения: 25 597
Успокой се! Няма значение как наричате сина ти вкъщи, бас държа, че обръщението на съучениците и приятелите му няма да има нищо общо с никое от имената ви.  Laughing
Ако си припомниш детските години, децата си слагат какви ли не странни прякори, които рядко имат връзка с името им. Пък и ако се замислиш, какво значение има какво ни харесва на нас, родителите, когато по-важно е самото дете как приема названията си?
И моят син в началното училище получи прозвище - някакво производно на името си, което на мен никога не би ми хрумнало, но пък на него си му харесваше. Сега се подвизава с друго умалително, с което сам се представя, даже повечето му никове в нета са такива, та явно си го харесва. Пак ми е странно, но го приех. Та какво й остава на една майка, освен да се примири? Laughing

Иначе те разбирам, много е дразнещо някой да преиначава името ти по странен начин. Не разберат ли от една забележка, оправия няма, освен да не им обръщаш внимание и да не се дразниш. Защото явно точно това е целта, да дразнят, иначе не виждам смисъл да го правят.

# 10
  • Мнения: 542
и аэ мисля че трябва да им кажеш точно и ясно но беэ да ги обиждаш как точно искаш да каэват на детето!
и аэ имах такъв проблем дъщеря ни се каэва анастасия -и някои хора си помислиха че може да й каэват ануш,наси и сия!а аэ категорично каэак че детето ми се каэва АНАСТАСИЯ може да й каэват АНИ или НАСТЯ! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 804
Проблемът не е в името на детето, а в главата ти.
Ако го наричаха Гого, Гоша,Жорж, Джон или каквото там се сетиш, пак щеше да се дразниш. Търси "драмата" другаде и се постарай да промениш нещата. Името на детето е следствие, а не причина.

# 12
  • Мнения: 1 763
Отношенията със свекърите трябва да си ги изясниш. Аз бих прибегнала до пълно игнориране, но трябва да имаш подкрепата на бащата на детето.

А за името не се притеснявай. Моето име е дълго и всичките ми роднини като дете ме наричаха по най-различни изкилиферчени начини . Майка ми и баща ми не използват умалително, обръщат се към мен с цялото ми име. На мен най-много ми хареса стандартното умалително за моето име, което използват приятелите ми. Най-вероятни синът ти също ще предпочита това, с което ще го наричат приятелите му.

# 13
  • Мнения: 998
Наистина някои от вас са прави за проблема във взаимоотношенията ни-за огромно мое съжаление.
Вината със сигурност не е моя ,защото единственото ,което някога съм искала е ,да съм майка на детето си-бях пуснала една тема малко след като родих.Там е работата ,че свекърва ми реши ,че е майка на детето ми-беше изпокрила в чувал в мазето новите дрешки ,подарък от близки и приятели и беше донесла старите дрехи на мъж ми ,за да си представяла ,че това е синът и.Нанесе се за 3 месеца в нас ,ядосваше се ,ако взема детето си на ръце ,наричаше ме "кака" на детето ,а себе си "мама"..като дойдеше някой в нас взимаше кутия с бонбони и казваше :"Еми да почерпя-станах майка ,родих рожбичка"... и айде да не се уливам в спомени ,защото са страшно ,страшно много и фрапиращи ,но мисълта ми е ,че се изпокарахме ,защото аз исках да си гледам детето сама.
Но обръщението Гошка наистина ми е страшно грозно и селяндурско.

# 14
  • Мнения: 2 448
Георги е много хубаво име. И не виждам защо се стягаш, Те бабите се лигавят често с бебетата, но в училище децата си имат свои прякори, обръщения , които сами си харесват. Не мисля, че Георги звучи по тъпо от Кристиян, Максим и Ванеса.
Да ти кажа много с това име изобщо не им е неприятно, ако ги наричат Гошо или Гоше.
Дори Жорко като обръщение към бебе ми звучи по зле. Някак префърцунено.

# 15
  • Мнения: 998
Така е ,Георги е хубаво име -иначе никога не бих кръстила детето си така  bouquet
Но Гошо и всякаквите му вариации ми е страшно противно... Embarassed съжалявам ,но все пак съм майка на това дете и мисля,че няма лошо да имам отношение към обръщението му.

# 16
  • Мнения: 804
Наистина някои от вас са прави .....
Бианка, ако това, което пишеш е истина, името на бебето е най-малкия ти проблем. Жената е с диагноза. Чак не ми се вярва. В твърдението за бебето и старите дрехи в добавка има нещо перверзно. Ужас! Чак е плашещо.

# 17
  • София
  • Мнения: 748
Проблемът не е в името на детето, а в главата ти.
Ако го наричаха Гого, Гоша,Жорж, Джон или каквото там се сетиш, пак щеше да се дразниш. Търси "драмата" другаде и се постарай да промениш нещата. Името на детето е следствие, а не причина.

Кратко, точно и ясно!
Не се вживявай в дреболии.

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Бианка,

В общи линии си права да се сърдиш. Настоявай да се обръщат към детето така, както искаш ти. И няма нужда да минаваш през мъжа си като през посредник. Събери ги и целокупно ги осведоми как искаш да казват на детето, че не ти е приятно от техните умалителни и толкова. Ако имат поне капка уважение към теб ще се съобразят. Да не говорим, че на тях идобщо не им идва на ума, че това дете няма да е цял живот Гошката или както там го наричат, а ще порасне. Ще настояваш на своето твърдо и последователно. Като си го кръстила на свекър си да не би да си му подарила детето за домашен любимец? Ако искат да си вземат куче и да му казват както си искат.

# 19
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
истерясваш

# 20
  • София
  • Мнения: 2 104
Наистина някои от вас са прави .....
Бианка, ако това, което пишеш е истина, името на бебето е най-малкия ти проблем. Жената е с диагноза. Чак не ми се вярва. В твърдението за бебето и старите дрехи в добавка има нещо перверзно. Ужас! Чак е плашещо.
  Peace

Ужас #Crazy Егати вещугера #2gunfire Нали не живеете заедно?

# 21
  • Мнения: 18 542
Моят син се казва Борис (на свекър ми). Обръщението което ползват доста хора към него е Борко, което на мен изобщо не ми харесва. Не ми е особено приятно, но се опитвам да игнорирам тези си чувства и наричам детето си най-често с цялото му име. Рядко използвам умалителни най-често "Бобко" или "Бобо". В детската градина го наричат "Боби" което също не ми харесва, но не мога да контролирам, така че съм оставила всеки да му вика както реши.

# 22
  • Мнения: 998
За жалост за свекървата-истина е и имайте предвид ,че казвам най-безобидните й лудости Flutter
За някои от по сериозните просто никой няма да ми повярва.Не живеем вече заедно ,но беше се нанесла за 3 месеца при нас ,после искаше да и се оставя камерата на скайпа включена ..не си струва да коментирам просто Sad

# 23
  • Мнения: 25 597
А мъжът ти как се вписва в този трилър?

# 24
  • Мнения: 1 335
Това е много тъпа ситуация, разбирам защо се дразниш, но не се тревожи, детето ще свикне с името което чува най-често, т.е. както ти се обръщаш към него.
А ако го правят нарочно пред теб, по-добрия вариант е да не обръщаш внимание и да си го наричаш с галеното име, което ти харсваш.

Един пример: Големият ми племенник се казва Александър - брат ми и жена му го наричат Алекс или Алек, аз също както и баща ми, но майка ми  упорито го нарича Сашко (Алекс не можела да му казва...), общо взето в един момент той сам си каза че не му харесва Сашко... А пък племенниците ми прекарваха много време с баба си и дядо си - всяка седмица събота и неделя бяха при тях (вече са в чужбина затова казвам "бяха"). Така че не се тревожи, най-вероятно освен родителите на мъжа ти никой друг няма да казва на детето ти Гошка.

А да не би да те мъчи най-вече факта, че хем го кръсти на свекъра, хем вместо "Благодаря" ти се качват на главата...?!
Ако е така приеми, че благодарност няма да получиш... просто има един тип хора, за които това с името на детето е направо задължително Wink Без нерви и не се карай с мъжа си за глупости  Peace

# 25
  • Мнения: 998


А да не би да те мъчи най-вече факта, че хем го кръсти на свекъра, хем вместо "Благодаря" ти се качват на главата...?!

Да ,мила , и за това ми е болно...

# 26
  • Мнения: 2 032
Прекръсти Гошката на Онуфрий и притесненията ти, че е с просто име, ще отпаднат.

# 27
  • Мнения: X
Labrador, защо първо не помислиш,преди да напишеш нещо...не винаги първата мисъл е най-умната! /често се изказваш неподготвен/

И според мен името е най-малкия проблем.Аз бих ограничила контактите само до задължителните такива.Все ще намеря оправдание да не го виждат много често.Не бих позвалила детето да общува с психически нестабилни хора.То е още малко,но ще започне да се чуди на кого да вика мамо...и такова противоречиво възпитание няма да му е от полза.

# 28
Не смятам ,че името Георги е просто ,а ,че обръщението Гошка е грозно;)
Мисля ,че бях ясна досега.
Онуфрий е като Гошката по красота ,не видях особена разлика.
Моля ви ,без обиди в темата ми  bouquet

# 29
  • Мнения: 1 409
наричаше ме "кака" на детето ,а себе си "мама"..като дойдеше някой в нас взимаше кутия с бонбони и казваше :"Еми да почерпя-станах майка ,родих рожбичка"...
Извинявай,но ти наистина ли търпиш това?
Не мога да повярвам,че се ядосваш на това как наричат детето ти,а търпиш къде,къде по-противни неща  ooooh!

# 30
  • Мнения: 998
Не ,причината да не сме в добри взаимоотношения е ,че не изтърпях това.
Това траеше първите три месеца след раждането на детето ми и когато не издържах и прекратих всичко станах лоша.Споменах го като малко пред история ,за да стане ясно що за хора са свекитата.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 840
Гошка е артистично име, да не ти пука.
Гоше си е супер.Гаше тоже.


Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 00:34 от КЛОНКА

# 32
  • Мнения: 2 229
Като сте го кръстили Георги, нормално да му казват Гошо и Жоро. ooooh!
Споко, като порасне, съучениците му ще го наричат с още по "непристойни" имена като Гопето, Геша и т.н.

# 33
  • Мнения: 4 651
Ех, че драма.... Майка ми ме нарича по един начин, баща ми по друг, дядо ми, на който съм кръстена ме наричаше по трети. Да казвам ли, че приятелите ми ме наричат по съвсем друг начин и ако не чуя някое от другите 3 обръщения от друг човек на улицата, изобщо няма й да реагирам?

Пропускай си ги край ушите тези приказки и това е. Явно са инат хора свекърите и нескритото си неодобрение само ги нахъсваш повече.

# 34
  • Мнения: 6 690
Гошката ти е последният проблем, но ти това и сама си го знаеш.
Аз имам доста популярно име и различните хора се обръщат към мен с различни вариации. Намирам го за предимство не за недостатък. Това си е моето богатство - различните обръщения. Баща ми ме наричаше по един начин, майка ми ме нарича по друг, роднини по трети, приятели по различен и т.н.
Ако това, което пишеш за свекърите е поне отчасти вярно - проблемът не е в обръщението. Разрешавай него, не обръщението.
Не се дразни от маловажни неща.

# 35
  • Мнения: 1 367
Лабрадор,аз пък не мисля,че жената истерясва.Чете ли това?
.
Вината със сигурност не е моя ,защото единственото ,което някога съм искала е ,да съм майка на детето си-бях пуснала една тема малко след като родих.Там е работата ,че свекърва ми реши ,че е майка на детето ми-беше изпокрила в чувал в мазето новите дрешки ,подарък от близки и приятели и беше донесла старите дрехи на мъж ми ,за да си представяла ,че това е синът и.Нанесе се за 3 месеца в нас ,ядосваше се ,ако взема детето си на ръце ,наричаше ме "кака" на детето ,а себе си "мама"..като дойдеше някой в нас взимаше кутия с бонбони и казваше :"Еми да почерпя-станах майка ,родих рожбичка"... и айде да не се уливам в спомени ,защото са страшно ,страшно много и фрапиращи ,но мисълта ми е ,че се изпокарахме ,защото аз исках да си гледам детето сама.
Разбирам те много добре.Моето дете носи и трите имена на свекъра.Още от бебе обаче започнахме да го наричаме с прякор,който няма нищо общо с името му.Просто така си тръгна,и то от съпруга ми.Всички наричат детето с прякора му,само свекърите не.И са много възмутени,че детето не си знаело името.Ами не си го знае,като порасне ще го научи.Сигурно е грешка от наша страна да започнем да го наричаме с прякор,но за мен като се каже Иван,асоциацията е със свекъра,а не с детето ми.

# 36
  • Мнения: 3 880
Така е ,Георги е хубаво име -иначе никога не бих кръстила детето си така  bouquet
Но Гошо и всякаквите му вариации ми е страшно противно...
Затова, като се избира име се гледат паралено с това и най-често разпространените му производни и умалителни. Не мога да си обясня как ще кръстя детето си Георги, при положение, че Гошо ми е страшно противно и за капак живея в България (в чужбина поне Гошото щеше да ти се размине) или Димитър, при положение, че мразя Митко, Иван-Ваньо и т.н.
Това от векове се е затвърдило, а ти сега ще се бориш с всеки дръзнал да изговори утвърденото умалително. Само мисълта за нещо подобно ми действа изморително ooooh!
Като се абстрахирам от историите ви със свекървата (явно я пере тока) и опитите да те дразнят, изобщо не виждам нищо чак толкова страшно и грозно в обръщението на дядото към внучето- ако на детето му стане неприятно един ден,  ще си каже и ще се разберат, а ако му харесва- тяхна си работа- да си викат помежду си както си искат.
Не разбрах и каква е връзката между обръщението на дядото и това на децата в училище newsm78 Дядо и внуче ще ходят заедно на училище ли?
Аз лично изобщо не харесвам умалителни, затова избрах възможно най краткото име, което ми харесваше, за дъщеря ми за да не се изкуши някой да го съкрати и измени. Е, в БГ й измислиха удължително Crazy , защото за много хора се оказа немислимо да нарекат малко дете с истинското му име ooooh! ама да са живи и здрави, не ми прави впечатление даже, особено пък за двете седмици, които прекарвам там, но със сигурност мога да кажа, че ако живеех в БГ и бях родила там, първо щях да избера умалителното, което най-много ми харесва и по него щях да се ориентирам за официалната форма на името, просто защото ми е ясно като бял ден, че там умалителните са традиция и нямам желание в следващите 15 години да се нервя и да повтарям на всеки- не наричай, моля те, детето ми с това умалително, защото го намирам ужасно.
И да знаеш, че човекът прави името, а не обратно. Имахме в компанията едно време един Георги, викахме му Гого или Гошо, много интелигентно момче и добър приятел, даже за миг не съм си помисляла "олее, колко селско", когато се обращах към него.
Остави името и гледай да оправиш свекитата за другите работи Peace Явно не се обичате и се опитвате взаимно да се дразните, или по-точно всеки се дразни от другия от най-малката дреболия и изпитва някаква непоносимост. Ако не е името с друго ще те дразнят. Дано да намериш решение.

# 37
  • Мнения: 168
Не си го слагай това за обръщенията към детето. Явно имаш достатъчно други поводи да се нервираш. Според мен детето като тръгне на ясла/градина/училище само ще си намери обръщението, ако все още не е всикнал с името, с което ти го наричаш. Моят син се казва Иван и е кръстен на дядо си по бащина линия. На свекър ми му казват "Ваньо", от което на мен ми настръхва косата...ужасно ми е. Още преди да родя казах, че ще го кръстя на него, но няма да му се кава "Ваньо", а Иво. Еми да ама като тръгна на ясла госпожите също го наричали с това противно за мен обръщение, до момента в който не го казаха и пред мен и с усмивка обясних, че не ми е приятно. Ама децата там  нали не могат добре да говорят и започнаха да му викат "Аньо", като изпускат В-то. Сега и госпожи, и деца, и той самия си казва 4е е Аньо. Даже мъжа ми, който се беше във възторг от идеята за "Иво" и никога не го наре4е така, сега е твърдо за "Аньо" и се надявам, че ще си запазим това обръщение и занапред. Сега свекър ми като му каже  "Ваньо", малкия го поправя сам Mr. Green
Така че - оставяй ги "да пасат трева", поправяй ги, ако ти се занимава. Иначе с времето нещата сами ще се наредят... Не си хаби нервите, щади се повече, щом имаш постоянен дразнител. Пожелавам ти успех и си нагушкай детенцето - да е живо и здраво, пък като порасне малко само ще ги сложи в ред всички. В края на краищата ти си постоянно с него, така 4е бъди сигурна, че то възприема това, което ти правиш и казваш - за него ТИ СИ МАМА и си най-важна за него!!!

# 38
  • Мнения: 998
.....но за мен като се каже Иван,асоциацията е със свекъра,а не с детето ми.
Именно.Смятам ,че името е предостатъчно,да се дребняви и за обръщениение е прекалено-в смисъл какво ,като порастне и кажа :ей ,Гошка и синът ми и дядката да се обърнат едновременно и кому е нужно това?Да се задоволи дядката?
Аз смятам ,че той се запъва като магаре пред плет именно ,защото е дребнав и това е една негова прищявка и ако той беше Жоро детето също щеше да е Жоро.
За училище имах предвид -съмнява ме детето да хареса това обръщение на фона на съвременните имена на съучениците си.За това не искам да му се налага нещо ,да му се крещи по 200 пъти ,когато дядото е на гости само и само с цел да се набие в главата на детето ,това е дребнавост от страна на дядото ,който може би трябваше да осъзнае ,че името е достатъчно уважение.Чувала съм много случаи да се карат бабите и дядовците за име ,ама за обръщение да драпаш явно мнооого много ниско трябва да паднеш...

# 39
  • Мнения: 998
Не си го слагай това за обръщенията към детето. Явно имаш достатъчно други поводи да се нервираш. Според мен детето като тръгне на ясла/градина/училище само ще си намери обръщението, ако все още не е всикнал с името, с което ти го наричаш. Моят син се казва Иван и е кръстен на дядо си по бащина линия. На свекър ми му казват "Ваньо", от което на мен ми настръхва косата...ужасно ми е. Още преди да родя казах, че ще го кръстя на него, но няма да му се кава "Ваньо", а Иво. Еми да ама като тръгна на ясла госпожите също го наричали с това противно за мен обръщение, до момента в който не го казаха и пред мен и с усмивка обясних, че не ми е приятно. Ама децата там  нали не могат добре да говорят и започнаха да му викат "Аньо", като изпускат В-то. Сега и госпожи, и деца, и той самия си казва 4е е Аньо. Даже мъжа ми, който се беше във възторг от идеята за "Иво" и никога не го наре4е така, сега е твърдо за "Аньо" и се надявам, че ще си запазим това обръщение и занапред. Сега свекър ми като му каже  "Ваньо", малкия го поправя сам Mr. Green
Така че - оставяй ги "да пасат трева", поправяй ги, ако ти се занимава. Иначе с времето нещата сами ще се наредят... Не си хаби нервите, щади се повече, щом имаш постоянен дразнител. Пожелавам ти успех и си нагушкай детенцето - да е живо и здраво, пък като порасне малко само ще ги сложи в ред всички. В края на краищата ти си постоянно с него, така 4е бъди сигурна, че то възприема това, което ти правиш и казваш - за него ТИ СИ МАМА и си най-важна за него!!!

Благодаря  bouquet Това имах нужда да чуя!

# 40
  • Мнения: 168
Цитат
Благодаря  Това имах нужда да чуя!

Моля  Wink
Айде сега си направи едно кафе и споко!

# 41
  • Мнения: 2 196
Бианка, съжалявам за проблемите, които имаш, най- малкият от които е обръщението към детето ти.
 Тъй като се оказва, че сме с еднакви никове, някои от съфорумките са се притеснили безпричинно за душевния ми мир. Влязох в темата, за да изясним недоразумението. Нямам син Георги и съм в чудесни отношения с родителите на съпруга ми.
Laughing

# 42
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз!
Ама аз наистина Crazy

# 43
  • Мнения: 3 216
Явно наистина не ти е лесно с тези роднини,обаче аз много харесвам приказката-Не е виновен тоя, дето яде баницата ,а тоя ,дето му я дава. Сьжалявам,но ти сама си позволила да се случват тези неща. Ако си крьстя детето Георги(едно от любимите ми бг имена) ми е напьлно ясно ,че все някой ще му вика Жоре,Гошка и т.н.А свекьра ти прекалява именно защото вижда ,че се дразниш. Просто са ти намерили мекото място и те натискат там. Много я мразя тая приказка: "Гледай по-отгоре на нещата" ,обаче е много вярна. Бьди над тези неща,това,че някой нарича детето ти така не е най-страшното. И ако се покажеш като непукист пред свекьрите ,те ще започнат да тьрсят други твои слабости,за да те дразнят и ще спрат да ти  навират в лицето името на детето.

# 44
  • Мнения: 2 196
Клонке,дишай спокойно.Ако викат против волята ми Гошко на детето, щях да му слагам звънче всеки път, като го водят на разходка. Виж, към обръщението ''кака'' нямам забележки.  Mr. Green

Бианка, не им се дразни, дразни ги ти.

# 45
  • Мнения: 998

Бианка, не им се дразни, дразни ги ти.
Да ,но как Laughing

# 46
  • на майната си
  • Мнения: 425
Не обръщай внимание, детето само ще отхвърли името, на което не е свикнало. За дъщеря ми, като избирахме име, специално обмислях съкратените варианти, аз самата мразя някой да ми "слага" галено, което не харесвам. Та единствено свеки се пробва, май и досега да и казва по различен начин, но нашата дори не се обръща Simple Smile.

# 47
  • Мнения: 2 829
ей голяма драма с този Гошко ooooh!


чудя се само защо системата е приела ника на Бианка 2? newsm78

голямо объркване се получава с тези еднакви никове Thinking

# 48
  • Мнения: 3 880

Бианка, не им се дразни, дразни ги ти.
Да ,но как Laughing
Наричай и дядото Жужо hahaha


чудя се само защо системата е приела ника на Бианка 2? newsm78

голямо объркване се получава с тези еднакви никове Thinking
Защото за системата това са 2 различни ника- единият с к на латиница, а другият с к на кирилица Peace

# 49
  • Мнения: 998
Ами, мила ,всеки мечтае да кръсти детето си с някое хубаво име и това са ни едни от радостите на нас ,майките..поне аз така ги виждам нещата.Знаеш ли кое ме дразни?
Това не е просто обръщение ,може би не съм била достатъчно ясна.
Когато дядото дойде в нас започва от вратата да крещи "Гошка ,Гечи маааа ,Гочиии ,на дяда Гочкатаа"
и не спира и е възможно това да е единственото ,което казва в продължение на час.
Е няма как да не се издразни човек ми се струва.
Дразни ме също моментът ,че преди не искаше да чуе за детето-имах много тежко раждане ,детето беше задушено ,в кувьоз , не се знаеше ще оживее ли ,аз в интензивно ,тогава нито ми се обади да ме поздрави ,нито каза на някой ,че е станал дядо ,нито пък ,че носи неговото име.Доста време му трябваше да обикне детенцето ми.
Тогава само моят баща ,чието име не носи обикаляше ,мръзнейки пред родилното и успявах да споделя с него страховете си по телефона и да бъда успокоена ,но тати го няма вече.А когато баща ми се разтреперваше от първата усмивка на детето ми ,дядо Гошка правеше погнусена физиономия от пълния памперс и демонстративно напускаше стаята.
Така ,че не искам да асоциирам синът си с него.

# 50
  • Мнения: 1 495
Много мъчно ми стана от последния ти пост. Моят съвет е само да го игнорираш, щом като му е такова поведението на човека, много трудно би се променил. Нека си се обръща както си иска, а детето най-вероятно ще харесва името, което е произнасяно с любов и нежност.
Колкото до съучениците и аз съм на мнение, че най-вероятно няма да използват тези обръщения, или ще са модерните, които харесваш ти или нещо съвсем "модерно", което си им харесва само на тях.
Обръщенията към мен в семейството ми сега не ми харесват, но съм си свикнала с тях. Когато мъжът ми ме търсеше по телефона със стандартното галено име, дядовците ми му отговаряха, че няма такъв Simple Smile))).

# 51
  • Мнения: 473
Такива дразнители се оправят само със същото, което правят на теб. Моите свекър и свекърва постоянно повтарят всяко нещо, което ме дразни. Затова начина е да не разбират какво те дразни. Просто спри да реагираш на умалителните имена, нищо не им казвай и си наричай детето както ти харесва. Децата копират винаги поведението на родителите, не на бабите и дядовците. Така че няма вариант, при който Жорко да хареса обръщението Гошка. Напротив - като порасне той самия ще им прави забележки, че не е Гошка, ами е Жорко.

# 52
  • Мнения: 2 196

Бианка, не им се дразни, дразни ги ти.
Да ,но как Laughing
Ти ги познаваш най-добре, би трябвало да им познаваш реакциите.  Не можеш да очакваш ние да ти казваме стъпка по стъпка как да подходиш към тях.

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 10:36 от Бианkа

# 53
  • Мнения: 998
Аз също смятам ,че най-вероятното обръщение на детето ще е Жорко и отначало така си тръгна ,докъто не започнаха претенциите на дядото.Жорко много ми харесва.И на мъжът ми също.Дядото не разбирам защо се налага..сега се сещам за един случай-връщаме се вкъщи и тримата и заварваме дядото с негов млад колега около нашата възраст-26-27.
Дядото започва с обичайните крясъци и мъжът ми ,който ми е казвал ,че всеки да нарича детето както иска умря от срам и ми каза да се прибера в стаята на детето ,защото баща му се бил представил цитирам "селски".

# 54
  • Мнения: 385
Бианка, ти ме върна и мен 10г. назад, когато родих сина си. Кръстих го на баща му Николай и стана голяма драма. Още на първият ден след изписването свекър ми ме почна, защо не съм кръстила малкия Иван (така се казва свекър ми, а и баща ми лека му пръст). Голяма разправия стана, чак ме разрева. Обръщаше се към детето не с "На дядо...", а "На тате..." Мълчах си известно време и един ден му казах -"Виж сега, аз нямам спомен да съм го правила това дете с теб, така че моля те не му казвай повече тате." Когато правихме погача на малкия, свекърва ми посрещаше гостите и приемаше поздравленията, аз бях като излишна. И това преглътнах, накрая ми писна от всичко и се изнесохме при майка ми. С времето се окопитих и спрях да им мълча (защото колкото повече човек си трае и гледа да не създава дрязги, толкова повече му се качват на главата) и всичко си дойде на мястото.
Това е моят съвет към теб - кажи им какво те дразни, без скандали, просто твърдо и точка по въпроса.  Peace
А и да допълня моят Николай сега не е нито Ники, нито Коко, а е Никсата или Никсъна (така му казват неговите приятели).

# 55
  • Мнения: 81
Имам познат Жоро. Имаме и допирни точки в музикалните среди. Един ден спорехме нещо с него и аз му викам "Ма, Жорка, това не е така бе, брат..." и оттам музикантите го спукаха на тема МаЖорка и МиНорка (за който е в час с музиката и лад-овете)...
Давай по-бунтарската. Викай на дядото Муньо. Може и да го номинираш във форума. На всяко "Гоги, Гога, Гошка" му отвръщай с Муньо, Дедура, Трошка... и т.н. И то на детето говори "Ето го Дедуууур! Дедо Муньо ли е тука, аа??"
И не се коси, а изяж един шоколад.  Wink

# 56
  • Мнения: 998
хаха ,успя да ме развеселиш! Grinning
И съм колежка на всичкото отгоре ,сега съм в майчинство ,но по принцип работя в операта:)
Ясни са ми нещата.
Но Гошка си е направо атонално Crazy Grinning

# 57
  • Мнения: 3 216
Бианка,а какво е името изписано долу на лентичката ти? Лентичката на детето ти ли е?

# 58
  • Мнения: 998
Съкратено от Жори-Жужи така започна да го нарича галено баща му.

# 59
  • София
  • Мнения: 62 595
Извинявай, ама това Жужи звучи малко... женствено. Май и той забравя, че детето ще порасне и ще стане мъж.

# 60
  • Мнения: 3 216
Съкратено от Жори-Жужи така започна да го нарича галено баща му.

Аз го чета като нещо на испански и сьвсем се обьрках Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 998
Разбира се ,това си е само между нас с баща му и беше през най-бебешкият период Laughing
Иначе си е Жорко.

# 62
  • Мнения: 998
Съкратено от Жори-Жужи така започна да го нарича галено баща му.

Аз го чета като нещо на испански и сьвсем се обьрках Rolling Eyes
На испански Хорхе Thinking Simple Smile

# 63
  • Мнения: 3 880
Ако някой дойде у нас и 120 пъти повтори едно и също, ще ми полази сериозно по нервите, защото това не е адекватно поведение. Така, че не Гочееее, а само "Добър дееен" да подвиква, във всичките му вариации, все тая- дразнещо е и те разбирам. Ако беше външен човек щях да ти кажа- изгони го и кракът му да не стъпи повече, но с този все пак сте роднини и то доста близки, така че освен да го игнорираш, да намалиш срещите до минимум и да си търсиш някакво занимание, докато те са у вас, за да не стоиш с тях в една стая и да се дразниш, за друго не се сещам. Очевадно е, че го прави за да те дразни, има такива хора, а също и такива, които искат да влязат в контакт, но някак си не им стига акъла как да го направят и ги избива на простотии и лигавщини. Можеш да го питаш кога смята да спре с мученето на тези няколко еднообразни думи и да прочете една приказка на детето, например или да му разкаже нещо интересно. Не е малко вече, приказка по картинки, разказана от дядо ще му хареса със сигурност.
Така ,че не искам да асоциирам синът си с него.
То вашето свършило вече, но дано това е урок за бъдещите майки да не си кръстят децата на хора, които не им харесват и с които не искат да ги асоциират. Много се изопачава тази традиция. Сумати народ хем не може да понася свекърите, хем кръсти децата си с техните имена. Те си знаят какви са им подбудите де, но за мен е неразбираемо при наличието на 1 милион имена да се спра точно на това на нехаресван от мен човек newsm78

Извинявай, ама това Жужи звучи малко... женствено. Май и той забравя, че детето ще порасне и ще стане мъж.
Simple Smile
Както се казва крушата не пада по-далече от дървото Wink Дядото обичал да си измисля странни вариации на името, но и таткото не му отстъпва в това отношение Simple Smile Peace Къде е Георги, къде е Жужи, ама на- за едно и също дете става дума Simple Smile
Сега като се замисля, детето наистина може до една определена възраст да не разбере, че се казва всъщност Георги с този богат набор от умалителни Wink

# 64
  • Мнения: 958
Здравей Бианка Simple Smile
Слава богу със свекърите не съм имала проблеми. Имах един, ама го разреших в зародиш.
Кръстих дъщеря си Никол, на дядо ми Никола, човека, който може би най-много съм обичала на света.
Свекърът ми се казва Кольо и е много добър човек. Затова никога не съм казвала пред тях на кого е кръстено детето.
Казах, че много харесвам това име и затова, което си е истина.
След като се роди детето, свекървата каза нещо, което много ме засегна, макар че сега ми се вижда пълна глупост.
Обърна се към свекъра ми с "айде сега дядо Никол ще почерпи"  #Crazy
Аз веднага я апострофирах с дядо Кольо, обаче тя го повтори още няколко пъти, привиках мъжът ми на 4 очи и го помолих да не се повтаря. Тя как са се разбрали не знам, но наистина не се повтори.
Затова пък майка ми нарича детето Колито, като руска възпитаничка. Много ме дразнеше в началото, ама сега се усещам че няколко пъти и аз така и казах.
Само че детето се кръсти само. Реши, че се казва Коко и това е, никое друго име не минава. Simple Smile
Така че спокойно, нормално е  след раждането да има по-изострени отношения, но после всичко си влиза в релси, ако и хората са свестни, ако не са хич не си го слагай на сърцето, не заслужават.

# 65
  • Мнения: 998
Biba Sparrow ,точно в това се корени проблема според мен ,ако всички бяхме започнали да го наричаме Жори ,щеше детето да се обръща на поне едно от обръщенията си ,но както и да е.
Аз асоциирам само "Гошка" с дядото ,защото той така държи да се обръщат и към него самият.Даже забравям ,че дядото е Георги.
А иначе държа детето да не бъде научено ,че е "Гошка" ,което съм убедена ,че ще го подучват когато остават насаме с него и ще го настройват.Те са си такива и дано да не успеят.

# 66
  • Мнения: 3 216
Съкратено от Жори-Жужи така започна да го нарича галено баща му.

Аз го чета като нещо на испански и сьвсем се обьрках Rolling Eyes
На испански Хорхе Thinking Simple Smile

Не,няма значение. Но от самата линийка се убеждавам,че ти самата си позволила тези всичките вариации на името на детете то. Дядото,мьжа ти,ти с тази линийка-така че само ти можеш да приключиш с тези неща.

# 67
  • София
  • Мнения: 38 476
Понякога си мисля, че трябваше да кръстя дъщеря ми на някого от семейството.
Но понякога, особено като чета такива теми много се кефя, че и избрахме име, което не е на никого!

# 68
  • Мнения: 998
направо пий едно червено вино за това-честно ти казвам!
Ок като изключим останалото ме интересува какво мислите-възможно ли е бабата и дядото все пак да успеят да му втълпят това ,когато започне да разбира?Или би се придържал към обръщението ,което ние и приятелите ни ще използваме?

# 69
  • София
  • Мнения: 7 990
Според мен имаш твърде много натрупан гняв към свекърите заради предишните изпълнения. Дали синът ти на 11 месеца ще бъде Гошко, Гошка, Жорко, Жори, Жоро, Хорхе, Джорж, Гоги, Гого и тем подобни, не мисля, че е от особено значение. Детето е много малко и тепърва ще го наричат с всякакви други вариации...Аз самата нося име, което дава възможност за какви ли не интерпретации, така че съм минала през много периоди. Не е в Гошка-та проблема, а в отношението ти към Гошка-старши...Специално за това не им се ядосвай, не се карай и със съпруга ти, защото от мъжка гледна точка това е супер дребно нещо и той няма да те разбере в гнева ти...Пускай си го покрай ушите специално това, но за другите изстъпления с мами-те и каки-те си отстоявай позициите, защото ми звучи много като психо драма...

# 70
  • Мнения: 385
направо пий едно червено вино за това-честно ти казвам!
Ок като изключим останалото ме интересува какво мислите-възможно ли е бабата и дядото все пак да успеят да му втълпят това ,когато започне да разбира?Или би се придържал към обръщението ,което ние и приятелите ни ще използваме?
Много зависи от това колко време прекарва детето с баба си и дядо си. Със сигурност обаче като тръгне на училище един ден, всички обръщения до момента ще останат в миналото, децата са адски изобретателни.  Peace

# 71
  • Мнения: 3 880
Аз асоциирам само "Гошка" с дядото ,защото той така държи да се обръщат и към него самият.
То и Гошка е доста женствено Wink
Майка ми имаше една леля (лека й пръст) тя се казваше Гошка, и то не галено, а съвсем официално- по паспорт и като го чуя си представям женска визия.
Ех, тези имена, що семейства са се изпокарали заради тях... ooooh!
Най- добре ще е да забранят със закон използването на едно и също име 2 пъти в един род до трето коляно hahaha Много проблеми ще се решат още в зародиш Wink.

И не се притеснявай, нищо няма да му втълпят, все пак и детето ще носи глава на раменете си, с която ще може да мисля, а няма да чака само да му налеят нещо в нея.
Ако обаче много харесва дядо си, нищо чудно в някакъв период да иска да бъде наричан като него, но тогава това ще е решение на детето ти.

# 72
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Със свекъра ли живеете?  Thinking

Само мога да си представя колко те е яд, че не си кръстила детето на татко си.  Sad

# 73
  • Мнения: 25 597
Най- добре ще е да забранят със закон използването на едно и също име 2 пъти в един род до трето коляно hahaha Много проблеми ще се решат още в зародиш Wink.


Да бе, да, ще забраняват!  Crossing Arms
А апартамента? А колата? А вилата? А банковата сметка, на кого, а? На кого???

# 74
  • Мнения: 3 880
Най- добре ще е да забранят със закон използването на едно и също име 2 пъти в един род до трето коляно hahaha Много проблеми ще се решат още в зародиш Wink.


Да бе, да, ще забраняват!  Crossing Arms
А апартамента? А колата? А вилата? А банковата сметка, на кого, а? На кого???
Е, Как Сийке, то не може и туй в онуй и душата в рая Wink Всяко нещо си има цена Laughing
Ама родителите са големи хора и могат трезво да преценят навреме плюсовете и минусите и дали апартаментът и вилата са достатъчно големи, за да се жертва човек да нерече детето си с някое омразно име и да му се налага после да го изрича по няколкостотин пъти на ден до края на живота си Wink Ако не са- баста, никакво име Mr. Green

# 75
  • Мнения: 998
Засега детето се страхува от дядо си ,защото крещейки явно го е наплашил и като го види започва да плаче.
А и дядото си е непохватен -единствената игра ,която е измислил е да подаде на детето цигари или запалка Shocked
Освен всичко според мен той няма подход.

# 76
  • Мнения: 998
Със свекъра ли живеете?  Thinking

Само мога да си представя колко те е яд, че не си кръстила детето на татко си.  Sad
За щастие не живеем с тях.Иначе права си ,яд ме е.Баща ми беше най-близкият ми човек на света Cry
Свекърът ми ме дразнеше и в денят на неговото погребение ,провокираше ме по време на цялото му мъчително заболяване (татко почина от рак) и това е причината да го намразя.Дори беше коментирал :"сега съм единственият дяда на Гочката"-заболя ме от това ,повярвайте ми........
 Cry Cry Cry Cry Cry

# 77
  • Мнения: 4 841
Съжалявам, че ще съм малко извън темата. Аз също си помислих в началото, че темата е на другата Бианка. Мисля, че не е коректно да има еднакви имена, въпреки, че системата позволява да бъде "излъгана".

# 78
  • Мнения: 998
Съжалявам ,че така се е получило.
Не съм го направила нарочно.Само веднъж се опитах да регистрирам ник-а си ,беше свободен и дори досега не знаех за другото момиче с латинското "к"...

# 79
  • Мнения: 3 880
Мисля, че не е коректно да има еднакви имена, въпреки, че системата позволява да бъде "излъгана".

Малко е сложно да прегледаш 80000 регистрирани ника, за да установиш дали има подобен на този, който си си намислил ти, за да не станат объркавния- щом системата се е съгласила занчи може, а не е израз на некоректност си мисля аз. Като прибавим и възможността за промяна на екранното име по всяко време и по колкото пъти си иска човек, тази проверка на подобните имена направо става невъзможна Simple Smile

# 80
  • Мнения: 352
Не се вталявай толкова, но си е гадничко. Моето дете е Тони и ми каза , че му са казвали Стоянчо #CrazyЧе на друг в градината Стоян казват Тони не ме интересува. Хукнах на следващия ден с удостоверението за раждане и им го НАТИКАХ пред очите като ЗАБРАНИХ да се измислят и прилагат варианти на Тони-Стоян, Антон и тем подобни.

# 81
  • Мнения: 2 196
Съжалявам ,че така се е получило.
Не съм го направила нарочно.Само веднъж се опитах да регистрирам ник-а си ,беше свободен и дори досега не знаех за другото момиче с латинското "к"...
Не се притеснявай.Даже се получи забавно.
Ще намерим начин да ни отличават и по друг признак, освен по писанията ни
. Laughing

# 82
  • Мнения: 998
Не се притеснявай.Даже се получи забавно.
Ще намерим начин да ни отличават и по друг признак, освен по писанията ни
. Laughing
smile3525 smile3525 smile3525

# 83
  • София
  • Мнения: 3 064
Георги е много хубаво име. И не виждам защо се стягаш, Те бабите се лигавят често с бебетата, но в училище децата си имат свои прякори, обръщения , които сами си харесват. Не мисля, че Георги звучи по тъпо от Кристиян, Максим и Ванеса.
Да ти кажа много с това име изобщо не им е неприятно, ако ги наричат Гошо или Гоше.
Дори Жорко като обръщение към бебе ми звучи по зле. Някак префърцунено.

Не за първи път съм на едно мнение с Пасинет.

А кръщавайки детето си Георги, поемаш "риска" да му викат Гошко.
Моят син пък е Борис  - аз не харесвам галеното Боби, по ми прилича на има на куче. Но когато някой го нарече така, не се сърдя, нормално е, разпространена форма на името е. Но близките хора още от раждането му са ме питали как ми харесва да му казвам. Така че проблемът е по-скоро междуличностен при вас, отколкото просто за името.

# 84
  • Мнения: 998
За Гошко смятам ,че е била разпостранена форма преди ,но никога не съм чувала млад човек да се представи като "Гошко" ,просто е отживелица и смятах ,че поне ще се съобразят как ми е приятно на мен-както при теб е било.Но твоите близки са били по-възпитани явно Wink

# 85
  • София
  • Мнения: 13 206
Моята щерка се казва Александра. Не понасям обръщенията Алекс и Сашка. Майка ми в началото се опита да й казва Алекс, но след няколко месеца се роди племенника ми, когото кръстиха точно Алекс и тя престана да я нарича така. С мъжа ми я наричаме Саша. В яслата й казваха Сашкееее, казах, че ние предпочитаме Саша. Разбира се те не престанаха и аз проумях, че на детето ще казват така както то се представя. Така и стана. Сега ако някой й каже Алекс изобщо не се обръща, ако пък разбере, че се отнася за нея се обръща и казва "Аз не се казвам Алекс, а Саша"  Crazy Свекърва ми й вика Али. Харесвам това обръщение, но все пак ние си й казваме Саша. Вече е на 5 г. и половина и хората се обръщат към нея с харесваното от нас умалително.
Аз предварително бях наясно, че ще има и умалителното Сашка, което не понясям, но рядко се случва и го подминавам.

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Имам братовчед който се казва Георги. В пубертета се сърдеше и настояваше всички да ми викат с цялото име, в резултат на което всякакви вариации изброени от теб изчезнаха.
Дядото явно си е прост човек. И да му се ядосваш само себе си тормозиш. Имаш избор или да не му обръщаш внимание /това май си го пробвала достатъчно дълго и безуспешно/ или да му кажеш в прав текст мнението си и да си го отстояваш до "победата" Simple Smile Не очаквай "Гочката" да си отиде веднага, ще падне едно яко цупене и мрънкане. За твое успокоение ще каже че познавам доста мъже с името Георги и никой от по-младото поколение не се представя като Гочката.
Иначе и майката на моя мъже се опитваше да "мамосва" детето, но бързо се коригира благодарение на няколко разговора по горепосочената схема.
Желая ти успех и не се връзвай толкова, избрала си наистина хубаво име на детето си.   bouquet

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 18:59 от Linkata

# 87
  • София
  • Мнения: 62 595
Винаги съм се чудела на този мерак на баби и дядовци (като по правило свекър и свекърва) да мамосват и татосват внучето. Не се ли усещат, че е неприятно за майката или си мислят, че е проява на любов към детето?

# 88
  • София
  • Мнения: 38 476
Винаги съм се чудела на този мерак на баби и дядовци (като по правило свекър и свекърва) да мамосват и татосват внучето. Не се ли усещат, че е неприятно за майката или си мислят, че е проява на любов към детето?

Ей, и аз полудявах като Боби /на свеки партньора/ татосваше дъщеря ми. А той даже не и е дядо!
Напоследък обаче не го е споменавал.

# 89
  • Мнения: 4 668
Твоя свекър е прост човек  Confused
За съжаление с такива трудно се излиза на глава .
Разбирам те защо се дразниш . И аз бих се ядосала .
Заяви по - твърдо позицията си . Ако трябва и ще се скарате , но трябва да стане ясно , че твоето мнение не е за пренебрегване .
А това , което е казал , че ще е единственият дядо ...  Sick нямам думи колко е гадно .
Това е - просто трябва да удариш по масата ...

# 90
  • Мнения: 4
Спокойно Бианка той свекър ти е леко прост човечец ако съдя по това което казваш.
Вариации на Никол Ничи Нико Кика Кикита това много ме дразни. Ние харесвам да се обръщат с нея с:Ники Ника Нини Никита Ник.
Племенника ми се казва Даниел майками му казва Данчо/е  а сестра ми направо полудява като чуе този вариант тя иска да му викат Дани Данко Дан

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 20:11 от li_li_to_

# 91
  • Мнения: 81
Спокойно Бианка той свекърти е леко прост човечец ако съдя по това което казваш.
Вариаций на Никол Ничи Нико Кика Кикита това много ме дразни. Ние харесвам  да се обръщат с нея с:Ники Ника Нини Никита Ник.
Племеника ми се казва Даниел майка ми  ми му казват Данчо/е Данченце а сестра ми направо полодява като чуе този варянт тя иска да му викат Дани Данко Дан 
Извинявай, Вариаций да не е роднина на Хораций?  Wink Hug

# 92
  • Мнения: 4
Спокойно Бианка той свекърти е леко прост човечец ако съдя по това което казваш.
Вариаций на Никол Ничи Нико Кика Кикита това много ме дразни. Ние харесвам  да се обръщат с нея с:Ники Ника Нини Никита Ник.
Племеника ми се казва Даниел майка ми  ми му казват Данчо/е Данченце а сестра ми направо полодява като чуе този варянт тя иска да му викат Дани Данко Дан 
много ми е интересно някои хора как не се сещат да прочетат поста си преди да го публикуват?

# 93
  • София
  • Мнения: 13 206
Винаги съм се чудела на този мерак на баби и дядовци (като по правило свекър и свекърва) да мамосват и татосват внучето. Не се ли усещат, че е неприятно за майката или си мислят, че е проява на любов към детето?

Еее, айде сега.. и моята свекърва понякога се изпуска да каже "Али, ела майка", обаче неволно го прави. Рядко и без никаква специална умисъл да ме дразни. Не съм се и впечатлявала. Виж ако стане практика опредлено ще се дразня

# 94
  • Мнения: 3 216
Спокойно Бианка той свекърти е леко прост човечец ако съдя по това което казваш.
Вариаций на Никол Ничи Нико Кика Кикита това много ме дразни. Ние харесвам  да се обръщат с нея с:Ники Ника Нини Никита Ник.
Племеника ми се казва Даниел майка ми  ми му казват Данчо/е Данченце а сестра ми направо полодява като чуе този варянт тя иска да му викат Дани Данко Дан 
много ми е интересно някои хора как не се сещат да прочетат поста си преди да го публикуват?

Стига бре,жената е бременна. Простено й е.

# 95
  • Мнения: 14 133
Оправете си отношенията с роднините. Как се обръщат към децата ви няма никакво занчение.
И на нашия Александър едни / включително и аз с баща му/ му викат Сашко, а други - Алекс.  Wink

# 96
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Не се притеснявай, детето ще приеме името, с което го наричате вие, не дядо му. Моята дъщеря е Цвета и често я съкращаваха на Цеци, аз настоявах на Цвети или Цвете и сега сама им прави забележки Hug

# 97
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Lucky Plam е права за мен.
У нас има Гого и дядо Гошо. На бабите и дядовците им беше странно това Гого, но свикнаха.
Аз пък не харесвам Жоро или Жорко най-вероятно защото и баща ми мрази така да му казват.

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 19:51 от ЕлиТ

# 98
  • Мнения: 57
свекърва ми реши ,че е майка на детето ми-беше изпокрила в чувал в мазето новите дрешки ,подарък от близки и приятели и беше донесла старите дрехи на мъж ми ,за да си представяла ,че това е синът и.Нанесе се за 3 месеца в нас ,ядосваше се ,ако взема детето си на ръце ,наричаше ме "кака" на детето ,а себе си "мама"..като дойдеше някой в нас взимаше кутия с бонбони и казваше :"Еми да почерпя-станах майка ,родих рожбичка"...

Много рядко пиша в такива теми, дори не съм изчела цялата тази, но това просто ме хвърли в размисъл... Определено не е нормално  Shocked #Crazy

# 99
  • Мнения: 3 423
Бианка! Умрях от смях!

# 100
  • Мнения: 1 367
Бианка! Умрях от смях!
Мдааа,щеше да е много смешно,ако не беше налудничаво и трагично.Тази жена плаче за Четвърти километър май.

# 101
  • София
  • Мнения: 3 064
свекърва ми реши ,че е майка на детето ми-беше изпокрила в чувал в мазето новите дрешки ,подарък от близки и приятели и беше донесла старите дрехи на мъж ми ,за да си представяла ,че това е синът и.Нанесе се за 3 месеца в нас ,ядосваше се ,ако взема детето си на ръце ,наричаше ме "кака" на детето ,а себе си "мама"..като дойдеше някой в нас взимаше кутия с бонбони и казваше :"Еми да почерпя-станах майка ,родих рожбичка"...

Много рядко пиша в такива теми, дори не съм изчела цялата тази, но това просто ме хвърли в размисъл... Определено не е нормално  Shocked #Crazy

Това съм го пропуснала, щото чета по диагонал... Не само, че не е нормално, ами е направо патологично.

# 102
  • София
  • Мнения: 5 074
Защо пък бабите да се лигавят ?
Моята най-голяма внучка се нарича Нанси. И всички от семейството я наричат така. Според мен не можеше да се измисли друго обръщение. Но го измислиха съучениците и - Нана.
Ние се дразним, а тя си го харесва и понякога сама се представя с това име.

# 103
  • Мнения: 2 196
Бианка! Умрях от смях!
О! Ти нямаш сърце! Crossing Arms

# 104
  • София
  • Мнения: 2 840
О, како! Mr. Green

# 105
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Много се смях на темата, но напълно разбирам авторката. И аз бих се дразнила, ако някой простак, било то и роднина, нарича детето ми по някакъв начин, който ми е неприятен и с това цели да оприличи детето ми на себе си, защото четейки темата стигнах до този извод. А относно кръщаването - баща ми се казва Георги, а аз съм едно дете и може би тайно са се надявали да кръстя дечко на татко, но не го сторих,макар че безкрайно обичам родителите си. Не ми допада името Георги точно заради умалителните умена, а и за да избегна евентуални сръдни.

# 106
  • Мнения: 998
Момичета ,не се сърдя ,че се смеете ,четейки темата ми!
Пуснах я ,защото съм на мнение ,че наистина ставам за смях с тези изпълнения-да дам още един пример:
Тръгваме с бащата на малкият на детска косултация-баба му и дядо му разбират по телефона съответно къде сме и след 10 минути колата им спира зад нашата пред кабинета на лекаря.Ние сме се качили горе ,те ни последват и се набутват неканени в стаята ,където слагат ваксина пред смаяните погледи на всички.Удрят ваксина на детето ,то съответно ревва ,аз се опитвам да го успокоя като го гушкам и казвам "Жори ,не плачкай,Жорко" или нещо от сорта ,а бабата и дядото в хор "Гошкааа ,Гошкааа"-ами наистина за смях съм ,предполагам ,на излизане сестрата ,която много си харесва малкият още от раждането му за пръв път го нарича "Гошката" ,което ме изненадва ,но не обръщам особено внимание.Следващият път (отивам за направление за мен) ми разказва ,че дядото от вратата казал:"Дошли сме при една Гошка"-сестрата попитала "Георги?При бебето ,което е на ваксина?"
Не ,отвърнал дядото ,майка му много държи да му се вика Гошка.
Е ,кажете ми аз ли превъртам или някой се опитва да ме провокира да превъртя?
Това поведение на възрастен човек ли е или на ...незнам какво...Вие ми кажете кой е за смях и кой за съжаление!

# 107
  • Мнения: 71
Не им се стягай толкова. Щерката е Гергана. Племеницата на мъжа ми и свекърва ми ( номер 2) - започнаха да я наричат Герга , Гего, Гиго и т.н. Няма да ти казвам как съм скърцала със зъби. Обаче преди време дребо се научи и им каза - аз не съм Герга или Гега. Можете да ми викате Гиги, Гери или Гергана. Така че, точно както много от момичетата вече са ти казали - детето като порастне - само ще си избере как да му казват.

Спри да им обръщаш внимание и ще видиш, че след известно време просто ще им омръзне. Но пък тогава може да си потърсят друга причина да се заяждат с  теб.

# 108
  • Мнения: 4
По повод на последния ти пример: като тръгвахте за ваксинацията от какъв зор им съобщихте къде сте и им позволихте да дойдат, че и да се намъкнат в кабинета. Не стига, че детето е стресирано, ами и те да създават още суматоха. Чудя се лекарката как не ги е изгонила. Аз като водех моя син на ваксина, в кабинета  влизах  само аз и детето, мъжа ми чакаше отвън. Като ги знаеш какви са алармаджии, дръж ги по-настрана да ти е мирна главата.
А за името, те повечето момичета са ти го казали, като поотрасне Георги сам ще си избере как да му казвате.

# 109
  • София
  • Мнения: 747

Нямам време да изчета темата ти, но аз имах подобен пролем със същото име Grinning Свекърва ми го наричаше " Жорката", а на мен това ми звучеше като разстройство. Цялата рода започна да го нарича така, изчаках известно време, като се надявах да "прихванат" от нашите обръщения, но не стана. Тогава просто помолих" Знам, че много го обичате, но моля ви, не ми харесва така." Хората са интелигентни и се съобразиха. Сега синът ми реагира само на Георги и Гого, и в градината е така, той е Георги, а другото момче е Жорко. Съчувствам ти, знам колко е неприятно. След време може би заедно с него ще определите кое обръщение ви е любимо и той сам ще си казва "Аз съм...., не съм Гошката".

# 110
  • Мнения: 998
По повод на последния ти пример: като тръгвахте за ваксинацията от какъв зор им съобщихте къде сте и им позволихте да дойдат, че и да се намъкнат в кабинета. Не стига, че детето е стресирано, ами и те да създават още суматоха. Чудя се лекарката как не ги е изгонила.
Идвали към нас и установили ,че ни няма и звъннаха на синът си ,та от него добиха това инфо и без да питат се намъкнаха.Незнам как не ги изгониха-тайно се надявах.Но те така си процедират по принцип да се влачат където сме и ние-Метро ,Кауфланд ,стига да разберат къде сме цъфват незабавно.

Нямам време да изчета темата ти, но аз имах подобен пролем със същото име Grinning Свекърва ми го наричаше " Жорката", а на мен това ми звучеше като разстройство.
Именно ,и на мен "Гошката" ми звучи така GrinningОсвен всичко е супер селяндурско и смятам ,че нито един млад човек не би се гордял с подобно прозвище-вместо да се гледа кефа на старите ,може да се помисли за детето и това ,че живее в по-съвременен свят от техния.Не да му се натрапва нещо по такъв противен начин.

# 111
  • София
  • Мнения: 38 476
Честит ти рожденик и не се стягай!
Още на следващия рожден ден, като проговори, ще ги сложи на място!
Мойта хубавица примерно ми вика "Аз не съм детенце/пиленце и пр., аз съм Габи!".

# 112
  • Мнения: 3 880
Бианка, честит да ти е рожденникът, весел празник и здрави нерви, особено днес  bouquet (предполагам, че свекитата няма да пропуснат да навестят "Гошката" в този личен ден Wink)

Мойта хубавица примерно ми вика "Аз не съм детенце/пиленце и пр., аз съм Габи!".
Майка ми викаше на дъщеря ми (Леа)- "Леинце-пиленце", а детето малко му накуцва българския и ме пита "Мамо, баба защо ме нарича така? Ich bin doch kein Huhn, oder? (Аз нали не съм кокошка?)" Joy

# 113
  • Мнения: 6 441
Честит ти рожденик! Hug  bouquet

Аз имах същия проблем с моя Александър.Всички искаха да му казват Сашко,а аз исках да се казва Александър с уговорката,че Сашко няма да е неговото умалително име.Явно не ме бяха разбрали мн добре и първите дни само Сашко чувах. Tired Когато правех забележка ми казваха,че той не е французн или англичанин,за да му викат Алекс и щели да ми казват Сандьо Shocked Направо откачах.
След като поотрасна детето и свикна с Алекс вече не се обръщаше на Сашко и се принудиха да му викат Алекс Grinning

# 114
  • Мнения: 4
И аз сега забелязах лентичката.
Да ти е жив и здрав рожденникът и много да ви радва!   bouquet
Не се връзвай на свекитата, които и днес ще се опитат да те дразнят с глупостите си. Няма смисъл да си разваляш настроението точно днес.
Весел празник!   bouquet

# 115
  • София
  • Мнения: 7 990
ЧРД на детенце! Да ти е живо и здраво, много да те радва и много щастие на него!
А това с ваксините просто кърти миФки.... Защо не се разбереш с мъжа ти, че това не можеш да го търпиш повече? Ти или си дзен будист, или имаш някакво безгранично търпение...Какво значи, че идвали към вас? Не звънят ли преди да дойдат? И откакъв зор идват при докторите, защо не ги отрязахте още в полет...? Цялата тая ситуация ми звучи като супер психария-простотия-наглост...Явно действително много си насъбрала към тези хора, не реагираш на момента и съответно "Гошката" е черешката на тортата. Озапти ги малко, скръцни със зъби! Вкъщи никой не стъпва неканен, защото просто не отварям! И да идват в Метро, Кауфланд, Бога ми, нямате ли лично време? Сори, не се въздържах да не се включам повече, но това, което прочетох, беше фрапантно....

# 116
  • Мнения: 998
Благодаря на всички Heart Eyes


Ето го и рожденика Two Hearts Two Hearts Two Hearts

Черпя всички с торта и желая да са живи и здрави и вашите прекрасни ,обичани дечица!

# 117
  • Мнения: 998
ЧРД на детенце! Да ти е живо и здраво, много да те радва и много щастие на него!
А това с ваксините просто кърти миФки.... Защо не се разбереш с мъжа ти, че това не можеш да го търпиш повече? Ти или си дзен будист, или имаш някакво безгранично търпение...Какво значи, че идвали към вас? Не звънят ли преди да дойдат? И откакъв зор идват при докторите, защо не ги отрязахте още в полет...? Цялата тая ситуация ми звучи като супер психария-простотия-наглост...Явно действително много си насъбрала към тези хора, не реагираш на момента и съответно "Гошката" е черешката на тортата. Озапти ги малко, скръцни със зъби! Вкъщи никой не стъпва неканен, защото просто не отварям! И да идват в Метро, Кауфланд, Бога ми, нямате ли лично време? Сори, не се въздържах да не се включам повече, но това, което прочетох, беше фрапантно....
Хаха ,мила ,никога не звънят преди да дойдат-причината:те ни предоставиха този апартамент и се чувстват като у дома си -съответно го показват:)
Наистина търпението ми няма граници и когато скърцам със зъби ставам неблагодарната и лошата:)
Ааа-п.п и дребнава Wink

# 118
  • Мнения: X
Това с умалителните имена в България е много грозно.
Всички българи около мен в чужбина, а и роднините и приятелите в БГ се опитваха сериозно да ми "прекръстват" детето. #Cussing out
С последователна жестокост тези опити бяха убивани в зародиш. Без значение кой го е прекръстил: баба, дядо, леля, приятели и т.н.
Сериозно обяснение, последвано от поправяне при опит за прекръстване, ако не разбират: изсъскване, ако пък се правят, че не разбират: по-силно изсъскване.
По тази методика сега детето ми си има име(дълго Mr. Green), с което бива назававано от всички. Баста.

Георги е Георги и толкова. Никакви Гошковци, Жорковци и прочие...Последователност трябва тук...няма да е Жорко, но няма да е и Гошко. Mr. Green

Много си им отпуснала юздите на "твойте" хора.  newsm78

# 119
  • София
  • Мнения: 7 990
Хаха ,мила ,никога не звънят преди да дойдат-причината:те ни предоставиха този апартамент и се чувстват като у дома си -съответно го показват:)
Наистина търпението ми няма граници и когато скърцам със зъби ставам неблагодарната и лошата:)
Ааа-п.п и дребнава Wink
Чест им прави, че са ви предоставили апартамента, но това не освобождава от проявата на елементарно възпитание, а именно - да питаш дали е удобно, преди да отидеш някъде. Това е типично балканска черта, която ме влудява, защото аз никъде не съм отишла непоканена. Едно време изключително много се чудех как западняците си ходят на гости само след предварителна покана и ми се струваше извратено.... Но в това натоварено ежедневие го намирам за най-елементарното нещо, което може да се направи - да питаш някого дали е удобно да се видите! Ти си стопанката на къщата, въведи някакви правила, защото явно нещата излизат извън контрол...А да ми дотърчат, докато пазарувам, че да се разправям и с тях, нарамена с торби и дете.... Да не сте руска група, та да се носите на тумби? Много си търпелива, шапка ти свалям!

# 120
  • София
  • Мнения: 13 206
Това с умалителните имена в България е много грозно.


Еее, айде, айде и в чужбина ползват умалителни имена! Аман от някой дето всичко в България му се види грозно, а не го вижда и в чужбината  Rolling Eyes

# 121
  • Мнения: 473
Честито!  Да ти е живо и здраво детето! Спри да се ядосваш и си гледай живота. Свекър ти с поведението си иска да ти каже: Коя си ти, че ще ми казваш аз как ще се обръщам към моето внуче? Такова поведение ми е до болка познато, демонстративното незачитане на мнението на по-младите. Оправия няма, така че е безсмислено изобщо да се ядосваш. Детето ще им каже някой ден как да му казват.

# 122
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
 От два дни чета в темата,интересно ми защото моята сестра има същия проблем с името на дъщеричката си и начина по който се обръща към детето свекърва и.Аз смятам,че в подобни ситуации проблема не е или по-точно е малък в сравнение с проблема къде е Мъжът newsm78 newsm78 явно на авторката не и е било много по сърце името ,но заради човека до себе си прави жест,а сега къде е въпросният човек да скръцне със зъби и да защити майката на детето си.Времето ще мине детето само ще реши как ще се нарича,но .....сериозно бих се замислила за отношенията си с този човек,какви са неговите чувства и до колко мога да разчитам на него.Друг е въпросът,че аз не бих допуснала да ми се вменява идеята за името като продължител на рода,ами моят род това дете е първо на моя род и после на останалите....аз и моят баща или майка да не са второ качество,че едните ще се продължават ,а другите не.да не говорим за посещенията те влизат аз излизам....пък и аз по принцип не съм привърженичка на умалителните имена,може  би       защото моето име няма умалително.  П.П.Да ти е живо и здраво детенцето!!!!         bouquet  bouquet                                                                         

# 123
  • Мнения: 998
Свекър ти с поведението си иска да ти каже: Коя си ти, че ще ми казваш аз как ще се обръщам към моето внуче? Такова поведение ми е до болка познато, демонстративното незачитане на мнението на по-младите.
Точно така е!
Само ,че-коя съм аз-Майката на детето Laughing
И най-вероятно най-обичаната от него Two HeartsДядото е маалко по-назад от мен Laughing
От два дни чета в темата,интересно ми защото моята сестра има същия проблем с името на дъщеричката си и начина по който се обръща към детето свекърва и.Аз смятам,че в подобни ситуации проблема не е или по-точно е малък в сравнение с проблема къде е Мъжът newsm78 newsm78 явно на авторката не и е било много по сърце името ,но заради човека до себе си прави жест,а сега къде е въпросният човек да скръцне със зъби и да защити майката на детето си.Времето ще мине детето само ще реши как ще се нарича,но .....сериозно бих се замислила за отношенията си с този човек,какви са неговите чувства и до колко мога да разчитам на него.Друг е въпросът,че аз не бих допуснала да ми се вменява идеята за името като продължител на рода,ами моят род това дете е първо на моя род и после на останалите....аз и моят баща или майка да не са второ качество,че едните ще се продължават ,а другите не.да не говорим за посещенията те влизат аз излизам....пък и аз по принцип не съм привърженичка на умалителните имена,може  би       защото моето име няма умалително.  П.П.Да ти е живо и здраво детенцето!!!!         bouquet  bouquet                                                                         
Ох ,много вярно мнение....Това ,че той не ме подкрепя и не е зад мен в тази ситуация ми е най-болно Cry
Всеки да му казвал както си иска-а знае колко ми е противно.
По едно време беше започнал да намеква на баща си по всякакви начини ,но нямаше никакъв ефект.Все ми казва да не бъда дребнава ,а за мен проява на дребнавост е освен името дядото да рита и за обръщението си-все едно е някой Джей Ар от династията Юинг от Далас...пфуу Crazy
Много ви благодаря за пожеланията  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquetМного сте мили!

# 124
  • Мнения: 37
И моето дете се казва Георги ,но всички си му викаме Гого -мен пък не ни харесва Жорко.

# 125
  • Мнения: 940
На мен по принцип умалителните имена не ми харесват. От друга страна, като родя, знам че свекърва ми няма да се нанесе у нас, нито свекър ми, нито майка ми или баща ми. Моят мъж няма да позволи майка му да се меси, да се поставя на първо място и подобни.
От друга страна, и те са хора--радват се. Все пак се чувстват отново млади.

Общи условия

Активация на акаунт